Strona 236 z 247
Pokaż wyniki od 2,351 do 2,360 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Nicol- ciężko właśnie doradzić bo to zależy od szpitala... Moja siostra potrzebowała dla dziecka właściwie tylko mokrych chusteczek, a ja będę jeszcze musiała ciuszki, rożek/kocyk i pieluchy pakować. Podkłady po porodzie, te takie podpaskowe, podkłady na łóżko i nawet koszule do rodzenia/po porodzie też różnie dają w różnych szpitalach. W niektórych nawet wymagają własnych sztućców... Plus osobiste preferencje, bo ja np. pakuję smoczek uspokajający i kapturki do karmienia, a laktator będzie tylko w domu czekał przygotowany w razie czego. A są mamy które smoczków nie uznają albo od razu pakują gotowe mm czy butelki.

Nihill- na już gotowe rozstępy wiem że pomagają żele na blizny, Contratubex albo Cepan swojego czasu, nie wiem czy się nie pojawiło coś nowego, ten drugi tańszy ale brzydko pachnie. Generalnie oba nie są tanie ale warto spróbować jeśli rozstępów jest malutko i ci przeszkadzają. Tyle że to się stosuje na takie starsze rozstępy, nie takie świeże czerwone.
    Z mojego doświadczenia wynika że smarowanie czy nie- geny ma się nie tylko po mamie, ale i dziadkach, pradziadkach i to naprawdę loteria. Chociaż na pewno uelastycznianie skóry trochę pomaga, tzn bez tego byłoby gorzej, ale nie uchroni przed nimi. Ja w poprzedniej ciąży na nogach nabawiłam się po prostu od tycia- większość mi poszła w pupę i uda, na piersiach- już w pierwszym trymestrze jak ostro skoczył rozmiar, a na brzuchu właściewie do 38 tc nie miałam, a potem wyszły kiedy nagle opadł :/

Mój mąż mnie wczoraj zaskoczył męską logiką- on, facet który miał już z ciążą do czynienia, uznał że rozstępy się robią od... drapania. Tak, widząc że drapię brzuch rzucił- "nie drap, bo znowu ci te tygryskowe paseczki wyjdą"... Nie wiem czy śmiać się, czy płakać.
    A jeszcze bardziej mnie zaskoczył liczeniem czasu ciąży. Tak, wie doskonale który tydzień to jest za wcześnie, który już w miarę bezpiecznie, ale z niezrozumiałego dla mnie powodu wierzył że ciąża trwa... "jakieś 42- 43 tygodnie, tak?". Zaczęłam 36 tc, a on zupełnie poważnie planował czekać 2 tyg aż mój ojciec pomoże mu z elektryką, a potem spokojnie gipsować, malować i kłaść panele. Uświadomiłam mu że możliwe że lekarz zdejmie mi w czwartek pessar i niech bierze poprawkę na to że za 2 tyg to może dzidziuś być,
    Sama z kolei wzięłam się ostro za zakupy, ale najwyższy czas. Chyba już wszystko, zostały staniki do karmienia i podjechanie do Ikei po materacyk i lampkę. Nie wiem gdzie ja to wszystko odłożę, chyba będzie na razie czekało w pudłach.
    Mały rozżalony wczoraj bo widział w sklepie towar walentynkowy i "ja chciałem Różyczce kupić misia z serduszkiem albo puchate serduszko i nie mogłem"- no trudno, pogadałam z nim, ale skoro naprawdę chce to wezmę go na kolejne zakupy i coś wybierze dla siostrzyczki Pilnowałam zawsze żeby i jemu coś kupować, zamówiłam mu teraz trochę książek jeszcze, u niego w pokoju też poprawki żeby się nie czuł odrzucony, jak wszędzie zalecają, ale szczerze mówiąc- on to olewa i sam jest zaintresowany głównie przygotowaniami dla dzidziusia i zakupami dla dzidziusia...

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Dziś byliśmy na takim jakby wykładzie/zajęciach w szpitalu w którym mam rodzic. Prowadzony był przez pediatrę oraz parę słów od kine na temat ćwiczenia mięśni po porodzie, etc.
    Pani pediatra bardzo fajnie opowiadała o tych pierwszych paru godzinach i dniach po porodzie, czego powinniśmy oczekiwać, etc. etc. w sumie większość tych rzeczy wiedziałam, ale dobrze usłyszeć od lekarza bezpośrednio. w programie jest przewidziane 4 sesje po 1.5h. Do tego jeszcze chce umówić spotkanie indywidualne z położną w ramach przygotowan do porodu oraz znajomości oddziału, szpitala etc.
    Nie wiem czy chce mi się iść do szkoły rodzenia....
    W BE ogólnie jest sporo zajęć organizowanych przez szpital, położną, kine, etc. po porodzie też połozna przychodzi parę razy do domu żeby pomóc w nauce karmienia czy sprawdzić jak się dziecię i matka miewa.
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 14-02-17 o 21:00

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Animami jak tam?????daj jakis znak

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Właśnie też o Amimami myślałam, już pewnie się do wypisu z maleństwami szykuje powoli
    Nicol- przy takich spotkaniach to w sumie nie wiem po co jeszcze szkoła rodzenia, masz okazję i tak się ze wszystkim zaznajomić. Ja nie chciałam wizyt położnej w ciązy, ale po porodzie bardzo się przydały Fajna babeczka przychodziła.

Byłam u lekarza dzisiaj, pierwsze ktg, mała waży 2,65 i wszystko ok. Za 2 tyg lekarz planuje wyjać pessar. Okazało się że nawet gbs miałam robione jak leżałam na patologii więc już koniec badań w ciąży.

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Historynka to super ze wszystko ok ja lekarz teraz za tydzien.jutro koncze 37tydz i zaczynam 38!jejku,ale ten czas mi teraz leci! ale remont idzie ku koncowi.na mnie spadlo kupowanie praktycznie wszystkiego.dzisiaj przywiozlam 20m kafelek do lazienki,a jutro jade po futryne do drzwi.panele kupilam wczoraj.maz albo w pracy,albo pomaga w remoncie,a ze co i jakie wybralismy juz wczesniej to teraz jezdze i to kupuje.latanie i innego zalatwiania tez co nie miara.jeszcze TYLKO przeprowadzka i skupie sie na przygotowaniach do porodu mysle ze za tydzien,max poltora juz bedziemy mieszkac na swoim.fakt ze jeszcze z remontowana lazienka i bez kompletnych mebli,ale na swoim

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Dagmaraz- u mnie to samo, tyle że już tu mieszkamy, ze wszystkimi betami, więc wysiadam powoli, bo kurz wszędzie, właśnie mi tata elektrykę robi i kuje ściany...

Mi też ciąża zleciała jakoś szybko, zupełnie inaczej niż z synkiem,bo tam mi się ciągnęło niemiłosiernie, a teraz ciągle miałam czym się zajmować.
    Mąż właśnie jeździ dzisiaj odbierać resztę paczek po mieście, dobrze że mama zaproponowała pranie, siostra też mi rzeczy po naszych dzieciakach da wyprane i wyprasowane, a sprzątania po remontach po prostu nienawidzę, tego rozmazującego się wszędzie kurzu i pyłu gipsowego... pracowałam w pracowni ceramicznej i tam mnie ciarki przechodziły jak miałam myć stół i podłogi na swoim stanowisku bo to jest robota głupiego.
    Za to przestałam się bawić w sprzedawanie ubrań, w Krakowie to chyba nie przejdzie, mamy masę ciucholandów które są naprawdę taniutkie i z fajnymi rzeczami, a każdą rzecz muszę tysiąc razy mierzyć, fotografować i wystawiać... jeszcze sprzęt dla dzieci czy np. ciążowe ciuchy jakoś powoli schodzą. Trudno,najładniejsze zostawiam, zniszczone do kosza, a reszta idzie za darmo albo oddam do sklepu charytatywnego.

Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Hej

Wyszłam, wyszłam Tylko jakoś czasu teraz brak
    Dziewczyny fajne i silne. Poród był w poniedziałek rano, a wyszłyśmy już w środę
    Niestety u mnie nie obyło się bez zespołu popunkcyjnego (w pierwszej ciąży też mnie dopadł ;/) ale na szczęście dziewczynki bez komplikacji. A ja powoli dochodzę do siebie. I ta lekkość

Asia 2610g/53cm, Emilka 2470g/51cm. Ciężkie może nie były ale dłuuugie Całe pięć kilo szczęścia, zastanawiam się ile by ważyły jakbym miała rodzić w 40 tyg...

Listy znajdziecie w necie, u mnie w szpitalu należy mieć wszystko swoje, w zasadzie dają tylko podkłady i 3 pieluszki na początek. Ale słyszałam również o placówkach gdzie jest full wypas

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Teraz trzymam kciuki za was i wasze pociechy

Senior Member Awatar Paula07
    O mnie
    Aniołkowa mama Igorek,Marcyś,Wojtuś
    Gratuluję !! Dużo zdrówka dla Was :*

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Amimami gratulacje, gratulacje! Pięć kilo szczęścia no no! Bardzo się cieszę, że z dziewczynkami ok jedna z nich jest moją imienniczką współczuję powikłań po znieczuleniu, ja nie miałam po pierwszym porodzie, zobaczymy, jak będzie teraz...

Ja będę miała cięcie najprawdopodobniej 27.02. (36tyg + 3dni), tylko jeszcze czekam na decyzję, czy przyjmą mnie do szpitala już w piątek, czy przyjdę w pon od razu na cesarkę. Jeszcze mam ktg w środę, to pewnie się dowiem...

A propos rozstępów, a znacie kogoś, kto poddał się zabiegowi w gabinecie medycyny estetycznej i był zadowolony z efektu?

Historynka moja córeczka też bardzo cieszy się na braciszków, ale zgodnie z tym, co słyszałam od koleżanek i czytałam, to starszy jedynak nie potrafi siebie wyobrazić realistycznie, jak to jest i zawsze o dla niego przeżycie, bywa, że na początku trudne-negatywne, mimo, iż w ciąży się cieszy...
    Fajna teoria na temat powstawania rozstępów faceci są boscy :P

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów