Strona 997 z 1005
Pokaż wyniki od 9,961 do 9,970 z 10047

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar ania b
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    hej
    mialam problemy na kompie z kontem i w telefonie tez ... ale zresetowalam haslo i niby teraz dziala.

Trudno mi bedzie do wszystkiego nawiazac, ale to co pamietam.

Pozazdroscilam wyprawy i wesela... przyjade do Polski z dziecmi po chrzcinach a maz dolacy we wrzesniu... praca. no i tez idziemy na wesele i zabieramy dwojke- zobaczymy kto pierwszy zasnie Nie bylam juz na 4 ostatnich weselach takze stwierdzilismy, ze sprobujemy a w drodze powrotnej chcemy zajechac do Trojmiasta na kilka dni. Uwielbiam wrzesien...

Krzeselko poza stokke polecam rowniez ikeowe - warte ceny. U nas sluzy za dodatkowe/ podroznicze, stoi obecnie na werandzie, a poza tym super przydaje sie np w lazience- mozna wziac prysznic z dzieckiem Duzo plusow- o ktorych pisala min. Anabella z minusow- brak podnozka- co moze tez byc czasami plusem, wiekszym dzieciom moze byc ciasno gdy ukoncza 2 lata np. moj Ben jeszcze sie miesci, ale on juz chetnie siada i na zwyklym krzesle a w kuchni ma tripp trapp juz bez czesci podtrzymujacej.

Benia przenioslam do czesci siedzacej (wozek 3w1) po tym jak sam usiadl w gondoli podczas spaceru a do domu bylo jeszcze ponad 2 km. hi hi. Uwazam, ze im dluzej bedzie Disia w gondoli tym lepiej bo w domu juz uzywamy czasami lezaczka plus fotelik samochodowy, takze nie chce aby i w wozku byla w pozycji pollezacej. Zobaczymy jednak czy jej ciekawosc swiata pozwoli nam dotrwac do przynajmniej 6miesiaca. Spacerowke mam kupiona typowo na podroz. Uzywamy odkad Ben skonczyl rok, ale sklada sie fajnie bo wyglada jak mala walizka a nie parasolka. Synek ja lubi i w sumie moge polecic na podroz np samolotem i krotsze spacery - carena.

Mala od kilku dni ssie kciuk- tesciowa powiedziala, zeby dac jej smoczek- dalam jej na wieczor a potem maz- i sluchajcie- cmoka az milo... fajnie- bo maz moze ja uspic... synka juz nie niestety.

W kwestii aktywnosci to u mnie podobnie - spiewy, masaze, taniec, ksiazecki dla maluchow. Chodze tez na spotkania dla rodzicow. dzis mialam ze soba dwojke - w czwartki tylko maluchy do 1.5roku. Chce tez zaczac basen ale kurs bede musiala przesunac na pazdziernik- ze wzgledu na wyjazd. Szczerze polecam wszystkim, ktorzy maja taka mozliwosc- te maluchy w wodzie sa rzeczywiscie niesamowite. Jest tez mozliwosc skorzystania z zajec masazu dla niemowlakow, ale nie chce malej meczyc- co za duzo to tez niedobrze moim zdaniem- bede masowala w domu przy jakiejs fajnej muzyce.

Trenuje! jestem z siebie dumna- zaczelam drugi etap i dzis to juz drugi tydzien z tej czesci... zaraz sie zabieram hihi

poza tym troche ciezko- ze wzgledu na przeprowadzke... taki niefajny czas remontowo /przeprowadzkowy. juz mamy troche dosyc.

W sobote bylismy na 2urodzinach dcorki kolezanki i powiem Wam, ze Disia to raczej z tych lubiacych spokoj- nigdy jeszcze nie pochlipywala tak i nie plakala ze zmeczenia- po prostu nie mogla zasnac z nadmiaru bodzcow.

Znajomemu oddalam cala ikeowa torbe ubranek w rozm. do 62... tyle tego mialam- duzej czesci nie zdazylam nawet zalozyc "malutkiej" a teraz i czesc 68 zaczyna byc ciasna- ale to te ubranka z mniejszej rozmiarowki. nom i uzywamy juz pierwszej paczki pampersow rozm. 4. Wprawdzie 8 kg jeszcze nie mamy ale pasuja hihi. pomyslec ze starszy brat uzywa 4+... 23 miesiace roznicy i tylko plusik na pieluszkach....
    Ostatnio edytowane przez ania b ; 07-08-17 o 20:28
    ... you are the dream that come true ...

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Anka38

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny

Moja córeczka jutro kończy 4 miesiące i dziś pierwszy raz dostała jakiś taki atak histeriii nagle na spacerze... nie wiem co to było ale 45 min z mężem nie umieliśmy jej uspokoić potem w domu.....była najedzona i przebrana...a był to taki przeraźliwy mocny płacz i prężenie
    Potem się obudziła i było ok a teraz wieczorem też jakoś podobnie... Aż się boję nocy
    Zmieniłam małej mleko z tydzień temu...nie wiem czy to może to....choć wcześnie tak jak teraz też często odbijała i puszczała bączki

Miało tak któraś z Waszych pociech?

Senior Member
    figa1

O mnie
    Jestem mamą wspaniałej tójki:)
    Aniab - fajnie, że znowu piszesz
    Remontu i przeprowadzki nie zazdroszczę z małymi dziećmi, ale za to już niedługo będziecie mieć spokój i lepsze warunki.
    Oby poszło gładko!
    Trzymam kciuki też za podróż do Polski - pewnie będzie wyzwaniem z dwójką maluchów.
    Za to na miejscu z pewnościa babcia z dziadkiem, ciocie, wujkowie i kuzyni pomogą
    No i podziwiam, że trenujesz.
    Mi nie po drodze z ćwiczeniami

Anka - moja Mała miała takie ataki płaczu, że nawet cyckiem jej nie byłam w stanie uspokoić.
    Moim zdaniem coś ją bolało.
    Na szczeście przeszło.
    Oby i u was sie nie powtórzyło.

Cattie - nie znam tego krzesełka i firmy.
    My będziemy używać Chicco - po dzieciach mojej siostry.
    Musi byc niezłe, bo już 4 dzieci przed naszym przetrwało i nie jest zbyt zniszczone.

Moja malutka nauczyła się sama zasypiać w końcu
    Jestem z niej dumna!
    Oczywiście to dopiero kilka dni, jak jej sie ta sztuka udaje, ale zrobię dużo żeby tego nie zaprzepaścić

Wow Figa gratulacje, jak się uczyliscie? Dużo płaczu było? U nas z całej teorii zasypiania z bloga zostało to tylko ze pierwsza drzemka jest ok 2h po pobudce i ost czas czuwania jest 2-2,5h

U mnie Cora ostatnio bardzo marudna, nie wiem czy skok, czy moze będą żeby czy cos jeszcze innego?

Senior Member
    figa1

O mnie
    Jestem mamą wspaniałej tójki:)
    Macierzanka - nie było najgorzej.
    Okoliczności - mąż ze starszakami pojechał pod namioty a ja sie zawzięłam, że na rękach nie będę usypiać (tego ją tatuś nauczył).

Generalnie zaczęliśmy od tego, że przestała usypiać podczas wieczornego karmienia (jakiś czas po wprowadzeniu czasów czuwania)
    i wtedy właśnie mój m. ją na rękach po karmieniu usypiał.
    Teraz go nie było a mi noszenie szkraba nie bardzo pasowało
    Pierwszego dnia leżałam obok, głaskałam, śpiewałam - to była trudna noc
    Drugiego dnia powtórka.
    Trzeciego dnia złapałam lekkiego nerwa i wyszłam z pokoju chwile ochłonąć.
    Mała nie płakała tylko tak "narzekała".
    Jak zaczęła głośniej protestować weszłam pogłaskać i zaraz zasnęła.
    Czwartego dnia nakarmiłam, pocałowałam i zostawiłam.
    Generalnie nie dopuszczam do eskalacji narzekania, wchodzę do niej kilka razy, uspokajam.
    A od wczoraj schemat przeniosłam też na spanie w dzień i działa.
    Tylko na dzień nie zasłaniam okien.
    No i moja do zasypiania używa smoczka, pieluszki od karmienia i ukochanego królisia.
    Ale jak "odlatuje" to wypluwa smoczka bez wybudzenia.

Dzisiaj po ponad tygodniu wraca m. - zobaczymy czy i jemu starczy konsekwencji

Aniab z autopsji wiem że nawet najdłuższy remont kiedyś się kończy a potem tylko radość i satysfakcja.

Jeśli chodzi o spanie to my jesteśmy szczęściarzami. Lilka od kiedy skończyła miesiąc przesypia całe noce a od ok miesiąca zasypia sama i w nocy i w dzień.

Jutro córcia kończy 4 miesiące. Zdrowa, pięknie się rozwija i rośnie. A czas tak szybko leci...

My po szczepieniu. Łucja waży 5800g i mierzy 62cm także maleństwo z niej i jest w 20centylu. Ponoć taka jej uroda. Pewnie temperatura będzie podwyższona także dzisiaj siedzimy w domu bo na dworze skwar.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Domi208

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Fajnie macie z tym spaniem. Moja mała przez ok. 2 tygodnie przesypiała noc (po 8-10h), od 5 dni przebudza się na jedno lub dwa karmienia. No ale w dzień to jest masakra, nie potrafię jej uśpić. Wczoraj próbowałam 3 godziny. W między czasie dostała butlę, też potem się nie udało. Usypia na rękach bez problemu, po odłożeniu albo płacze albo śpi 5 minut i znowu się budzi.

Jakieś rady co do usypiania dziennego? Może też powinnam być bardziej konsekwentna ale jestem już taka zmęczona a Wy jak sobie radzicie?

Dodam jeszcze, że na spacerze w wózeczku usypia i np teraz po spacerku śpi z szumem suszarki.

Witajcie
    U nas spanie nocne super ... jedno karmienie i potem już rano jak właściwie i tak wstaję. A w dzień różnie...ma dni że śpi bardzo mało (to zdecydowanie dziecko bardziej aktywne od starszej córki, która uwielbiała spać) albo ucina sobie krótkie drzemki... Najpierw nie mogłam się przyzwyczaić, że on tak mało śpi...ale obecnie już nic na siłę. On wie kiedy chce spać... ja też czytam wyraźnie sygnały i wtedy go kłade - pielusia, czasem smoczek i usypia... czasem na rękach, czasem w bujaku, czasem w łóżeczku... Rąk nie eleminuje, bo ... potem mi tego brakować będę i tyle co teraz mogę go wytulić, wybujać, usypiać w ramionach... Ciężko czasem nie powiem, bo mamy 6,600 kg ...ale to nie ma znaczenia Te chwile i tak są bezcenne, ale już widze jak ten czas szybko mknie do przodu...

Domi, u mnie były nocne karmienia 1-2 w dzień też ładnie spała. A ostatnio jakby piorun w koperek strzelił.... dwie noce budziła się praktycznie co godzinę, poprzednią noc budziła się*3-4 razy... mam nadzieje że wraca do normy. W tym czasie źle też spała w dzień do tego stopnia że jeśli kładłam ją w łóżeczku to spała max 15 minut więc skończyło się tym że spałam/leżałam razem z nią i wtedy pospała godzinkę do półtorej. Dziś śpi w dzień ładnie (odpukać). Zwalam to na skok rozwojowy. Jeśli nie minie unormuje się w najbliższych dniach ide do pediatry...

Domi poczytaj sobie bloga https://zdrowysendziecka.wordpress.com nie zgadzam się ze wszystkimi rzeczami które są tam opisane, ale troche systematyzuje wiedze nt. snu dziecka itp itd. U nas ładnie sprawdza się to żeby pierwsza drzemka nie była wcześniej niż te 2h po przebudzeniu bo inaczej może to być kontynuacja snu nocnego który jest inny. Poza tym po ostatniej drzemce też fundujemu dziecku ok 2h aktywnego czasu przed pójściem spać wtedy lepiej śpi w nocy. Poza tym nie odpuszczam młodej drzemek miniumum 3h bo inaczej jest przemęczona i źle śpi w nocy.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów