Strona 949 z 1002
Pokaż wyniki od 9,481 do 9,490 z 10013

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Hej.
    Ucałujcie dzieciaczki z okazji Dnia Dziecka

Ula w przedszkolu. Dziś bal piracki i inne atrakcje związane ze świętem dzieciaków!
    Przymocowałam Lucynce karuzelę do łóżeczka, bardzo jej się podoba patrzy się, macha rączkami i nóżkami, gaworzy, piszczy i wwydaje inne fajne dźwięki jak na nią patrzy.

Byliśmy wczoraj u dr - Ula nasilona alergia, u Lucyny też się powoli zaczyna bo ma śluzówkę opuchniętą :/ do tego tak nasilona ciemieniucha świadczyć może o alergii :/
    Poza tym dobrze

Mała je drugie śniadanie, a ja jeszcze nic nie zjadłam, jakoś zmęczona jestem.
    Pogoda u nas średnia, tzn.wieje wiatr i chłodno jest, ale chociaż słońce świeci więc nie jest ponuro.
    Dobrego dnia

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar ania b
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny Mąż rano pojechał ze swoimi rodzicami na świętowanie pracy licencjackiej siostry, typowo niedziecięca impreza więc my zostaliśmy w domu, tzn. Ben w przedszkolu a ja odpoczywam, bo wymęczona jestem - tak jak i u mami bunt dwulatka - masakra- zbieram siły na następne dni... no i pranie ogarniam, obiadu dziś nie robię-
    mam z wczoraj. Disa zasnęła w łóżeczku... jutro kontrola

Cieszę się mami że już lepiej, współczuję przeżyć. Też się zastanawiałam co u Ciebie i kilku innych dziewczyn, które wcześniej były bardziej aktywne a teraz nie piszą, mam nadzieję, że jednak u nich wszystko dzieje się bez więksych problmów.

Wczoraj odebraliśmy klucze do nowego domu i podpisaliśmy dokumenty... ekscytujące, ale dużo pracy nas teraz czeka.

W Polsce te Chrzty to się jednak planuje ... o jejku. Ja wystarczę, że zgłoszę się do księdza tydzień-dwa przed tym kiedy planujemy chrzciny i tak samo u zakonnic, które ostatnio przygotowywały obiad , ciasto i przystawki. Teraz też tak planuję, bo byłam zadowolona i miejsce piękne, na wzgórzu nad jeziorem... bajka. Tylko gości wypada wcześniej zaprosić, ale tez nie planujemy wielu, ode mnie będzie pewnie tylko siostra i rodzina J.... myślę, że nie więcej niż 20os. Zapewne końcówka sierpnia, bo ksiądz wraca z urlopu właśnie wtedy. A sukienkę mam taką b. prostą, długą bawełnianą- dostaliśmy po siostrenicy męża. Także tematem zajmę się na początku sierpnia.

Drzewko- nie przejmuj się - bo mały rośnie pięknie

Prezentów nie kupiłam, może za to uda sie wyjazd do zoo w weekend..

Jak te dzieciaczki szybko rosną... Disa chyba się budzi. Pozdrawiam i życzę spokojnego i rodzinnego Dnia Dziecka.
    ... you are the dream that come true ...

O mnie
    frezyjka- cora mi zasnela przy tej muzyce

Senior Member
    frezyjka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-31 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez ania b Zobacz posta
    frezyjka- cora mi zasnela przy tej muzyce
    No moj Nikos tez usypia przy niej .

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Czeeeść

Ja naszemu małemu kupiłam 5 pieluch tetrowych na dzień dziecka. Białych, bez nadruków . Wyrodna matka.

Byłam wczoraj u gina. Wszystko ok, można wrócić do normalnych aktywności. Mam jednak infekcje wiec nóżki musza zostać skrzyżowane . Dostałam receptę na tabletki anty dla karmiących Limetik i się zastanawiam czy brać te tabletki.

Julek po szczepieniu ok, nie gorączkuje. Zrobił mu się tylko w miejscu wkłucia po pneumo odczyn i przykładam okłady z roztworu sody oczyszczonej.

Mały już dwie doby nie dostaje mm. Byłam dziś u konsultantki zważyła go i zobaczymy jak się waga będzie zachowywać. Skontrolowała technikę przystawiania i ssanie małego i jest ok. Do tej pory ładnie przybrał wiec nie zaszkodzi mu jeśli kilka dni będzie trochę nie dojadał. Pożyczy nam wagę na weekend wiec będę kontrolować sytuacje.
    I generalnie to mały jest głodny. Baaardzo często przy cycku i sutki mnie tak bolą, ze ryczeć się chce. Mały rzuca się na nie jak dziki i jak przestaje ładnie lecieć to nerwy i krzyki. Od noszenia więdną mi ręce i krzyż wysiada .Ale stram się być twarda i nie podać butelki. Spróbujemy tak do końca tygodnia, może się bujnie ta laktacja. Franca jedna .

Witam sie w piatkowy ranek. Mam pytanie- jak dlugo Wasze dzieciaczki po porodzie lezaly w pozycji podkurczonych nozek i zwinietu na slimaka. Jutro nam mija miesiac i moj synek nadal zwyja sie w kulke jak w brzuszku. Bardzo rzadko prostuje nozki. Chyba ze spi to jest rozłożony jak żabka no i ciagle ma przekrecona glowke. Najczesciej w prawo...

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Cześć!

U nas pierwszy problem z kupą
    Jula jest na kp. Do tej pory kupy były regularne, czasem jak w zegarku. A od 3dni nic. Wiem, że na kp może kilka dni być spokój, ale wg mnie to jednak jest problem, bo Jula się spina, pręży, robi czerwona, krzyczy i denerwuje.

Robiliśmy już okłady ciepłe z termoforu, masowaliśmy brzuszek, ćwiczyliśmy nóżkami, nawet pokusiłam się raz o termometr przy okazji mierzenia temp (takie 2w1). Nic nie pomogło.
    Brzuszek nie jest jakoś specjalnie twardy,bąki puszcza czasami.

Macie jakiś inny sposób, żeby wywołać te skarby z groty?

Druga rzecz to myślę,po czym tak się stało.
    Mam dwa typy.
    1. Dwa dni jej dawałam w ciągu dnia bardzo słaby napar z koperku. Położna mi zaleciła 20ml podać. Może powodować zaparcia?
    2. Mogło być tak, że przez to, że któregoś dnia mało piłam mleko moje miało za ciężką konsystencję, za mało nawodnione było? Mowa tu o naprawdę małej ilości przyjętych płynów.

Ciężki dzień mamy. Nie dość, że ten brzuszek dokucza to jeszcze ja mam migrenę. Niedobrze mi, w głowie się kręci, a muszę ciągłe ją nosić i kołysać... wzięłam apap, ale żeby coś pomogło to nie...

.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Hej.
    Drzewko, trzymam kciuki za Was! Pozytywne nastawienie i na pewno się uda

Anabell, jeśli masz jakieś wątpliwości, to może idź do dr by sprawdził czy to nie jest napięcie mięśniowe.

Maminka, tak jak piszesz - dzieci kp mogą nawet do 10 dni nie robić kupki. Przerabialiśmy to z Ulą. Daj szansę Maleństwu, rób masaże, przykładaj termofor. U nas koperek zjedzony przeze mnie źle działał na Lucynkę, i na Ulę też jak ją karmiłam. Dzieci tylko brzuszek bolał, a zero poprawy w puszczaniu bąków. Nie wiem czy ma wpływ na gęstość mleka ilość płynów wypitych. To że trzeba dużo pić, to wiadomo.

Za nami Dzień Rodziny w przedszkolu. Było super

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Maminka, my raz mieliśmy problem z kupa. Podałam małemu ok 20 ml przegotowanej wody. Kupa pojawiła się po kilkudziesięciu minutach. Nie wiem może to przypadek ale może nie zaszkodzi spróbować.

O mnie
    czuję się nieswojo... moje obie pociechy już śpią ... i to od ok. 40 min. ...

dziś przy okazji kontroli u pielęgniarki zerknęłam też na kartę Bena. i on miał pierwszą szczepionkę- tj. pierwszą dawke 6w1 w wieku 3 mies. także to chyba żaden problem jeśli się przesunie- u nas wszystkie szczepienia były w terminie bo do 1rż i początku przedszkola Benio prktycznie nie chorował... prawie o tym zapomniałam

Anabella- Yza ma rację- idź szybko do dobrego lekarza- mam nadzieję, że będzie dobrze a jeśli tak to tylko się cieszyć i przestaniesz się stresować, a jeśli coś trzeba zacząć działać to też lepiej jak najszybciej. Mój B. miał dosyć długo pogięte, a Disa praktycznie od początku na żabkę- aż się dziwiłam- ale dziś na kontroli wszystko co sprawdzała-" bardzo" ok, silna pannica, a Ben. mimo że długo trzymał podgięte teraz ma b. dobrze rozwiniętą motorykę- dzieci są różne, ale sprawdzić warto u specjalisty.

w kwestii koperku - to przy Benie też piłam, ale poprawy nie widziałam, nigdy zaś dziecka nie dopijałam- tu się to odradza- nie trzeba nawet w czasie upałów- wystarczy częściej karmić. To że qpki nie ma to chyba nie problem, ale że ją bol brzuszeki to już tak. Jak dla mnie to nad tym dopajaniem bym się zastanowiła- bo może jej malutki żołądek nie jest jeszcze na nowości przygotowany, jeśli wcześniej było tylko kp? Spróbuj masować - tj ruchy okrężne- wyprowadzające gazy z brzuszka- może jest gdzieś na necie jakaś instrukcja? plus z góry na dół brzuszka - nożki podciągnięte do brzuszka i do góry, może troszkę leżnia na brzuszku pod twoim okiem, bo na noc się odradza- jedna z przyczyn śmierci łóżeczkowej. Windi już nie chcę polecać po tym co powiedziała pediatra arwell, chociaż nam na początku b. ułatwił funkcjnowanie przy twardym brzuszku.- mam nadzieję że szybko bedzie lepiej!

a i trochę spóżniona refleksja z okazji Dnia Matki/Dziecka w sumie też
    https://mataja.pl/2017/05/najwiekszy...iskany-matkom/
    może znacie...
    ja dzis zamierzam poczytc... nareszcie

Pielęgniarka powiedziała mi też dzis, że przy kp każdy kolor qpki jest ok- (jeśli wszystko inne też jest dobrze) bo dziś D miała zielona- może dlatego że wypiłam zwykłe mleko, bo bezlaktozy się skończyło, może coś innego.

Nie przybrała zbyt wiele od ostatniej wizyty- ok 120 g przez6 dni, ale podrosła o ponad 1,5cm hehe.

Przyjemnego weekendu- my zapewne bedziemy wybierać min. kuchnię do nowego domu

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów