Strona 109 z 476
Pokaż wyniki od 1,081 do 1,090 z 4755

Majówki 2017

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Makuszka Zobacz posta
    1. Ja tylko kwas foliowy, ale teraz na wizycie poproszę go, żeby mi polecił jakieś fajne witaminy czy coś.
    2. Ja do tej pory na każdej wizycie miałam badanie na fotelu (byłam 3 razy) ale nie wiem czy już będzie tak na każdym.
    3. Cytologię miałam pobraną ostatnio, a czystości pochwy nigdy.
    4. Ja robiłam raz badania krwi (morfologia + hiv, zapalenie wątroby, tsh i zostawiłam w lab. prawie 200 stówy). Mój lekarz jest bardzo dokładny i wysyła na wszystkie możliwe badania.
    5. Mi oba badania w toxo wyszły ujemne i pewnie będę powtarzała co jakiś czas.
    6. Jak na razie to co miesiąc.

Majówki, mam do Was pytanie. Czy któraś z Was ma problemy z tarczycą? Ja wczoraj powtarzałam wynik, bo pierwszy tsh wyszedł mi 0,017 przy normach 0,350-4,940 a wczorajszy wynik to 0,046, przy czym ft4 w normie. Wiem, że w ciązy wynik tsh lubi być zafałszowany ale wydaje mi się, że coś jest nie tak. Nie mam żadnych objawów nadczynności i wyczytałam, że to może być postać bezobjawowa. Do wizyty jeszcze kawałek a ja już panikuję.
    Nie stresuj się za bardzo ale jak bym na Twoim miejscu postarała się umówić na wcześniejszą wizytę albo przynajmiej udałabym się do lekarza rodzinnego jeśli masz jakiegoś sensownego. Ja nie mam już tarczycy więc to inna zupełnie sprawa ale mi moja endokrynolog powiedziała (zanim zaszłam w ciążę), że jeśli dowiem się o ciąży to mam natychmiast bez żadnej kolejki do niej przyjść bo TSH jest bardzo ważne w ciąży. Bez paniki ale nie czekaj na wizytę którą masz umówioną. Lepiej na zimne dmuchać. Jak ja zaszłam w ciążę to mi TSH poleciało w drugą stronę, tzn podwyższyło się i musiałam zmienić dawkę leku od razu.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Witajcie Mamuśki Ja jestem co prawda czerwcóweczką z wyliczeń ale myślę, że jako, że jesteście już na bardziej zaawansowanym etapie to może u Was uda mi się uzyskać odpowiedź na moje pytania. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu, że się do Was podłączam.
    Po 1, czy któraś z Was jest może z Krakowa i mogłaby polecić jakiegoś sensownego ginekologa na NFZ w Krakowie? Mieszkam tu dopiero 3,5 roku i jestem zielona. A ten, którego miałam do tej pory niestety jest nie do zaakceptowania, a właściwie jego podejście do tematu. Polecicie kogoś?
    Po 2. widzę, że wiele z Was robiło już badanie na toksomplazmozę, różyczkę, cytomegalię. Mam pytanie, czy Mamusie, które chodzą do ginekologa na NFZ dostały skierowanie na te badania, czy musiałyście płacić za nie? Mój lekarz o którym wspomniałam wyżej, powiedział, że muszę wykonać je odpłatnie. Jednak od kilku osób słyszałam, że badania te powinny być refundowane. Moja koleżanka miała je robione na NFZ. Różne opinie słyszałam. A jak było u Was? Badania te kosztują łącznie ponad 220zł, jeśli mój lekarz po prostu mnie wystawił, chciałabym wiedzieć na przyszłość.
    Po 3. Mieszkam w południowej części Krakowa i chętnie poznam jakieś przyszłe Mamusie z okolic

Member
    ola87

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-08 zobacz kalendarz
    Dziewczyny dzięki za odpowiedzi Powiem szczerze, że pomimo tego, że u każdej z nas wygląda to inaczej to się uspokoiłam

U mnie cera też się bardzo pogorszyła, od jakiś 2 tyg na policzkach mam pojedyncze krostki i takie dziwne wypieki. Nigdy tak nie miałam, nawet jak byłam nastolatką... Ale liczę na to, że skoro u mnie będzie chłopak, to zgodnie z przesądem z dnia na dzień będę coraz piękniejsza

hej majóweczki. Jestem po prenatalnych badania z krwi za 2 tygodnie wszystko oki. Dopytałam się o tą glukoze 109 i lekarz odpowiedział na pewno jest cukrzyca ciążowa-diabetolog, dieta, pomiar z palca w najgorszym przypadku jeszcze insulina. Czy któras z Was ma też cukrzyce ciążową jak ja?

Widzę, że mam braki w tabelce.
    Madzia_Q89 proszę wpisz mi wizyta najbliższa 7 listopada po skierowanie do diab a później 28 list, rodzeństwo Irek ur. 6 maja 2014
    dzięki

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Ola!

1. Ja zażywam 1x2 Pregna DHA i 1x1 PregnaPlus.
    2. Ja mam na każdej wizycie badanie na fotelu (trwa pare sekund więc nie wiem po co..) a potem USG.
    3. Czystość pochwy to chyba zwykły wymaz pod kątem bakterii i drobnoustrojów.. ja osobiście jeszcze nie miałam
    4. Badania krwi mam w sumie co wizytę póki co.. Kiła, HIV, Toxo, TSH, glukoza i ostatnio dostałam na morfologię pełną i jeszcze jakieś inne. Na szczęscie prawidłowe
    5. Ja mam toxo oba ujemne, ale lekarz mówił że powtórzymy gdzieś w 7-8 msc..
    6. Co 3-4 tygodnie

Trądzik tragedia.. najwięcej plecy. Gdzieś czytałam że warto smarować octaniseptem, podobno fajnie schodzi

Reni83 Ja chodzę na NFZ i dostałam skierowania. Lekarz wytłumaczył mi, że ginekolodzy na NFZ mają uszczuplone zlecanie badań na jednej wizycie, z tego co mi pokazywał posiadają listę z funduszu i tam jest np. zalecone że może wystawić tylko na 3 badania na danej wizycie.. No ale wiele też zależy od lekarza
    Z dobrym ginkologiem nie pomogę bo jestem z okolic Krakowa, ale mogę Ci polecić miejsce na badania prenatalne, ja płaciłam ale na NFZ też robią (zależy jak lekarz Cię skieruje)

U mnie z cerą o niebo lepiej niz w 1 trymestrze. Juz nie mam tyle wypryskow noi cera juz nie jest taka sucha, nawet sie skóra ładnie napieła.
    Dziewczyny, tak w ogóle skąd jesteście? Moze lepiej bedzie sobie namierzac roznych specjalistow czy wymieniac opinie o szpitalach:-)

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Ja południe Polski - Trzebinia (ok. 30 km od Krakowa )

ja okolice Dębicy podkarpackie

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów