Strona 7 z 341
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 3406

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar Dorotanna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-04 zobacz kalendarz
    Moniczek77- to trzymam kciuki, żeby rozmowa z córą przebiegła spokojnie a może Cię bardzo pozytywnie zaskoczy

Basia230 to zakrawasz jeszcze na kwietniówki? Powodzenia!

eMilki na pewno Basia230 z doświadczenia wie co mówi i pierwsze lata to szaleństwo -mam okazję obserwować u mojej siostry "pierwsze lata" ciągle trwają. Jeśli chodzi o wygodę, to różnica np. 5 lat jak u mnie jest ogromna, bo tak naprawdę sześciolatka ogarnia się sama. Tylko, że im szybciej wyjdziemy z pieluch, tym szybciej wrócimy do życia :P Ja zaczęłam dość wcześnie -nie raz przyszło mi się spotkać z tego powodu z nieprzyjemnościami, zapewne podobnie jak dojrzałym mamom- ludziom nie dogodzisz planuję temat dzieci zamknąć do 30stki, żeby jeszcze zrobić tzw. "karierę" tudzież po prostu porandkować z mężem, kiedy już dzieci podrosną ;P wszystko ma dobre i złe strony... ja się zawsze będę upierała przy tej dobrej :P i jakoś całkiem nie źle na tym wychodzę polecam! ale zupełnie Cię rozumiem, bo ja po pierwszym porodzie też miałam długo załamkę i W OGÓLE nie chciałam mieć więcej dzieci, a tu tymczasem jestem przekonana, że trzecie nie będzie ostatnie
    p.s. dzieci z każdą różnicą wieku są w stanie człowieka doprowadzić do rozstroju :P

Moja Lidka w ogóle w wózku nie chce siedzieć, a też myślałam o takim "rok po roku" podwójnym, no ale chyba po prostu będzie dreptać, ew. może uda się dokupić taki podest doczepiany jakby się zmęczyła w trakcie spaceru... ale pewnie i tak mamine ręce będą najlepsze na zmęczone nóżki :P
    Gdyby wypadła dziewczynka, to praktycznie nic nie musiałabym kupować ale jeśli chłopiec, to już mam całą szafę na pierwszy rok upatrzoną. Julka ostatnio stwierdziła, że wolałaby siostrę, bo chłopcy to puszczają bąki :P mam nadzieję, że jej się jednak odmieni jakby co
    Przy drugiej ciąży rodzina męża dowiedziała się w ósmym miesiącu, także widać jak bardzo jesteśmy "blisko" tym razem chyba zdamy się na jakieś "przy okazji".

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Moniczek77

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Tak sobie myślę, że ten i następny rok to dla mnie nieźle jazda... w kwietniu zaliczyłam komunię Szymona (syna), w listopadzie będzie impreza osiemnastkowa Natalki (córki), w styczniu Nata ma studniówkę, w kwietniu mam rodzić a w maju będę gryzla pazurki bo młoda będzie maturę zdawała. Później trochę spokoju, ale to też względnie, bo Natka wymyśliła studia we Wrocławiu (i to na dwóch kierunkach równolegle...)

Junior Member Awatar eMilki
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-17 zobacz kalendarz
    Witajcie.
    Mój dzień zaczyna się o 5 rano, Mały już buszuje.
    Czy to możliwe żebym tak szybko miała mdłości ??
    obudziłam się , a raczej Ktoś mnie obudził , pomyślałam że nie tylko nie to , nie dam rady.
    I czyści mnie od wczoraj , trochę brzuch mnie pobolewa
    macie też takie objawy?
    Opanowanie lęków to jedno z trudniejszych zadań. Mój L mówi że to normalne że teraz tak się boję
    bo już wiem co mnie czeka i za dużo o tym myślę.
    Tak długo czekaliśmy na pierwszego synka, był wyczekany przez 6 lat...głupie moje myslenie że jak z pierwszym było tak ciężko zajść ,
    to na drugą ciąże też będziemy musieli się postarać a tu cyk...

Kalkulator wyliczył mi poród na 17 kwietnia....

Senior Member Awatar Dorotanna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-04 zobacz kalendarz
    Moniczek77 no na nudę nie możesz narzekać, nie ma co daleko macie do Wrocławia? to już oznacza wyprowadzkę? Tylko raz miałam okazję tam być kilka dni i trzeba przyznać, że faktycznie coś w tym mieście jest Fajnie, że tak się przejmujesz, moja mama w dniu matury wypaliła: "a ty co taka wystrojona?" kompletnie nie kojarzyła, że to "ten dzień"

eMilki u nas o tej porze mniej więcej jest mleko, całe szczęście przeważnie jeszcze da przymknąć oko na godzinkę-dwie, ale ja nie jestem z tych rannych ptaszków także dla mnie każda godzina przed 9 to noc. Może z tymi mdłościami to taki jednorazowy incydent... ale jakby nie patrzeć, to mimo wszystko dobry objaw :P w pierwszej ciąży czy mdłości były czy nie, to jadłam jak głupia, w drugiej przez to 4kg schudłam i dzidzi nie zaszkodziło teraz jeszcze nie mam... aż tak dziwnie, ale pewnie mnie nie ominie

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-13 zobacz kalendarz
    Cześć Dziewczyny!

Dołączam do Was, by było raźniej.
    To moja pierwsza ciąża, o którą staraliśmy się z mężem rok. Jest troszkę stresu, ponieważ od okresu dojrzewania miałam problemy z hormonami i wielu lekarzy wróżyło mi problemy z dzidzią.

Na szczęście tydzień temu coś mnie tknęło i zrobiłam test, na którym druga kreska była troszkę słabsza ale wyraźna. Szok
    Od razu poszłam do lekarza do Lux Med (mam pakiet z pracy), a Pani doktor nie chciała nawet bety przepisać, stwierdziła, że skoro test pokazał co pokazał to beta jest zbędna. Tłumaczyłam jej swoją historię hormonalno-chorobową itp, ale uznała, że na tym etapie wszystko się może zdarzyć i poleciła tylko kwas foliowy i kwasy DHA...
    Betę zrobiłam więc odpłatnie dla samej siebie i wykazała 4 tydzień
    (owu była ok. 21 lipca) Czyli zgodnie z naszymi "pracami"

Dziś to już 5t1d

Wizytę na usg mam na 22 sierpnia, chociaż wczoraj, gdy byłam u innej lekarki, bo strasznie bolał brzuch, to uznała, że usg najwcześniej 30 sierpnia.
    Ja już zgłupiałam, co wy na to? Kiedy robiłyście/robicie pierwsze usg, żeby już wszystko można było sprawdzić?

Moja lekarka na urlopie i wróci dopiero 29 sierpnia, więc wtedy dowiem się wiecej, ale to oczekiwanie troszkę stresuje... Każdy mówi co innego, a ja chcę dla mojego małego Maczka jak najlepiej. Maczek, bo jak się dowiedzieliśmy o ciązy to sprawdziłam, że jest mniej więcej wielkości ziarnka maku i tak zostało

Rozpisałam się, ale liczę, że nie tylko ja mam takie obawy i wątpliwości

Pozdrawiam wszystkie kwietniowe mamy

Member Awatar Ania_W
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-04 zobacz kalendarz
    Ło matko ale się rozpisałyście - dzień mnie nie było i tu taka niespodzianka. Idealna lektura do porannej kawy;-) Gratuluję nowym "kwietniówkom" - świetnie, że jest nas coraz więcej. U mnie różnica będzie 4,5 roku. O drugie dziecko staraliśmy się przez 3 lata i kiedy w końcu pogodziłam się z jego brakiem - udało się. Pierwszą osobą którą się zorientowała, że jest coś na rzeczy był mój facet - a Ty nie powinnaś mieć od tygodnia już okresu?;-)))

Rodzice i siostra poinformowani, miałam duże obawy przy rodzicach bo znam ich zdanie na temat "późnego macierzyństwa" ale jakoś to poszło. W pracy będzie zdecydowanie gorzej, nie wiem czy będę miała do czego wracać po macierzyńskim.

Mdłości raz większe, raz mniejsze towarzyszą mi 24h na dobę ale po dwóch poronieniach bardzo ale to bardzo się cieszę, że są.. Tak jakby mnie upewniały, że wszystko jest w porządku, że ciąża się rozwija...

Junior Member
    Moniczek77

O mnie
    EMilki - czytam i robią mi się wielkie oczy.. ja juz zapomniałam o wstawaniu o 5 rano... czyżby wszystko przede mną?
    Dorotanna mieszkamy w Łodzi A Natalka pewnie musiałaby przeprowadzić się do akademika. trochę się na nią złoszczę, bo przeciez może studiować w Łodzi. Ale wiem, że jeśli będzie chciała, to muszę się zgodzić na wyjazd. Mam bardzo bliski kontakt z moimi dziećmi i uważam, że powinnam ją wspierać a nie ograniczać. I tak będzie ciężko..

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Moniczek77

O mnie
    AniaW - teraz nie czas na martwienie się pracą U mnie tak w kratkę wiedzą - wie ukochaną ciotka, mój tata, mąż pochwalił się swojej mamie, najbliższa przyjaciółka, dziś Wraca z wakacji córka i też jej powiem. Nie zamierzam jeszcze mówić mojej mamie (bo wiem, że mnie mocno objedzie) i synkowi - dopiero jak wszystko się unormuje.

Member Awatar Ania_W
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-04 zobacz kalendarz
    Dorotaanna to ja jestem bezczelnie "bezczelna" ;-) bo już wydrukowałam sobie listę badań z nagłówkiem "badania jakie trzeba zrobić po pierwszej wizycie" i którą planuję wręczyć lekarzowi w celu wypisania na nie skierowania;-)) Ciekawe jak się to skończy;-)

Junior Member
    Moniczek77

O mnie
    Maminka89 nie spiesz się z usg. Wiem, że to ciekawość i uspokojenie. Ale w bardzo wczesnej ciąży możesz się najeść strachu jeśli pójdziesz za wcześnie...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów