Strona 893 z 1002
Pokaż wyniki od 8,921 do 8,930 z 10016

Kwietniówki 2017

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Aniab, współczuje choroby synka . Trzymam kciuki żebyście Wy nie złapali!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Domi208

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Yza ja wiem, że stałe dokarmianie nie ma sensu. Tylko, że nawet po godzinnej przerwie i stałym płaczu (nie działa kołysanie, chodzenie, szumiś, kołysanki, przytulanie) ona trochę je i podsypia, potem nie chce już jeść (nie działaja żadne bodźce) i nagle się budzi i ryczenie znowu. Z bezsilności więc dawałam jej później na okrągło. Aż się boję dzisiejszego popołudnia.

Macierzanka popraw proszę moją datę porodu na 10.04.

Palina moja mała też straciła na wadze po szpitalu, podsypiała ciągle (przez żółtaczkę) no i z karmieniem było różnie (moje sutki były zakrwawione i obstrupiałe). Dostała więc butlę na noc a rano ja już byłam trochę zregenerowana i poszło nam lepiej z jedzeniem a i moja laktacja się poprawiła. Na pewno przyzwyczaicie się do siebie i będzie coraz lepiej. Przede wszystkim musisz sie zrelaksować (ja to zrobiłam na siłę, parę wdechów przed karmieniem i jakoś poszło).

Jutro ponoć ma być bardzo ciepło to może uda nam się wyskoczyć na pierwszy spacer
    Mój Niemąż dziś pierwszy dzień w pracy, myślałam, że sobie pośpię z małą a tu nie bardzo jest czas :P drugie pranie się robi, ogarnięcie mieszkania,karmienie, przewijanie itp itd i tak leci, że jakoś mało czasu. Mam nadzieję, że to tylko początki i potem i malutka ureguluje swoje pory karmienia i ja też będę lepiej ogarniała tematy, bo na razie z tym różnie

Drzewko próbowałam z laktatorem ale wtedy był mega ból. Większy niż wtedy gdy Łucja ciągła pierś. Także sobie odpuściłam. Położna też powiedziała że laktatorem mogę sobie podrażnic brodawki.
    Domi moja cały czas śpi aż mnie to martwi muszę ją budzić na jedzenie. Julia o wiele mniej spała a też miała zoltaczke tylko że słabsza.
    Mąż był dzisiaj po wypis że szpitala bo w sobotę nie ma wypisow i nic nie załatwił bo pani doktor małej nie podbiła jakiejś pieczątki i jutro dopiero będzie bo dzisiaj już ma wolne. I nie mam w ogóle żadnych dokumentów małej a jutro mam iść do lekarza u nas a dokumenty małej będą dopiero po południu.
    Jeszcze tak mnie pęcherz boli że masakra;( biorę uro furaginum ale nie widzę poprawy.

Senior Member
    Domi208

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez palina Zobacz posta
    Drzewko próbowałam z laktatorem ale wtedy był mega ból. Większy niż wtedy gdy Łucja ciągła pierś. Także sobie odpuściłam. Położna też powiedziała że laktatorem mogę sobie podrażnic brodawki.
    Domi moja cały czas śpi aż mnie to martwi muszę ją budzić na jedzenie. Julia o wiele mniej spała a też miała zoltaczke tylko że słabsza.
    Mąż był dzisiaj po wypis że szpitala bo w sobotę nie ma wypisow i nic nie załatwił bo pani doktor małej nie podbiła jakiejś pieczątki i jutro dopiero będzie bo dzisiaj już ma wolne. I nie mam w ogóle żadnych dokumentów małej a jutro mam iść do lekarza u nas a dokumenty małej będą dopiero po południu.
    Jeszcze tak mnie pęcherz boli że masakra;( biorę uro furaginum ale nie widzę poprawy.
    Z tym spaniem nie przejmuj się bo podobno to normalne przy spadku wagi i żółtaczce nawet niskiej. Tak mi powiedziała położna. A ja myślałam, że dziecko aniołek. Moja na początku spała calutki czas z przerwą na karmienie z podsypianiem i przewijanie.Teraz naszym celem jest stałe wybudzanie (minimum 8 posiłków na dobę) no i karmienie. Powinna się zacząć powoli przebudzać i już widzę większą aktywność, no ii przede wszystkim podwojona ilość pieluch.

Damy radę, nasze maluszki dojdą do siebie tylko dużo starań z naszej strony.

Senior Member
    monyka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-11 zobacz kalendarz
    Domi, spróbuj pierwszych kilka kropel mleka z piersi odciągnąć. Te kilka łyków napoją dziecko, ale nie nasycą. Ja tak miałam z moim "wisiorem". Córcia doiła i zasypiała, i tak wisiała po kilka godzin przy cycku. Aż olśniła mnie położna. Odciągnąć z 5 - 10 ml. a dalszy pokarm będzie tłuściejszy i brzuszek będzie dłużej trawił.
    Ostatnio edytowane przez monyka ; 24-04-17 o 15:13

Iglak - gratulacje !!! Super, że tak sprawnie poszło !!!!

U mnie też mała ma żółtaczkę, ale budzi się na jedzenie, zjada sporo z dwóch piersi i mamy cały czas pełne pampki. Mi jeden sutek krwawi - ale po dwóch dniach purelanu, wietrzenia i smarowania mlekiem jest Ok, nawał opanowany.

Cieszę się, że super sobie radzicie wszystkie

Ania B - wg mojej lekarki rota nie mają tak małe dzieci, dobra higiena i nie przeniesie się

Palina - moja też żółta strasznie, jaki mieliście poziom bilirubiny przy wypisie ?

Mami nawet dokładnie nie wiem jaki poziom. Przez skórę było niby 23 a z krwi nie wiem. Nie mam książeczki zdrowia małej bo lekarka dała dupy nie postawiła pieczątki i nie chcieli wydać mężowi, jutro ma być koło południa.
    Nawał się skończył teraz mam wrażenie że mam za mało mleka. Jutro chyba zrobię próbę mleka mm w razie czego bo jeżeli mała nie przybieze do czwartku to będę musiała ja dokarmiana.
    Orientuje się któraś w jakim czasie trzeba dostarczyć zwolnienie opiekuńcze męża do ZUSu?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Anka38

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez palina Zobacz posta
    Mami nawet dokładnie nie wiem jaki poziom. Przez skórę było niby 23 a z krwi nie wiem. Nie mam książeczki zdrowia małej bo lekarka dała dupy nie postawiła pieczątki i nie chcieli wydać mężowi, jutro ma być koło południa.
    Nawał się skończył teraz mam wrażenie że mam za mało mleka. Jutro chyba zrobię próbę mleka mm w razie czego bo jeżeli mała nie przybieze do czwartku to będę musiała ja dokarmiana.
    Orientuje się któraś w jakim czasie trzeba dostarczyć zwolnienie opiekuńcze męża do ZUSu?
    Palina do 7 dni

Senior Member
    katarzynka1982

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-19 zobacz kalendarz
    Hej
    Mam pytanko Palina Anka38 czy podpowiecie jak mąż ma wziąć taki opiekuńczy na mnie jaki lekarz ma to wypisać gin czy rodzinny mój. On ma rodzinnego w innym mieście i byłby kłopot z wypisaniem. Musi wziąć na mnie chociaż z tydzień opieki. Ja nadal mam problem z siedzeniem po porodzie. W wyniku partych musieli mnie naciąć bo po poprzednim dziecku była cienko i strasznie bym pękła, ale to goi się super. Natomiast w pachwinie pękł mi żylak jest obrzęk, krwiak masakra. Smaruję liotonem i widzę po tych kilku dniach poprawę.
    Przyłączam się do walczących z cyckamiWczoraj wizyta położnej nawet ona obejrzawszy moje piersi stwierdziła, że u mnie nie ma szans na tylko karmienie kp. Ale u mnie to problem stwierdzony mało kanalików mlecznych. Najważniejsze że synek je i z cycusia i potem mm.

Senior Member
    katarzynka1982

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-19 zobacz kalendarz
    Konradek jest cudowny wszyscy mówią, że wygląda jak mały misio
    W pierwszej dobie on w ogóle nie chciał jeść ani cyca ani po paru długich godzinach butli. Na szczęście trafiliśmy na świetną magister położnictwa i nam pomogła i w dostawianiu jak i w dokarmianiu małego. Sukcesem po 24 h było zjedzenie jego z butli 15ml. Podobno niektóre dzieciaczki przy indukowanym porodzie muszą się dłużej zapoznać z rzeczywistością. No i on ogółnie mało ssie po 10 minutach śpi, nad ranem tylko po 15 minut je z obu piersi i dopełniamy butlą. Bardzo ładnie przyswaja bebilon pronutra, kupki robi super na tym mieszaniu.
    A co do wiszenia na cycu i położna laktacyjan i lekarki powiedziały że ma dzidziuś jeść aktywnie a jak śpi to zabrać mu cycka. Bo takie coś to bzsensu my zmęczone a dzieci głodne

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów