Strona 594 z 1006
Pokaż wyniki od 5,931 do 5,940 z 10052

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Okrąglinka Zobacz posta
    Yza tez widzę po Gabi zmiene - raczej wydoroslała
    Dużo mówi już o czasie gdy Szymon będzie siedział i łatwiej Jej będzie się z nim bawić
    O takim maluszku - pyta czy będzie mogła pomagac

Psycholog nie widzi przesłanek do cofniecicofnięcia się Gabi ale zazdrosna będzie na pewno
    Psycholog nie może przewidzieć reakcji dziecka.

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    figa1

O mnie
    Jestem mamą wspaniałej tójki:)
    Maminka - dzięki
    Szczególnie fragment o sprzedaży nerki do mnie trafił
    Rozważę następnym razem.

Tak naprawdę to przypuszczam, że moje dziecko podobnie, jak Wasze kilkulatki walczy przede wszystkim o uwage i czas.
    Na szczęście tego ma dużo.
    W ogóle to kochana z niej dziewczyna.
    Wczoraj obiad ugotowała (z drobną pomoca organizacyjną) i deklaruje, ze bedzie w weekendy gotować, żeby zdobyc wprawę i nas odciążyć

Senior Member Awatar MegW
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-14 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez yza Zobacz posta
    Psycholog nie może przewidzieć reakcji dziecka.
    Rozmawiałam ze znajomą która jest psychologiem i też mówiła że raczej takie cofnięcie może nastąpić u mniejszych takich dwulatków i młodszych. A o nasze 5 i 6 latki raczej pod tym względem nie powinniśmy się martwić.

Wiadomo że będzie to dla nich trudna sytuacja, że nie będą już w centrum uwagi. Mnie Paweł mimo iż mu tłumacze cały czas że jest dla mnie tak samo ważny i tak samo go będę kochała i starała się spędzać czas także z nim. To pytał się czy będę go też kochała jak się siostra urodzi... już wiem że będzie bardzo zazdrosny...

Ale nawet wczoraj rozmawialiśmy o męża siostrzenicy i w pewnym momencie powiedziałam "że Marysia ma pięć lat" tzn w sierpniu skończy a Paweł na to ze "oooo ale mnie dogoniła... " Ale się śmiałam przecież cały czas jest od niego rok młodsza... Ale czasem takie jest myślenie tych naszych skarbów...

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez figa1 Zobacz posta
    Maminka - dzięki
    Szczególnie fragment o sprzedaży nerki do mnie trafił
    Rozważę następnym razem.

Tak naprawdę to przypuszczam, że moje dziecko podobnie, jak Wasze kilkulatki walczy przede wszystkim o uwage i czas.
    Na szczęście tego ma dużo.
    W ogóle to kochana z niej dziewczyna.
    Wczoraj obiad ugotowała (z drobną pomoca organizacyjną) i deklaruje, ze bedzie w weekendy gotować, żeby zdobyc wprawę i nas odciążyć
    Wow super pomysł i jaka pomoc fajna dziewczyna z tej Twojej córki

Znajomy, który ma córkę w wieku 14 lat, jego żona to tylko wymaga, takie gestapo (masakra!zero czułości), poszedł do pedagoga, a ten mu powiedział, że na dziecko nie można się obrażać, że ewentualne kary muszą być natychmiastowe, adekwatne do przewinienia i krótkie bo dziecko zaczyna się przyzwyczajać do "nowej"sytuacji np.bez telefonu czy komputera.
    Ale właśnie najważniejsza jest obecność i bliskość rodzica, to że zawsze znajdzie czas, to że jest i zawsze stoi murem za nim.

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Moja Julia napewno będzie bardzo zazdrosna i wiem że nie obędzie się bez płaczu, krzyku i wymuszenia. Dobrze ze mieszkamy z rodzicami to oni będą rozpieszczac Julie.

Była u mnie położna środowiskowa, zbadała tętno dziecka, moje ciśnienie. Mówiła o pozycji o której pisała Okraglinka że na boku z poduszka pod biodra żeby odciążyć szyjke, zostawiła plan porodu i ogólnie trochę porozmawialysmy.

Dała mi do myślenia na temat krwi pepowinowej tzn komórek macierzystych czy któraś z was planuje pobrać? Jest to spory koszt bo około 5tys plus później coroczny abonament. Wglebialyscie się w ten temat?

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Palina, ja się ciut wgłębiałam w temat. Na początku byłam zdecydowana na tak. Potem trochę poszperałam i doczytałam, że jeszcze nigdy nie było przypadku żeby kogoś uratowano jego własna krwią pępowinową. Że bardziej się to sprawdza do leczenia innych osób. Poza tym w tej krwi pępowinowej komórek macierzystych jest za mało, żeby pomóc, a na te chwilę naukowcy nie wiedzą jak je namnażać.
    Prawda jest tez taka, że pobieranie i magazynowanie krwi pępowinowej oferuja banki komercyjne wiec sporo w tym wszystkim marketingu. Państwowy bank tez jakiś mamy ale pobierają bardzo mało próbek rocznie. Jest podobno w planach jakiś projekt rozszerzający. W niektórych krajach np działalność banków komercyjnych jest zakazana.

Zapytałam wczoraj o to moją ginkę i powiedziała, że jak nam zbywa pieniędzy to można zrobić bo w przyszłości jak się medycyna rozwinie, jak się nauczą namnażać to może się okazać pomocne. Ale jeśli nam nie zbywa to nie ma co, że tych komórek jest zwyczajnie za mało. Powiedziała też, że nie powinna tak mówić ale taka jest prawda.

Jeszcze nie podjęłam decyzji, nie skreśliłam tematu. Będę czytać dalej. I pewnie zapytam jeszcze jakiegoś lekarza.

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Dziś w nocy miałam strasznie pokręcony sen. Śniło mi się między innymi, że nie miałam brzucha ciążowego. Stałam w lusterku i patrzyłam na mój płaski brzuch zastanawiając się co się stało. I tak mówiłam do mojego K.: zobacz, nie mam brzucha, gdzie jest mój brzuch?
    Masakra .Na szczęście jak się obudziłam to brzuch był na swoim miejscu

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar sysiasia44
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-12 zobacz kalendarz
    Ja sie boje o moja 2 latke.. Mysle ze Wy naprawde nie macie powodow do obaw tym bardziej ze takie 5,6 latki bardzo duzo rozumieja.. U mojej szwagierki corka miala 5 lat i super przyjela maluszka , pomagala , przytulala. Szwagierka mowila ze super roznica wieku jak dla niej
    Za to teraz urodzila moja kolezanka synka w grudniu i ma 2 letnia juz coreczke to ma bardzo ciezko. Powiedziala ze nie zdarzyla nawet odejsc a mala juz bila malenstwo i palce w ciemiaczko chciala wkladac..
    Mama i sasiadka mojej mamy mowily mi ze na poczatku bede musiala nawet do lazienki brac maluszka aby moja dwulatka czasem nie domyslila sie wziac na rece jak lalke a wiadomo o wypadek bardzo latwo.. Ale wiadomo kazde dziecko inne jest .. Troche sie boje tych pierwszych miesiecy

Ogarnelam chatke.. Obiad ze wczoraj mam wiec zyc nie umierac mozna odpoczywac

Ja nie bede wykupywac tej krwii. Uwazam ze jezeli to takie wazne tez powinno byc ogolnodostepne za darmo bo to jednak bardzo duzo pieniazkow a nie mamy gwarancji ze ta krew bedzie ok..

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Z tą różnicą wieku różnie bywa. U mojego brata jest różnica 4 lata. Starszak teraz ma prawie 5 i nie akceptuje swojej siostry. Ostatnio powiedział, że chciałby żeby babcia zabrała ja z powrotem do szpitala . Rodzice pracują nad relacjami i podobno jest lepiej .

Senior Member Awatar sysiasia44
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-12 zobacz kalendarz
    No tez prawda zalezy od dzieciaczka te pierwsze miesiace napewno pokaza wszystko

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów