Strona 215 z 1002
Pokaż wyniki od 2,141 do 2,150 z 10019

Kwietniówki 2017

Senior Member
    Maminka89

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-15 zobacz kalendarz
    Ala, dobrze, że napisałaś. Też jestem w bazie dawców i kompletnie nie pomyślałam, by zgłosić ten fakt, iż będę mamą. Zrobie to niezwłocznie.

CattiBrie - co do przystawek/przekąsek to u mnie sprawdzają się małe kanapeczki kolorowe, hummus (kupuję gotowy), do hummusu może być tortilla podgrzana, podpieczona w piekarniku, pokrojona na mniejsze kawałki, warzywa w słupki (marchewka, seler naciowy itp).
    Robiłam tez tortille z nadzieniami, takie najszybsze to np. serek kanapkowy, szynka, jakieś warzywko, zwinięte w rulon i pokrojone na mniejsze kawałki, spięte wykałaczką, zeby się nie rozleciały.

Sałatki też są spoko, mam kilka, które szybko schodzą.
    Makaronowa: makaron, mięso (może być kurczak podsmażony, albo szybciej szynka pokrojona w kostkę), warzywa typu ogórek konserwowy, papryka, przyprawy (np. do gyrosa wtedy masz już konkretny smak, albo sól pieprz) i do tego jogurt z majonezem.
    Sałatka bardziej nietypowa (nie każdy lubi, ja uwielbiam i smucę się, ze teraz jej nie mogę jeść) - szpinak świeży, szynka dojrzewająca (hiszpańska, włoska, raczej nie szwardzwaldzka bo nam smak zabije,ale to od gustu zależy), ser plesniowy niebieski, maliny (moga być mrożone, tylko trzeba rozmrozić). Do tego sos z miodu, musztardy, czosnku, sol i pieprz, mozna dodac trochę balsamico. Szybko się robi - szynkę i ser pokroić, dorzucić do lisci szpinaku, posypać malinami i polać sosem przed podaniem.
    Przekąski z ciasta francuskiego - na słodko wystarczy paczka ciasta, pokroic na cienkie paski, posmarować jajkiem i posypać cynamonem, cukrem brązowym i upiec.
    Opcja wytrawna: pokroić na kwadraty, posmarować choćby odrobina koncentratu pomidorowego, w środek wrzucić miks (szynka w kosteczkę pieczarki starte na tarce, ser żółty), brzegi pozawijać, żeby nadzienie nie uciekło, można też zrobić z tego rożki, albo sakiewki. Posmarować po wierzchu jajkiem i do pieca.
    Kolejna opcja to w ciasto fracuskie zawinać kawałki parówek czy cienkich kiełbasek parówkopodobnych, dorzucić ser i upiec.
    Albo opcja wege - mozarella, suszone pomidory, zioła i troszkę koncentratu jako sos.

coś na słodko i na szybko - kup gotowe ciasto na muffiny w proszku, dodaj to o co proszą w instrukcji. Samo przygotowanie go to 5 min miksowania, później w papilotki (dołączone do opakowania) i do pieca na 15-20 min. Mozesz też sama zrobić tę mieszankę (mąka, cukier, sól, proszek do pieczenia), ale to jest opcja błyskawiczna.

uff rozpisałam się, ale gotowanie uwielbiam nie jestem tak dobra jak mój mąż, mimo wszystko kuchnia jest moim miejscem

2. dzieckozakupy.pl
    Dzięki Dziewczyny Później spokojnie przejrzę...

Tortille robiłam już we wszelkiej możliwej postaci ... roladki z fetą, łososiem i sosem żurawinowym są zawsze bo schodzą w mig ... sałatki nowe zawsze chętnie przyjmę

Senior Member
    aga8411

Mieszka w
    Sosnowiec
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-11 zobacz kalendarz
    Hejmam pytanie czujecie czasem takie klucie w boku w brzuszku? Szczegolnie jak sie lezy i chce sie przewrocic na bok???
    Macie tez tak?

Dziewczyny którym się napina brzuszek musicie brać magnez. Mi z Julka w 32 tygodniu tak stawał brzuszek że byłam w szpitalu i miałam kilka kroplówek z magnezem i później brałam prawie do końca ciąży, jeszcze jakieś witaminy dodatkowo dostałam ale nie pamięta jakie(muszę zerknąć w wypis ze szpitala to wam napiszę ale to później)
    CattiBrie możesz też podać bagietkę z pomidorem, mozzarellą i bazylią wszytsko na chwilę do piekarnika żeby się ser delikatnie rozpuścił, pizzerinki z ciasta francuskiego, tortille z zółtym serem i salami na chwilę do piekarnika i też fajna przekąska, możesz też zrobić jakieś proste sałatki którym składnikiem jest makaron ale zamiast dawać makaonu możesz resztą składników nafaszerować makaron muszlę i fajna przekąska na dwa razy do ust. Jajka faszerowane pieczarkami oj sporo by pisać...
    Aga ja czasem tak mam ale w pierwszej ciązy też tak miałam więc się tym nie przejmuje.

Senior Member Awatar Okrąglinka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Szczęśliwa Mamuśka - Cudownych Dzieciaczków ♡ & Aniołka ♡ (*)
    Paulina :*
    Dzięki przypomniałaś mi o tym magnezie - bo zapomniałam.
    A też brałam, ale pod koniec ciąży a nie w tak wczesnej
    25.02.2011 21:50 4000g 56cm 10 pkt 40+4 tc SN

Czekamy na Nasz Maleńki Cud <3 Szymuś <3

16.05.2016 Aniołek (*) 9tc
    Tabela Kwietniówek - https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member Awatar Martulka
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia ♡
    Dziewczyny ale robicie smaka tyle przepisów teraz mam do wypróbowania, że nie wiem od czego zacząć! Szkoda, że nie zapytałam wcześniej, bo w zeszłą sobotę urządzaliśmy imprezkę-imieniny męża i miałam ogromny dylemat, co by tu przyrządzić
    Upiekłam dwa ciasta (oczywiście musiały być"masowce"-mój Ł.uwielbia słodkości ), chlebek z ziarnami. Przygotowałam też sałatkę z wędzonym kurczakiem, ananasami i prażonym słonecznikiem. W trakcie wjechał jeszcze barszczyk z pasztecikami (zawinęłam pasztet drobiowy w ciasto francuskie)
    Wszystko smakowało i goście byli objedzeni
    Nie powiem - przygotowania dały mi po tyłku równo ale czego się nie robi dla Mężulka

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    http://www.mytummy.pl/bluzka-ciazowa...ciu-biala.html zachorowałam na nią
    Powiedziałam ze w tej ciąży chce mieć choć jedna taka typowa ciążówke z ładnym obrazkiem

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    http://www.mytummy.pl/bluzka-ciazowa...ciu-biala.html jeszcze raz link bo tam się chyba nie otwiera

Member
    Fiszka

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Okrąglinka Zobacz posta
    Paulina :*
    Dzięki przypomniałaś mi o tym magnezie - bo zapomniałam.
    A też brałam, ale pod koniec ciąży a nie w tak wczesnej
    Z magnezem to prawda. Ja miałam problemy z twardym i wzdetym brzuchem już w pierwszym mc, lekarka zalecila brac właśnie magnez, aby rozluźnić mięśnie. Teraz biorę magne b6 max dwa razy dziennie i jest ok.

Senior Member Awatar Martulka
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia ♡
    Też zapomniałam o magnezie...
    Jutro podejdę do apteki.
    Muszę się ratować, żeby akcja nie rozkręciła się za wcześnie :/

Dobrze, że jesteście Dziewczyny :*

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów