Strona 860 z 1002
Pokaż wyniki od 8,591 do 8,600 z 10019

Kwietniówki 2017

U mnie cisza również, pomimo masażu szyjki, który bolał tak jak nic na świecie - pojawiły się skurcze zaraz po i trwały 3 godziny - widocznie dzidziuś nie jest gotowy - tak twierdzi lekarz. Ale na pocieszenie dla wszystkich czekających przesłała mi znajoma:

https://mataja.pl/2014/05/pospiech-w...zynic-roznice/

Dlatego niech tam siedzi ile chce mi już wszystko jedno

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    pati90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Dziewczyny a czy wy dostajecie jakieś zalecenia od lekarza na ktg? Ja mam termin na poniedziałek i nic nie zlecał tylko jak nic nie zacznie się dziać to wizyta u niego w piątek

Ja już po ktg wyszło ok tylko był jeden spadek tętna małej ale to podejrzewam że dlatego że mała się wiercila i głowica lekko się poruszyła. Moja ginekolog od razu mówi że jakbym słabo czuła ruchy dzisiaj to szybko do szpitala na ktg ale mała rusza się także nie będę panikowac. Sprawdziła przepływy i wszystko ok. Mała waży 3400. Także podejrzewam że podejrzewam że by urodzi się ok 3500kg.
    Najlepiejpsze było na koniec bo się pytałam o której mam być w poniedziałek na oddziale i ona mowi najpóźniej 19. I mówi mi że mam się już nie objadac bo cięcie w każdej chwili. I że w poniedziałek mam zjeść śniadanie na obiad tylko zupę a później pić tylko do 22. A ja nastawiona na świąteczne jedzenie i wszystkie pyszności a tu dupa trzeba ograniczyć jedzenie. Dobrze ze wczoraj poszalalam to mam zapas hehe.
    Mami dobry artykuł ja też chciałam cc w 38tygodniu ale stwierdziłam że tydzień to dużo dla dziecka więc czekam.

Senior Member
    justyspj

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-30 zobacz kalendarz
    Moj tez mi nie zlecil KTG. Chodze do szkoły rodzenia i polozna powiedziała ze moge przychodzić raz w tyg.na KTG wiec chodze.

Oczywisice zero skurczy na KTG. Tak jak myślałam.

Senior Member Awatar sysiasia44
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-12 zobacz kalendarz
    Pati mi w ogole nic nie zlecila i w 39tyg bylam ostatni raz na wizycie.. Zamierzam isc do szpitala w sobote na KTG jezeli nic nie ruszy.. Z Nati tez tak bylam. Niech mnie zbadaja i ocenia co jak bo strasznie boje sie po terminie chodzic szczerze mowiac..

U mnie też nie zlecił KTG ale stwierdził że mam dużą uwagę przywiazywać do ruchów i liczyć. Jeśli zauważę*brak/mało ruchów - do szpitala na KTG. Jeśli zauważę*nagłą nietypową wzmożoną aktywność - do szpitala na KTG. Poza tym stwierdził że jak będę kończyć 40 tc to w 41 tc mam minimum 2 razy zrobić KTG i to on mi je zrobi jak bedzie w szpitalu.

A jeśli chodzi o zwolnienia, dziewczyny to macie je do terminu czy np. dłużej? Bo mi gin powiedzial ze na okres od końca 40 tc do końca 41 tc nie może mi dać zwolnienia i albo mi tu wskakuje macierzyński albo muszę "zorganizować" L4 np. od internisty. Jeśli skończę 41tc bez porodu to hospitalizacja wiec l4 niepotrzebne.

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Macierzanka Zobacz posta
    U mnie też nie zlecił KTG ale stwierdził że mam dużą uwagę przywiazywać do ruchów i liczyć. Jeśli zauważę*brak/mało ruchów - do szpitala na KTG. Jeśli zauważę*nagłą nietypową wzmożoną aktywność - do szpitala na KTG. Poza tym stwierdził że jak będę kończyć 40 tc to w 41 tc mam minimum 2 razy zrobić KTG i to on mi je zrobi jak bedzie w szpitalu.

A jeśli chodzi o zwolnienia, dziewczyny to macie je do terminu czy np. dłużej? Bo mi gin powiedzial ze na okres od końca 40 tc do końca 41 tc nie może mi dać zwolnienia i albo mi tu wskakuje macierzyński albo muszę "zorganizować" L4 np. od internisty. Jeśli skończę 41tc bez porodu to hospitalizacja wiec l4 niepotrzebne.
    To chyba Ci zle powiedział bo ja dostałam l4 do 18 kwietnia czyli na dłużej niż termin. Macierzyński to się zaczyna po porodzie a nie w dniu terminu. Ale już się spotkałam z takim podejściem lekarzy.
    U mnie mimo, ze moje l4 wykracza poza termin to i tak będzie za krótkie bo szpital dopiero od 20. Chyba, ze z nimi zagadam i położą mńie 19. Byłoby po problemie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    kaskach2007

O mnie
    witajcie
    ja wlasnie po ostatniej wizycie, szyjka skrocona, pulchna i niewielkie rozwarcie. Wody w normie, przeplywy tez, serducho bije idealnie, niemialam ani razu ktg i niemam takich zalecen, termin mam na 30.04 ale jak nic sie nie bedzie dziac to w szpitalu mam stawic sie 28 bo do wtedy mam zwolnienie na badania i jak bedzie ok to mnie jeszcze wypuszcza z zaleceniami. jesli po terminie w ciagu 7 dni nie urodze to porod jest wywolywany. mala na chwile obecna wazy 3130g myslalam ze bedzie mniejsza od siostry ale moze byc taka sama a nawet i wieksza choc brzuszek mam mniejszy niz w poprzedniej ciazy. pierwsza cora wazyla jak sie urodzila 3450g. powiem wam ze jestem jakas spokojniejsza po tej wizycie. mala glowice od usg zbombardowala az lekarz zaczal sie smiac ze ruchliwa

Senior Member
    justyspj

O mnie
    Ja nie wiem jak będzie ze zwolnieniem, mam do 20.04 i wizyta wtedy. Termin na 30.04. Podejrzewam ze da końca kwietnia mi da i 1 maja do szpitala. Ale ze to dlugi weekend i to ze mam cukrzycę nie wiem czy po tym 20 nie polozy mnie. Mam nadzieje ze nie. Wtedy tez okaze sie jaki poród sn czy cc(1 tez mialam cc) chcialabym by samo sie zaczelo, bo ciagle mysle jak to bedzie. A najgorsze jak zechce mnie polzyc do szpitala i monitorowac do czasu az zacznie sie. Nie chce tam tyle lezec, a corka w domu. No ale to takie gdybanie.

Senior Member
    katarzynka1982

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-19 zobacz kalendarz
    HejMy również w dwupaku ciągle
    Zamiast siedzieć i czekać na poród dałam się wciągnąć w wir świątecznych przygotowań. Mimo mało zachęcającej aury wczoraj i dziś jeszcze szał zakupów, głównie pokarmowych nawet nie tak dla siebie co dla rodziców, bo się jak zawsze wszyscy do nich zjadą, a mama w poniedziałek wielkanocny dyżur 24. Upiekłam dzisiaj dwie babki drożdżowe- jedną już zaczęłam konsumować jak na pierwszy raz pycha mi wyszła No i jeszcze z córą babeczki cytrynowe zrobiłyśmy Trochę się chociaż poruszałam.

Skurcze trochę mnie męczą, wczoraj wieczorem nawet myślałam, że coś się z tego większego rozkręci, no ale cóż przeszło więc nadal czekamy na Naszego Zajączka Wielkanocnego

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów