Strona 660 z 1002
Pokaż wyniki od 6,591 do 6,600 z 10016

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    W moich teściach ludzkie odruchy się obudziły - teść obiad mi przywiezie i pączki!!! Takiego gestu życzliwości nie doznałam od nich ...yyyyyy.... nawet nie wiem kiedy!
    Myślicie, że to nie jest podstęp?

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

2. dzieckozakupy.pl
    Oj, uważaj na te pączki hehe

Cattie kusisz tym chlebem też mnie korci żeby upiec tylko że ja nie mam ręki do drożdży. Ale moja ciocia piecze raz w miesiącu taki prawdziwy chleb w piecu opalania drzewem taki wiejski chleb oj wtedy taki jeszcze ciepły najlepszy z masłem.
    Wczoraj teściowa przywiozła paczki a my pieczemy jutro lub w sobotę. Także dzisiaj skromnie z paczkami.
    Mała chyba się znowu obrocila bo inaczej ja czuję niż wczoraj a jest taka ruchliwa że mogłaby już się trochę uspokoić. Posprzatane u Julii także teraz odpoczywam bo brzuszek boli, już przez te prawie 3 tygodnie leżenia teraz szybciej się męczę. Jeszcze muszę przysiąść do papierów bo leży sterta a koniec miesiąca już blisko.

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Kto nie ryzykuje, ten nie ma więc liczę, że będzie dobrze
    Dziewczyny, które mają zagrożenie wcześniejszym porodem, albo i te, które mają zdanie na ten temat - zastrzyki sterydowe na rozwinięcie płuc! Dr coś Wam o nich mówił, orientujecie się do którego tyg.ciąży się podaje?
    Koleżanka zadała mi pytanie czy będę robiła amniopunkcję przed cc by sprawdzić poziom rozwinięcia płuc. Ona rodziła w 36tc i robili jej to badanie i okazało się, że muszą podać sterydy bo płucka nie do końca się wykształciły.
    Szczerze to myślałam, że na tym etapie ciąży dziecko już jest na tyle duże, że zastrzyk nie jest potrzebny...

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Dodam jeszcze, że wizja amniopunkcji nie jest dla mnie optymistyczna. I zastanawiam się czy po prostu ewentualne podanie "na wszelki wypadek" może nieść ze sobą negatywne następstwa?

Senior Member Awatar Martulka
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia ♡
    Yza moja Karolina urodziła się w 36 tygodniu. Niestety, nie dostałam tego zastrzyku przed porodem. Później były tego konsekwencje - panika, reanimacja. Małą podpięli pod sprzęt, bo się dusiła. Dzięki Bogu szybko się"pozbierała", ale te pierwsze minuty "po" były straszne.

Magda jest z 38 tygodnia. Również miała stwierdzone cechy wcześniacze, ale płucka miała w 100% rozwinięte i po porodzie ładnie sama oddychała.

Koleżanka niedawno miała cc w 37 i dzień przed planowym zabiegiem otrzymała taki zastrzyk ze sterydami w razie "w". Małemu nic się przez to nie podziało.

Zobaczymy jak teraz będzie z naszym trzecim porodem. Wiem jedno, że jeśli akcja rozpocznie się wcześniej ok.35-36 tygodnia, to napewno będę naciskała na ten zastrzyk, by uniknąć takich przykrych przeżyć.

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Dobrze wiedzieć czyli muszę pogadać z dr o tym. A ile wcześniej należy dać ten zastrzyk przed planowaną cc?

Współczuję przeżyć z reanimacją Małej koszmar nie do opisania...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia ♡
    Dziewczyny, macie jakieś sposoby na ból bioder w nocy??

Zasypiam ok.22.30, a budzę się o 3.00,4.00 nad ranem i nie mogę się ruszyć. Z lewego boku powoli przekręcam się na prawy i tak w kółko.
    Ból jest taki rwący, nieprzyjemny
    W końcu muszę wstać i pochodzić, bo nie wytrzymuję a jak się w końcu położę, to nie mogę długo zasnąć..

Jeszcze do tego odczuwam przy tym lekkie pobolewanie w dole brzucha jak podczas @. Tak jest tylko w nocy. W ciągu dnia mam tylko kilka skurczy B-H, czyli napinające. Fakt, że są coraz silniejsze, ale na tym etapie ciąży to normalne.

Ehhh...

Yza ja jestem ciemna w tym temacie ale dużo się słyszy że po 37 można rodzić bo płuca są gotowe. Znajoma rodziła w 36 tygodniu bo wody jej odeszły to dostała natychmiast zastrzyk na rozwinięcie płuc a na drugi dzień rodziła i było ok. Te sterydy działają bardzo szybko. Najlepiej pogadać z lekarzem on wie co i jak a my to możemy sobie pisać.
    Martulka mnie znowu dokucza kręgosłup w odcinku lędźwiowym w nocy, masakra nie wiem jak się położyć, mąż codziennie mówi że wierce się w tym łóżku i on nie może spać. Mówią że druga ciąża jest lżejsza i w ogóle lepiej kobiet to znosi ale dla mnie jest o wiele gorzej, niech ten czas szybciej leci.

O mnie
    Szczęśliwa mamusia ♡
    Palina moja druga ciąża... poza mdłościami na początku i lekkim nadciśnieniem pod koniec - to była bajka. Brzuszek niewielki. Przytyłam niecałe 9 kg i do ostatniego dnia byłam bardzo aktywna. Nawet nie wiem skąd miałam tyle siły w sobie.

Trzecia - obecna - mdłości i nudności - przeżyłam, ale żeby mi się teraz chciało coś więcej zrobić ponad to, co muszę - stanowcze nie :/
    Już prawie 12 kg na plusie, nadciśnienie, spuchnięte dłonie i stopy, brzuch jak balon, trudności z oddychaniem, jak dłużej pochodzę po sklepach itd.to później nie mogę skurczy wyhamować- leżenie+magnez -musowo!
    No i teraz uderzenia gorąca, pocę się okropnie i mam trudności z oddychaniem.
    O nocach już nie wspomnę.
    Podsumowując - też mam już dosyć :/ ale chociaż do końca marca musimy wytrzymać.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów