Strona 977 z 1002
Pokaż wyniki od 9,761 do 9,770 z 10014

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar Magdzia
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.06.2011
    No ja też myślę o jakimś treningu tzn. zajęciach ale to od wrzesnia jak mały będzie miał już 6 miesięcy. Mamusie które macie 2 dzieciątko czy Wasze starszaki sa zazdrosne. Moj bardzo się cieszył na brata ale ponieważ wiadomo młodszy absorbuje mi 80% czasu to widzę ze się odemnie odsunął. Wraca do domu i tylko tv albo filmiki na komputerze a nawet jak chce się z nim chwilę pobawić to zaraz mu sie wszystko "nudzi". Tak jakby bał się dłuższej zabawy bo i tak pójdę za chwilę do małego bo zacznie marudzić.Jak jest u Was? JA myśle ze u nas to pokłosie tego ze mały nie lubi wózka więc dłuższe wspólne spacery itp. odpadają ech... brakuje mi tego mojego starszaka i żal mi ze się tak "meczy" i odseparowuje.

2. dzieckozakupy.pl
    Mi też zostało 4kg na plusie i troche zle się z tym czuję ale pokujsa podjadania owoców i słodyczy jest większa. Musze się wziąc za siebie bo 2 wesela mamy w tym roku.
    Magdzia co do rodzeństwa Julia jest 2,5 roku starsza od Łucji i jest bardzo zazdrosna. Jak gdzieś jedziemy to mówi żeby nie brać Łucji żeby została z babcia bo ona chce z mamą i tatą tylko. na poczatku prawie cały czas poświęcałam Łucji teraz staram się go jakoś dzielić bo widzę że Julka też potrzebuje mamy. Nawet jak Łucje trzymam na rękach to czytam Julii bajki lub układamy puzzle. Ja mam o tyle dobrze że mieszkamy z rodzicami więc moja mama może się zając jedna zebym ja miała czas dla drugiej, bo mojego męża całymi dniami nie ma w domu a wieczorami to on więcej zajmuje się Julka bo Łucja u niego płacze (strwierdziłam że tata jej smierdzi:P)

Wczoraj Córka dostała pierwszą dawkę szczepień, zdecydowaliśmy się na 6w1, była bardzo dzielna, trochę popłakała ale dała się szybko ukołysać. Za dwa tygodnie pneumokoki.

Mała waży 5,5kg została wczoraj zmierzona i zważona - wszystkie pomiary idealnie na 75centylu - ponoć rzadko jest żeby tak równo to wypadało

No i wczoraj doceniłam każdą złotówkę wydaną na fotelik samochodowy. Mieliśmy stłuczkę, facet zagapił się i wjechał nam w tył, nikomu nic się nie stało a Malutka się tylko wystraszyła. Wczoraj był w ogóle wredny dzień..

Senior Member
    Domi208

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Odnośnie rodzeństwa - nam położna mówiła, że najlepiej albo zajść w ciążę jak mała będzie miała roczek, bo wtedy jeszcze nie odczuje tej zazdrosci, albo jak już będzie miała tak z 6 lat bo już sama będzie chciała. Podobno tak 3 latka to najgorzej i dzieciaczki najbardziej zazdrosne są. Znajomi w sumie mają taką różnicę i widać zazdrość. Ja może bym chciała, tylko na pewno nie w najbliższym czasie, a tak za 6 lat to będę miała 36 i nie wiem czy będzie mi się jeszcze chciało. Szkoda, że nie wypadł mi ten poród przy jakiś 27, byłoby idealnie :P

Magdzia a u Ciebie ze spacerami to chyba trochę lepiej co? bo pisałas, że mały płakał bardzo a teraz że tylko jak wózeczek stoi? Ja zauwazyłam, że u mnie jest płacz jak ją brzuszek boli i ma wzdęcia. Bo normalnie to grzeczna jest, ale nie śpi już jak była noworodkiem

Senior Member Awatar Magdzia
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.06.2011
    Domi ze spacerami lepiej ale szału nie ma nie to co przy pierworodnym: nakarmiłam i na 3 godzinny spacer bez butli i niczego z założeniem ze śpi i się nie budzi no bo jakby inaczej :P A tu co prawda butli nie muszę bo karmie ale grzechotki do zabawiania, woda do po pica, przewijak do przewinięcia - normalnie wyprawa cała a wtedy był spacer a na przewijanie i karmienie do domu i tyle. Jutro mieliśmy iść cała 4 do PArku bo jest "śniadanie na trawie" ale m musi jechać gdzieś z autem i kicha wrr a ostatnio bardzo mało czasu razem spędzamy a już na spacerach to praazwie wogule i myślę ze stąd dystans brata do młodszego.
    My mamy właśnie różnicę wieku 6 lat i starszy bardzo chciał rodzeństwo, czekał, przeżył pierwszą stratę i potem każda wizyta to tylko czekał czy powiem ze dzidziuś żyje.Teraz dalej go przytula itp. ale już jakby się przyzwyczaił ze ja idę do dzidziusia a tata do niego a jak taty nie ma to siedzi smutny i ogląda bajki bo mama i tak zaraz pójdzie do malucha. Jest zazdrość a bedzie większa pewne jak będą chrzciny i mały dostanie prezenty. Nawet chciałam mu też coś kupić ale po 1-sze niedawno miał urodziny i dużo dostał a po 2-gie nie chce go uczyć ze młodszy dostaje to on tez musi.Niech każdy ma swoje święto. A jak u Was dajecie coś starszakom?

Macierzanka pamietaj ze jako poszkodowani w wypadku macie prawo do odszkodowania z polisy oc sprawcy za np. Straty moralne... Za stres i uraz psychiczny dziecka. Za nowy fotelik-bo ten jest juz wypadkowy i nie wiadomo czy nie ma mikrouszkodzen! Mozecie roscić o odszkodowanie za wszystko! Nawet jesli sie spozniliscie na jakies spotkanie.... Takie wasze prawo

U nas różnica jest między dziećmi 2 lata i 9 miesięcy. Póki co nie jest najgorzej z zazdrościa. Zdarza się ale po chwili już synek całuje Marcelinkę. Chrzciny łączymy z urodzinami synka Sebuś przynajmniej tak nie odczuje. Chociaż teraz ma etap " dzielenia się " wszystkim.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar ania b
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Dzien dobry moj starszy- obecnie 2l 1mies. jest zazdrosny o uwage i "tute" tj. Kp. Czyli o ten moment bliskosci. Wtedy musze uwazac bo jak mu odmawiam tute to moze siostre uderzyc niestety poza tym za bardzo az chce ja tulic i podnosic- ciezko powstrzymywac a trzeba zeby krzywdy malej nie zrobil... tlumaczenie jeszcze nie bardzo skutkuje... ehhh
    Wczoraj Disa zasnela po 20 obudzila sie przed 3 a pozniej 9a. Dzis podobnie ale po 3 byla tez 5.30- na qpaska i jeszcze spi na razie. A Ben ok.1ej i o 6 pobudka, zasnal po ponad 1godz.usypiania przed 21.
    Ostatnio zaczal tez ssac swoja koszulke dostaje na spacerach i w aucie kocyk-przytulanke i to pomaga a wczesnie j nigdy nie chcial... smutno mi ze czuje niedostatek przytulania sie etc. bo robie co w mohej mocy by tak nie byli... zaczal sie tez specjalbie przewracac, udawac bol zeby zwrocic uwage na siebie- zupelnie jak nie on...

Senior Member
    Domi208

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-10 zobacz kalendarz
    weekend to i ciszej na forum mam nadzieję, że dalej będziemy pisać bo fajnie się tu zagląda, a aktywność nasza coraz mniejsza niestety.
    ja miałam dwa grillowe dni, mam nadzieję, że nie odbije się to na pokarmie dla małej bo jadłam to co wszyscy :P dzisiaj całego grilla przespała, 3h snu na ogródku, przez chwilę zapomniałam, że trzeba się zajmować maluszkiem

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    My wczoraj byliśmy na targu śniadaniowym, na zakupach i później mąż robił ogrodzenie tarasu a my mu towarzyszyłyśmy na krzesełku.
    Dziś mieliśmy gości. Siostra cioteczna z mężem i 8 letnią córką. Wydawać by się mogło, że tak duże dziecko już trochę rozumie, a jednak ciągle ktoś musiał być przy Juli bo starsza chciała za dużo okazywać uczuć... na siłę też wciskałam smoka, mimo że mówiłam, że nie można. A kiedy Jula spała to ją budziła, bo już chciała się bawić.
    Ciężko było.

Co do rodzeństwa to chciałabym, żeby różnica wieku nie była duża. Najlepiej ok.3 lata. A z drugiej strony tak jestem zakochana w niuni, że boję się, czy drugie pokocham tak mocno, albo wręcz czy nie odsunę Juli, bo maluch będzie bardziej wymagający.
    Zobaczymy, co przyniesie los

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów