Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Chcę być gotowa!

Red face Chcę być gotowa!

Witajcie! Mam na imię Karolina. Wraz z moim mężem staramy się o dziecko. Mam do Was parę pytań. Gdzieś przeczytałam, że można wpłynąć na to jakiej płci będzie dziecko, czy to prawda? I czy spożywanie śladowych ilości wina podczas ciąży źle wpłynie na dziecko? Jak się odżywiać, by dziecko było silne i zdrowe? Czy szkoła rodzenia to dobry pomysł? To w czymś pomaga? Jeszcze nie jestem w ciąży, ale chcę być najlepiej przygotowaną przyszłą mamą na świecie! Pomóżcie. Czekam na jakieś konstruktywne opinie.
    Pozdrawiam Was wszystkie!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Witaj
    Jedna z teorii mówi,że jeśli będziecie kochać się z mężem w czasie owulacji-będzie chłopczyk, jeśli przed nią to dziewczynka
    Co do alkoholu to jestem zdecydowanie na NIE . Nawet śladowe ilości , moim zdaniem, nie wchodzą w grę jeśli chodzi o dziecko.
    Jeśli do tej pory odzywialas się dobrze,nie musisz nic zmieniać w swoim menu. Dużo owoców, warzyw a mniej /w ogóle fast-foodow czy in niezdrowej żywności.
    Ze szkoły rodzenia osobiście nigdy nie korzystałam. Wiem jednak,że wiele przyszłych Mam chodzi do niej i bardzo sobie chwali

Powodzenia w staraniach !!!!!

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Karolinamama Zobacz posta
    Witajcie! Mam na imię Karolina. Wraz z moim mężem staramy się o dziecko. Mam do Was parę pytań. Gdzieś przeczytałam, że można wpłynąć na to jakiej płci będzie dziecko, czy to prawda? I czy spożywanie śladowych ilości wina podczas ciąży źle wpłynie na dziecko? Jak się odżywiać, by dziecko było silne i zdrowe? Czy szkoła rodzenia to dobry pomysł? To w czymś pomaga? Jeszcze nie jestem w ciąży, ale chcę być najlepiej przygotowaną przyszłą mamą na świecie! Pomóżcie. Czekam na jakieś konstruktywne opinie.
    Pozdrawiam Was wszystkie!

Z planowaniem płci to śliska sprawa, podobno przed owulacją są wieksze szanse na dziewczynkę , bo niby plemniki żeńskie są silniejsze i to one preztrwają kilka dni do owulacji w organizmie kobiety,a le to tylko teoria, która z praktyką ma niewiele wspólnego. Co do innych rzeczy, to tak jak pisze Neri - odstaw alkohol i koneicznie zacznij łykać kwas foliowy - powinno sie to robić kilka miesięcy przed ciażą. Szkoła rodzenia dla pierworódek jest moim zdaniem bardzo przydatna.

U nas planowanie się nie udało dziecka jako płci. Mamy dwóch chłopców, ale może tak miało być. Co do spożywania alkoholu to jest własna odpowiedzialność, ja nie piłam ale może z dwa razy napiłam się przy jakieś okazji lampkę wina. Dodatkowo warto pomyśleć o odpowiedniej dawce kwasu foliowego, aby dobrze układ nerwowy się rozwijał. Polecam pomyśleć o preparacie Inofem, który też dobrze reguluje owulacje a więc lepiej trafić w dni płodne.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    masz tu fajny link do naszej strony
    http://www.mjakmama24.pl/ciaza/jak-z...,534_4833.html

Jeśli chodzi o witaminki to kwas foliowy już w trakcie planowania. ale UWAGA! najpierw sprawdź czy ten zwykły, który lekarze zalecają na potęgę na pewno Ci się wchłania. Badanie na to to badanie genu MTHFR. Dzięki temu lekarz powinien zapisać Ci prawidłową dawkę i formę kwasu. To badnaie ma bardzo duże znaczenie w przypadku starań o dzidziusia. Poczytaj sobie więcej, bo można by o tym pisać i pisać... Powodzenia!

Senior Member
    mieszka

O mnie
    Staram się o ciążę
    masz rację kwas foliowy nawet na etapie planowania ciąży to podstawa, pomaga wyeliminować wady cewy nerwowej u dziecka więc trzeba brać go obowiązkowo.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży

Member Awatar OlaPy
    O mnie
    Staram się o ciążę
    Szkołę rodzenia polecam jak najbardziej co do płci słyszałam są stronki że idzie zaplanować. Alkohol unikaj !!!

im wcześniej zaczniesz łykać jakiegoś folika tym lepiej, czytałam że największą pewność że zadziała ma się zaczynając rok przed ciążą. Plus - nigdy nie zrozumiem tej chęci picia alkholu, chociażby odrobiny w czasie ciąży...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów