Strona 816 z 1002
Pokaż wyniki od 8,151 do 8,160 z 10014

Kwietniówki 2017

No ok ale jak ja mam obserwować te ruchy? Skąd będę wiedzieć czy nie jest za późno? Wiadomo mała śpi i się nie rusza. Ginekolog też mówiła że jak za mocno będzie się ruszać to też na IP i bądź tu mądry. Istnieje możliwość że cc może być przed świętami jak ktg wyjdzie nie ciekawe.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    monyka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-11 zobacz kalendarz
    palina, mój lekarz dał mi książeczkę, w której kazał notować ruchy. Mniej niż 12 ruchów na godzinę ( na moim etapie ciązy - 38 tc ) to niepokojące, i mam jechać na sor.
    A dzieciaczek może się jeszcze odwrócić, są przypadki gdy tydzień przed porodem malec ustawiony był pośladkowo, i nagle hop, główką w dół
    Nie trać nadziei, może i w Twoim przypadku tak będzie Niech lekarz to monitoruje.
    Ostatnio edytowane przez monyka ; 30-03-17 o 18:31

Senior Member
    monyka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-11 zobacz kalendarz
    Katarzynka, Ty pisz i się wyżalaj, po to tu jesteśmy by pocieszać się i wspierać wzajemnie

Meg, ale nałożyło się tego wszystkiego na raz
    Trzymam kciuki za Was wszystkich . Zdrówka !

Senior Member Awatar MegW
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-14 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez monyka Zobacz posta
    Katarzynka, Ty pisz i się wyżalaj, po to tu jesteśmy by pocieszać się i wspierać wzajemnie

Meg, ale nałożyło się tego wszystkiego na raz
    Trzymam kciuki za Was wszystkich . Zdrówka !
    Na szczęście z mamą lepiej i już w domu wiec siostra zostaje u mnie na nockę...

Palina ja dostałam Kartę Ruchów Płodu "Licz do dziesięciu"- zaczynam od godz. 9 i mam liczyć do 10 ruchów i zaznaczyć na karcie godz. o której był 10... i tego dnia już nie muszę... I zaczynam kolejnego dnia...
    Ruchy liczymy w godz. 9- 21...

Gdybym nie czuła to na IP albo drugi dzień z kolei mniej niż 10 to też albo lekarz albo IP.

Palina - dziecko ma pępowinę wokół szyi za chwilę nie ma. Nie można tak o tym myśleć, bo oszaleć można. Moje dziecko kopało przeraźliwie, aż brzuch podskakiwał przed około 1,5 godziny - ale jak któraś z dziewczyn pisała, dziecko ma instynkt samozachowawczy i mój syn się wyratował tylko z tego stresu oddał smółkę i to było niebezpieczne, bo gdyby dłużej w tych wodach to wiadomo do czego by doprowadziło. Natomiast owinięty był dwa razy i miał supeł - lekarka otworzyła oczy i mówiła, że mieliśmy ogromne szczęście. Dlatego cc jest bezpieczne i moim zdaniem ryzyko przy porodzie siłami natury jest większe. Ja też prosiłam, aby mnie nie cięli - ale gdybym wiedziała, że taka jest sytuacja od razu poszłabym pod nóż. Mojej bratowej dziecko obróciło się dwa dni przed porodem

Ja nie narzekam, ale teraz zacznę jak macie ochotę to czytać boli mnie wszędzie, leczę hemoroidy i do tego jesteśmy przeziębieni wszyscy w domu i wszystko do bani !!!!

U mnie zostało 3 tygodnie - jak minie 38 idę rodzić - mój lekarz pomaga - bo odrywa kawałek pęcherza od szyjki i poród za 4-5 dni !!! Mam nadzieję, że córcia będzie się spieszyła !!!! Ja już mam dosyć !!' W pierwszej ciąży 3 dni przed porodem sądziłam begonie i fuksje - a tu energi brak

Podziwiam dziewczyny, które tryskają energią!!! Ja codziennie myślę, byleby do końca dotrwać
    Ostatnio edytowane przez mami_mami ; 30-03-17 o 19:11

To że się nie odwróciła to byłam przygotowana i lekarka powiedziała że ma za mało miejsca na odwrócenie się. Chodzi mi o to owiniecie pępowina. Tego się boję najbardziej.
    No to jak ma być 10 ruchów na godzinę czy 10 ruchów przez 12godzin? Bo na godzinę to wątpię żeby podczas chodzenia czy jakiejś czynności domowej naliczyla tyle podczas godziny.

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    No właśnie chciałam pytać Monyka czy to ma być na godzinę. To chyba nierealne bo dziecko tez śpi, odpoczywa itp.

Bardziej bym się skłaniała ku wersji Meg, ale może zapytaj lekarza.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Anka38

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Moja gin zalecila zeby liczyc 10 ruchow w ciagu zawsze tej samej godziny aktywnosci dziecka i ja licze np od 11-12.00.

10 ruchów na cały dzień - do 12 - ważne, aby dziecko ruszało się po posiłku - a jak się nie rusza to zjeść coś słodkiego lub napić mnie całą pierwszą ciąże prześladowała ta myśl i tak się stało - mąż po porodzie i komentarzach lekarki to na głos powiedział - pozytywne myślenie przyciąga pozytywne zdarzenie i tego się trzymajmy
    Wiadomo trzeba być czujnym

Na poprawę humoru zjadłam robione z ziemniaków frytki już mi lepiej trochę

A polecam zakatarzonym mamom i dzieciom Fitonasal - rewelacyjny spray do nosa

Chyba zglupieje jak będę miała liczyć na godzinę 10 ruchów bo to raczej nierealne.
    Tak muszę myśleć pozytywnie w każdym bądź razie w ciągu 18dni poznam moja królewnę. BĘDZIE DOBRZE musi być i koniec!!! W niedzielę mam jechać jeszcze na kontrolne KTG do szpitala.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów