Strona 946 z 1002
Pokaż wyniki od 9,451 do 9,460 z 10013

Kwietniówki 2017

Senior Member
    justyspj

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-30 zobacz kalendarz
    Moja Alicja przybrała 300 gram w tydzień. Wazy 3970. Nadal różnie śpi czasem 1,5 h czasem 3 h,ale na dworze potrafi nawet 4 godz.Szkoda ze w nocy nie przespi dluzej niz 3 godz.

Ja dzisiaj wazylam się i waze o 3 kg mniej niz przed ciąża. Jestem w szoku. Został jedynie brzuszek i rozstępy.

2. dzieckozakupy.pl
    Kochane przepraszam, ale u nas był istny horror...nie miałam czasu siły pisać z Wami. Nadrabiam wszystko.

U nas żółtaczka się przedłużyła, lekarz zlecił masę badań, wyszły cuda w moczu - pediatra leczenie - neonatolog nie zgodził się, że to hormony. Potem akcja z odginaniem się i usg główki i ciagle badania, ulewanie, przepuklina pępkowa, podcięcie wędzidełka - małe przybieranie przy mojej ogromnej laktacji - zamrożone mleka na dwa miesiące... jednym słowem początki fatalne - a od dziś chyba kolki - mała drze się w niebogłosy przy każdym karmieniu - spina się, puszcza gazy. A mój dwulatek bunt !!!! Dajcie otuchy, bo jestem na skraju wytrzymania !!!

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Mami - najlepsze słowa, które w momentach kryzysowych sobie powtarzam to "wszystko mija". Miną kolki, nieprzespane noce, bunty itp. Teraz jest ciężko, ale mama to superwoman - wszystko przetrzyma, wszystkiemu da radę.

Dla rozluźnienia taka historia zaczytana w Internecie:

Byłam na spacerze z moją córeczką i nagle wypadł jej z rączki lizak. Sięgnęła po niego i chciała go z powrotem wetknąć do buzi, ale powiedziałam jej, żeby tego nie robiła, bo jest już brudny. Spytała, dlaczego, więc odpowiedziałam jej, że na ziemi są różne zarazki i lepiej nie jeść takiego lizaka, albo przynajmniej go umyć.

Córka spojrzała na mnie wielkimi oczami i mówi: "Ale ty jesteś mądra, mamusiu, wszystko wiesz! Jak ty to robisz, że tak dużo wiesz i umiesz?".

Postanowiłam zażartować i mówię jej, że każda mama musi przejść taki TEST DLA MAMY. Idzie do specjalnego pokoju i tam rozwiązuje zadania, odpowiada na pytania i jak wszystko zrobi poprawnie, to może zostać mamą.

Córa chwilkę pomyślała i mówi: "Aha, a jak tego testu nie zda, to zostaje tatą, tak?".

Umarłam. Tak, kochanie, wtedy zostaje tatą! Wszystkiego najlepszego wszystkim wspaniałym mamom, które zdały ten trudny test, z okazji ich święta!

Senior Member
    Domi208

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-10 zobacz kalendarz
    mami a myślałam o Tobie, że coś nieaktywna jesteś. No faktycznie nagromadziło Ci się wszystkiego.Ale tak jak mówi Maminka, wszystko minie. Mi to bardzo pomogło.

U mnie też bez szału. Wczoraj była położna ostatni raz. Wcześniej Emila przybierała po 40, 50g na dobę, a teraz po 18 dniach od jej ostatniej wizyty wyszło 9 :| masakra jakaś. Tyle wiszenia na cycu okazało się w ogóle nieefektywnym jedzeniem. Kazała jeszcze sprawdzić czy nie ma zapalenia układu moczowego (mamy pobrać mocz od niej jak zacznie sikać, ja mam ją trzymać i czekać aż zacznie. nie wiem jak to się uda). No i z pokarmem może być słabo, te jej ostatnie szaleństwa przy cycu mogą być z braku pokarmu, a jak zmieniałam cyca co chwilę bo się uspokajała i coś ciągneła, to możliwe że jadła tylko ten rzadszy pokarm który robił się na bieżąco. Stąd też problemy z brzuszkiem i rzadka kupa.

No nic, od dzisiaj jeszcze walczę, staram się aby jadła efektywniej i piję femaltiker na laktację (można też karmi bo wszystko co ma sód jęczmienny jest dobre). Jak do piątku nie będzie lepszego przyrostu to trudno, wchodzi mm, ale trzymajcie kciuki aby się udało bo chciałabym jeszcze pokarmić ją piersią.

Wczoraj trochę popłakałam, dzisiaj musi być lepiej. Pogoda piękna, trzeba iść na spacer. Lepszy nastrój też pomaga więc wszystkie dziewczyny z problemamy, głowy do góry i damy radę !!

Senior Member
    frezyjka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-31 zobacz kalendarz
    Maminka masz madra coreczke. Oj a my wszystkie ten egzamin bycia mama zdajemy tak naprawde codziennie.

U nas wczoraj od godziny 20 do 21.40 koncert. Nikos tak sie darł ze cos okropnego. Nic mu nie pomagało. Wkońcu sam sie uspokojił i jak usnał przed 22 tak spał do 5 rano. Ja tradycyjnie o 2 sie obudziłam zeby mu dac jesc a on śpi wiec go nie budziłam.

Kurcze musze wkoncu pojechac zrobic badanie na cukier ale nie mam kiedy bo znowu 3 godziny tam siedziec bo mam zrobić na czczo 1 godz. po glukozie i 2 godziny po.

Dziewczyny mam pytanie jakie menu planujecie na chrzciny. ja mam dopiero 2 lipca ale musze sie dogadac z kucharka i nie wiem co wziasc i ile.

Senior Member
    figa1

O mnie
    Jestem mamą wspaniałej tójki:)
    Maminka - masz rację. Na szczęście wszystko mija.

mami - oby teraz było juz lepiej!

Domi - walcz
    Powiem ci , że przyrosty 40-50 g były imponujące.
    Może jeszcze nie wszystko stracone.
    Ja staram sie podczas jednego karmienia dawac tylko z jednego cyca - choc czasem karmienie trwa wieki.
    Do badania moczu mozna kupić w aptece taki przyklejany woreczek.

Frezyjka - my mamy 11 czerwca i menu wygląda mniej więcej tak:
    rosół/krem z zielonych warzyw
    devolaj/zrazy wołowe
    dla dzieci nuggetsy i frytki
    sałatki z sezonowych warzyw/grecka/z kurczakiem
    deska serów
    deska pieczystego (zamiast tzw zimnej płyty)
    schab po warszawsku
    trzy ciasta
    tort
    owoce

Mami faktcznie u was ciezki czas, ale bedzie dobrze.
    Domi moja Łucja miała bakterie w moczu i teraz czekam na wynik moczu bo mieliśmy zrobić kotrole moczu po 3 tydodniach i dzisiaj bedzie wynik. Powiem Ci że mam takie nerwy bo niby te infekcje i bakterie u dzieci lubią wracać. Łucja też mało przybiera bo dzisiaj jest 6 tygodni a ona przybrała ok 1300gr. I u nas też idzie teraz butla bo mała ma skaze białkową a ja prawie nic nie jem bo jak nie śluz w kupie to zielona kupa i wysypka na twarzy. Powiem szczerze chce ją przestawić na mm nie czuje się z tego powodu gorszą matką, widzę że ona się meczy na cycu bo wisi i wisi i tak głodna a ja nic nie jem i jestem nerwowa i słaba. Julia wychowała sie na mm i żyje i wszytsko jest ok więc nie widze nic złego w mm. Chce zeby naturalnie mi pokarm zanikł mam nadzieję że to mi się uda.
    Frezyjak ja mam 8 lipca i też jeszcze nie wiem co wybrać. ale napewno będzie tradycyjny obiad, wawa ciasto, tort, zimna płyta i później z dwa posiłki na ciepło.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Frezyjka -to nie moja córka, tylko historia z Internetu ale mam nadzieję, że Jula wyrośnie na równie bystrą dziewczynkę.

Co do menu na chrzciny to tak jak wyżej dziewczyny piszą: rosół, kotlet, później przystawki na stołach, tj. Mięsa, wędliny, sery, śledzie, jajka faszerowane, sałatki jedna z kurczakiem druga grecka, owoce, ciasta, tort i później jeszcze jedno danie na ciepło.

To mam obmyślone, ale ani lokal ani data nie zaklepane. Mieliśmy robić na początku lipca, ale moja babcia poważnie zachorowała, nie wiadomo co z nią będzie i w tej atmosferze nie za bardzo chcę robić imprezę. Tym bardziej, że moja mama się nią teraz opiekuje, jest u niej cały czas, a to 120km od nas.

Myślę, że koniec sierpnia zarezerwujemy, chociaż już sama nie wiem...

Dzięki dziewczyny - kochane jesteście - Mamonka89 uwielbiam Cię !!!!

U mnie dzisiaj położna - póki co po miesiącu było 1 kg - zobaczymy.

Od wczoraj po włożeniu piersi mała drze się e niebogłosy - napije się trochę i koniec ssania - popija tylko - a w tym początkowym mleku dużo laktozy to ją boli brzuch i płacze po każdym karmieniu - chyba przez to wędzidełko ma zły nawyk ssania - z butelki odciagniętego mleka zje 100-120 a z piesi wątpię, że przez 3-4 minuty tyle wyciągnie. Co prawda syn pamiętał tak samo ssał i na dwa miesiące miał ponad 6kg ale nie płakał tak przy piersi jak córka - to jest trauma dla mnie - wpadam w stres - dobrze, że w nocy pięknie je to się ta laktacja utrzymuje - byleby do pierwszej łyżeczki dotrwać!!! Wydaje mi się, że podanie smoczka mogło na to wpłynąć - ale prawie przez 5 tygodni usypianie przy piersi cały dzień po odłożeniu 20 minut snu i znowu - teraz jak zaśnie ze smoczkiem sama śpi 3 godziny i de facto większość dnia przesypia - ze 3-4 godziny jest na macie czy kołysce. A jak spia Wasze maleństwa? Po tych wszystkich wizytach u lekarzy mam normalnie jakiś syndrom strachu i hipochondrii - wszystko mnie martwi...taka śliczna ta mała - włosy na 4 cm cała głowa, ale tyle stresu mi przysparza, że normalnie mam bóle brzucha i piję melisę..

U nas chrzciny końcem sierpnia - menu wymyślę nie tradycyjne - tylko dla dzieci rosół i kotlet - reszta posmakuje fajnej kuchni - zawsze wszędzie jest tak samo i się buntuje - jak je ustalę na początku sierpnia to Wam napiszę
    - ale chce zaskoczyć gości. Robię też cudną dekorację - bo z tego słyną moje imprezy - to ostatnia taka nasza impreza, aż do komunii więc zaszaleje będzie koronkowo, kwiatowo i drewniano ze słodkim stołem w kolorach bieli i bladego różu to mi daje radość i po macierzyńskim zabieram się zawodowo za organizacje i dekoracje przyjęć - mam dosyć pracy za co prawda dobre pieniądze u kogoś - nie chce już nie spać po nocach i zarządzać ludźmi - chcę aby praca była moją pasją i spełnieniem marzeń...a co z tego wyjdzie ???

Któraś z Was pisała o przedłużonej żółtaczce - jak u Was wyglądała sytuacja ?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów