Strona 592 z 1002
Pokaż wyniki od 5,911 do 5,920 z 10019

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez yza Zobacz posta
    Co do chust, to polecana i bardzo popularna i jednocześnie dobra firma to LemmyLamb.
    LennyLamb.

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar sysiasia44
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-12 zobacz kalendarz
    Czesc..
    Co za pogoda jeju :/
    Jest tak zimno ze tylko siedziec pod kocem brrrrrr
    Nie chce mi sie nawet sniadania szykowac..

No dzis juz sroda.. Niech szybciej leci ten czas bo okropnie mi sie dluzy ten tydzien

Member
    Fiszka

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Yza, powiedz koniecznie lekarzowi o drętwieniu. Mówisz o Uli, że potrzebuje więcej czułości... Jaki stosunek ma do tego, że zostanie starszą siostrą? Może czuje, że po porodzie nie będzie mogła skupić Waszej uwagi tylko na sobie. Ważne jest przygotowanie dzieci na przyjście rodzeństwa, zapewnienie, że są tak samo ważne jak te młodsze, którym trzeba poświęcić czasem nieco więcej uwagi. Fajną sprawą jest angażowanie starszych dzieci w pomoc przy młodszym dziecku.

Aniu B., piszesz z taką czułością o synku, aż łza kręci się w oku. Jeszcze wszystko przede mną, ale wyobrażam sobie, że to musi być niesamowite uczucie, kiedy widzisz postępy swojego dziecka, kiedy wiesz, że czuje się bezpiecznie i kochane, jest radosne.

Asiu, trzymam kciuki za badania!

Macierzanko, cieszę się, że z malutką wszystko w porządku. Rośnijcie zdrowo.
    W trzecim trymestrze dziecko pobiera najwięcej żelaza. Warto pojeść sobie cielęcinę, buraczki, szpinak, i gorzką CZEKOLADĘ.

Chciałabym urodzić sn. Chiciażby z tego powodu, aby tata mógł uczestniczyć przy porodzie. Wydaje mi się, że takie doświadczenie może rozwinąć jakość związku. Spotkałam się także z opiniami, że mężczyzna po porodzie może zniechęcić się do zbliżeń ze swoją kobietą, wręcz do niej. A wy co tym myślicie?

Senior Member Awatar MegW
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-14 zobacz kalendarz
    Jejku u nas też syberia.... brrrr... Samochód stał w garażu i dobrze odpalił ale za to pod przedszkolem głupiał... masakra

A dziś czeka mnie wizyta u gina... zobaczymy co powie na wyniki i ciekawa jestem ile niunia waży. No i pewnie będziemy musieli zdecydować się na rodzaj porodu. Powiem szczerze że mam stracha.
    No i jeszcze muszę jakieś ciasto i sałatkę na weekend wykombinować bo m miał wczoraj urodziny.

Senior Member Awatar MegW
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-14 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Fiszka Zobacz posta
    Chciałabym urodzić sn. Chiciażby z tego powodu, aby tata mógł uczestniczyć przy porodzie. Wydaje mi się, że takie doświadczenie może rozwinąć jakość związku. Spotkałam się także z opiniami, że mężczyzna po porodzie może zniechęcić się do zbliżeń ze swoją kobietą, wręcz do niej. A wy co tym myślicie?
    Dla mnie najważniejsze żeby przyszły tatuś sam chciał uczestniczyć przy porodzie. Mój m przy synu deklarował że nie chce więc go nie zmuszałam. Ale jak pojechaliśmy na porodówkę to lekarz go zapytał czy nie chce być przy żonie i nabrał ochoty i chciał być. Ale że się okazało że jednak cc zrobią to czekał pod salą operacyjną i był jak mnie przewozili z bloku na sale.

Według mnie jeśli mężczyzna dojrzeje do tego aby być z żoną to raczej żaden poród go nie powinien zniechęcić a raczej wzmocnić związek. Takie jest moje zdanie.

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Fiszka, Ulcia świata nie widzi poza siostrą, odlicza piątki do porodu, całuje brzuch, mówi do Małej, swoje misie daje na przytulenie Lucynce czyli kładzie Misia przy brzuchu. Panie w przedszkolu powiedziały, że nie spotkały się nigdy z taką radością dziecka na rodzeństwo Ulcia jest dzieckiem bardzo do nas przywiązanym, nie jest to typ "cygana", "u mamy jest najlepiej, mama najlepiej gotuje, mama jest mistrzem kochania i przytulania i mama ma moc - brzuszek przestaje boleć, katar znika"'. Na pewno czuje nadchodzące zmiany bo dużo z nią o tym rozmawiamy, nie ukrywamy jak jest z małym dzidziusiem. Jednocześnie Ula jest bardzo zaangażowana w wybór rzeczy dla Małej, ona zdecydowała o łóżeczku, o ciuszkach, imienia szukaliśmy długo by Ulci się podobało do tego nie zapominamy o spędzamy z nią czasu tak jak Ona lubi - pójdziemy na plac zabaw, do lasu, wyjście do kina, zabawa w domu, ogólnie poświęcenie czasu, ile się da. No i nie tylko kupujemy rzeczy dla Lucynki, zawsze Ulci też coś kupimy by nie czuła się gorsza, na drugim planie.
    W poniedziałek podczas rozmowy z terapeutą okazało się, że praktycznie każde dziecko w jakiś subiektywny sposób przeżywa pojawienie się młodszego braciszka lub siostrzyczki. Nie mamy na to wpływu, dziecko musi oswoić się z nową sytuacją, możemy mu pomóc, złagodzić stres ale zdarza się, że dziecko chce cyca, że dziecko zaczyna siusiać w majtki, że dziecko po prostu cofa się, ale trzeba dać mu czas, dać mu miłość, czułość i zrozumienie.

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Co do uczestniczenia męża podczas porodu sn - położna w szkole rodzenia tłumaczyła nam to w ten sposób: mężczyzna ma być obok rodzącej, wytrzeć jej pot z czoła, przypominać o oddychaniu i parciu, podać wodę, trzymać za rękę i znosić jej złość, po prostu być blisko. Nie musi pchać się między nogi kobiety, jeśli nie chce, to wcale nie musi zobaczyć co tam się dzieje. Zresztą mężczyzna jest dla kobiety, a nie po to by się plątać położnej i jej przeszkadzać
    Takie jest moje zdanie, ale fakt jest taki, że jeśli facet nie chce, to lepiej go nie zmuszać. Można poprosić przyjaciółkę, mamę, siostrę by nam towarzyszyły.
    Osobiście jestem bardzo wdzięczna J, że przez wiele godzin był przy mnie podczas próby urodzenia Uli sn, masował mnie, pomagał zmienić pozycję, przytrzymywał. Nie czuliśmy żadnego skrępowania, to było tak naturalne, że nie wyobrażam sobie inaczej

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Cześć,

wczoraj byłam u gina. Wszystko ok. Szyjka miękka ale długa 4 cm.
    Po wizycie poszłam do położnej umówić kolejną wizytę i się okazało, że nie ma wolnych wizyt w terminie, w którym muszę mieć wizytę! Mam obserwować czy coś się nie zwolni, a jak się nie zwolni to "będziemy kombinować". No jakaś masakra!. Moja gin jest bardzo oblegana ale co mnie to obchodzi. Jeśli jest taka sytuacja to powinni ograniczyć liczbę prowadzonych ciąż czy coś. A nie, łapią wszystkich jak leci. To jest właśnie medicover. Kobieta w 8 m-cu ciąży nie ma jak się zapisać do dr prowadzącej! Byłam wczoraj tak zła i zdołowana jak nigdy. Dziś nie jest lepiej. To nie będzie dobry dzień!

Member
    Fiszka

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Yza, to urocze, że Ula tak bardzo cieszy się z nadejścia malucha. Widzę, że dużo pracujecie nad tym, aby córcia czuła się komfortowo. Tak trzymać!

Drzewko, współczuję. Miałam podobny problem z zapisem na badanie usg 3 trymestru. W końcu zrobiłam je gdzie indzie. I w zasadzie nie żałuję tego. Spotkałam się z bardzo dobrym specjalistą.

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Co taka cisza dzisiaj?
    Zaszyłyście się pod kocami?

Ja trochę pogarnęłam, piorę teraz części wózka, później spróbuję zamalować zarysowania

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów