Strona 17 z 327
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 3267

Kwietniówki 2017

Member Awatar Ania_W
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-04 zobacz kalendarz
    Witam kolejne Kwietniówki;-)

w środę byłam u lekarza (NFZ) i jest - serduszko bije mocno i głośno. Aż się popłakałam jak je usłyszałam. Mimo, idealnie przygotowanej listy z badaniami i spoglądania na lekarza wymownym wzrokiem nie dostałam na nie skierowania - "wszystko w swoim czasie". Wrrrr... pewnie znów wszystko będę robiła z własnej kieszeni. Naprawdę nie rozumiem skąd taki opór - składki co miesiąc regularnie odprowadzane, a wszystkie badania i wizyty lekarskie u różnych specjalistów i tak prywatnie. Całe szczęście, że 30 sierpnia mam już umówioną wizytę u mojego "prowadzącego".

Wczoraj przedstawiłam w pracy zaświadczenie i reakcja Prezesa bardzo mile mnie zaskoczyła. Zostałam wyściskana i zapewniona, że niczym nie mam się martwić, że wie że zdalnie też może na mnie liczyć więc jak tylko coś się będzie działo mogę iść śmiało na L4. Reakcja wice Prezes która jest akurat na urlopie będzie całkowicie odmienna więc cieszę się, że mam to za sobą.

Przy córce pracowałam do końca - w piątek skończyłam, w niedzielę poszłam do szpitala. Całą ciąże czułam się rewelacyjnie. Teraz mam mdłości 24h na dobę, mega zgagę po każdym posiłku, w dzień chodzę i ziewam pełną paszczą, w nocy spać nie umiem. I zimno, brrrr... gęsią skórkę mam przez większość czasu;-) Chętnie bym poszła na L4 ale nie sądzę, żeby lekarz był chętny mi je wypisać...

2. dzieckozakupy.pl
    Member Awatar Ania_W
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-04 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Maminka89 Zobacz posta
    Co poza rutinoscorbinem mogę zastosować, żeby powstrzymać przeziębienie i nie zaszkodzić dzidziusiowi?

Dziękuję
    U mnie świetnie działa ciepłe mleko z odrobiną masła i czosnkiem. Wszystkie te składniki lubię więc nawet w ciąży bez problemu wypijałam tą dziwną mieszankę - najlepiej na noc. Co do gardła to płukanie solą kuchenną lub solą emską zawsze pomagało.

eMilki, to super, że wszystko dobrze...oby tak dalej.
    Co do pracy... rozumiem, że ciężko myśleć, że nie będzie się miało gdzie wrócić, szczególnie jak to fajna praca...ale z drugiej strony...czy taka fajna i ok, skoro jednak nie będą Cię tam chcieli? mogli by mieć podejście, że skoro teraz raz za razem podchowasz dzieci to potem będziesz zorganizowaną mamą która może zająć się pracą... ale to rzadkie podejście... niestety. Na razie masz przed sobą dużo "wolnego" i łap każdą chwilę...bo sama wiesz, że dzieci tak szybko rosną...
    Ja planuję rok siedzieć na macierzyńskim, chociaż myśląc zdrowo rozsądkowo to powinnam wracać, żeby nie marnować czasu ...ale ja zawsze mówię...są rzeczy ważne... i ważniejsze

Okrąglinka
    , myślenie pozytywne działa cuda, więc ślę dobrą energię... Ma być dobrze...

Cajafuerte
    (jejku,, jaki trudny nick )... blada kreska oznacza, że coś jest na rzeczy... w pierwszej ciąży też tak miałam... aż się zastanawiałam czy nie mam omamów ... ale nie miałam... Trzymam kciuki

May, gratulacje... tak...zdecydowanie inaczej się podchodzi do drugiej ciąży ...

Maminka
    , jestem w drugiej ciąży i ... bety nie robiłam nigdy Skierowanie na badania powinnaś dostać na pierwszej wizycie i przyniesiesz je na drugą... ale ja np. pobierałam krew na TSH ( do kontroli) ... i przy okazji zrobiłam już toxo, różyczkę, cytomegalię, HIV, HCV, HBV, WR... plus mocz, morfologię, glukozę, ... i na drugą wizytę mam tylko mocz i morfologię. Ale praktykowane jest właśnie tak jak pisałam na początku... na drugą wizytę ... a i grupa krwi chyba tez na samym początku (czy nie ma konfliktu serologicznego) ale ja miałam już oznaczaną wcześniej...
    No i kwestia co lekarz sobie życzy..bo to różnie bywa...
    W aptekach masz syropki dla kobiet w ciąży, ale to nic innego jak wyciągi z malin, jeżyn itp... więc polecam soczek malinowy, mleko z miodem na gardło... a wit C teraz dużo na bazarkach znajdziesz... i odpoczynek...

Ania_W
    fajna reakcja szefostwa... ja chciałam być ok z racji tego że wiązano ze mną pewne plany i powiedziałam najwyższym przełożonym... i obydwie reakcje ok. A reszta mnie nie interesuje... w gruncie rzeczy i tak jakby była inna to miała bym to gdzieś ... jak pisałam wyżej... kwestia priorytetów... Ale ja wiem, że mam do czego wracać na pewno... ten plus.

Dziewczyny, które są w pierwszej ciązy (główie one) pewnie będą szaleć potem z wyprawkami... ale to była jazda miło to wspominam hehe... chociaż dziś się cieszę, że mam wózek, łóżeczko...takie grubsze rzeczy... i jak będzie Córa to i całą garderobę ... Teraz spokojnie podomykam jeszcze sprawy zawodowe, żeby potem dokupywać te cudowności... ciekawa jestem co się zmieniło na rynku od tamtej ciaży... jakie nowinki...
    Na pewno zmienimy fotelik... zn. tak myślę... z isofixem... bo wcześniej mieliśmy stare auto. I chyba dwójka z tyłu będzie jeździć... choć jakoś niewyobrażam sobie że ja z przodu... no ale Starszej nie dam fotelika do przodu i nie odbiorę jej zabezpieczenia w formie isofix.. ehh i takie dylematy .... w sumie to na razie o tym tylko myślałam (tak , tak wiem że wcześnie, ale ja z tych pozytywnie myślących... ...

Miłego dnia!

Junior Member Awatar May
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-22 zobacz kalendarz
    Cattibrie - Ja tez sobie nie wyobrażam jeździć z przodu. Po dwch latach obok Polki czuję się z przodu jak na rollercosterze ;D

Zn. ja jeżdżę już teraz od dość dawna z przodu, moja Córka ma 4,5 roku... ale przy drugim małym jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić.. no ale wyjdzie w praniu. Na pewno nie przesadzę Córki na mniej bezpieczną pozycję...

Junior Member Awatar May
    O mnie
    Czyli na przód? Ja właśnie nie wiem co zrobić ze starszą, Mąż mówi, że na przód a ja,twierdzę, że będę z dwójką z tyłu, przecież nie zostawię maluszka samego z tyłu. I już nie wiem...

Jeszcze nie myślałam na tym w kategorii rozwiązań... na razie w kategorii problemu wymagającego rozwiązania ... ale nie chcę jej dawać na przód, bo ma fotelik z isofixem, a w ten sposób ją tego zabezpieczenia pozbawię... Zostaje opcja ja na środku... (ale pozbawiam znów siebie wszelkich zabezpieczeń to też uważam za nierozsądne)... najlepiej byłoby jakby dwójka z tyłu... i pewnie tak będziemy próbować... my na początku i tak nie planujemy wielkich wyjazdów..

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member Awatar May
    O mnie
    A co do pracy pamiętam zmagania się z dylematami z pracy - powiedzieć, nie powiedzieć.... dalam rade chowac brzuszek do 5 miesiąca a potem powiedzialam i poszlam na zwolnienie. Teraz nie mam podobnych dylematów, bo odkąd urodziła się Polcia jestem kurą domową a moim najwspanialszym szefem jest moja córka

Nie mówiłabym gdyby wobec mnie też szefostwo nie było w porządku... uznałam, że na to zasługują. I nie żałuję... Sama ze sobą czuję się dzięki temu dobrze... Jestem w stanie zrozumieć pracodawców, bo jednak "tracą" na długo, czasami bardzo potrzebnego pracownika... ale... trzeba być człowiekiem, i niestety tak rzadko te reakcje są po prostu ludzkie... jak słucham nieraz opowieści znajomych, albo czytam na forach... smutne to.

Witam was dziewczyny! Tak nieśmiało chce się do was dołączyć dzisiaj zrobiłam test i wyszły dwie piękne kreseczki. Z wyliczeń internetu wychodzi mi termin na 30 kwietnia także jeszcze się do Was załapałam. Jestem mamą 2 letniej Julki i powiem że mam straszne obawy czy dam sobie radę z dwójką dzieci. Boję się tej ciąży ponieważ po pierwszej ciąży ujawniła mi sie choroba - malformacja naczyniowa barku i w tamtym roku miałam 4 operacje pod całkowitą narkozą i nie wiem jak ta ciąża przebiegnie. Byłam niby u naczyniowca na kontroli i mówiłam mu o planowanej ciąży to powiedział że nie ma powodów do przyjmowania jakichkolwiek leków ale już czuje od kilku dni że bark i ręka zaczyna mnie trochę boleć.
    Mam nadzieję że mnie przyjmiecie do grona bo czytam was od początku.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów