Strona 231 z 247
Pokaż wyniki od 2,301 do 2,310 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Amimami- to super że tak ciąża przebiega Naprawdę fajna waga, i szyjka ekstra. Ja się dowiedziałam że moja mama będzie miała cały marzec wolny, tzn. nie pracuje tylko ma zabiegi w sanatorium, plus urlop, więc będziemy mieli pomoc Ale awaryjnie mieliśmy taką znajomą dziewczynę. Starszy jeśli trzeba będzie to po prostu posiedzi w przedszkolu od 7:30 do 16:30 w godzinach pracy męża, chociaż wolałabym tego uniknąć... powodzenia z szukaniem.
    Dagmaraz- trzymam kciuki żeby było ok, niestety leżenie przy trzylatku faktycznie jest nierealne... albo maluch nie zajmie się sobą, albo jeszcze gorzej- sam sobie wyszuka zajęcie, ale raczej nic mądrego, czystego i bezpiecznego Nie masz żadnej pomocy rodziny? Bo obiad od biedy można zamówić, ale żeby chociaż ktoś go ogarnął na spacer żeby się mały rozładował... powodzenia z remontem.
    Rosalinn- odpoczywaj, ale faktycznie nie tak źle. Brzuch Ci nie dokucza? Ja pamiętam jak od jednej z pacjentek na patologii usłyszałam że brzuch jej przestał rosnąć jak miała niewydolne łożysko, i potem stresowałam się za każdym razem jak usłyszałam że chyba mi już brzuch nie rośnie :/ To jest absurd że nie ma żadnej jednej, konkretnej ścieżki postępowania w danym przypadku i co lekarz, oddział czy ordynator to inne pomysły. A i tak wszystko odbija się na pacjentce i dziecku.
    Nicol- zazdroszczę suszarki Ja nie cierpię robić prania i przeważnie zwalam to na męża, a prasuję tylko niektóre rzeczy małemu do przedszkola, prasowanie niemowlęce ogarnia mąż. Ale masz rację że w tych nowych ciuszkach masa paskudztw, nie rozumiem jak niekórzy mogą zakladać dziecku coś prosto ze sklepu.

Byłam ostatnio w takim ciucholandzie do którego chodziłam jeszcze w czasach liceum, fakt że wysoko musiałam wejść, ale warto I tak obejrzałam tylko połowę, tj. na wagę, wprawdzie niemowlęcych za bardzo nie było, ale małemu kupiłam trochę ciuchów, znalazłam m.in. spodnie gumowe na szelkach- ostatnio miałam duży problem żeby mu kupić w normalnej cenie na lato, fajne spodnie z gumką w pasie, bluzki, nawet podkoszulek z ulubionym transformersem (chociaż osobiście nie trawię takich ciuszków, ale on taki ucieszony, więc niech w domu nosi), Siostrzenicy też trochę. I wszystko po 1 zł, takie zakupy to ja lubię Bo powoli wyrasta ze swioich ubrań, trochę niszczy, a potem na wiosnę mogę mieć problem z lataniem po sklepach. Na wyprzedaże nie miałam jak iść, zajrzałam ostatnio po drodze od lekarza ale już było cienko i nic nie trafiłam.
    I z małym też w drodze z przedszkola wpadliśmy do muzeum, tzn. wystawy są w budynku uczelni. Dopytywał gdzie w Krakowie można zobaczyć szczątki dinozaurów, i okazało się że tyle tego co kot napłakał... a że ja, mało rozgarnięta, nie doczytałam że każda wystawa na innym piętrze, trafiliśmy tylko na pierwszą wystawę. Formacje kresowe, czyli generalnie wszystko co woda robi ze skałami, stalaktyty, stalagmity itd. Dobrze że miałam gdzie usiąść, ten bzik mały chodził i oglądał to ponad godzinę, gablotka po gablotce, jeden kawałek skały po drugim.... Cieszę się że lubi takie rzeczy i można mu coś pokazać ciekawego, ale bez przesady. Nie zapomnę jak siedziałam z nim kiedyś pół dnia w muzeum etnograficznym bo dwie godziny (!) oglądał pisanki... Dobrze że na wystawę komputerów mąż się wyrwał wcześniej.
    Szkoda mi już małego że tak w domu kwitnie, ale od przyszłego tygodnia ma przedszkole na pełen etat to trochę więcej rozrywek. Zwłaszcza że Kraków tak zasmogowany że wyjścia ograniczamy do minimum. Chociaż on się nie skarży, czeka na siostrzyczkę, planuje zakupy, bardziej jej ciuszkami zainteresowany niż swoimi, i generalnie siedzenie z mamą mu nie przeszkadza.

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    Witam się i ja po dłuższej nieobecności. Moje dziecko nie ma dla mnie litości i powiem wam że jak już idzie spać to nie wiem czy mam coś ogarniać czy położyć się i odpoczywać. Oczywiście ciągle się nim zajmuję i łatwo nie jest A jak sobie pomyślę że za chwilkę będzie drugie to aż się boję.

Widzę że dużo Laur będzie na forum - bardzo ładne imię u mnie Lidia.

Dagnaraz odpoczywaj faktycznie to jeszcze za wcześnie na poród - lepiej trochę odpuścić prace ( wiem że remont czeka i łatwo tak mówić).

Moja mała w 30 tc miała 1500 g więc do dużych nie należy.

Rosalin co do brzucha w pierwszej ciąży też miałam bardzo mały - jak mnie widział jakiś lekarz i położna to się pytali czy mam zdiagnozowane małowodzie a wszystko było w porządku po prostu tak miałam. Kiedyś pisałaś o mleku dla twoich pociech od koleżanki rozmawiałaś z kimś na ten temat - ciekawa jestem ich opinii.

Historyjka Twoje dziecko chociaż na wystawy się popatrzy i zainteresuję a jak mój posiedzi na pupie przy książce lub zabawce 20 min to już się cieszę. A na spacerze jeździ najpierw w wózku 30 min abym mogła wejść na jakieś zakupy a później ganiam za nim po osiedlu ( przynajmniej jestem w formie) bo oczywiście chodzimy tam gdzie on chce bo jak nie to się kładzie na ulicy i koniec spaceru Wczoraj chciałam przejrzeć ubranka dla małej i wstawić pranie udało się to zrobić jak wróciła mąż z pracy - bo jak próbowałam z nim to ciągle mnie brał za rękę i gdzieś prowadził... Ciekawa jestem czy później będzie łatwiej - przynajmniej sobie pomarzę

Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Fajnie, ze u Was wszyskto w porządku. Moja waga nadal stoi w miejscu, we wt mam następna wizyte i znów zapytam lekarza czy aby wsio jest w porządku, bo ja nadal na +6kg jestem. Dziecinka jest wg mnie ruchliwa.

zaczełam robić pranie. w sumie jakieś 5-6 pralek [8kg] będzie. Dziś pracuję z domu i będę prać i suszyć dalej.

Ehhh.... pozatym to mam nadzieję, że styczen i złe wieści się niedługo skoncza. W grudniu wyszło, że ojciec ma nowotwór, nerkę miał usuniętą w 2010, robił regularne badania i nic nie wychodziło. w listopadzie miał kolonoskopię i wyszły polipy na jelicie, z biopsji wyszło że nowotwór. Miał robiony skan i wyszło że guzki są na płucach i na węzłach chłonnych w obrębie klatki piersiowej. W styczniu babcia wylądowała w szpitalu po raz kolejny, wczoraj zmarła. W dodatku ojczym w ostatnią niedzielę miał udar mózgu [w tym wszystkim na szczęście lekki udar] . W tym wszystkim nie będę jechać na pogrzeb Babci bo jakieś 30h w aucie w ciągu 2-3 dni plus emocje nie pomogą dziecince i ciąży. Rodzina mnie przekonywała żebym zostałą w domu a już po narodzinach jak będęw PL będę mogła iść na cmentarz. Rozsądek mówi, że tak będzie lepiej, ale i tak ciężko mi z tym.

Mam nadziję, żę styczen już żadnych złych nowin nie przyniesie.

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    Dzień dobry :* Przepraszam , że tak oststnio się nie odzywam , ale w domu mamy cały czas sszpital jak nie ja chora to córa jak nie córa to mąż... Dzisiaj byłam na badanicha w przyszłym tygodniu do lekarza i usg... już się doczekać nie mogę bo oststnie usg miałam w 28 tyg i mała wtedy ważyła 1,20 kg więc ciekawa jestem ile teraz ma.
    A dni mam teraz takie , że jakbym tylko mogła to ciągle bym spała , a tu się z dzieckiem w domu nie da

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    nicol tak mi przykro... Mam nadzieję, że u Ciebie limit złych wydarzeń się wyczerpał i będzie już tylko lepiej. Trzymajcie się i życzę więcej zdrowia dla taty.

Member
    nicol21

O mnie
    jutro wizyta u ginia, a w pt usg. nadal waga stoi w miejscu - czy powinnam zaczac sie martwic?

w dodatku ostatnie 2-3 dni poranny mocz mam w kolorze pamaranczowym prawie ze. Nie wiem czy to kwestia ze przyjmuje magnez czy moze cos zlego sie zaczelo dziac.
    Lista pytan do lekarza na jutro juz spisana.

Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Nicol21 Może po prostu za mało pijesz i jego stężenie jest wysokie. Moja waga też stoi od dłuższego czasu, nie ma co się martwić, widać maleństwo ściąga teraz sobie z Ciebie
    Dlaczego wizytę u gina i USG masz w innych terminach?

Dziewczyny coś ostatnio cisza... czyżbyście zagubiły się w przygotowaniach?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Anex2

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-01 zobacz kalendarz
    Ja nic nie pisze ale zawsze czytam zaleglości Wizyta w piątek, ciekawe ile mała waży bo po kopniakach czuć że już duzy klocek, na ostatniej wizycie miala 2270g. Cały czas biore urosept i mam na razie spokój z nerkami w obu mam zastój i lekarz mówi ze najlepiej jakby Maryśka wyszła przed terminem..ale zobaczymy co ona zdecyduje :P Wszystko już przygtowane pozostało tylko czekać. Na weekend jeszcze jedziemy w góry ze znajomymi, trzeba skorzystać ostatni raz sami

Junior Member
    kakadin

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-27 zobacz kalendarz
    Witajcie dziewczyny, niektóre z Was to już za dwa tygodnie mogą urodzić oczywiście te, które mają termin na początek marca. Ja niestety dopiero termin na 26 więc od polowy lutego na dzidziusia jeszcze nie czekam, dopiero od marca ;(

ja wczoraj na wizycie dzidzia 2300 więc klocek już do noszenia jest. przychodzi mi już lekki stres zwiazany z porodem z tym czy mała bedzie zdrowa, bo wiadomo usg to usg, ale na 100 % wiadomo dopiero jak sie dzidzia urodzi.

We Wroclawiu dzisiaj znowu zaczął padać snieg.

pozdrawiam wszystkie mamy

Member
    nicol21

O mnie
    I po wizycie, szyjka normalna i zamknięta więc jest dobrze. Mam zwolnienie do końca przyszłego tygodnia, ale w tym troche popracuję bo szefa nie ma, no ale tyle że z domu to będę robić. potem skupię się na prasowaniu i odpoczynku. A potem będę szkolić mojego zastępcę przez parę dni. Dam radę

Ginio ma stary sprzet do USG więc wysyla gdzie indziej. Niestety tez wychodzi drożej, no ale bywa.

Dziś rozmawialiśmy trochę o porodzie i o tych wszystkich moich dodatkowych komplikacjach - serce, kręgosłup. Ze względu na serce lekarz nie chce żeby ciążę przenosić, ale też niektóre leki dawane aby przyspieszyć poród mają wpływ na serce więc nie mogę iść standardową procedurą. Lekarz wolałby poród naturalny, bo przy lekach na obniżenie krzepliwości krwi to cesarka jest bardziej inwazyjna. Musi on porozmawiać z kardio i anestezjologiem o dobrej stragegii.

ja muszę też wygrzebać jakieś RTG kregosłupa żeby pokazać anestezjologowi żeby wiedział jak mój kregosłup się prowadzi i jak powinien wbijać znieczulenie.

muszę też pogadać z kinezjoterapeutą o przygotowaniach przed i do porodu i opiece po porodzie. nr mam od lekarza już więc trzeba to zorganizować jakoś.

rozmawialiśmy też o krwi pępowinowej. Tutaj wsio jest oddawane do jednego banku i nie ma tak, że trzyma się na własny użytek. Więć jeśli komuś mogę pomóc to chce to zrobić. Ponoć wg najnowszych badan skuteczność leczenia jest większa jak krew jest od kogoś obcego a nie swoja. Jest to opcja bezpłatna, kwestia podpisania oświadczenia. Jeśliby było cc to wtedy lekarz nie będzie pobierał krwi pępowinowej.

a Wy myślałyście o pobraniu i oddaniu jej komuś albo trzymaniu dla własnego dzieka?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów