Strona 127 z 476
Pokaż wyniki od 1,261 do 1,270 z 4757

Majówki 2017

Senior Member Awatar Misia1221
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-02 zobacz kalendarz
    Ja dzwonilam do znajomej dietetyczki bo też miałam taki problem. Powiedziała mi że oczywiście błonnik, ale też duuuzo pić. Kazała mi "wlać w siebie" ok 3 l wody niegazowanej. Nie wiem jakim cudem ale u mnie pomogło. I jak mam problemy to do tego wracam chociaż nie wydaje mi się wcale żebym za mało piła...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Mi lekarz doradził syrop Laktuloza, bez recepty i bezpieczny dla kobiet w ciąży ale dopiero od II trymestru Cena ok. 7-8 zł. O czopkach też słyszałam, ale to najlepiej dobrać z lekarzem
    i tak jak Misia pisała dużo dużo dużo wody

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Ja przytyłam 2,5 kg od początku ciąży, przed ciążą ważyłam 59 kg. Ja już widzę różnicę, czuję się jak wieloryb, ale ostatnio spotkałam się z koleżankami, które powiedziały, że mąż mnie nie karmi (w połowie sierpnia braliśmy ślub, więc nasza Dzidzia to taki prezent poślubny).
    U nas czasu i funduszy na remont nie było jeszcze, ale chociaż sypialnie musimy dostosować na przyjście Dzidzi.
    Dzisiaj rano obudziłam się z opryszczką;/ chyba stres z prenatalnych i nie za dobrych wyników wychodzi;/ staram się nie myśleć, ale boję się o to małe serduszko, nawet nie jakiegoś zespołu Down'a czy czegoś podobnego tylko, że coś z tym serduszkiem będzie nie tak.

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Dziękuję za Wasze odpowiedzi dziewczyny. No właśnie byłam w zeszłym tygodniu u mojej pani ginekolog i zapytałam ją jak poradzić sobie ze wzdęciami i zaparciami. Na wzdęcia kazała espumisan. Jak zapytałam ponownie o zaparcia to powiedziała, żebym weszła na wagę, spisze wagę i mi wszystko powie. Jak zeszłam z wagi, założyłam buty i obydwie o tym zapomniałyśmy i wyszłam. Właśnie ostatnio bardzo często mam takie...'braki'. Chcę coś zrobić i nie wiem co. Nie wiem po co wstałam, po co wziełam telefon do ręki. Wcześniej zdarzało mi się tak ale duuuużo dużo rzadziej. W każdym bądź razie poszłam do apteki i poprosiłam o espumisan i chciałam upewnić się, że nie ma jakichś różnic, że jest jakiś dla kobiet w ciąży bezpieczniejszy może czy coś. Babka na mnie naskoczyła, że w ciąży to nic nie wolno. Że mam najpierw z ginekologiem się skonsultować i nie pomagało, że powtarzałam, że przez 2 minutami wyszłam od ginekologa i mi zalecił espumisan. Potraktowała mnie jak jakiegoś szczyla (Skończyłam właśnie 33 lata), kazała iść na konsultacje do lekarza i żeby mi na kartce napisała co mogę kupić. No tak mnie babsztyl wyprowadził z równowagi, że wyszłam bez espumisanu i popierdując pojechałam do domu Z kolei jak z racji tego, że zapomniałam po raz trzeci dopytać pani doktor o coś na zaparcia , w aptece spytałam o coś na zaparcia ale dla kobiet w ciąży. Pani przyniosła dwa leki. Powtórzyłam, że coś dla kobiet w ciąży. Ona mówi, że najczęściej poleca się ten bądź ten lek. Głupio się czułam, bo tak jakbym chciała całemu światu powiedzieć, że w ciąży jestem ale dla upewnienia spytałam, czy to dla kobiet w ciąży a ona wielkie zdziwienie i mówi, że kobietom w ciąży nie wolno żadnych leków. No żesz kur...de. Myśli księżczniczka o niebieskich migdałach, powtarzam 3 razy, że dla kobiet w ciąży a ona idzie na autopilocie. Gdybym nie dopytała czwarty raz to bym wzięła jakieś g..., którym mogłabym zaszkodzić dziecku. Jednak farmaceucie się raczej ufa. Ale jak Pani ma czas na podśmiechujki z koleżanką zamiast słuchać o co się prosi:/

Co do wody, na początku ciąży piłam baaaardzo dużo bo ciągle mnie suszyło, nawet w nocy. Łączyło się to z niezliczonymi wizytami w toalecie na siusiu. Teraz piję, mniej, może jednak się nawrócę na to picie.
    O syropie Laktuloza czytałam gdzieś na forach ale nie wiedziałam, że to od II trymestru. Bez konsultacji z lekarzem tak czy siak, żadnych medykamentów nie odważyłabym się brać, a do wizyty jeszcze troszkę., no i na razie 1 trymestr.
    Póki co będę się w takim razie nawadniać i eksperymentować z błonnikami w posiłkach, no i jeszcze kisielek z siemienia lnianego spróbuję. To dopiero 9 tydzień a mi się brzuszek robi. Niestety to nie ciążowy tylko właśnie od tych dolegliwości.
    Pozdrawiam Was Mamuśki i nie mogę doczekać się tych Waszych przeżyć, ruchów Maluszka itd
    Zdrówka

Member
    ola87

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-08 zobacz kalendarz
    Mi na zaparcia pomaga domowa owsianka z łyżką siemienia lnianego. Staram się jeść codziennie rano, bo jak nie zjem, to od razu pojawiają się zaparcia. Dodatkowo pomaga też picie wody z cytryną rano na pusty żołądek.

Dziewczyny, czy po porodzie planujecie mieć łóżeczko z maluszkiem w Waszej sypialni, czy od razu w jego pokoiku? Jak czytam o Waszych remontach, to mi też się zachciewa coś pozmieniać, ale remont mieliśmy na wiosnę więc nie bardzo mam co

Piszcie jak tam po Waszych wizytach!

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    My na razie póki co u siebie w sypialni będziemy mieć łóżeczko

Senior Member
    DanCia1

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-06 zobacz kalendarz
    Ja już po wizycie i jestem wściekła. Nie zrobił mi dziś usg, tylko miałam wymaz i tyle. A tak chciałam zobaczyć dzieciątko, nawet mąż czekał jak na szpilkach w poczekalni, kiedy go zawołamy, a tu nic.. No cóż, muszę czekać do następnej wizyty, czyli 28.11. A co do zaparć to dopiero mnie dziś dopadło.
    Dziewczyny jak po wizytach Waszych?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    DanCia1

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-06 zobacz kalendarz
    Co do łóżeczka, to początkowo też chcemy mieć w sypialni.

Reni83 jakbym o sobie czytała na wzdecia lekarz polecił mi espumisam. Ale nie brałam- bąki mi nie przeszkadzają... W koncu to moja dzidzia robi jesli chodzi o zaparcia to prawie oczy wypadały a nic nie szło Melisa 2 razy dziennie i magnez 2 razy dziennie. Zalecienie od lekarza bezpieczne i podawane tez w szpitalu. Mi pomogło. A na dodatek po magnezie macica nie boli i nie trzeba truć sie nospą.... Ja jadłam dużo jabłek i dużo chodziłam i piłam wodę...ale to nic nie dawało.
    Melise spróbuj-taka w aptece kupiona wystarczy.
    A te farmaceutki to jakieś stuknięte !

Jak tez juz pro wizycie, z Dzidzia wszystko dobrze :-) wazy 115 g. Pojawil sie maly problem z lozyskiem, jakies zmiany naczyniowe I lekarz mowi ze prawdopodobnie urodze wczesniej... Ale na razie kazal spac spokojnie :-) A wiecie ze wystarczy aby 15% lozyska "dzialalo" poprawnie I wyzywi dzidziusia? Dla mnie to pocieszajace.
    Kolejna wizyta 5 grudnia.
    A jak u reszty Mamusiek ?
    Ostatnio edytowane przez milka875 ; 14-11-16 o 15:56

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów