Strona 779 z 1002
Pokaż wyniki od 7,781 do 7,790 z 10019

Kwietniówki 2017

Napisałam post z telefonu i mi zeżarło go :/

Magdzia gratuluję i bardzo trzymam za Was kciuki!!

Co do sab simplex to przeczytaj: http://tatowymokiem.blogspot.com/201...n-bobotic.html

Z tego artykułu wynika, że pomiędzy sab simplex a np espumisanem sprzedawanym w naszych aptekach różnic w zawartości substancji czynnej specjalnie nie ma... tylko że w PL ulotka pozwala na podanie mniejszej dawki substancji czynnej, jakbyś kupiła espumisan w DE byłby to ten sam espumisan co w PL ale ulotki inne w jednej pozwolą Ci podać dziecku 40-80 mg symetykonu, na dobę a kupując w niemieckiej aptece i stosując się ściśle do załączonej ulotki nasze dziecko przyjmie 40 mg Symetyconu do każdego posiłku (200mg do 240mg dziennie!!!).

P.s.
    Bardzo proszę dziewczyny bardziej ogarnięte w kwestiach farmaceutycznych o potwierdzenie lub zanegowanie tego co napisałam!!
    Ostatnio edytowane przez Macierzanka ; 24-03-17 o 06:42

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Domi208

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Magdzia więc jednak urodziłaś, myślałyśmy o Tobie.

A jak synek ?

A te kropelki nie możesz zamówić przez internet ? Może wyszłoby najszybciej (jeśli masz taką opcję w ogóle).

Senior Member Awatar ania b
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Wczoraj bylam b. śpiąca i szybko zasnęłam.

Miałam kilka próbek różnych firm, ale tutaj wszystkie te specyfiki w aptekach są drogie, mąż kupił puralen i się sprawdził, ale wystarczyło jedno opakowanie. Ważne żeby 100proc. lanolina to maleństwu nie szkodzi. Siostra mówiła, że dobrze też własnym mlekiem smarować, ale to było za mało.

Jeśli chodzi o smoczki to mi tutaj odradzali przez pierwsze 2-3tyg. żeby nie zaburzaćodruchu ssania, później Ben już nie chciał w ogóle- więc tak też może być. Czasami było naprawdę kiepsko- bo np. zaczął krzyczeć i płakać w momencie wejścia panny młodej d o kościoła na ślubie szwagra ale teraz to się w sumię cieszę, że nie muszę go oduczać. Do szpitala nie biorę, pierwszą dobę dziecko prawie cały czas śpi, a jak nie śpi to je więc mi wydaje się bez sensu uspokajanie wtedy smoczkiem, ale może po CC bardziej się przydaje, bo jednak pobyt w szpitalu jest dłuższy.
    Jeśli chodzi o dokarmianie sciągniętym mlekiem to koleżanka zamiast butelki uzywała specjalnych kubeczków z dziubkiem, właśnie żeby dziecko samo ciągnęło z nich mleczko

Mój mąż musi spakować swoje ubrania i środki higieniczne i buty na zmianę, bo nie wiemy ile czasu zajmnie poród. Może być tak, że kilka godzin, a może się też duuużo przedłużyć i wtedy dobrze jest mieć kanapki. Przy sali porodowej są łazienki, również na sali poporodowej, no i w hotelu też, sale/pokoje są rodzinne i trudno żeby mąż przez np. 3 doby nie brał prysznica ani nie zmieniał bielizny. Jeśli będzie szybko i bez problemów to pewnie same z Disą zostaniemy w hotelu na te 48h ale tu niestety czasmi się schodzi, bo nie chcą od razu wywoływać- to odsyłają do domu, ale po wywołaniu też nie dają tyle oksytocyny co w Pl. ja od godz. 13 do 4.30 miałam jedną dawkę podaną.
    Tu rzeczywiście jest inne podejście, na ostatniej wizycie położna mi powiedziała, że do 3 dób po odejściu wód można spokojnie czekać na rozpoczęcie akcji i ewentualnie piłka pilatesowa i schody w domu na przyspieszenie. Także teraz już wiem, że jeśli będzie podobnie jak za pierwszym razem to bez sensu jest jechać 50km i wracać, no chyba że chciałabym mieć zrobione ktg, a są ludzie którzy mieszkają ponad 100km od szpitala, tych z północy to nawet podobo szkolą w odbieraniu porodów.

miłego dnia- idę robić śniadanko
    ... you are the dream that come true ...

Member Awatar MMMargo
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-21 zobacz kalendarz
    Magdzia gratulacje!!! Mam nadzieję, że z synkiem wszystko dobrze i szybko wrócicie do domku

Ja dziś drugą noc z rzędy zasnęłam o 5 nad ranem, w nocy bóle, skurcze, mały jakiegoś amoku dostał bo kopał bardzo aktywnie co jeszcze zwiększało odczuwanie bólu. Czy Wy też tak macie?

Na dodatek wczoraj wieczorem poszła krew z nosa... Musze trochę odespać i biegnę potem do warzywniaka, będą soczki dziś na pewno robione

Magdzia gratulacje! Mamy pierwsze marcowo kwietniowe maleństwo. Napisz z jaką waga urodził się syn i którym tygodniu. Te krople widziałam kiedyś na allegro także może tam poszukaj. Ja kupiłam espumisan i w razie potrzeby będę go podawać tylko w większych dawkach niż pisze na opakowaniu. Tak znajoma robiła przy synku i pomagało.

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Magdzia, gratulacje!! Trzymamy kciuki za Ciebie i Maleństwo żebyście szybko wrócili do domku!

Jeśli chodzi o SabSimplex to podobnie jak Macierzanka słyszałam/czytałam, ze od espumisanu różni się dawkowańiem substancji czynnej.

Senior Member Awatar Ann85
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą Maciusia i Ewuni
    Madzia gratuluję dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa!!

Ja smoczek wyparze i wezmę ze sobą, nie uważam tego wynalazku za totalne zło syn korzystał i nie miał problemu z odruchem ssania, bez problemu chwytał pierś i pił mleko a zaczął mówić jak miał niespełna 1,5 roku...
    Może tym razem nie bedzie potrzebny ale wolę być przygotowana.
    Pampersy kupiłam dwie paczki i od razu 2, jedna paczkę mała 22 szt., które spakowałam do szpitala, jak zabraknie, to mąż dowiezie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Martulka
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia ♡
    Madzia, gratuluję i życzę Wam dużo sił i zdrowia :*
    Widzę, że byłaś na podobnym etapie ciąży jak ja.

U mnie też zaczyna się sypać.

W nocy obudził mnie okropny ból krzyża promieniujący do stóp.
    Na wkładce znów kilka kropelek krwi.
    Ciśnienie dziś 144/100 i tętno 101..
    Nafaszerowałam się lekami. Leżę i się nie ruszam. Za godzinę zmierzę ponownie. Jak nie spadnie - jedziemy do szpitala.
    Dziś mój gin dyżuruje, mam nadzieję, że coś zaradzi tym razem.
    Boję się okropnie o Małego :/

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Hej.
    Magdzia, jesteśmy z Tobą! Mam nadzieję, że dobre u Was i mimo wcześniejszego porodu, synek jest silny i zdrowy! Tobie też życzę dużo siły! Nie możesz myśleć czy zrobiłaś coś źle, czy przegapiłaś jakieś sygnały, nie obwiniaj siebie - na pewno zrobiłaś wszystko co najlepsze dla synka, a niestety czasami tak jest, że "natura" płata figle.
    Opowiedz jak się czujesz? No i jak Mały?

O tych niemieckich kropelkach słyszałam to co dziewczyny. Może skonsultuj się z dr Małego i niech on doradzi. W końcu Maluszek jest wcześniakiem i lepiej takie decyzje konsultować z pediatrą.

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Martulka, trzymaj się!
    Dziewczynki, w którym tygodniu ciąży rodziłaś?

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów