Strona 101 z 476
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 4757

Majówki 2017

Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    Czesc dziewczyny!

Makuszka, witaj wsrod nas.

Dancia, Zaba, gratuluje udanych wizyt!

Ja zajeta w tym tygodnia, czytam na bierzaco, ale malo czasu by pisac. Bylismy na koncercie Green day z mezem. Maz bardzo chcial isc. Troche sie odmlodzilismy.
    A dzisiaj mamy impreze Halloweenowa. Bardzo mnie smieszy, jak polski kosciol probuje zakazac Halloween. W Stanach koscioly organizuja imprezy Halloweenowe dla doroslych i dzieci! Zachecaja do przebierania sie, robia warsztaty z rzezbienia dyn i organizuja trunk or treat (zamiast trick or treat), czyli ludzie zwiazani z danym kosciolem na parkingu stawiaja samochody i dzieciaki chodza miedzy tymi samochodami po cukierki (bo jest bezpieczniej niz od domu do domu).

Co do usg, to w Stanach prywatnie przy zdrowej ciazy robia tylko 2 (+ prenatalne 1 jesli sie chce). Bo sie uwaza, ze jak nie ma potrzeby, to po co?

Milego weekendu!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Katiusza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-24 zobacz kalendarz
    [B]Antosia 89/B]
    Jak mi miło, ze czytałaś mojego bloga! Strasznie mnie boli to, ze nie mam w ogóle czasu i siły żeby częściej coś szyc i pisać posty, ale jednak życie rodzinne pochłania baaaardzo. A odkąd maluch raczkuje siada chodzi - czyli od paru miesiecy to już w ogóle Kochana jakiekolwiek pytania masz pytaj bez problemu Jak tylko będę mogłą pomóc, podrzucić jakiś pomocny link tutorial etc to jasne (Btw polecam stronę na fb "123 Szyjesz TY" i grupę "Szycieowe Wyzwania" oj dużo się można od dziewczyn nauczyć
    Wykrojone części na nerkę leżą i czekają chyba 2 tygodnie, a nosidło ergonomiczne dla mojego toddlera w fazie - przygotowywania wykroju na papierze :P Muszę sie zmotywować jakoś! :P

EWcia N - nie chciałam tak wprost pisać, ale w sumie to prawda - jestem za leniwa na wielopieluchowanie

Ja chodzę do ginekologa prywatnie. JEszcze nigdy nie trafiłam na porządnego lekarza na NFZ, czeka się tygodniami na wizytę a potem Cie buc traktuje tak jak Ewelę.... Wrrrr!
    Chodzę prywatnie, pełne badnie, pogaduszki, rozwiewanie wątpliwosci, usg na każdej wizycie, wiem za co płacę! Raz na miesiac ta stówa to nie majątek... A na prawdę szkoda mi nerwów na NFZ. Tak samo w pierwszej ciaży jak i w drugiej chodzę prywatnie

Efcia co to za opcja z tym 50zł i korzystanie z przychodni prywatnych? Kto oferuje takie usługi?

Zapraszam na mojego bloga Lisie Szycie ---> http://lisie-szycie.blogspot.com/

Ja mam wykupione ubezpieczenie pzu zdrowie i place 50 zl/mc. Fajna opcja. U mnie wizyta kosztuje 160 zl wiec jakbym miala sama placic to troche slabo a tak to moge skorzystac z wielu specjalistow i badan w ramach tych 50 zl.
    Plusem jest niezaleznosc od lekarzy nfz, zwlaszcza zima gdy pelno choróbsk i trzeba sie dostac do internisty z dnia na dzien lub tego samego dnia.

O mnie
    Żaba ja prenatalne przy pierwszym dziecku miałam na godzinę 23.00 Wcisnęli mnie w jakiś czwartek, pan robiący usg był chyba po 10 kawach My teraz w 11 tc wiec planuję w przyszłym tyg dzwonić i sie umawiać
    Robiliśmy tylko usg - nie robiliśmy badań krwi. Jeśli z usg wynika, ze przepływy serduszko itd są ok, i nie widać żeby miało dziecko znamiona choroby genetycznej (to można stwierdzić po wyglądzie płodu) to badanie krwi jest tylko potwierdzeniem, że będzie ok Niby ciąża to jeszcze się wydatki nie xzaczęły a ponad 300zł na prenatalne trzeba wyłożyć

effciak poczytam o tym pakiecie bo mnie zaciekawiłaś.Tym bardziej, że mam w rodzinie speca od ubezpieczeń

Co do prywatnych wizyt i wizyt na NFZ. Przede wszystkim to trzeba znaleźć dobrego ginekologa, normalnego, życiowego, do porozmawiania i dobrego specjalistę. Można na NFZ chodzic ale na usg bym do takiego ginekologa chodziła prywatnie - po prostu na NFZ mają strasznie stary sprzęt a w gabinetach prywatnych to jest bajka - widać każdy szczegół aż łza się w oku kręci.
    My chodzimy prywatnie. Mieszkam na wsi czyli dochodzi dojazd do wiekszej przychodni w mieście, czekanie w kolejce za 10cioma paniami i czekanie na wizytę tygodniami, a jeszcze ni stąd ni z owąd - doktora dzisiaj nie bedzie przyjmuje od poniedziałku trzeba sie na nowo zapisać - i szlag człowieka trafia!!
    Płącę 120zł, mam badanie ginekologiczne, usg na każdej wizycie - badanie nie jest szkodliwe wiec czemu mam nie zobaczyć mojego dziecka, małej fasolki w moim brzuchu? uslyszec serduszko, zobaczyc jak macha raczkami i nózkami <3 być pewna że wszystko w porządku? Wiem za co płącę, przychodzę konkretnego dnia na wizytę czekam 20 min i wchodzę do lekarza
    Ja mam takie podejscie ze wole co msc te pieniadze wydac a miec spokojna glowe i sie nie denerwowac :P Moj lekarz akurat przyjmuje tylko prywatnie

Połowe pierwszej ciąży chodziłąm do poleconego lekarza prywatnie, wizyta trwała 12-15 min wszystko na szybko, zapłącić i do widzenia. NAwet nie miałam czasu sie zastanowic o co zapytać a już stałam za drzwiami gabinetu lżejsza o ponad stówę w portfelu! Takze nie zawsze prywatnie znaczy lepiej - ważne zeby znaleźć dobrego dla nas ginekologa

O mnie
    Co do HAlloween to uwielbiam to swięto W tych czasach tak mało jest okazji żeby sie spotkać i pobawić a tu można nawet iść na przebieraną imprezę dla dorosłych i być przez jeden wieczór wiedźmą, kościotrupem, zombie czy kim tam chcemy Przy takim tempie życia, praca, dom, praca, dom - taka odskocznia się przydaje, a i dzieciaki mają zabawę - one tez sie lubią przebierać i bawić prawda?

Nie skomentuję co myślę o kościele w PL

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Witam wszystkie majowe mamusie

Dołączam do Was, bo jak to mówią razem raźniej
    Mam 23 lata, to moja pierwsza ciąża i w środę wybieram się na USG genetyczne, także już łapie mnie nerwówka jak to będzie.
    Zastanawiam się też i chciałabym zapytać te Panie, które mają już to za sobą: badanie było już przez brzuch czy może jeszcze dopochwowo?
    Wiadomo, że to zależy od lekarza, ale jestem ciekawa jak to było u Was

Witamy Kamowata! Ja genetyczne mialam i przez brzuch i dopochwowo bo malce byly niechetne do podglądania. To zalezy od wielu czynnikow, takze m.in. od tego czy macica jest w przodo czy tyłozgięciu. Ja myslalam ze bede miala dopochwowo ale lekarz zaczal od brzucha, dopiero jak dzieciaki sie nie chcialy obrocic do pomiarow to wtedy zmienil.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar jaronia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-10 zobacz kalendarz
    Witaj Kamowata

Ja miałam najpierw przez brzuch, ale poźniej żeby dokładnie pomierzyć wszystko było badanie dopochwowe.

Senior Member Awatar Misia1221
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-02 zobacz kalendarz
    Witaj
    Ja mialam usg tylko przez brzuch. Malutka bylo bardzo dobrze widac i ustawiala sie jak modelka do zdjec ja mam przodozgiecie, moze wlasnie dlatego wszystko bylo tak ladnie widoczne. Pozdrawiam.

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Witaj wśród Nas Kamowata!

Ja też miałam tylko przez brzuch, bo akurat Malutką było dobrze widać Ale mój ginekolog mnie uprzedził, że gdyby było coś niewidoczne to wtedy lekarz może zbadać dopochwowo

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów