Strona 991 z 1002
Pokaż wyniki od 9,901 do 9,910 z 10019

Kwietniówki 2017

Witajcie
    Już nie pamiętam nawet na czym skończyła opowieść "co u nas?"
    Pisałam o chrzcie... chyba nie - więc było super - w kościele tylko zakwilił przy wodzie święconej.. a tak to aniołek, na sali podobnie. Wszystko odbyło się miło i przyjemnie.
    Czas leci jak oszalały... chciałabym się zatrzymać na chwilę! jedną chwilę... umyka mi wszystko między palcami mam wrażenie ...Michaś który z dnia na dzień się zmienia... Ania która tak dorasta... mam poczucie braku czasu i ciągłego niespełnienia w wielu kwestiach ... męczy mnie to... ale to baedziej problem w mojej głowie niż faktyczny i musze sobie poprzestawiać

We wtorek mamy szczepienie po raz drugi... brr
    W sobotę przyszłą chrzest... zostałam Matką Chrzestną ...ale fajnie bo u kuzyna który ma dzieci dokładnie w tym samym wieku co moje będziemy się na pewno częściej spotykać dzięki temu...
    W ten weekend byliśmy w Bałtowie... mam dzieci - podróżniki ...rewelacyjni są obydwoje, więc już żadna trasa nam nie straszna Był super! wróciliśmy po 23 ;p
    22ego wyjeżdżamy na urlop... Tatry czekają...modlę się o pogodę... zn. żeby po prostu nie padał deszcz czy śnieg ;p reszta ujdzie... Szukam właśnie atrakcji ...gdzie pójść, gdzie podjechać - Rabkoland na pewno odwiedzimy

To tak w telegraficznym skrócie

2. dzieckozakupy.pl
    Czytałam Was, ale ciężko mi nawiązać...tym bardziej, że za mment moje dzieciaki się obudzą.

Rozszerzanie diety... tak jak było wspomniane - obecne zalecenia mówią o 6 miesiącu... u nas tak właśnie będzie, tym bardziej, że mamy po drodze wakacje i nie zamierzam tego wtedy zmieniać
    BLW mi się podoba ...z założenia ;p.. z praktyki mniej... ;p ... no i ryzyko zakrztuszenia...;o jak o tym myślę to panika w oczach ... raczej w tej kwestii jestem tradycjonalistką, chociaż elementy z BLW można też wprowadzić - taki złoty środek...

A jakie macie krzesełka do karmienia Dziewczyny? myślałyście o tym?

Złote rady otoczenia... znam, doświadczam... ale słucham i ...robię swoje. Też nie raz czułam się jakbym chciała zrobić krzywdę dziecku, ale póki co córka wyrosła na radosną zdrową i szczęśliwą panne...a synek też ma się dbrze Ufam sobie i tyle

Dziewczyny ratujcie!
    Moja Łucja nie chce pić mleka, ciagle jest tylko płacz i prężenie się troszkę tylko wypije i koniec. Już próbowałam wszystkiego powinna już jeść po 150ml na raz a ona pije ok 90ml. Spawdzałam jej nawet gardło ale nie widzę zeby miała zaczerwienione. Smoczek dobrze ciągnie a butli nie chce. Do tej pory było ok ale od tygodnia jest coraz gorzej.

Senior Member
    Domi208

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez palina Zobacz posta
    Dziewczyny ratujcie!
    Moja Łucja nie chce pić mleka, ciagle jest tylko płacz i prężenie się troszkę tylko wypije i koniec. Już próbowałam wszystkiego powinna już jeść po 150ml na raz a ona pije ok 90ml. Spawdzałam jej nawet gardło ale nie widzę zeby miała zaczerwienione. Smoczek dobrze ciągnie a butli nie chce. Do tej pory było ok ale od tygodnia jest coraz gorzej.
    U mnie nawet smoczka nie ciągnie, a palec przy smoczku zadziałał. Spróbuj. Kładę do łóżeczka bo potrzebuję drugiej reki. Wkładam butlę, od razu zaczyna wypluwać a przy górnej wardze kładę palca wskazującego. Nie wiem czy wyczuwa noskiem czy bardziej łapie górną wargą. Ale czuje wtedy skórę i zaczyna ciągnąć. Jak wcześniej z butli było 0ml to teraz je ładnie.

palina współczuje problemów z jedzeniem. niestety nie mam pomysłu jak pomóc

Wczoraj przeczytałam tego bloga o zasypianiu, absolutnie z dnia na dzień nie zamierzam dziecka uczyć spać samodzielnie, ale pozwoliło mi to na rozpisanie mniej więcej (!) jak dzień mógłby wyglądać. W sumie wcześniej nie wiedziałam ile, w jakim wieku dziecko powinno mieć drzemek, albo ile czasu mniej więcej (wiadomo że każde dziecko inne) powinno w danym wieku być aktywne. Powiem Wam, że dawno nie miałam tak spokojnego dnia. Córa kończy drugą już drzemkę dziś, potem znowu pobawimy się 1,5h i drzemka nr 3... ciekawe jak to pójdzie dalej ale jak na razie jest fajnie No i planując tak dzień mam nadzieję że wreszcie uda mi się odseparować ostatnią drzemkę od snu nocnego bo ostatnio zdarzało się że te dwie rzeczy zlewały się w jedno i córa budziła się np. przed 5 gotowa do zabawy... Tak czy inaczej jestem pełna optymizmu

Senior Member
    figa1

O mnie
    Jestem mamą wspaniałej tójki:)
    Macierzanka
    Dla mnie spanie w dzień było najważniejsze, ale dzięki uporządkowanemu spaniu w dzień i noc wygląda lepiej.
    Na naukę samodzielnego zasypiania sie na razie nie piszę - mi pasuje, że ona przy piersi usypia.
    Te chwile tuz przed snem to taka nasza intymność i słodkie przytulanie.
    Chociaż zauważyłam, że córa sama sobie reguluje i nie zasypia przy jedzeniu - coraz częściej m. ją potem usypia i to z kolei jego chwile na przytulaski z córcią
    No i my jesteśmy na etapie 3 drzemek - na 4 rzadko znajdujemy czas

Palina - współczuję problemów z jedzeniem - sama ich nie znam (na szczęście).
    Córka mojej przyjaciółki słabo jadła i nie przybierała, aż wylądowali w szpitalu na badaniach.
    Mają teraz plan od lekarzy: 1. karmić porcją właściwą dla wieku co 3 godz od 6 do 21 (ale ich jest trochę starsza)
    2. czas na posiłek ok. 10 minut
    3. jeśli nie zje to nie zmuszać
    4. między posiłkami tylko woda - żadnego karmienia!
    I podobno to działa - mała zaczęła jeść ze smakiem.
    A wielkość smoczka nie może być u was problemem?

figa, moja córa też często (choć nie zawsze) przy piersi zasypia, też to lubię bo jest to, tak jak piszesz, nasze, spokojne itp itd. ale coraz częściej zaczynam myśleć o tym by córę przenieść (za jakiś czas) z dostawki przy naszym łóżku do osobnego pokoju, a wtedy zasypianie przy piersi będzie utrudnieniem, poza tym ponoć starsze dzieci są trochę mniej "odkładalne" w sensie bardziej wyczuwają moment odłożenia do łóżeczka i częściej się wtedy wybudzają co będzie powodowało nerwowe zasypianie.
    Najpierw chcę wypracować jakikolwiek plan dnia a potem pomyślę o sposobach zasypiania. To będzie też wymagało odsuwania karmienia od spania w czasie więc może zacznę kombinować przy przejściu z 4 drzemek na 3... hmm

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Dziewczyny podczytujr Was codZiennie i zauwazylam.ze wymieniacie smoczki do butelek z 1 na 2 i 3.... Czy to nie za wcZeśnie? Nie dajecie kaszki ani innego mleczka niz 1 wiec po co dawac wiekszy otwór w smoczku? Byc moze dzieci sie dlawia mlekiem bo za szybko wyplywa i dlatego nie pija.... Ja mam z aventu 1 i uwazam ze i tak za szybko mleko plynie. Czasami Kamil nie nadąża polykac i sie buntuje...

Senior Member Awatar ania b
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Hej. U nas po szczepionce wydaje sie ze bez provlemow. Nie bylo goraczki tj u Bena i mala jeszcze spi waga 7570g urosla o 3cm orzez 4 tyg i przybierala ok 100g/tydz. Takze wydaje sie ze waga powoli sie ustavilizuje i zblizy do wzrostu, majac na uwadze siatki centylowe.
    o butelkach nie chce sie wypowiadac, ale moze Anabella ma racje. Moja cora marudzi wlasnie jak za szybko leci i za duzo np po dluzszej przerwie. Przy kp to latwo zauwazyc bo plyna niekontrolowabe strumyki i mala sie krztusi i puszcza piers a mleko wciaz plynie, przy butli moze to byc ciezej wylapac... chyba

Senior Member Awatar ania b
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Przy blw wczesnie stosowanym byloby u mnie duzo stresu. Benjamin mial 1zabek w 7/8 miesiaxu, ale zevmalec sam wybiera to fajny pomysl.
    pytalam pielegniarke o rozszerzenie diety. Powiedziala, ze prawie wylacznie kp do 6mz jak najbardziej, ale w Szwecji zaleca sie po 4mz wprowadzanie malych ilosci poszczegolnych produktow, takich b. smakowych niz zastepujacych pokarm. To dlatego zeby po 6 mz dziecko znalo juz te smaki i zeby nie bylo za duzo na raz, bo wtedy trudno obserwowac ktory produkt jak dziala na dziecko. Czeli po 4mz co kilka dni mozba dac jakis nowy smak najlepiej na "zyczenie" dziecja. Nigdy nie zmuszac jesli nie ma jeszcze ochoty. Odczekac tydzie i ewent. Sprobowac powoli. Dlatego ten czas ma sluzyc spokojnemu rozszerzaniu diety w przyszlosci. Ot tak mi powiedziala i w sumie podobnie z Benem robilam bo po 4mz nie chcial a po 5mz dostal pierwsza lyzeczke marchewki a po kilku dniach ziemniaka i stopniowo wiecej tj jeden naly posilek jednoskladnikowy a po 6mz juz laczylam skladniki.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów