Strona 952 z 1002
Pokaż wyniki od 9,511 do 9,520 z 10019

Kwietniówki 2017

Senior Member
    Domi208

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-10 zobacz kalendarz
    No u nas po poludniu bole brzuszka, wzdecia i placz. Przez to nieefektywne karmienie ibwvefekcie brak pokarmu a dziecko nienajedzone. To jeszcze do zniesienia, jak pojdzie butla od czasu do czasu. Ale gdybyscie widzialy co przy tym odchodzi... Mała jak czuje smok to jest taka histeria jakby ze skóry obdzierali. Bardzo to dziwne. W koncu zjadla 90ml no ale bylo malo.
    Czy u Was tez takie darcia przy butli byly na poczatku? Smoczki tezvjuz byly 3 rozne i jest dramat.
    Skad mam wiedziec ile mm podac dziecku?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Drzewko współczuję przeżyć. Ale nie martw się - nie ilość a jakość Julian na pewno delektuje się każdą kroplą od Ciebie ważne, że karmisz, bo na tym Ci zależy.

My z mm nie mamy do czynienia. Tylko cyc i mam nadzieję, że będzie to trwać i trwać.

Martwi mnie tylko ten zastój w kupach. W sobotę na noc podaliśmy 1/4 czopka glicerynowego dla dzieci. Zdążyłam włożyć, chciałam jeszcze dopchnąć, bo trochę wystawał a tu już lawina.
    Leżała jednak i stękała dalej to włożyłam jeszcze jedną 1/4 i znów wyszło sporo. Trzeci raz się już nie odważyłam. I nie wiem, czy dobrze zrobiłam, bo od soboty dalej cisza w pieluszce. Może coś tam jeszcze jej zalega? Od czasu do czasu robi się czerwona, stęka, pręży się i czasem aż krzyknie z taką złością, więc wydaje mi się, że chce zrobić ale nie może.
    Sama już nie wiem, co robić.
    Konsultowałam się z pediatrą na czacie lux med to wg niej do tygodnia może nie robić kupy, mam stosować Dicoflor i Delicol na zmianę. Nie mam jednak przekonania, czy to wystarczy..

Co Wy robicie w takich sytuacjach?

Member Awatar awrell
    O mnie
    Dziewczyny na wszystkie problemy brzuszkowe waszych maluchów polecam kropelki probiotyczne BioGaia. Jak wiecie dość długo się męczyliśmy, maluch nasz miał wzdęcia i bóle kilka razy dziennie i tylko to pomogło, a próbowaliśmy wszystkiego..teraz dostaje 5 kropelek dziennie, a dziecko odmienione

U nas póki co nie ma problemów z kupą - jest kilka razy dziennie. Domi mój syn tak reagował na butelkę i w efekcie pił z niej może 4 razy w życiu. Potem już był niekapek.

Z innej beczki robiłam porządki w rzeczach i mam piękne ubranko do chrztu dla chłopczyka z abrakadabra sklep: koszule z muchą, spodnie, marynarkę, dwie czapeczki - jedna kaszkiet druga taka ażurowa i buciki pod kolor jak ktoś chętny to piszcie mogę odsprzedać za połowę ceny. Rozmiar 68 czyli tak na 3,5-4 miesięcznego szkraba.

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Hej.
    Słyszałam o tych kropelkach BioGaia właśnie same pozytywy
    Z tymi kupami, to może warto posłuchać pediatry i dać dziecku szansę zrobić samemu, albo pomóc termoforkiem czy masażykiem

U nas drugi dzień męki - Lucynka niepsokojna. Nie wiem czy to przez pogodę bo strasznie wieje, czy sko rozwojowy.
    Jak liczycie wiek do określenia skoków rozwojowych? Bo Lucynka ma 10tygodni, ale urodziła się w 37 tc więc jakby była donoszona miałaby 7 tygodni. Więc nie wiem czy patrzeć, że ma 10 czy 7 tygodni ?

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Yza z tego co czytałam to skoki się liczy w tygodniach od wyznaczonej daty porodu, a nie rzeczywistej, ponieważ chodzi o rozwój i kształtowanie się układów itp. Wg tej wiedzy to Twoja Lucynka ma 10tyg.

U nas raptem 1-2dni różnicy. Aż się boję kolejnego skoku, a lada chwila powinien się zacząć. Tamten wspominam niemiło o ile można w ogóle mile wspominać skoki

Senior Member
    Domi208

O mnie
    mami nie strasz, że ta niechęć do butli i smoczka nie minie! bo przy braku pokarmu muszę ją dokarmić a jest na prawdę masakra...

awrell my stosujemy biogaię ale niestety nie zauwazyłam zmian, mała ma ciągle problemy z brzuszkiem, dziś to nawet od rana. Najgorzej, że przez to nie ciągnie cyca i nie wiem czy jest najedzona. Ale dziś byłam w przychodni i wyszedł mi przyrost 26g na dobę, czyli w normie. W przyszłym tygodniu idziemy do szczepienia, będzie to już 9tydzień życia ale nie chcieliśmy jej za wczesnie szczepić przez ostatni mały przyrost.

Dziewczyny Wasze dzieciaczki już tak dużo ważą, a my z 10.04. i dopiero 4360g.

Maminka u nas jak był zastój to też daliśmy czopa glicerynowego, całego, ale położna mówiła, żeby nie dawać bo rozleniwiamy jelita wtedy. Też mieliśmy kupy co 3, 4 dni, teraz się to unormowało samo i mamy jedną dziennie. Pamiętaj, że wszyscy mówią, że do tygodnia nic się nie dzieje jeśli kupy nie ma. Ogólnie mówi się, że jeśli dziecko dobrze je, to kupy są. U mnie to się sprawdziło, a jak u Ciebie z karmieniem, pokarmu wystarcza? Bo moja jak bardziej cyckała a nie jadła i ją ciągle przestawiałam na drugą pierś i tak na zmianę, to był problem z kupą.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    monyka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-11 zobacz kalendarz
    Witajcie

Tydzień z urlopem męża minął zdecydowanie za szybko. Chcę jeszcze !
    Przyznam się bez bicia że uczciwie odpoczęłam

Mała od kilku dni jest wyłącznie na mleku modyfikowanym. Muszę znów przyjmować leki które niestety mają zły wpływ na pokarm.
    Dokarmiałam Oliwkę Hippem, i teraz Hipcio jest w 100%. Nie ma zaparć, nie ma bóli brzuszka, śpi długo i spokojnie. Kupa jest zawsze rano. A nocki przesypia z jedną pobudką na karmienie. Choć dzisiaj nas zaskoczyła, o 5 trochę się wierciła, więc w ruch poszedł smoczek a ja prędziutko po mleczko.. wracam a dzidzia śpi. I dospała tak do 7.30 rano ! Ostatnie karmienie było ok 23.
    Jedyne co mnie martwi, to jej sposób układania się do snu. Leżąc na boku zwija się w kłębuszek i wciska główkę w podusię, przy czym smoczek ssie jak szalona. I tak długo będzie się wiercić aż nie zaśnie. Podusia na szczęście z tych deskowatych, więc mowy nie ma o tym by dziecku stała się krzywda.
    Podobnie zachowuje się gdy tulimy ją w ramionach do snu. Główkę wcisnęłaby nam najchętniej pod pachę.

Poza tym, to bardzo wesoły i pogodny dzidziuś.
    W niedzielę będziemy mieć 2 miesiące ! Już wchodzimy w etap ślinienia się i wpychania łapek do buźki.
    Nadal lubi leżeć w leżaczku, co uważam za bardzo fajny wynalazek
    Szukam też jakiejś fajnej maty edu. Macie jakieś typy? Oliwka obraziła się na swój brzuszek i nie bardzo chce na nim leżeć. 5 minut i ma dość. A musi tak leżeć jak najczęściej - zalecenia ortopedy.
    Może mata ją zmotywuje?

Domi, moja córeńka to prawie tyle ważyła w dniu narodzin - 4150

Senior Member
    monyka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-11 zobacz kalendarz
    My mamy kilka butelek, Tommy, Lovi, Avent. Małej przypadł do gustu smoczek do butli tylko z Tommy, a uspokajacz Lovi.

Gdzieś padło pytanie ile dzieci zjadają mm. Moja Oliwka jest duża, jednorazowo zjada między 90 a 120 ml. I potrzebuje jeść za dnia co 3h. Lekarka mówiła nam, że te nowe mieszanki są na podobę mleka matki i jeśli dziecko tego potrzebuje to można podawać je częściej, nawet co godzinę ale w mniejszych ilościach.

Mnie zastanawia fakt dopajania dziecka. Jedni lekarze mówią że nie ma potrzeby podawać dodatkowych płynów, inni żeby podać. I tak w koło Maciusiu. Jak były upały, ja podawałam wodę przegotowaną.
    Raz tylko zrobiłam błąd i podałam herbatkę koperkową. Cholera, nigdy więcej w życiu ! Tylko krzywda dla dziecka.

Na temat dopajania latem jest artykuł w Kwartalniku laktacyjnym. Jeszcze nie czytałam ale planuję Kwartalnik: http://kwartalnik-laktacyjny.pl/port...tacyjny-22017/

Jaka była reakcja Twojego dziecka na herbatkę koperkową?
    Ostatnio edytowane przez Macierzanka ; 06-06-17 o 14:55

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów