Strona 154 z 475
Pokaż wyniki od 1,531 do 1,540 z 4748

Majówki 2017

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Oj, ja też już bym chciała znać płeć, na razie wiem tylko, że "bardziej w stronę dziewczynki" ale nic na pewno, a mój M ciągle liczy że wyrośnie wiadomo co ja przyznam że nie mam żadnych preferencji, po tym co w tym roku przeszliśmy, to najważniejsze jest zdrowie Dzidziusia. Teraz wizyta we wtorek to może się coś dowiem więcej jednak

Ja prenatalne robię w tej samej przychodni w której prowadzę ciążę, a moja gin jest uprawniona do tych badań, ale z naszą historią też mam je na NFZ.

Ewcia to mogę wpisać już u Ciebie syncia w tabelkę?

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    ja juz po wizycie. Wszystko jest ok, serduszko bije. USG tym razem nie bylo. I przy okazji spytalam sie pani doktor o herbaty owocowe z hibiskusem. Powiedziala, ze nie slyszala, ze nie wlno, poszla zapytac sie kolegow po fachu i zadne tez nic nie wiedzial. Poszukala tez w necie i hibiskus nie jest na oficjalnej liscie ziol zakazanych do spozycia w ciazy. Takze dala mi zielone swiatlo na picie herbatki, byle by to nie byla jedyna rzecz, jaka pije w ciagu dnia.

Madzia_Q89 ja do 31 tyg. W pierwszej ciąży miałam mieć dziewczynke... A potem okazało sie że jednak facecik teraz obstawiamy z gin. Dziewczynke ale najwazniejsze żeby było dziecko zdrowe

Senior Member Awatar Ruda1988
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Cześć Mamuśki! Odkąd wróciłam do pracy nie mam siły na forum i narobiłam sobie zaległości na ponad 30 stron. Starałam się zaglądać systematycznie, ale nie rozumiałam, co czytam. W końcu mi się udało jeszcze raz wszystko przeczytać i jestem na bieżąco.
    Powiedzcie mi, czy zauważyłyście u siebie większą ilość śluzu? ja od kilku dni mam ciągle wrażenie, że mam mokro. Boję się, czy coś złego się nie dzieje. Tym bardziej, że nie czuję ruchów.
    Zostawiam buziaki dla Maluchów.

Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    Ruda, zwiekszona biala wydzielina jest normalnym objawem w ciazy. Nie ma powodu do zmartwien.

Ruda będę szczera ja czuję jakby ze mnie się ciągle lało. Ale lekarz mi powiedział że to normalne. Gdyby swędzialo, piekło, brzydko pachniało, zmieniło kolor to wtedy objawy zapalenia, grzyba itp. Ale zwykłe wycieki nie martwią nas!
    Jeżeli to Twój pierwszy dzidek to nawet w okolicach 20 - 21 tygodnia 1 ruchy są wyczuwalne. Ja mojego syna w 18 tygodniu poczułam. A córcie ,która będzie na pewno baletnicą już w 15 tyg.

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Dokładnie tak ja Anabella pisze, na początku latałam co chwile do kibelka sprawdzić czy wszystko ok.

Co do tych wózków to pisząc 3 w 1 myślę o: gondoli, spacerówce i foteliku, a 2 w 1 to gondola i spacerówka. Ciekawi mnie różnica w cenie między 2w1 a samą gondolą, muszę zapytać w jakimś sklepie. Co do wielkości kółek i zwrotności to często te droższe "parasolki" nie odbiegają od tych spacerówek w komplecie, tylko jak masz już ta spacerówkę w komplecie to ciężko się zdecydować na parasolkę za 800-1000 zł.

Byłam dzisiaj u lekarza, widziałam dzidzię, skakała jak piłeczka pingpongowa i machała do mnie rączką, tak paluszki rozszerzyła, że mogłam je policzyć xD Wyniki są ok, ciśnienie i tętno dobre, wszystko w normie. Nie wiem dlaczego mi jej pani doktor nie zmierzyła, może dlatego, ze tak skakała.
    Co do serduszka i wady zastawki, powiedziała, ze ona najprawdopodobniej się zniweluje, jeżeli coś lekarza będzie niepokoić na połówkowym to karze jej wypisać skierowanie do dr Włoch, która zajmuje się tylko serduszkami i w 30 tygodniu pójdę do niej na usg.
    Powiedziała, że dobrze, że się nie zdecydowaliśmy na amniopunkcję, bo ryzyko uszkodzenia dzidzi podczas badania jest większe niż ryzyko wady.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Kawi

O mnie
    Cześć dziewczyny. Nie odzywałam się długo, ale i ostatnio tyle się u mnie działo, że nie byłam nawet w stanie. Pisałam Wam kiedyś, że robiłam sobie testy Pappa ze względu na wiek (37 lat). USG wyszło w porządku, więc pomyślałam, że będzie dobrze. Jak zadzwonili do mnie za tydzień z wynikami krwi i wiadomością, że muszę się jak najszybciej skonsultować z genetykiem, to straciłam grunt pod nogami. Jeszcze tego samego dnia odebrałam wyniki. Prawdopodobieństwo trisomii 21 wyszło 1:11!! Chyba nikomu nie muszę mówić, co ja przez ten okres czułam. Zdecydowaliśmy się z mężem na test nifty. Cena wysoka, ale szczerze mówiąc bałam się amniopunkcji, więc dla mnie na tą chwilę to było najlepsze rozwiązanie. Skonsultowałam jeszcze ten wybór telefonicznie z genetykiem i już dwa dni później miałam pobraną krew. Wyniki przyszły już po 6 dniach i okazało się, że wykluczono wszystkie badane nieprawidłowości. Wprawdzie muszę jeszcze wszystko skonsultować z genetykiem, ale już w tym momencie odetchnęłam z ulgą. No i na 98% będzie dziewczynka Wprawdzie płeć była mi w zasadzie obojętna, ale teraz się cieszę, że będzie "parka" Jednak nikomu nie życzę takich przeżyć....

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Data
    19.05.2016
    Kawi nie zazdroszczę, też się najadłam strachu, przez ta niedomykalność mieliśmy prawdopodobieństwo 1:384, ale to nic w porównaniu do 1:11. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło i bardzo dobrze, że się zdecydowaliście na badania, bo pewnie odchodziłabyś od zmysłów do końca ciąży.

Senior Member
    Kawi

O mnie
    Karo90 z tego, co czytałam na różnych forach ( a trochę się ostatnio naczytałam z wiadomych powodów ), to niedomykalność często jest za wcześnie diagnozowana i po jakimś czasie zastawka może zacząć się domykać. Trzymam mocno kciuki.

Madzia_Q89 zerknęłam kilka stron wcześniej i widzę, ze mamy taki sam problem. Dyskopatia i przepuklina w lędźwiowym. Na razie jeszcze jakoś funkcjonuję. Trochę sobie ćwiczę i na masaże chodzę, ale czuję, że łatwo nie będzie.

Super, że z Waszymi dzieciaczkami wszystko ok. Teraz na swojej skórze wiem, jak ważne jest zdrowie maleństwa, a wszystko inne wokół ciąży tak naprawdę niewiele się liczy..
    Ostatnio edytowane przez Kawi ; 02-12-16 o 11:23

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów