Strona 187 z 475
Pokaż wyniki od 1,861 do 1,870 z 4748

Majówki 2017

Cytat Zamieszczone przez milka875 Zobacz posta
    Dziewczyny a jak radzicie sobie z twardnieniem brzucha? U mnie zaczęło się ok tygodnia temu. Na początku pojedyncze skurcze, po 3-4 dziennie. A teraz to już się robi bardzo uciążliwe... rano ok 5 skurczy zanim wstanę z łóżka, w ciągu dnia 3-4 ale te są mniej uciążliwe. A najgorzej jest wieczorem... wczoraj między 22 a 23 to raz po raz mi twardnial w różnych miejscach aż takie guzy wychodziły. Wzielam No-spe i może trochę pomogła bo zasnelam. Aż się boję dzisiejszej nocy... Na poprzedniej wizycie rozmawiałam z lekarzem i powiedział że tak będzie, ale wtedy było to dużo mnie uciążliwe i za bardzo nie drazylam tematu. Kolejna wizyta 5 stycznia, ale jak tak dalej będzie to zadzwonię do niego podpytać, bo oczywiście się denerwuje. Dzidziusia czuje normalnie, kilka razy dziennie. Ale to twardnienie przyprawia mnie o ból głowy.
    Może któraś tak ma albo miała i coś mi podpowie...
    Milka, staraj sie wiecej odpoczywac, jak chodzisz to wolno, dodatkowo polecam magnez, powinno zlagodzic i nie meczyc cie. Co prawda ja zglosilam lekarzowi, ale sprawdzil wszystko i powiedzial ze jest ok. Ale sama dla swojego komfortu duzo odpoczywam.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Kawi

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny. Długo się nie odzywałam. Lenistwo świąteczne . Madzia współczuję, u nas też jelitówka podobno krąży, ale na szczęście nas omija. Milka ja do tej pory raz miałam takie twardnienie, ale podejrzewam, że to początek. Jeśli lekarz twierdzi, że wszystko jest ok, to chyba nie masz co się przejmować. Ewentualnie skonsultuj jeszcze z innym lekarzem, będziesz spokojniejsza.
    Ja się już stresuję połówkowym w poniedziałek. Po moich przejściach każde badanie teraz to stres..
    Zamówiłam ostatnio adapter do pasa samochodowego. Generalnie fajna sprawa dla kogoś, kto jak ja dużo jeździ. Minusem jest zapięcie, bo za każdym razem trzeba rozpinać napy, żeby się z niego wydostać.
    Pozdrawiam Was serdecznie i lecę sprzątać

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    milka875 Mi takie twardnienie brzucha zdarzyło się do tej pory z 4-5 razy ogólnie i chyba nie częściej niż raz dziennie. To chyba są te skurcze Brixtona i na tym etapie mogą się już czasami pojawiać. Ja bym skonsultowała jednak z ginekologiem skoro odczuwasz je tak bardzo często.
    Madzia Super że już wróciłaś do domu, odpoczywaj teraz dużo!
    SylwiaJ Śliczny brzuszek Ja też mam konflikt ale to pierwsza ciąża narazie miałam tylko sprawdzany poziom przeciwciał i było ok, może coś zleci jeszcze raz na następnej wizycie ?
    agula2 jak Madzia pisze z tel. to jej się wtedy pod postami tabelka nie wyświetla, musisz cofnąć się o jedną lub dwie strony forum i pod postem Magdy będzie
    agucha89 Super że wszystko w porządku! Kawał babeczki Ci się szykuje, to już prawie pół kilo Ja dostałam na 9 do zrobienia krew i mocz podstawy, a pewnie 9 zleci mi tą krzywą cukrową. Nie wiem jak ten mój wrażliwy żołądek to zniesie.
    Himcia Miłego odpoczynku na wakacjach, mam nadzieję że ktoś tam za Ciebie gotuje A jak ty zniosłaś lot ? 12h to kawał czasu.
    paulina No to faktycznie szybciutko zobaczysz synka 23 kwietnia to porządny falstart w stosunku do nas wszystkich :P Z wymiotami współczuje, mi się zdarzają nadal od czasu do czasu, ale to niebo a ziemia w porównaniu do I trymestru.
    DanCia Ja połówkowe u mojego lekarza prowadzącego mam w 22+2 dni więc też jakoś podobnie, robi się wg. jednych źródeł do 22 a według innych do 23 tygodnia także się łapiesz No i gratuluję synka
    Makuszka Czas gna jak szalony, ja porodem się narazie nie martwi, póki co jego wizja jakoś strasznie mnie nie przeraża, każdy jest inny, nie ma co się denerwować na zapas

Dziewczyny przeczytałam że już teraz może zacząć pojawiać się siara, ale moje piersi nie wyglądają jakby miały zamiar coś produkować w najbliższym czasie u Was coś się dzieje w tym temacie czy na razie nic ?

Senior Member
    DanCia1

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-06 zobacz kalendarz
    Koteł też czytałam, że siara zaczyna się pojawiać już około 20 tygodnia. U mnie podobnie, nic nie wskazuje na to, że coś się pojawi Kuzynka już w 21t coś ytam zauważyła. Myślę, że na to nie ma reguły.

Senior Member Awatar agula2
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-08 zobacz kalendarz
    Sylwia J to juz miałąs badanie? a widziesz to ja teraz mam miec bo mówiła ze ok 22-25 tygodnia sie robi. Kazdy inaczej. Ale pociesszyłas mnie tym ze twój gin powiedział ze zmieszanie krwi jest znikome Po za tym mam jakies dobre przeczucia co to tego konfliktu. Teraz medycyna jest tak posunieta do przodu nie to co 20-30 lat temu.

Milka mi tez twardnieje. Ale nie tak czesto. Ja mam brac magnez, a nospe jak juz bardziej boli. Ale magnez mi wystarcza. U mnie te twardnienia sa moze 2-4 razy w ciagu dnia, ale i tak najczesciej wystepuja wtedy jak mam pełen pęcherz. Jak bedziesz na wizycie to skonsultuj. Póki z sama ciaza jest wszystko w porządku to nie masz sie co martwic. Dużo wypoczywaj i nie prezemeczaj sie. Niedługo zaczną sie skurcze Braxtona-Hicksa i to dopiero bedzie

DanCial kojarze te meble jak szukałam dla Antosia. ładne są. Łożeczko mi sie bardzo podobało. Ale zdecydowałam sie na cos bez motywów dzieciecych bo bałam sie ze mi szybko zbrzydną

Makuszka my mielismy sami spedzac, ale zaprosiłam moja bratanice z chłopakiem a m zaprosił kumpla wiec bedzie wesoło. Ciesze sie bo ostatnio fajnego sylwka mielismy 3 lata temu i za rok tez bedzie spokojny. Choc pewnie z moim spaniem przespie 12

Ja musze dzis zwalczyc mojego lenia. Wiec ide zaraz robic sernik na jutro i pieczarki do nadziewania. Bedziemy misec gosci jak pisałam wyzej wiec kilka przekasek zrobie. Sałatke jarzynowa dzis musze zrobic zeby do jutra sie przegryzła. A jak u was temat spania? U mnie masakra. np chodze spac o 20-21 i wstaje wyspana o 5. albo o 1 w nocy potem o 4 ide znowu spac i pobudka o 6. Meczy mnie to juz, bo woalałabym dłuzej posiedziec wieczorem, ale juz zmeczona jestem. Dom praca i w sumie wieczorem o 20 jak ogladam tv to oczy same mi sie zamykaja. Tak sobie myslałam ze moze w Nowym roku zaczne juz cos kupowac powoli. Jakos mi sie nie chce. Ostatnio w Smyku zamówiłam body koszulowe, ale wieksze i dresiki na 74, ale jeszcze nic na teraz. Sporo ciuchów dostałąm od przyjaciółek wiec musze to przejrzec. Ale jakies butelki, pieluchy i takie tam ale jakos nie mam zapału. Przy drugiej to na luzie chyba podchodze.

Dzięki Dziewczyny za odzew Na szczęście dzisiejszą noc dużo spokojniejsza. Wieczorem 3 razy mi stwardnial raz po raz a dzisiaj na razie cisza. O 6 rano obudziłam się z małą "rewolucją" w brzuszku, ale to Kruszynka tak wywijala Naczytalam się też, że jak zaczynają się skurcze to żeby na wieczór nie masować brzucha, nawet pod prysznicem delikatnej bo podobno to dodatkowo pobudza. I może coś w tym jest bo wczoraj nie wmasowywalam balsamu jak co wieczór.
    A magnez to muszę zacząć brać, bo mimo iż kawy nie pije kurczy mi tez trochę łydki.
    Pozdrawiam już weekendowo i sylwestrowo Mieliśmy iść do znajomych ale po tych moich 2 koszmarnych wieczorach odmowilismy i zostajemy w domku, we trójkę )

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Witajcie Dziewczyny
    Nie ma tabelki, bo pod ostatnim postem zapomniałam kliknąć w zaawansowaną odpowiedź i nie wyświetliła się sygnaturka i między innymi link do tabeli

Ja w przyszłym tygodniu muszę zrobić test obciążenia glukozą no i krew + mocz. Na razie nie mogę za bardzo dojść do siebie po tym szpitalu, mam strasznie niskie ciśnienie i prawie nie funkcjonuje, nawet kawa nie pomaga. Co do badań połówkowych to u mnie będzie 21t1d, ale z USG Natalia i tak jest starsza. Niestety będę musiała jeszcze jechać po wypis do tego nieszczęsnego szpitala... wrr :/ Z leków doszedł mi Aspargin, bo mam słabe elektrolity i może też stąd to moje słabe samopoczucie.

Brzuch czasem mi twardnieje, np dzisiaj w nocy się przez to obudziłam. Lekarz pytał mi się nawet ostatnio o to, ale mówił, że wtedy no spa i magnez. Z tym że zauważyłam że twardnieje bardziej z przyczyn mojej perystaltyki

P.S. Kto tam jeszcze nie dopisany do tabelki to dajcie znać, zaraz wpiszę

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    A Ja pół godziny temu się obudziłam a raczej M mnie obudził...
    Ja codziennie biorę magnez i melisę piję i na razie twardnień brzuszka nie zauważyłam. Za to od 2 dni bardzo, ale to bardzo! Boli mnie w prawym dolnym boku. Nie wiem czy to jajnik bo chyba za nisko... Maleńka raczej tam nic nie ugniata bo siedzi przeważnie po lewej.... I tak troszku w kropce jestem. Może dzisiaj rozchodzę ten ból. Trzeba ogarnąć mieszkanie i iść na zakupy jakieś... I, o zgrozo, coś ugotować!
    Padło hasło sałatka jarzynowa i od razu poczułam jej smak! Też chcę sałatki
    Ja jeszcze nic nie kupuję i nie myślę (dopóki w sklepach na dziecięcy mnie nie ściagnie) bo ciągle mam jeszcze czas...tak mi sie wydaje.
    A tu już połowa minęła!
    Zanim się obejrzę a będę szła rodzić.....!

Member
    Makuszka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-01 zobacz kalendarz
    agula2- ja zasypiam koło północy przeważnie i mogę spać nawet do 11 śpię jak zabita, wysypiam się na zapas

MadIa_Q89- to jakoś w 20 tygodniu będziesz robiła test obciążenia glukozą? Ja miałam zrobić go na następny czwartek ale stwierdziłam, że to za wcześnie bo obiło mi się o uszy, że robi się go między 24a28 tyg. Więc już nie wiem czy robić ten test teraz czy poczekać?!

Koteł- u mnie w temacie siary też spokój, niczego nie zauważyłam.

Milka875- to dobrze, że już spokojniej u Was z tym twardnieniem, oby tak dalej

Ja wstałam dzisiaj z mega bólem gardła i zatkanym nosem. Chciałam zapisać się do rodzinnego ale w mojej przychodni to graniczy z cudem. Psikam gardło tantum verde bo wyczytałam, że można w ciąży i wyślę zaraz mojego do apteki po tabletki do ssania isla. A tak to herbata z sokiem malinowym i ciepły koc. A myślałam, że ominie mnie przeziębienie w ciąży: /

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Makuszka mnie kazał zrobić teraz niby, tylko zaznaczył żeby było po 20 tygodniu, to zrobię to pod koniec przyszłego tygodnia, żeby na poniedziałek mieć już gotowe. Ja to już z resztą nie wiem, co lekarz to inne wytyczne i inna szkoła nie chcę już pisać do mojej ginekolog prowadzącej, bo ona chyba ma mnie już dość

Mogę Ci powiedzieć tyle, że ciesz się, że to "tylko" przeziębienie, ja niestety dostapilam szczególnego zaszczytu spożywania antybiotyku, nos zatkany, usta suche jak pieprz... dobrze że nie idziemy nigdzie na sylwestra bo nawet nie miałabym się jak pomalować dziś chociaż kaszel odpuścił, bo do wczoraj miałam przez to brzuch jak kamień...

Co do siary, to

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów