Strona 483 z 1002
Pokaż wyniki od 4,821 do 4,830 z 10013

Kwietniówki 2017

Senior Member
    katarzynka1982

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-19 zobacz kalendarz
    Sterydy są w ciąży podobno bezpieczne tak mówi moja pani alergolog bo sama biorę przy atakach na astmę, pulmonolog też powtarza, że to co w spreju maluszkowi nie zaszkodzi

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Cześć.
    Czyli dzień chorób - epizod kolejny :/ eh...
    Ula ma taki katar, że tylko nowe chusteczki sięgam cały czas :/ a kaszel mokry, odrywający. Kolejny dzień dużego mrozu więc Mała nie wyjdzie na dwór, choć nigdy pogoda nie była przeszkodą do spacerowania. Teraz wolę by się wykurowała porządnie, tym bardziej, że efekty już są
    Przy Uli stosowałam otulanie kocykiem i rożkiem, teraz wypróbuję otulacz. Na razie mam jeden, jak się sprawdzi dokupię drugi.
    Antybiotyk brałam raz w ciąży, jak leżałam w szpitalu i crp mi rosło nie wiadomo od czego. Oczywiście po tym leczeniu nabawiłam się grzybicy, bo u mnie to standard przy antybiotykoterapii, nawet gdy stosuję probiotyki. Dlatego unikam takiego leczenia jak ognia.
    Pieluchy będę kupować małe paczki - te po parę sztuk, wychodzą drożej, ale wolę sprawdzić czy Mała nie będzie uczulona. Na początek pójdą w ruch pampers premium care i dady złote, zobaczymy. Zastanawiam się tylko nad chusteczkami nawilżającymi bo przy Uli stosowałam wodę i waciki do pupy. Na spacery miałam chusteczki, ale nie mogę sobie przypomnieć jakiej firmy. Polecacie jakieś naturalne, bezzapachowe, delikatne?

U nas dziś obiad pychota - zupa wczorajsza, barszczyk czerwony, a na drugie makaron z truskawkami mniam... w ogóle ostatnio to bym jadła same owoce i warzywa, tak mi brakuje takich świeżych, pysznych

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez katarzynka1982 Zobacz posta
    Sterydy są w ciąży podobno bezpieczne tak mówi moja pani alergolog bo sama biorę przy atakach na astmę, pulmonolog też powtarza, że to co w spreju maluszkowi nie zaszkodzi
    Też biorę sterydy wziewne i gin mówi, że nie szkodzą, a lepiej żebym się nie dusiła bo wtedy i dziecko jest niedotlenione.

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Katarzynka dziękuję za odpowiedź.
    Laryngolog stwierdził tylko, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale taką opcję widzi.
    Moj katar nie jest na pewno alergiczny. Po nocy jest najgorzej, nos mega zapchany, w ciągu dnia dużo lepiej i wydzielins czystsza i w mniejszych ilościach. To samo z gardłem, w ciągu dnia praktycznie lekko tylko podraznione, a w nocy tak suche, że się budzę na pastylki do ssania.
    No cóż, napiszę do swojej pani ginekolog i zobaczymy co powie.
    Z drugiej strony już chciałabym coś wziąć bo męczące to jest...

Noc za mną z tych mniej sennych. Zasnęłam ok. 2 (czytałam mameginekolog ), w nocy ze 3 pobudki, od 6 tylko drzemka.
    Nie czuję się nawet niewyspana o dziwo, a należę do typowych śpiochów, 10h snu to zawsze była podstawa.
    Dzieci zmieniają

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Maminka, oby Ci przeszło.
    Powiem Ci, że nasza cała trójka po nocy ma koszmar z katarem i gardłem, ale stosujemy nawilżacz i jest lepiej. Śluzówka nie jest wysuszona i dużo lepiej się oddycha. Więc ja polecam zakupić jeśli jest suche powietrze w domu.
    Oczywiście na przeziębienie czy chorobę samo nawilżanie nie pomoże, ale jest lepiej.

Ja mam dwa rożki po Julce pewnie nie będe używać ich długo. Jakoś nie jestem przekonana do tego otulacza faktycznie dziecko w nim wygląda jak mumia i nie może się ruszać. TAk wiem dziecko na początku lubi być ściśnięte i w ogole.
    Dziewczyny na katar i kaszel polecam inhalacje. Jak w grudniu się przeziębiłam i miałam zawalone zatoki to inhalacje mi właśnie pomogły nawet z soli fizjologicznej.
    Yza ma rację należy nawilżać powietrze w sypialniach. My na noc mamy zakręcony kaloryfer w sypialni ale drzwi do pokoju obok są otwarte i tam jest odkręcony ale na nim dwa nawilżacze a w sypialni na zimnym kaloryferze flanelowa mokra pielucha i też dużo daje.

Senior Member Awatar Ala_D
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Ojejku, tyle choróbsk... niech ta pogoda się już kończy, Wam wszystkim zdrówka!

Te otulacze też mnie jakoś nie przekonują, będziemy próbować z kocykami.

A ostatnie kilka nocy miałam tak dobre, że sama w szoku jestem, niby mimo zmęczenia wieczorem ciężko mi zasnąć i zasypiam koło 2, ale jak już zasnę to na amen i żadne siku mnie nie obudzi, przed chwilą wstałam i pięknie jest czuć się wyspaną chyba organizm zrozumiał, że to ostatnie chwile kiedy może się wyspać i korzysta hahah

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Okrąglinka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Szczęśliwa Mamuśka - Cudownych Dzieciaczków ♡ & Aniołka ♡ (*)
    Ja nie inwestowałam w inhalator -Gabcia do tej pory rzadko chorowała.
    Zobaczymy czy będzie potrzeba przy Małym.
    U Nas problem jest taki ze przyprowadzaja dzieci chore do przedszkola... bomba zarazków - ja osłabiona... Gabcia tez coś załapała... I efekt jest taki ze ja mam katar + skrzypie..a Gabi tylko kaszle brzydko...
    25.02.2011 21:50 4000g 56cm 10 pkt 40+4 tc SN

Czekamy na Nasz Maleńki Cud <3 Szymuś <3

16.05.2016 Aniołek (*) 9tc
    Tabela Kwietniówek - https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member Awatar sysiasia44
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-12 zobacz kalendarz
    Jejka dziewczyny zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia !

Zgaga mnie dopadla moze wlosy rosna corci heheheheh
    My dzis na obiadek mamy ziemniaczki z kurczakiem pieczonym i marchewke z groszkiem mmmmmm a jeszcze szczawiowka z wczoraj zostala

Jak z tym smogiem jest ? Wiecie kiedy sie cos polepszy?

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Sysiasia, nie wiem, ale liczę na to, że jak pogoda zacznie się zmieniać, przyjdzie silny wiatr (choć nie cierpię!!!), to się polepszy.
    Okrąglinka, my mamy inhalator i polecam, nawet jak dziecko mało choruje. Nasza pierwszy raz w tym roku szkolnym jest przeziębienia. Ale inhalacje to robimy sobie wszyscy przy katarze, z soli fizjologicznej. Teraz nawet siedzi Mała i się inhaluje. Dokupimy tylko drugą małą maseczkę, w razie W.
    A jeśli chodzi o przyprowadzanie chorych dzieci do przedszkola, to jest to niestety standard ja już nie mam siły z tym wojować :/ rodzice w oczy kłamią, że dziecko jest zdrowe, a gil do pasa, oczy szkliste, a kaszle, że wątrobę chce wypluć szkoda chorego dziecka, ale i tych zdrowych bo w moment się zaraza rozmnaża :/ ale to temat rzeka niestety...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów