Strona 593 z 1002
Pokaż wyniki od 5,921 do 5,930 z 10014

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar Okrąglinka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Szczęśliwa Mamuśka - Cudownych Dzieciaczków ♡ & Aniołka ♡ (*)
    Cytat Zamieszczone przez yza Zobacz posta
    LennyLamb.
    I Littel Frog tez jest ok
    25.02.2011 21:50 4000g 56cm 10 pkt 40+4 tc SN

Czekamy na Nasz Maleńki Cud <3 Szymuś <3

16.05.2016 Aniołek (*) 9tc
    Tabela Kwietniówek - https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Nie wyobrażam sobie sytuacji, że nie byłoby miejsc w wyznaczonym terminie na wizytę u gin. Tym bardziej na tym etapie ciąży, no ludzie.

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Senior Member
    figa1

O mnie
    Jestem mamą wspaniałej tójki:)
    Drzewko - masakra rzeczywiście z terminami.
    U mnie na NFZ z terminami nie ma na szczęście problemu.
    Nawet w razie "W" można wpaść do niej bez zapisów.
    Przychodnie prywatne maja w tym temacie inną politykę.
    Może uda sie z terminem coś dopasować.

Zimno - sprawdziłam.
    Nawet nie chce mi sie myśleć, że jeszcze mam dziś gdzieś wychodzić
    A chyba dzisiaj mi przyjdzie syna na piłke zawieźć.

AniaB - ja tam chętnie słucham wszelkich rad, jak postępować z nastolatkiem
    Niektóre z Was są w wieku bardziej zblizonym do Gabi niz do mnie
    I patrzycie na życie z innej perspektywy, innych warunków dorastania, innego doświadczenia.
    Jak we wszystkim warto zachować umiar i zdrowy krytycyzm w słuchaniu tych rad, ale też moim zdaniem nie ma sie co zamykac na zasadzie
    "co ty tam mozesz wiedziać, młoda jesteś itp"
    Dla Gabi też szukam w sobie zrozumienia i cierpliwości (choć czasem jest trudno)

Cytat Zamieszczone przez yza Zobacz posta
    Co taka cisza dzisiaj?
    Zaszyłyście się pod kocami?
    A nawet pod kołdrą

Popracowałam trochę z domu - zrobiłam co musiałam

Myślę nad zakupem kilku książek w tematyce ciążowo-rodzicielskiej coś polecacie?
    Na chwilę obecną moją uwagę przyciągnęły:
    http://aros.pl/ksiazka/ksiega-dzieck...ycia-wydanie-2 - nowe wydanie dostępne od 1.03 wiec musze pomyśleć czy kupić nowe czy stare wydanie
    http://aros.pl/ksiazka/najszczesliws...owle-w-okolicy
    http://aros.pl/ksiazka/po-prostu-piersia

Senior Member
    figa1

O mnie
    Jestem mamą wspaniałej tójki:)
    Yza - Ula na pewno czuje, że jej pozycja w domu sie zmieni.
    Fajnie, że poświecacie jej dużo czasu i uwagi, angażujecie w przygotowania.
    Mimo wszystko trzeba być przygotowanym i na lekki regres i bunt (inny niż u nastolatka)
    Poza tym ona wyczuwa wasze nastroje, niepokój związany z przebiegiem ciaży itp
    5 lat to wciąż niewiele i radzi sobie, jak potrafi - szuka wsparcia u mamy.
    Na pewno bedzie cudowną starszą siostrą.

Pytałaś o prezent dla starszaka.
    Teraz to chyba bedzie powitalne ciacho od malutkiej dla rodzeństwa i już.
    Jak Filip sie urodził, to Gabrysia dostała lalkę.
    Pokazywała nam ją w sklepie i bardzo chciała mieć.
    Filip "miał" lale w szpitalu (zapakowaną) i wręczył ją siostrze, jak nas ze szpitala odbierali.

Senior Member
    justyspj

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-30 zobacz kalendarz
    Ja nadal mam problem z biodrami. Zaczelam spac z poduszkami ale nie pomoglo. Dzisiaj to juz masakra, taki bol bioder i pośladków ze chodze jak babka 100 letnia. Nie wiem co juz mam robić żeby przespać normalnie noc i obudzić sie bez bólu. W dzien do wczoraj nic mi nie bylo.

U nas remont ruszyl dzisiaj. Wyjezdzam z Maja do siostry i w sobote wracam. Akurat maz zdarzy pomalować pokoj dla dzieci.

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Właśnie cały czas myślę nad upominkiem dla Uli
    Lalek ma kilka, nawet od Mikołaja dostała kolejną, klocków ma bardzo dużo i też dostała na Gwiazdkę mega pakę. Chciałabym coś wyjątkowego wymyśleć, ale nie mam głowy eh... myślałam o pościeli nowej, tak jak pisała kiedyś Cattie.

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Figa nastolatki to trudny temat. Chętnie bym coś doradziła, jak postępować z młodą. Próbuję sobie przypomnieć, czego ja oczekiwałam w tamtym czasie od swojej mamy.

Na pewno zrozumienia i nie bagatelizowania moich problemów. Jak mnie irytowało, gdy słyszałam tekst, że są większe tragedie, że wymyślam, że kogoś stać to niech ma dziesięć takich rzeczy,czy wyjazdów a nas nie stać i nie ma co marudzić, bo zawsze mogło być gorzej. Ehhh wiedziałam to doskonale, co nie przeszkadzało mi jęczeć i mówić, że to niesprawiedliwe, nienawidzę świata itp. Taki wiek... wtedy oczekiwałam, że mama przytuli, pogłaszcze po głowie, powie, że odda nerkę żeby coś tam kupić co sobie wymyśliłam, bo wszyscy to mają i będzie takim super kumplem jak w amerykańskich filmach familijnych.
    A moja mama to raczej twarda babka była i nie użalała się nad losem. Oczywiście dużo miłości i czułości nam okazywała, zawsze wysłuchała, co teraz ma swoje odzwierciedlenie w naszych relacjach. Codziennie rozmawiamy,radzimy się, czasem narzekamy. Rzadziej już stawia mnie do pionu swoimi tekstami, ale może dlatego że i ja już potrafię cedzić przez sito realizmu swoje problemy.

Jako nastolatka nie potrafiłam docenić tego jego twardego podejścia "tak, rozumiem,że Ci źle, ale nic teraz na to nie poradzę itp. Więc weź się w garść i idź historię powtórz bo jutro może was odpytywać". Wydawało mi się, że takim podejściem sprawi, że ja się odsunę od niej. Widzę jednak, że właśnie taki schemat pomógł mi stać się równie silną osobą. Mam chwile kryzysu, załamania ale potrafię dość szybko racjonalnie je sobie sama przetrawić i iść dalej. Porównując z koleżankami,które miały bardziej mamy-kwoki z mojej perspektywy lepiej na tym wyszłam. Trudniej mnie złamać,łatwiej sobie radzę z przeszkodami itp.

Rozpisałam się, a nie wiem, czy dobrze przekazałam to co chciałam
    Zamysł był taki, że nastolatka często chce po prostu uwagi rodzica, chce widzieć, że jej problem jest zauważony. Niekoniecznie oczekuje rozwiązania,bo bywa, że już je zna. Warto jednak zapytać, czego od Ciebie oczekuje w danej chwili, jakiego zachowania, reakcji, jakiego typu wsparcia. Prawdopodobnie odpowie, że albo nie wie, albo że cały świat to zło itp. Wykażesz się jednak otwartością i to chyba to jest najważniejsze w tym czasie. Być obok, zagryzać zęby, ale czasem i huknąć jak trzeba, dla własnego komfortu psychicznego

Fajnie by było być super mamą, która robi i reaguje w 100% tak jakby dziecko chciało, ale to właśnie chyba te opory materii,sprzeciwy,wyznaczanie granic najbardziej się docenia, jak już się dorośnie.

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez justyspj Zobacz posta
    Ja nadal mam problem z biodrami. Zaczelam spac z poduszkami ale nie pomoglo. Dzisiaj to juz masakra, taki bol bioder i pośladków ze chodze jak babka 100 letnia. Nie wiem co juz mam robić żeby przespać normalnie noc i obudzić sie bez bólu. W dzien do wczoraj nic mi nie bylo.

U nas remont ruszyl dzisiaj. Wyjezdzam z Maja do siostry i w sobote wracam. Akurat maz zdarzy pomalować pokoj dla dzieci.
    Niestety mam to samo. Robię sobie kompresy z termoforu, ale czy coś pomaga... ?...
    Ponoć te pasy ciążowe mogą pomóc, ale sama nie chcę decydować czy mogę go używać

Senior Member Awatar Okrąglinka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Szczęśliwa Mamuśka - Cudownych Dzieciaczków ♡ & Aniołka ♡ (*)
    Yza tez widzę po Gabi zmiene - raczej wydoroslała
    Dużo mówi już o czasie gdy Szymon będzie siedział i łatwiej Jej będzie się z nim bawić
    O takim maluszku - pyta czy będzie mogła pomagac

Psycholog nie widzi przesłanek do cofniecicofnięcia się Gabi ale zazdrosna będzie na pewno
    25.02.2011 21:50 4000g 56cm 10 pkt 40+4 tc SN

Czekamy na Nasz Maleńki Cud <3 Szymuś <3

16.05.2016 Aniołek (*) 9tc
    Tabela Kwietniówek - https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów