Strona 482 z 1005
Pokaż wyniki od 4,811 do 4,820 z 10047

Kwietniówki 2017

Member Awatar MMMargo
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-21 zobacz kalendarz
    Frezyjka zaglądałam dziś na stronę apteki Gemini i oni tam mają otulaczki z Motherhood za ok 35zł, możesz zerknąć

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    katarzynka1982

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-19 zobacz kalendarz
    Dumox to właśnie amoksycylina i jest bezpieczny również ma szerokie zastosowanie, przy anginach jak i przy zapaleniach pęcherza.

Wiecie co ja d otulacza się w cale nie mogę przekonać, na niektórych fotkach na necie dzieci w nich wyglądają jak małe mumie makabra

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Katarzynka ja dostałam Mucofluid i Nasomentin. Możesz coś o tym powiedzieć?
    Nie są to antybiotyki, z tego co widzę to jeden to steryd...

Senior Member
    Drzewko Pomarańczowe

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Ja mój otulaczek kupiłam w sklepie internetowym empiku.

Senior Member Awatar ania b
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    hej! dziękuję za odpowiedzi ... na razie wstrzymam się z zakupem wózka. Zapewne i tak będzie trzeba kupić nowy, więc poczekamy do marca/początku kwietnia. Wózek Benjamina jest zupełnie ok (3w1)., ale on musi mieć część spacerową w przedszkolu, bo śpi w wózku, także nie mogę skorzystać ze stelaża. O łóżku już z mężem rozmawiałam, zapewne niedługo wybierzemy się do ikei.

w kwestii antybiotyków popieram katarzynkę, ja też bym wszystkiego nie wzięła, ale ja to w ogóle leków nie lubię (a siostra farmaceutka i zawsze mi jakieś witaminy i specyfiki dostarcza, może dlatego sama jestem mało świadoma w tych kwestiach, bo mam kogoś kto zawsze coś doradzi i komu mogę zaufać). Teraz zgodziłam się na lekarstwo na mdłości w ciąży, bo inaczej musiałabym zrezygnować z pracy, a nie mogłam

Na smarowanie brzuszka itd. polecam oliwkę albo specjalny olejek zamiast balsamów. Ja smarowałam raz dziennie a jak zaczęłam czuć swędzenie to 2 razy dziennie. Na razie Benijaminek wyrecza tatę i codziennie rano przychodzi do nas do łóżka i smarujemy brzuszki oliwką razem także i on ma mięciutką skórę. W pierwszej ciąży miałam też żel pod prysznic, który nie zawierał mydła tylko właśnie oliwkę, bodajże z la rosche- ale nie pamiętam dokładnie, dostałam go od siostry, możliwe że i inne marki takie mają. Obecnie smarowanie wystrcza może niedługo poproszę o ten żel/emulsję do kąpania, bo zwykłe żele wysuszają skórę. Nie mam żadnych rozstępów, ale nw czy zawdzięczam to genom czy oliwce, jak by nie było wolę nie eksperymentować.

W kwestii pieluch to wydaje mi się, że nie można powiedzieć które będą najlepsze dla konkretnego dziecka i czy zawsze te same. Są dzieci, które uczulają się nawet na te z tzw. wyższej półki, a są takie które i w tych najsłabiej ocenianych będą się czuły zupełnie dobrze. Kwestia różnicy w prawdobodobieństwie, że będzie dobrze lub nie Ja przy pierwszej ciąży planowałam zacząć od pampersów, bo to pierwsze dziecko i strach, co będzie jeśli się odparzy itd. ale miałam też z tortu po baby shower masę pieluch lidlowskich a z jakichś reklamówek libero, no i w szpitalu dostałam libero. Benjamin problemów ze skórą nie miał żadnych, natomiast rozmiarowo libero było najlepsze, bo był bardzo wąziutki w bioderkach, a pampersy (jedynki) odstawały po zapięciu. Lidlowskie pieluszki też dawały radę dopóki był malutki i często się je zmieniało, natomiast gdy urósł i przyszedł czas na 4 przeszliśmy na pampersy zielone- (do 12 h). Jak był już większy i nie zmienialiśmy tak często, jak na początku - te okzazły się dla niego najlepsze, bo najbardziej chłonne (wolę je od premium). Lidlowskie musiałabym zmieniać 2 razy częściej, budzić w nocy i libero w sumie też mniej chłonne- więc w sumie oszczędność z mojej perspektywy żadna, tym bardziej, że libero ma słabe rzepy i Ben zaczał je rozpinać no i rozmiarowo już właśnie pampersy lepiej pasowały (dostaliśmy jeszcze libero od teściowej po innym torcie, ale już się trochę z nimi męczyłam). Lidlowskie mają super rzepy ale z czasem przestały już nadążać z chłonięciem i zaczęła mu się pupa po nich czerwienić. Także chyba trzeba na bieżąco obserwować i się dostosowywać.

Otulacza po pierwszym porodzie nie miałam - i to był błąd niestety. Nie wiedziałam, że małe dziecko dobrze jest stosunkowo dobrze owinąć przed snem, żeby nie budziło się samo. No i mój mały spał bardzo słabo, efekt moro działał. Dodatkowo, gdy skończył 3 miesiące zaczęła się kolka, około tygodnia wcześniej wyczytałam, że istnieje coś takiego jak woombie/ typ otulacza. Zamówiłam, zasosowała, i pierwszy raz od porodu (3 mis.) przespałam ciągiem dłużej niż 3 godz. Także teraz spróbuję zastosować od razu, bo dla mojego synka było już to trochę póżno, żeby zacząć i kolka pojawiła się wkrótce po pierwszym użyciu i zaczęły się upały nawet pow. 30 stopi, także szkoda mi go było jednocześnie otulać. Nie wiem tylko czy kupić nowy otulacz (wydają się łatwiejsze w zastosowaniu) czy po prostu stosować woombie, ale chyba dobrze mieć coś na zmianę na czas prania.

Przykro się czyta, jak niektóre męczycie się z choróbskami i innymi dolegliwościami, to nie łatwy czas, ale trzeba być dobrej myśli, że wszystko będzie lepiej i mam nadzieję, że to nawet bardzo szybko.

Teraz czas już spać, wracam do książki - wczoraj efekt był super!
    ... you are the dream that come true ...

Senior Member Awatar sysiasia44
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-12 zobacz kalendarz
    Czesc
    Widze ze dzis jestem pierwsza.. Niestety nie przespana noc.
    Nati ze mna spi teraz, bo ciezko ja uspac.. Czasem mysle ze moje dziecko ma jakies dodatkowe baterie.. Nie dosc ze bylysmy wczoraj na dlugim spacerze i nie spi w dzien to do polnocy skakala mi llozku.. Normalnie wykonczy mnie he he
    Druga dzidzia za to tak skopala mi pecherz w nocy ze juz nie moglam zasnac

Ania b Ale duzo piszesz jest co czytac
    To moze i ja sie zastanowie nad tym otulaczem
    Zostawiam wszystko na ostatnia chwile narazie inne zmartwienia..

Senior Member Awatar Okrąglinka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Szczęśliwa Mamuśka - Cudownych Dzieciaczków ♡ & Aniołka ♡ (*)
    Na 14 idę z Gaba do Pediatry.
    Gaba od wczoraj nieładnie kaszle, a weekend się zbliża...
    Więc pójdziemy zobaczyć co i jak.
    Przy okazji - mnie zobaczy

Ta lekarka nie lubi antybiotyku, ale ostatnio Gabcia dostała, że względu na mnie i Szymona w brzuszku.
    25.02.2011 21:50 4000g 56cm 10 pkt 40+4 tc SN

Czekamy na Nasz Maleńki Cud <3 Szymuś <3

16.05.2016 Aniołek (*) 9tc
    Tabela Kwietniówek - https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    katarzynka1982

O mnie
    Maminka wczoraj poszłam spać więc nie odpisałam
    Ten pierwszy Mucofluid ma substancje czynną mesne i działa mukolitycznie - jeśli masz gęsty katar to ładnie pomoże ci go się pozbyć, bo upłynnia wydzielinę oskrzelowo - tchawiczą, jęśli masz to w aerozolu to bym wzięła nie ma jakiś strasznych skutków ubocznych. Ten drugi pewnie też masz w areozolu - są w zasadzie bezpieczne nie przenikają aż tak do krwi jak preparaty np. w tabletkach, ale co ciekawe Nasometin jest lekiem w alergiach szczególnie na pyłki, miałam go przed ciążą na mój wieczny katar tzw. sienny.
    Ja bym zrobiła tak, że wzięła ten pierwszy a potem w razie jak nie przejdzie to ten drugi. Chyba, że masz typowy alergiczny katar to tylko ten drugi, a pierwszy bym sobie darowała. Trochę dziwne, że przepisał dwa preparaty o tak różnym zastosowaniu. Zadzwoń jeszcze do ginekologa i się upewnij jak on to widzi Ja bym tak zrobiła.

Senior Member
    katarzynka1982

O mnie
    O raju głupote napisałm ten pierwszy przecież jest do gardła i oczyści ci drogi oddechowe a nie nos.

Senior Member
    katarzynka1982

O mnie
    Przepraszam jestem zakręcona idę do diabetologa dziś chyba o niczym innym nie mogę się skupić, nawet mi się głupoty śniły w zwązku z tym

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów