Strona 571 z 1002
Pokaż wyniki od 5,701 do 5,710 z 10016

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Maminka89 Zobacz posta
    Yza, a jakież to były argumenty?

Okrąglinka dziękuję, zerknę wieczorem. Może uda się namówić mojego sknerę

Co do szykowania to mąż sam ostatnio zwrócił mi uwagę, że tylko chodzę po sklepach i robię zdjęcia cen i promocji a nic nie kupuję. To zaczęłam kupować

Pytania techniczne do Was.
    Wystarczy płyn do kąpieli dla maluszka czy trzeba osobno płyn a donie tego jakiś preparat myjący do ciałka i szampon? Zgłupiałam dziś w rossmannie...
    Druga kwestia to podpaski po porodzie. Kupiłam ze 20 podkładów, ale co później? Co i ile dokupić? Zwykłe podpaski na noc? Czy inne?
    Przede wszystkim to takie, że przez cały okres ciąży oszczedziłam na fryzjerze, kosmetyczkach bo siedzę uziemiona w domu i gdyby to zsumować, to minimum w każdym trymestrze mogłabym robić sobie sesję brzuszkową po drugie nie mamy takich rodzinnych zdjęć, a pamiątką to będzie cudowną i na całe życie
    Po trzecie, moje przyjemności i atrakcje w ciąży ograniczone są do wizyt u dr, a odrobina przyjemności też mi się należy. No i ostatni to taki, że on chodzi na koncerty - w przeciągu miesiąca był dwa razy, bilety, piwko, taksówka, jedzenie - i ja go z tego nie wyliczam i nie zabraniam więc też chcę zadecydować o pewnych rodzinnych wydatkach związanych z przyjemnością.

I tyle

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    justyspj

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-30 zobacz kalendarz
    Ja o pakowaniu nie mysle jeszcze,ale powoli cos tam kupuję.

U mnie pierwszy porod zaczal sie od odejcia wod wieczorem w terminie, nie bylo miejsca na rodzinnej, dopiero od rana porod rodzinny. Popoludniu przyjechala moja mama i dopiero maz wyszedl na chwile a tak byl ciagle ze mna. No i jak tylko przyszedl dostalam zgode na cc bo rozwarcie nie zrobilo sie. Jak przyjechal po6 na porodowke to dopiero po 21 pojechal. Nie wiem jak to przetrwal ale ja tez ledwo zylam. I dol ze tyle skurczy a zero rozwarcia.

TORBA MALUSZKA

- pieluchy jednorazowe (małe 1)
    - 2-3 pieluchy flanelowe
    - bodziaki, pajacyki, śpiochy, kaftaniki (coś wybiorę)
    - niedra Linomag
    - chusteczki nawilżone
    - Octenisept spray, gazik sterylne
    - smoczek w razie czego
    - laktator (do dowiezienia)

- rożek
    - kocyk
    -podkład do przewijania

TORBA MOJA
    - dowód osobisty,
    - karta ciąży
    - grupa krwi, wyniki badań,

- kosmetyczka (krem, tusz, demakijaż itp.)
    - balsam do ust
    - klapki pod prysznic
    - ręcznik duży i mały
    -żel pod prysznic
    -telefon i ładowarka
    - chusteczki higieniczne
    -jasiek
    - gumka, opaska do włosów
    - waciki

- majteczki jednorazowe bawełnianie, majtki normalne bawełniane
    - 2 koszule do karmienia
    - stanik do karmienia
    -ciepłe skarpetki (2 pary)
    - wkładki duże Bell, podkłady poporodowe
    - żel do mycia (biały jeleń)
    - szampon do włosów (mała buteleczka)
    - szczoteczka do zębów, pasta do zębów
    - szlafrok
    -leginsy i bawełniana dłuższa bluzka, sweterek rozpinany
    - kubek, talerzyk, podstawka, sztućce
    - grzebień
    - ręcznik papierowy
    - papier toaletowy (na wszelki wypadek)
    - moje leki!
    - wkładki laktacyjne
    - notes, coś do pisania
    - woda niegazowana

PRZYGOTOWAĆ W DOMU
    - rzeczy dla mnie
    - rzeczy dla dziecka
    - fotelik
    - prezent dla Ani

Senior Member Awatar MegW
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-14 zobacz kalendarz
    Widzę że nim się ogarnęłam to już listy napisane. To i dobrze. Bo jakoś zmęczona jestem i mam strasznego lenia. Ledwo jakoś żyje...

Jesli chodzi o kosmetyki dla malucha to podoba mi sie podejscie Sroki z tego postu: http://www.srokao.pl/2013/02/kosmetyczna-wyprawka.html

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Macierzanka Zobacz posta
    Jesli chodzi o kosmetyki dla malucha to podoba mi sie podejscie Sroki z tego postu: http://www.srokao.pl/2013/02/kosmetyczna-wyprawka.html
    W pełni się z tym zgadzam. Julek będzie miał płyn do mycia, krem do pupy i olej ze słodkich migdałów do smarowania jeśli skóra będzie bardzo przesuszona.
    Z rozpędu kupiłam też emolium - użyje jeśli się okaże, że skóra jest problematyczna.

O torbie do szpitala jeszcze nie myślę. Wydaje mi się, że jest jeszcze chwila. Najpierw chce zakończyć wyprawkowe tematy. Brakuje mi łóżeczka, materaca i kilku drobiazgów. Jak się z tym uporam to ruszę z torbą.

Zapomniałam Wam napisać, ale dotarła do mnie koszula jednorazowa do porodu. Jest ogromna . Bałam się, że rozmai s/m będzie mały ale jest ok. Materiał wyglada solidnie, nie rwie się przy byle naciągnięciu. Może potem się sfotografuję w niej i wrzucę fotkę ;D.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Macierzanka Zobacz posta
    Też uważam że ma racje jak najmniej tego wszystkiego. Do Pawła kupiłam mydełko bambino do kąpieli. Ale nie powiem przerzuciłam się na emolienty bo po pierwsze P. miał problemy z alergią a po drugie dla mnie lepsze i wygodniejsze było wlać emolient i umyć bobasa. Dla mnie użycie jakiegoś płyn wiązało się z popłukaniem dziecka z tego płynu a że praktycznie sama synka kąpałam więc było mi tak wygodnie. Bo po emoliencie już tylko wytarcie zostało.

Teraz też kupiłam Floslek emoleum do kąpieli, i jeszcze krem z tej serii nawilżający ale to bardziej dla mnie i pawcia. Bo mi się jakoś skóra na twarzy przesuszyła i p. dostał ostatnio takiej uczuleniowej wysypki. A tak to przez dwa dni posmarowałam go i już po problemie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    A co do wyprawki ubraniowo - rzeczowej to szczerze kupiłam tylko jedno nowe body i pajacyk do szpitala. Miałam sporo po P i dostałam dużo od szwagierki i bratowej. I to też kupiłam bo P bardzo chciał coś dla siostry kupić. Dużo rzeczy po P wyciągnęłam a resztę dokupię jeśli będzie mi na prawdę potrzebne.

Na pewno muszę jeszcze rogala do karmienia kupić bo mam problemy z kręgosłupem a tak dużo lepiej. A tamtym razem miałam pożyczonego.

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Catti, widzę, że nasze listy są podobne.
    Pewnie jeszcze moją zmodyfikuję by wziąć jak najmniej rzeczy.

U mnie rogal do karmienia się nie sprawdził, może przez to, że wypełniony był styropianem i mi szeleścił.
    A Wy jakich używaliście?

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Senior Member Awatar Wiolcia89
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-30 zobacz kalendarz
    fajnie ze wrzucacie swoje listy, zawsze można cos zweryfikowac
    y
    mam ochote na jakis fajny film a najchetniej bym sie do kina wybrała

mam do was pytanko, macie problemy z cerą? bo mnie ciągle wysypuje krostkami nie tylko na twarzy ale tez na plecach dekolt na szczescie czysty, jjeciu nie wiem jak sobie z tym radzic, pewnie sama jestem sobie po czesci winna przez jedzenie słodyczy

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów