Strona 184 z 327
Pokaż wyniki od 1,831 do 1,840 z 3267

Kwietniówki 2017

Senior Member
    klitra

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-21 zobacz kalendarz
    Zachęcam do odwiedzenia strony na facebooku
    Anonimowe zadawanie pytań Mamuski-pytania i odpowiedzi

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Ann85
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą Maciusia :)
    Cytat Zamieszczone przez Invis Zobacz posta
    Pytanie do dziewczyn, które miały już prenatalne - czy robiłyście też test papp-a? Mam usg prenatalne w czwartek i jakoś do tej pory o nim nie myślałam, ale obejrzałam dziś nowy film mama ginekolog i zaczęłam się zastanawiać. Jeśli tak, to czy miałyście skierowanie na nfz czy robiłyście prywatnie? Czy miałyście jakieś wskazania do tego badania?

Ja robiłam test pappa będąc w pierwszej ciąży i teraz również będę go robić.
    Mając skierowanie z nfz na badanie prenatalne automatycznie wykonywany jest test pappa, to jakby taki pakiet i się za nie nie płaci.
    Skierowanie z NFZ obejmuje I i II badanie prenatalne.

O mnie
    A słyszałyście o testach prenatalnych NIFTY, które bodajże od tego roku są wykonywane w Polsce?
    Kosztują one około 2500,00. Dowiedziałam się o nich od mojej koleżanki, której źle wyszedł pappa i się na nie zdecydowała.

http://www.nifty.pl/
    Ostatnio edytowane przez Ann85 ; 10-10-16 o 22:44

Member
    Invis

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-29 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Ann85 Zobacz posta
    Ja robiłam test pappa będąc w pierwszej ciąży i teraz również będę go robić.
    Mając skierowanie z nfz na badanie prenatalne automatycznie wykonywany jest test pappa, to jakby taki pakiet i się za nie nie płaci.
    Skierowanie z NFZ obejmuje I i II badanie prenatalne.
    Ann a czy pappa robiłaś przed usg czy po usg? Bo z tego co rozumiem to wyniki pappa mogą wpływać na ocenę ryzyka przeprowadzaną podczas usg, czy może mam złe pojęcie o tym? Na moim skierowaniu jest tylko napisane "proszę o wykonanie badań prenatalnych" i na czwartek na pewno jestem zapisana tylko na usg.

Member
    Róża85

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-18 zobacz kalendarz
    Pozdrawiam wszystkie nowo dołączone Mamusie!

Słyszałam o NIFTY...
    Przed robieniem tych testów trzeba tylko samej sobie odpowiedzieć... co dalej jeśli wynik wyjdzie zły? To już każda z par musi sobie udzielić odpowiedzi... bo jeśli ktoś chce tak czy siak dziecko urodzić, bez względu na to czy zdrowe czy chore... to nie widzę sensu tych testów, a już na pewno nie NIFTY, który jest po prostu dość drogi...

Ja się oswajam...z chłopakiem ... może to dziwne, ale jakoś moja podświadomość zakodowała po pierwszej Córce, że teraz też będzie dziewczynka hehe... no a tu bez zadnych wątpliwości wyszło, że jednak nie ma szans hehe...
    Cieszę się, że już wiemy, że mieszka tam Michałek... ... Jak pozdaję te moje egzaminy ... to piwnico witaj! ... wyciągam paczki z ciuszkami itp. i biorę się za przebieranie... może coś znajdę dla chłopaka hehe... a reszta do oddania, może jakąś wyprzedaż zrobię, bo mam strasznie dużo tych ubranek, sukienek, płaszczyków itp... :P

O mnie
    Invis najpierw robiłam usg a potem pobrali mi krew na pappa. Na wynik trzeba czekać koło dwóch tyg., jak dobrze pamiętam.
    Wyliczane ryzyko trisomii 21,18 i 13 powinno być mniejsze niż z usg
    Z usg wyliczone ryzyko trisomii 21 miałam: 1:3925 a z pappa 1:14853
    Na skierowaniu nic nie miałam napisane o pappa i teraz też nie ma takiej informacji. Mając jednak już wiedzę na ten temat, przy zapisywaniu na badanie o to zapytałam i kobieta potwierdziła, więc pewnie też Ci zrobią. Do tego badania nie musisz być na czczo
    Ostatnio edytowane przez Ann85 ; 11-10-16 o 08:40

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    CattiBrie gratuluję Michałka chłopaki są fajne
    Moja kuzynka, która też ma parkę, powiedziała, że serce matki inaczej bije do syna niż do córki

Junior Member
    ktosia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-06 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny - jestem tu nowa.
    Pierwsza ciąża, termin na 06.04. Wszystkiego się uczę

Dzięki
    i chłopaki i dziewczyny są fajne Na pewno będzie inaczej, ale to nowe wyzwanie i nowa przygoda Córka się cieszy z brata, to najważniejsze

ktosia, witaj

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów