Strona 179 z 476
Pokaż wyniki od 1,781 do 1,790 z 4757

Majówki 2017

Member
    kasia_kg2

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Cześć majóweczki !!

Wiem, że nie udzielam się zbyt dużo, ale chce się z wami podzielić wiadomością o badaniu połówkowym... Wszystkie narządy prawidłowo się rozwijają , lekarz nie stwierdził żadnych wad rozwojowych , ale problem pojawił się z łukiem aorty. Mianowicie nasz Kacper ma łuk aorty z 2 naczyniami dogłowowymi - bez cech koarktacji.... powinny być trzy, bo jedno idzie z aorty do lewej ręki, drugie do głowy, a trzecie się rozwidla pod obojczykiem i unaczynia prawą kończynę i głowę z drugiej strony...
    Lekarz dodał, że ma tak 10% osób.... Informacje szczątkowe nie wyjaśnił nic !!! Zero tylko w kółko powtarzał, że spotkamy się w 30-stym tygodniu !!! I wszystko się wyjaśni !!! Byłam wściekła badał mnie godzinę czasu zero konkretów, a na każde pytanie odpowiadał wszystko w normie, ale i tak musimy spotkać się w 30-stym tygodniu, aby stwierdzić czy wykształciło się trzecie naczynie.... Pytałam o konsekwencje czy to wada rozwojowa czym to będzie się objawiało jak dziecko się urodzi i otrzymałam odpowiedź - sprawdzimy wszystko w 30-stym tygodniu !!!!

Z gabinetu wyszłam ze łzami w oczach !!! Byłam z siostrą i powiedziała, że lekarz to gbur, który wręcz wyprosił nas z gabinetu, bo bardzo się spieszył !!! I gdyby nie widziała tego na własne oczy to by nie uwierzyła w to co mówię i czuję !!!
    Dobrze, że mam koleżankę położną i wszystko mi wyjaśniła i w skrócie powiedziała, że nie ma powodów do zmartwień, bo czasami tak się zdarza i serduszko jest za małe i może linia była słabo widoczna.
    Tylko dlaczego lekarz nie odpowiedział na te pytania i nic nie wyjaśnił ! Za wizytę zapłaciłam 350 zł więc powinnam być kompleksowo obsłużona. A może Panu doktorowi zależało, aby ściągnąć mnie na ostatnie badanie ??
    Czy któraś z was miała podobny problem ze swoim maleństwem ?
    Troszkę strachu się najadłam w dodatku to nasz pierwszy dzidziuś i pragniemy aby był duży i zdrowy

Pozdrowionka ;*

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Makuszka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-01 zobacz kalendarz
    Madzia_Q89- ja poproszę o wpisanie mi 5 i 23 stycznia na wizyty

DanCia1- u nas to samo, staraliśmy się ,,podmieniać" ręce na brzuchu ale maluch zawsze wyczuje dłoń taty i kończy wygibasy

Misia- zdjęcie super, szkoda że mojego mężczyznę tak ciężko namówić na zdjęcia
    U mnie dzisiaj 2 kg na plusie, wszystko poszło w brzuszek, niestety nic w piersi (tylko brodawki się powiększyły).

My wczoraj byliśmy na zakupach i tak mnie wykończyło to chodzenie po sklepach, że czuję jakbym maraton przebiegła wypakowałam z rana część gratów na mieszkaniu i czekam teraz na monterów internetu z moją coraz bardziej aktywną dzidzią

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    kasia_kg2 z tego co mi wiadomo, to jeżeli lekarz coś wykryje to nie powinnaś płacić nic, u nas tak było na pierwszym prenatalnym, potwierdziła to też moja lekarz prowadząca, ba za darmo miałam również biochemie i badanie połówkowe również będę mieć za darmo. To jest Twój lekarz prowadzący? jeżeli tak to zmień koniecznie, a jeżeli nie, to idź do swojego i zapytaj czy nie powinnaś mieć za darmo tego badania, może trzeba gdzieś takiego gbura zgłosić. Ja na pierwsze prenatalne przyszłam prywatnie, bez skierowania a mimo to nie płaciłam, bo zobaczył niedomykalność zastawki trójdzielnej. Na to trzecie udaj się do kogoś innego, jeżeli jesteś z okolic Katowic to na śląsku najlepsza specjalistka od kardiologi prenatalnej jest dr Włoch. Ja na pewno się do niej udam, jeżeli okaże się, że z naszym serduszkiem się nie poprawiło i zastawka trójdzielna się nie domknęła.

Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    Kurczę dziewczyny, ale się rozpisałyście

Anabella Gratuluję upragnionej córki, oby nic Jej do porodu między nogami nie wyrosło
    Misia1221 Przepiękne zdjęcie, magiczna pamiątka. Niestety mój Mąż nie jest chętny w ogóle do robienia zdjeć, a szkoda....

Ja prezenty praktycznie wszystkie zamówiłam przez Internet, w większości wychodzi taniej, nawet z przesyłką, no i nogi odpoczywają Teraz zostało jeszcze popakowanie połowy i będzie z głowy. Posprzatane gruntownie już jest, teraz czekam do czwartku na ubranie choinki (z obawy na to, zeby Syn nie ściągał bombek), pieczenie ciasteczek, potem ciast. Wigilia na dwa domy, więc dużo do szykowania odpada.

DanCia1 Z tymi rozstępami to jest różnie. Ja w pierwszej ciąży bardzo dużo przytyłam, bo aż 25 kg. Do 8 miesiąca byłam gładziutka, smarowałam się Palmersem 2 razy dziennie, a i tak na początku 9 miesiąca pojawiły się rozstępy ;/ więc to chyba dużo zależy od skłonności i jędrności skóry. Teraz rozstępy zrobiły się bardzo jasne i dużo mniej widoczne. Oczywiście życzę aby jak najmniej z nas miało z rozstępami do czynienia. Pocieszam się tym, że przynajmniej widać, że rodziłam dziecko

Ania_88 Dla koniet w ciąży i matek karmiących jest seria Prenalen na przeziębienie. Mają tabletki do ssania, syrop i saszetki do rozpuszczania. Całkiem niezłe w smaku. A jak nie to pozostają domowe sposoby

Kamowata Tajemnica płci się u nas rozwiązała, a i tak wstrzymuję się z zakupem, bo wiem, że z tymi dziewczynkami to różnie bywa. Dla ewentualnego chłopca miałabym mnóstwo ciuchów po Starszym, więc narazie nic nie zamawiam z ubrań. W styczniu chce już zamówić jakieś pierwsze rzeczy wyprawkowe.

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Kasia_kg2 dobrze, że już porozmawiałas z kims kto rozwiał Twoje wątpliwości... Przykre, że trafiłaś prywatnie na takiego lekarza...
    Agucha89, u nas pierwsza dzidzia i gdyby był to chłopiec to dostałabym mnostwo rzeczy po synku mojej cioci i dzięki temu naprawde dużo zaoszczędzila. No i druga kwestia to taka, że wolalabym chłopca :P

Dziś kurier przyniósł mi poduszkę! Ekspresowa dostawa, zamówilam ją w niedziele wieczorem a dziś przed 12 00 już u mnie byla, a to właściwie cala Polska Przetestuje to napisze jak się sprawdza. Mega się ucieszylam jak ją dostałam, bo 15 min wczesniej wymiotowalam i to mnie pocieszylo :P To już prawie 20 tydzień, a tu takie incydenty... Ostatnio zaczęlam się zastanawiać jak to bedzie po porodzie, czy nie wkręcę sobie,że moje dziecko to zlo i tylko przez nie cierpię... 90% mojej ciąży to same dolegliwosci: mdłości, wymioty, migreny, bole pleców, zmęczenie Az mi glupio,że mam takie okropne myśli, ale musze to z siebie wyrzucic. Zawsze bylam okazem zdrowia i zle znosze takie samopoczucie, nie wyobrazam sobie jak czesc z Was daje rade normalnie funkcjonowac i jeszcze opiekuje się małymi dziećmi - podziwiam Was dziewczyny

Dziewczyny, powiedzcie prosze jak to jest z poloznymi. Nie korzystam z nfz a ostatnio zlozylam w mojej przychodni deklaracje wyboru m.in, poloznej. Czy taka polozna takze przyjmuje/ przychodzi przed porodem czy tylko po?
    Drugie pytanie odnosnie badan krwi. Jak to jest z leukocytami w ciazy? Moje sa co prawda w normie dla kobiet nie w ciazy ale z miesiaca na miesiac jest ich wiecej. Czy tak jest? I ta wartosc rosnie w miare zaawansowania ciazy?

Cytat Zamieszczone przez Kamowata Zobacz posta
    Kasia_kg2 dobrze, że już porozmawiałas z kims kto rozwiał Twoje wątpliwości... Przykre, że trafiłaś prywatnie na takiego lekarza...
    Agucha89, u nas pierwsza dzidzia i gdyby był to chłopiec to dostałabym mnostwo rzeczy po synku mojej cioci i dzięki temu naprawde dużo zaoszczędzila. No i druga kwestia to taka, że wolalabym chłopca :P

Dziś kurier przyniósł mi poduszkę! Ekspresowa dostawa, zamówilam ją w niedziele wieczorem a dziś przed 12 00 już u mnie byla, a to właściwie cala Polska Przetestuje to napisze jak się sprawdza. Mega się ucieszylam jak ją dostałam, bo 15 min wczesniej wymiotowalam i to mnie pocieszylo :P To już prawie 20 tydzień, a tu takie incydenty... Ostatnio zaczęlam się zastanawiać jak to bedzie po porodzie, czy nie wkręcę sobie,że moje dziecko to zlo i tylko przez nie cierpię... 90% mojej ciąży to same dolegliwosci: mdłości, wymioty, migreny, bole pleców, zmęczenie Az mi glupio,że mam takie okropne myśli, ale musze to z siebie wyrzucic. Zawsze bylam okazem zdrowia i zle znosze takie samopoczucie, nie wyobrazam sobie jak czesc z Was daje rade normalnie funkcjonowac i jeszcze opiekuje się małymi dziećmi - podziwiam Was dziewczyny
    Kamowata, nie przejmuj sie, masa kobiet zle znosi ciaze a potem sa najszczesliwszymi matkami. Kazdy ma obawy i samopoczucie po porodzie czy to sn czy cc moze byc marne i moze byc tak ze uczucie nie pojawi sie odrazu ale mysle, ze warto nie myslec o takich rzeczach tylko cieszyc sie z dzieciatkiem w brzuszku:-) moja sasiadka bardzo zle znosila ciaze, ciagle wymioty, brak apetytu az do pol 3 trymestru i od samego porodu cieszy sie córcią:-)

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    kasia_kg2

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Karo90 na szczęście to nie mój lekarz prowadzący. Jutro mam wizytę u swojego ginekologa i zapytam czy powinnam płacić za taką wizytę jeśli coś wykrył ten gbur. Jestem ciekawa co odpowie. W moim mieście nie ma specjalistów od badań prenatalnych - musiałam specjalnie jechać specjalnie do Szczecina ok. 150 km żeby zrobić połówkowe...

Senior Member Awatar Misia1221
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-02 zobacz kalendarz
    Dziekuje dziewczyny za mile slowa. Moj A jest wniebowziety i zakochany w corci od pierwszego usg gdzie byla malutka kropeczka. Jestem w szoku jak to zdjęcie wyszło. Pierwsze Nasze wspólne w ciąży.
    Karo faktycznie przytyłam dopiero 2 kg i mąż mówi że brzuch i piersi (o zgrozo nie ma już na mnie rozmiarów staników a co będzie dalej..) mi rosna ale ogólnie jestem szczuplejsza. Po twarzy i nogi..

Effciak mi znajoma mówiła że przed porodem też się należa odwiedziny położnej i porady dotyczące porodu. W internecie piszą że na NFZ od 21 tygodnia raz w tygodniu a od 32 2 razy w tygodniu. Po nowym roku przejdę się do przychodni dowiedzieć.

Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    effciak Misia1221 Wspominałam już kiedyś, że do mnie w pierwszej ciąży położna przyjeżdzała przed porodem, właśnie jakoś po 20 tygodniu zaczęła. Trzeba się wcześniej zgłosić w przychodni i wtedy takie wizyty domowe nam się należą na nfz. Sprawdzałyśmy tętno dziecka, dostawałam jakieś materiały do poczytania, porady nt karmienia piersią, porodzie itd. W sumie fajnie, bo to zawsze dodatkowa pomoc - tym bardziej, że nie zdecydowałam się na szkołę rodzenia.

Kamowata Życzę żeby dolegliwości minęły jak ręką odjął. Chociaż wiadomo, że teraz mogą się zmieniać, bo ciąża już coraz bardziej zaawansowana. A jak urodzisz to będziesz najlepszą Mamą dla swojego dziecka, nawet jak sobie teraz ponarzekasz

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów