Strona 146 z 475
Pokaż wyniki od 1,451 do 1,460 z 4748

Majówki 2017

Member
    Makuszka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-01 zobacz kalendarz
    effciak, masz rację- dopiero co były prenatalne nie wiem jak Wam, ale mi czas leci baaardzo szybko.

Mam pytanie: prenatalne (usg+pappa) miałam robione na nfz w Rzeszowskiej Profamilii, bo dostałam skierowanie od mojego gina. Myślicie, że on może też wypisać skierowanie na połówkowe? Wizytę u niego mam 9 grudnia i to będzie 19tydzień i pewnie już nie zdążyłabym zapisać się na nfz. Jak uważacie- zapisać się już teraz i poprosić o skierowanie, a w razie gdyby nie dał odwołać wizytę lub płacić?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Misia1221
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-02 zobacz kalendarz
    Ja nie wiem jak to u Ciebie jest ja miałam w Rudzie Śląskiej. Pojechałam prywatnie ale Pani doktor zwróciła mi uwagę że ze względu na moją historie ginekologiczna jak najbardziej należy mi się na NFZ i jak dowioze skierowanie to mi oddadzą kasę. Jak im te skierowanie przywiozłam to mi Pani powiedziała że na połowkowe nie muszę już 2 skierowania mieć tylko te pierwsze liczy się na oby dwa badania.. i od razu zapisała mnie na następny termin.

Member Awatar Justinne
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-20 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny! Faktycznie czas szybciutko leci Ja mam wizytę 8 grudnia - to będzie końcówka 16 tygodnia i pewnie koniec grudnia/początek stycznia będzie połówkowe Nie ukrywam, że jakoś mocno mnie to USG połówkowe stresuje

Poza tym od 2 dni przeszły mi wszelkie dolegliwości i czuję się mocno nie-ciążowo Czasem wydaje mi się, że czuję Maluszka, ale to takie pulsowanie... pewnie wariuję i to moje tętno na tętnicy brzusznej :P Ciumki Mamuśki!

P.S. Też zjadam cytrusy kilogramami

Senior Member Awatar Misia1221
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-02 zobacz kalendarz
    Ja myślałam że jak będę już czuła Maleństwo to się nie będę stresować przed wizytami... jutro idę do mojego gina i już mam lekki stresik. Całe szczęście na 9. a sama myśl o polowkowym mnie paraliżuje... jeszcze 3 tygodnie...

A moja Fasolka właśnie fika w brzuszku niesamowite uczucie. Zjadłam tyle różnych rzeczy że Dzidek szaleje od tych smaków. moj M też by chciał poczuć ale jeszcze kilka dni pewnie bedzie musiał poczekać;(

Senior Member Awatar Ewcia_N
    O mnie
    Jestem mamą
    Makuszka u mnie też jedno skierowanie jest na 2 badania czyli już jestem umówiona na połówkowe, które będzie za darmo w ramach tamtego skierowania. Nie potrzebuję nowego.

Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    Czesc dziewczyny!
    Melduje sie po przerwie. Bylismy z mezem kilka dni w Chicago z okazji wolnego na Swieto Dziekczynienia. Pojedlismy smacznie, zrobilismy wielkie zakupy (w koncu byl Black Friday) i wrocilismy wczoraj do domu. W czwartek sklepy byly juz otwarte od 18 przez cala noc az do 22 w piatek! Oczywiscie my nie jestesmy tak szaleni. W czwartek bylismy na 2 godziny i w piatek od 11 do 22 (w tym dwa posilki i prawie godzina stracona na wyjezdzanie z garazu w centrum handlowym!). Ale kupilam troche ciazowych ciuszkow, m.in. spodnie, kilka bluzek, legginsy pizame i plaszcz. Niestety ten ostatni mam tylko super dopasowany i juz teraz ledwo dopinam sie w biuscie bo mam o jeden rozmiar wiekszy z powodu karmienia corki. A teraz zimo, mozesz nadejsc!

Co do hartowania sutkow, nasze mamy tak robily, ale teraz sie juz nie zaleca. Moze przyniesc to wiecej zlego niz dobrego. Polecam zaopatrzyc sie w krem z lanolina (najlpiej lanolina 100%) przed porodem. Mozna uzywac przed i po karmieniu, nie trzeba go zmywac.

Brzuszek mi zaczal rosnac i powoli ciuchy robia sie obcisle w pasie. Jedne spodnie nosilam na przedluzanym guziku (polecam! to taki guzik z pentelka, zakladamy pentelke na guzik w spotniach i zapinamy dodatkowym guzikiem ), ale juz sie robia ciasne. Poza tym znowu powylazily mi zylaki. Musze nosic uciskowe skarpetki, bo inaczej bola mnie nogi, nie mowiac juz, ze wygladaja paskudnie. Jak nie bedziemy od razu planowac trzeciego brzdaca, to wezme sie za usuniecie zylakow i pajaczkow.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    kleofasa

O mnie
    jestem mamą
    cześć Majóweczki
    długo tu nie zaglądałam..... ale się dzieje u Was
    niestety przeziębienie dopadło tez i mnie... cały zeszły tydzień walczyłam no i dziś jest już lepiej na dodatek mój synuś gorączkował też w zeszłym tygodniu - chyba idą kolejne ząbki. zatem minionego tygodnia nie zaliczam do udanych....

Myślałam, że tylko ja tak mam - po prostu szaleje za cytrusami, to jakiś obłęd. Niestety muszę się trochę ograniczać, ze względu na cukrzycę ciążową w poprzedniej ciąży wolę dmuchać na zimne - staram się trzymać dietę i nie dostarczać zbyt wielu cukrów do organizmu. No ale test na obciążenie glukozą jeszcze przed nami

Dziewczyny trzymajcie za nas kciuki - dziś idę do nowej gin i mam nadzieję że zobaczę moją Kruszynkę

Miłego dzionka wszystkim

Senior Member
    DanCia1

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-06 zobacz kalendarz
    Hej Mamuśki. Wydawało mi się ,że czas mi się niemiłosiernie wlecze, ale faktycznie, dopiero pisałyśmy o prenatalnych, a tu już powoli czas na połówkowe.. Wczoraj działo się ze mną coś dziwnego, co mnie zaniepokoiło, a mianowicie zaczął mi twardnieć brzuch - znowu -ale tym razem kilka razy w ciągu dnia. Wystraszyłam się, bo to dopiero końcówka 17 tygodnia i chyba za wcześnie na skurcze Braxtona. Wieczorem też stwardniał, ale jak położyłam rękę na brzuchu, to zaczęło mi bulgotać (mocniej niż ostatnio) Mąż wmawiał mi, że to jelita, ale ja byłam pewna, że to Groszek. Dziś idę, na szczęście, o 11 na wizytę, bo niepokoi mnie to twardnienie brzucha. Też tak macie lub miałyście około 18 tygodnia?

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Nie wiem jak to do końca jest z tymi prenatalnymi, ale ja na pierwsze prenatalne nie miałam skierowania od mojego lekarza, więc poszłam prywatnie, ale jak lekarz wykrył, że dzidzia ma niedomykalność zastawki trójdzielnej, to powiedział, że to badanie mam za darmo, tak samo test podwójny i badanie połówkowe też, więc od razu mnie zapisali na następne badanie. Cos tam pokombinował, bo wpisał mnie na wizytę do siebie na nfz, że niby byłam godzinę przed prenatalnymi i na nich dał mi skierowanie na usg genetyczne i test podwójny.

Co do cytrusów to mnie tak nie ciągnie, aktualnie największą ochotę mam na chleb z masłem, albo chleb pieczony na patelni i posmarowany czosnkiem (to mój taki smak dzieciństwa, mama mi taki robiła jak byłam mała i w ciąży znowu mnie naszło).

kleofasa trzymamy kciuki i czekamy na dobre wiadomości, ja na wizytę idę w piątek, ale na NFZ, więc się na nic nie nastawiam, chociaż może ze względu na to, że jest ta niedomykalność zastawki to będzie chciała podglądnąć dzidzie.

himcia dobrze, dobrze, że już przygotowana na zimę, nie wiem jak u Ciebie wygląda z pogodą, ale w Polsce w niektórych miejscach już śnieg spadł, a dzisiaj temperatura raczej na minusie.

Anabella, a Ty w którym tygodniu jesteś? codziennie czujesz już ruchy? moja dzidzia fika tak co drugi dzień, ale tylko raz fikała tak, że ktoś inny oprócz mnie był w stanie to poczuć, musiała bardzo blisko podpłynąć.

Czytałyście może opowieść nienarodzonego dziecka? mnie ona nieustannie wzrusza i często jak zaczynamy w nowy miesiąc to czytam to co moje dziecię może sobie tam w środku myśleć.
    http://babyonline.pl/ciaza-miesiac-p...5847,r1p1.html
    Jak ktoś nie czytał to polecam, fajnie napisane

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów