Strona 196 z 476
Pokaż wyniki od 1,951 do 1,960 z 4755

Majówki 2017

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Częśc Dziewczynki! Ja już po wizycie. Mała waży 513 gram, serduszko bije mocno, bardzo ładnie się rozwija. Ułożona jest stópkami do mojego lewego jajnika, dlatego od dłuższego czasu mnie boli, urządziła sobie tam plac zabaw Niestety po badaniu na fotelu okazało się, że mam za miękką szyjkę.. póki co to nic poważnego, ale jak się będzie dalej utrzymywać no to może być problem.. Dostałam luteinę dopochwowo, powiększone witaminy omegę i więcej magnezu.. Mam nadzieję, że stwardnieje.
    Kolejna wizyta 8.02 Ola87 to trochę uspokoiłaś z tą glukozą.. dziś właśnie dostałam skierowanie i już mam przerażenie w ozach jak to przeżyję hihi

U Nas w przychodni takie jakby nauki przed porodem zalecane są od 21 tyg., zapisałam się dziś na 18.01, wierzę, że dowiem się tam istotnych spraw! Moja teściowa oczywiście jest oburzona, bo jako położna myślala ze sama wpoi mi wiedzę, aczkolwiek mam takie zdanie że wolę sama się wyedukować, żeby wiedzieć a nie polegać tylko na teściowej (bez tego "Wszechwiedzącej"....)

Witam też nowe dziewczyny, napiszcie coś więcej o sobie!

Ja już też mam trochę rzeczy dla Zuzi, ale to takie pojedyncze ubranka, planuję w tym miesiącu kupić komodę na ciuszki
    A jeżeli chodzi o czas po porodzie, ja planuję zostać rok na macierzyńskim + miesiąc lub więcej zaległego urlopu i wracam do pracy, niby trzymają moje miejsce, ale wiadomo jak to jest.. Chociaż najchętniej byłabym z dzidzią jak najdłużej, ten czas jest jedyny i niepowtarzalny

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    ola87 Też jestem zdania, że ten test obciążenia glukozą nie jest wcale taki straszny. W pierwszej ciąży miałam tak jak Ty pobraną krew przed wypiciem glukozy i potem po 2 godzinach, ale teraz mój ginekolog kazał mi przypilnować żeby pobrali mi krew również po 1 godzinie. Twierdzi, że przy dwóch pomiarach to badanie nie jest do końca miarodajne. Wspominali Wam Wasi lekarze coś na ten temat? No i oczywiście trzeba siedzieć po wypiciu glukozy, nie wolno pić ani jeść.

Dziewczyny koniecznie dawajcie znać jak po wizytach. Ja jeszcze nie kupuję żadnych ubranek, czekam na kolejną wizytę (25.01), ale już przejrzałam kilka sklepów online i mam pozapisywane linki

DanCia1 Z pierwszym Synem miałam zamiar zostać rok macierzyńskiego plus zaległy urlop, ale potem zaczęły się wakacje, więc szkoda mi było Go zostawiać, podjęłam decyzję o przejściu na urlop wychowawczy do końca 2016 roku. A teraz z wiadomych względów dalej jesteśmy razem w domku Po urodzeniu drugiego dziecka chciałabym już po tym rocznym macierzyńskim pójść do pracy. Ale wszystko zależy od tego jak szybko uda mi się znaleźć pracę w swoim zawodzie, bo poprzednia praca to jeszcze taka zaczęta za czasów studenckich. Wiadomo każdy podejmuje inne decyzje, na co innego może sobie pozwolić. Ale ogólnie oprócz aspektu finansowego wydaje mi sie, że dużo zależy od samego podejścia. Ja czasami chciałabym chodzić do pracy, a nie tylko "siedzieć" w domu...Wszystko ma swoje plusy i minusy

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Ola też dzisiaj miałam krzywą cukrową i też uważam że nie było tak źle, wzięłam ze sobą cytrynę, choć i tak trochę mnie zmuliło myślałam, że po takiej dawce słodyczy Mała poszaleje w brzuchu, ale chyba poszła spać - chyba ma to po tacie, bo mój mąż to straszny śpioch, jak tylko ma okazję ja miałam tak: na wejściu krew z palca do glukometru + pobrana z żyły na glukozę, po wypiciu pobrana po godzinie i potem po dwóch, łącznie miałam 3 razy pobieraną

Ja mam zamiar wykorzystać w całości macierzyński, a potem być może będę szukać niani, bo moja mama jeszcze pracuje, a do pracy, choćby i niestety do tej mojej wrócić muszę... kredyt na dom sam się splacał nie będzie

marteczkaasuper że wizyta udana! Co do szyjki, to też mam miękką, ale nic mi gin nie mówiła, że to coś nie tak. Teraz z resztą szyjka była bsdana ze trzy razy i nikt nie mówił że odbiega od normy, także jestem spokojna

Ja już się nie mogę doczekać polówkowego w poniedziałek! A potem już nic (chyba tylko stan konta) nie powstrzyma mnie przed zakupami dla Bobasa

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Junior Member Awatar Gosiulek
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-01 zobacz kalendarz
    Hej
    Mam na imię Gosia i mam 24 lata. W sierpniu 2016 r wyszłam za mąż i postanowiliśmy z mężem, ze potrzeba nam do szczęścia jeszcze jednej małej osóbki no i się udało na razie nie znamy płci dzieciątka, ale jeśli będzie chłopiec to będzie Patryk, a jeśli dziewczynka to będzie Zuzia. Może uda się to ustalić na najbliższym USG 10 stycznia

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Mi też lekarz mówił, że 3 pobrania są bardziej miarodajne i też sobie wezmę cytrynę! A sama glukoza jest aż taka nie do przeżycia?

Gosiulek - hej! Moja dziewczynka też bedzię Zuzią a jak przechodzisz ciążę?

O mnie
    marteczkaa jak na razie nie narzekam bo wszystko jest ok tylko w nocy budzę się na wycieczki do łazienki . Na początku ciąży doskwierała mi senność, a zwłaszcza wieczorem. Dochodziła godzina 18 i najchętniej wtedy bym szła spać. A jak u Cb?

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    marteczkaa da się przeżyć ogólnie chyba każda z nas będzie miała inne przeżycia z tym związane, jednym nie będzie robiło różnicy a inn da w kość na mnie podzialalo tak że mnie trochę zmuliło mimo cytryny, a w domu padlam spac, ale to raczej nie był efekt glukozy, tylko niewyspania raczej

Ciekawa jestem jak do tych wyników odniesie się lekarz, poza tym jestem zadowolona, bo w reszcie mocz wyszedł dobrze, bez bakterii i prawie bez leukocytów

Gosiulek a kiedy masz termin porodu? Który to tydzień?

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    A to u mnie to samo, myślę, że każda z Nas kursuje pary razy w nocy do toalety hih, ja nawet zauważyłam, że budzę się regularnie o stałych godzinach, chyba mój pęcherz i mózg mają ten sam instynkt . Ja póki co przechodzę bardzo dobrze, czasem tylko kregosłup niemiłosiernie boli

Senior Member Awatar Ewcia_N
    O mnie
    Jestem mamą
    DanCia1 w mojej szkole rodzenia przyjmowali od 28 tyg. Ale rozumiem, że się niecierpliwisz najlepiej zadzwoń od tej konkretnej i zapytaj, bo ja już miałam pod koniec problemy, żeby wysiedzieć tę godzinę bez toalety więc faktycznie wolałabym wcześniej. A ja minimum rok macierzyński! Też nie wyobrażam sobie mniej. Za to myślę, że po tym roku już będę chciała wrócić do pracy, bo już teraz czasami mam dość takiej monotonii siedzenia w domu. Wyjść do ludzi mi się chce po prostu.

Karo90 mój niby podczas szkoły rodzenia był na miejscu a też jakoś tak zawsze wychodziło, że był ze mną tylko 2 razy. Też nie chciałam chodzić bez niego i jak miałam iść po raz pierwszy to było mi przykro, ale bardzo dobrze zrobiłam, że poszłam! większość kobitek było samych, fajnie tak posłuchać o dzidzi, spotkać się z dziewczynami o podobnych problemach, złapać kontakty w szpitalu. Nie żałuję! Polecam idź nawet sama! Szczególnie, że na niektórych szkołach rodzenia się robi ćwiczenia pod okiem położnej.

ola87 podobnie zniosłam badanie glukozy w poprzedniej ciąży a mimo to się teraz znowu boję każda ciąża inna, u mnie nie można cytrynowej, więc smakuje jak rozpuszczony cukier puder (dla mnie do przeżycia) tylko problem mam taki, że w poczekalni będę siedzieć z Synkiem rocznym i jeśli będzie mi niedobrze a on będzie się zanadto nudził to orła tam wywinę Tez już szukam komody i łóżeczka, ale chyba zamówię w lutym. Nie dlatego, że za wcześnie a dlatego, ze tak mam finanse zaplanowane. Widzę i u Ciebie pojawił się syndrom wicia gniazdka
    Mój Mężulek też był taki troskliwy w pierwszej ciąży... Co prawda spacerów mi nie zabraniał, bo to też dla zdrowia przecież ale chuchał i dmuchał. Ach... teraz jest inaczej. Raz Mu nawet wypomniałam, że mało się mną i Dzidzią przejmuję to mnie zastrzelił, że ja tez sama mniej tę ciążę przeżywam. Mniej się martwię, jestem spokojniejsza i bardziej wiem co mnie czeka.

Jak to jest u Was dziewczyny, które też nie pierwsza ciąża? tak samo troskliwi Mężczyźni? Jak Wy to przeżywacie?

milka875 masz wizytę co 2 tyg.? U tego samego lekarza? Często. ja też nic jeszcze nie kupiłam dla Oskarka, ale większość będzie miał po bracie.

marteczkaa super wieści! Duża dzidzia już A Ty odpoczywaj, częściej się kładź to i szyjka stwardnieje. Ja raz też zostałam nastraszona, bo po całym dniu zakupów miałam wizytę i szyjka była skrócona. Za tydzień już jakoś mi wtedy wypadała wizyta u innego lekarza i już była długa i zamknięta też chodzę tak ze 3 razy do łazienki w nocy a czasem wcale także chyba kwestia tego jak się ułoży. I kręgosłup też powoli zaczyna dawać o sobie znać

agucha89 z wychowawczego przeszłaś na L4 czy może dalej jesteś na niepłatnym wychowawczym?

Gosiulek witaj! Twój post przypomniał mi o pięknej piosence, która wzrusza mnie do łez https://www.youtube.com/watch?v=q7yCFmLhJV4

Madzia_Q89 cieszą mnie Twoje wyniki, też brałam Duomox ostatecznie na mocz, ale wtedy już karmiłam piersią. Chyba jest bezpieczny. Też miałam dziś iść do laboratorium, ale Synek mi w nocy non stop się wybudzał. Zasnął ostatecznie o 6 i zaspaliśmy do laboratorium Także idę dopiero w poniedziałek.

A propos ubranek to potwierdzam, że najwygodniejsze body + dla mnie półśpiochy. Rampersów akurat nie lubiłam, bo są bez stópek za to pajacy używamy aż do teraz. Też miałam 2 szt. body kopertowe w rozmiarze 50, bo miało być tak ciężko wkładać przez główkę. Ja tam nie miałam z tym żadnego problemu. A wiedziałam, że chłopiec będzie mały, więc te 50 kupiłam. Raz założyłam na Święta, bo to były tematyczne, ale były już przymaławe Bo pomimo małej wagi Synuś się urodził 57 cm. Także nie ma reguły. Chociaż jeśli lekarz przewiduje 4 kg bobasa to bym tych 50 wcale nie kupowała a 56 dosłownie kilka szt.

O mnie
    Obecnie 19 tydzień i termin mam na ostatni dzień maja. Ewcia_N zgadzam się piękna piosenka

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów