Strona 272 z 1002
Pokaż wyniki od 2,711 do 2,720 z 10016

Kwietniówki 2017

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Wiolcia, to co piszesz, to prawda. Dopiero, gdy dzieciątko się urodzi wiemy co i jak. Mam nadzieję, że tym razem będzie dobrze i tak jak piszesz-po kilku dniach wyjdziecie ze szpitala. Zresztą każdej z nas tego życzę.

Jeśli chodzi o napięty brzuch, to podobno mogą się już zaczynać skurcze przepowiadające, ale zawsze takie rzeczy są kwestią indywidualną-ja dmucham na zimne i jestem przeraźliwiona, ale to przez nasze doświadczenia, inne mamy pewnie mają inaczej. Spróbuj wsłuchać się w siebie, pomyśl czy ostatnio nie przemęczałaś się, jednak to już połóweczka ciąży i sił też coraz mniej.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Dziewczyny, jak.z Waszym apetytem?

Bo u mnie tragedia, pierwsze trzy.miesiące prawie nic nie jadłam bo nudności i wymioty, teraz.niby przeszły, ale na nic ochoty nie mam...:/

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Yza - problem ze mną jest taki, że musiałabym iść na pole kopać ziemniaki w upale, bym uznała, że może faktycznie się zmęczyłam (patrz wywód poniżej)
    chodzenie do pracy, siedzienie 8 godz za biurkiem wydaje mi się mało męczące, ale... No właśnie, może to nie jest męczące obiektywnie, ale w jakiś sposób szkodzi brzuchowi, przeszkadza itp.?

Wokół mnie większość osób ciągle powtarza, że ciąża to nie choroba - uwielbiam to stwierdzenie :/ I jak tylko powiem, że jestem zmęczona po całym dniu pracy, że muszę wolniej iść bo mi już brzuch ciąży trochę, że nie mam siły o 23 gościć w domu znajomych to jest ironiczny uśmiech, że co ja narzekam, brzuch jeszcze nie taki duży, musze trenować, bo niedługo nie będę wcale spać itp...
    Z jednej strony mnie to denerwuje, bo czy jestem w ciąży czy nie to chyba mogę czuć się zmęczona po pracy w korpo? Czy mogłabym narzekac tylko, gdybym w 9 miesiącu wróciła po 12 godzinach w kamieniołomach?... I chyba przez to podejście otoczenia sama przed sobą próbuję sobie wytłumaczyć, że to napięcie brzucha to nic takiego. I poszukuję jakiegoś potwierdzenia, uzasadnienia, wytłumaczenia...

Przepraszam za ten wywód, ale w końcu mogę to trochę na głos powiedzieć

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Co do apetytu to nie mam raczej problemów z tym. Najbardziej wciąż smakują ziemniaki pod każdą postacią (witaminki ), kanapki, mięso jesli już to delikatne jakieś, mało wyraziste. Owoce są ok, chociaż wolę sok z nich wycisnąć. teściowa nam sprawiła wyciskarkę wolnoobrotową i korzystam z niej często. Ostatnio łapało mnie przeziębienie i codziennie wypijałam szklankę soku z cytryn/pomarańczy/grejpfrutów i nic mnie finalnie nie wzięło

Może spróbuj koktajle jakieś owocowe/warzywne/miks?
    Płatki na mleku? Owsianka, musli? to mi też wchodzi bez większych problemów.

Senior Member Awatar Okrąglinka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Szczęśliwa Mamuśka - Cudownych Dzieciaczków ♡ & Aniołka ♡ (*)
    Z apetytem - kiepsko nie mam takich typowych zachcianek i smaka na coś.
    Jem mało biorąc pod uwagę ze jem dla dwojga.
    Na mięso i wędline musi mię najść - bo oglądnięcia to jakoś nie specjalnie mi smakuje.
    Jem za to dużo owców i warzyw.

Ja staram się nie myśleć o tym co może się wydarzyć.
    Różne rzeczy - się dzieją na świecie.
    Ale trzymam kciuki za siebie i za Was! Ze nic złego Nam się nie stanie.

Co do napięć brzucha - ja tak mam prawie cały czas.
    Jak zapytalam ostatnio położnej gdy byłam na badaniach to powiedziała ze organizm domaga się odpoczynku.

Maluszek się wierci
    Nie mogę się doczekać jak Gabcia i Darek już będą mogli poczuć
    Tym bardziej ze oboje bardzo dużo czasu poświęcają brzuszkowi. Rozmawiają i głaszcze go na prawdę jest to mega urocze
    25.02.2011 21:50 4000g 56cm 10 pkt 40+4 tc SN

Czekamy na Nasz Maleńki Cud <3 Szymuś <3

16.05.2016 Aniołek (*) 9tc
    Tabela Kwietniówek - https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Maminka89 Zobacz posta
    Yza - problem ze mną jest taki, że musiałabym iść na pole kopać ziemniaki w upale, bym uznała, że może faktycznie się zmęczyłam (patrz wywód poniżej)
    chodzenie do pracy, siedzienie 8 godz za biurkiem wydaje mi się mało męczące, ale... No właśnie, może to nie jest męczące obiektywnie, ale w jakiś sposób szkodzi brzuchowi, przeszkadza itp.?

Wokół mnie większość osób ciągle powtarza, że ciąża to nie choroba - uwielbiam to stwierdzenie :/ I jak tylko powiem, że jestem zmęczona po całym dniu pracy, że muszę wolniej iść bo mi już brzuch ciąży trochę, że nie mam siły o 23 gościć w domu znajomych to jest ironiczny uśmiech, że co ja narzekam, brzuch jeszcze nie taki duży, musze trenować, bo niedługo nie będę wcale spać itp...
    Z jednej strony mnie to denerwuje, bo czy jestem w ciąży czy nie to chyba mogę czuć się zmęczona po pracy w korpo? Czy mogłabym narzekac tylko, gdybym w 9 miesiącu wróciła po 12 godzinach w kamieniołomach?... I chyba przez to podejście otoczenia sama przed sobą próbuję sobie wytłumaczyć, że to napięcie brzucha to nic takiego. I poszukuję jakiegoś potwierdzenia, uzasadnienia, wytłumaczenia...

Przepraszam za ten wywód, ale w końcu mogę to trochę na głos powiedzieć
    Dla mnie jest to chore podejście.
    W końcu nosisz w sobie nowe życie - które sciaga z Nas tyle ile ono potrzebuje.
    MASZ prawo być zmęczona po 8h za kompem - ja mam dość jak czasem siedzę dłużej (ale łącznie nie więcej niż 4h)
    A znajomym bym coś bardzo "przyjemnego" powiedziała
    Ja o 21 leżę juz w łóżeczku w piżamce i nie wyobrażam sobie zęby ktoś w moim domu - się tak wypowiadał
    "Żebym się przyzwyczajała, bo niedługo spać nie będę po nocach"

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Ciąża nie choroba...uśmiałam się...
    Maminka, rób tak ja Ty się czujesz, jesteś zmęczona, albo po prostu masz ochotę odpocząć- zrób to! Ty jesteś teraz najważniejsza i dzidziuś, Twoje samopoczucie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar sysiasia44
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-12 zobacz kalendarz
    No dziewczyny niestety bardzo duzo ludzi jest tego zdania ze to nie choroba, ale jak cos sie stanie to tego moglas nie robic, po co tyle chodzilas i dzwigalas itp..
    Zawsze jest tak ze musi sie cos stac aby zmienili zdanie.. Taka natura czlowieka aby dogrysc.. U mnie w pracy jak z Nati bylam i mowilam ze ide na L4 doszly mnie sluchy ze gadali za plecami ze ciaza to nie choroba itp.. A ja sobie pomyslalam odczepcie sie wszyscy robie i tak to co uwazam i tyle tym bardziej ze balam sie chorob przenoszonych przez dzieci ktorymi moglam zarazic dzieciatko w brzuszku..
    No i tyle rozpisalam sie troche
    Kazdy chce miec zdrowe dzieciatko i dmuchac na zimne ..
    Ostatnio edytowane przez sysiasia44 ; 16-11-16 o 12:18

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Nie da się zadowolić wszystkich, a tym bardziej teraz najważniejsze byśmy MY były zadowolone

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Mnie Dyrektor sam pytał kiedy idę na L4.
    Wie ze jutro lekarz i chce iść

Ja mam tak ze jak wracam po pracy
    Sprzątam
    Zakupy albo coś robię (spacer) dłuższy...
    To musze odleżeć! Bo mnie boli ciągnie i się napina...

Podziwiam Kobiety - które pracują do terminu porodu

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów