Strona 229 z 247
Pokaż wyniki od 2,281 do 2,290 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Aż zazdroszczę wam takich szpitali. Ja niby mieszkam w dość dużym mieście. Porodówka, jak i oddział poporodowy niedawno były remontowane, mają niezłe sprzęty ale niestety personel... położne mają humor w zależności od której strony wiatr wieje. Stroją fochy i człowiek ma wrażenie, że za karę tam są (pewnie nie wszystkie, ale jak wspominam swój ostatni pobyt po porodzie to niestety nie było zbyt miło). Rzeczy dla siebie i dziecka też trzeba mieć własne, dadzą tylko podkład na początek i ze 3 pieluszki a później radź sobie sam człowieku.

Widzę, że się Laury sypią Mam koleżankę o tym imieniu, fajna dziewczyna

Byłam dziś u lekarza, dziewczynom znów się podrosło. Dziś zaczynamy 33 tydzień mama na liczniku +12kg (waga stoi od 2 tyg), a dziewczynki 1920g i 1880g. Duże, zdrowe i wcale im nie śpieszno na ten świat, bo szyjka długa i zaciśnięta.
    Przed badaniem lekarz tłumaczył, że bliźnięta to lubią już rodzić się w tym czasie, że na oddział przydałoby się może już położyć... ale jak mnie zbadał stwierdził, że jeszcze mamy czas i za wcześnie to ja na pewno nie urodzę
    Z jednej strony nie miałabym nic przeciwko jakby się urodziły... nie zbyt jestem zwyczajna do rozmiarów małego słonia i coraz trudniej się normalnie poruszać. Ale z drugiej strony, dla nich czym dłużej w środku tym lepiej póki co, więc czekamy cierpliwie.

Syn mi się rozchorował, wczoraj jeszcze nic mu nie było, tylko trochę katarku, a w nocy z temperaturą już się obudził ;/ A dopiero co rozmawiałam z wychowawczynią, że rodzice chore dzieciaki do szkoły przyprowadzają i zaraz posypią się następne. Jak mnie takie zachowanie wkurza... nie dość, że ten chory się męczy to za moment pozaraża pół grupy i taki jest finał.

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Amimami- to super że małe jeszcze siedzą pewnie w brzuszku i się nie pchają na świat. Mogę się tylko domyślać jak ciężko z takim podwójnym szczęściem, ale zawsze to szybciej będziecie razem w domu jeśli się urodzą odpowiednio późno.
    Anitet- mnie na Kopernika akurat żadna siła już nie zaciągnie, ale to z powodu tego jakie mam doświadczenia. Wiem że tam są fachowcy, a ciążę nie bez powodu prowadzę na Ujastku- mają duże doświadczenie jeśli chodzi o prowadzenie ciąży patologicznej, odsyłają tam pacjentki z innych szpitali, mają świetne wyniki opieki nad wcześniakami i świetny oddział neonatologiczny. Tam też rodziłam synka, i tam na pewno jechałabym w razie jakby poród zaczął się przed terminem albo jakby było cokolwiek innego co mnie niepokoi, jak krwawienie, zielone wody itd. Ale jak można czasem lepiej, przyjemniej, to dlaczego nie? Naprawdę bym chciała żeby to było pozytywne doświadczenie, i żeby te pierwsze chwile po porodzie były miłym wspomnieniem. A zakładam że mogę zostać na łasce personelu jeżeli akurat urodzę w weekend czy synek nie będzie do przedszkola chodził z jakiegoś powodu.

Jutro już wizyta, nie mogę się doczekać Dobrze że mama ma wolne przedpołudnie i może przyjechać do małego. Brzuch rośnie w oczach a mała nogami sięga coraz wyżej, synka nigdy tak wysoko nie czułam Dalej się czuję nieźle, jedynie jak chodzę więcej to biodra pobolewają potem.

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Aminami to w sumie dobre wiesci jak wszystko pozamykane.jeszcze maja czas

ja synka juz czuje wysoko.wogule brzuch mam wysoko.kopie mnie nogami po zebrach i smyra po pecherzu wiec glowa w dol jest na bank
    co do samopoczucia to tez mi juz coraz czesciej i az nie moge uwiezyc jak szybko z tyg na tydzien spada mi aktywnosc
    no i zadyszka.cos okropnego.zadyszke mam nawet jak zbyt dlugo mowie,a co dopiero przy jakimkolwiek wysilku.czekam az brzuch troche opadnie to moze troche odetchne.

Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Ehhhh nie ma jak mieć dużo lekarzy....
    rano byłam u mojego ginia - szyjka długa i zamknięta, ciśnienie dobre, więc git. Ale się wkurzył, żę jeszcze opinii od kariodloga nie ma, wiec powiedzialam ze kardio chcial skonsultowac to z ginekolog ze szpitala - no i wtedy na serio się wkurzył.
    Pochwalił za utrzymywanie wagi - nadal 70kg czyli +6kg i kazał dalej się pinować. Moje pilnowanie to jedynie nie jedzenie [bądź w znikomej ilości] cukrów, ale owoce zostawiłam w składzie dnia.

wiecz byłam u ginekologa ze szpitala - ot takie spotkanie/konsultacja którą chciał kardilog. Pani doktor i kardilog chcieliby żebym rodziła u nich w szpitalu, na wypadek gdyby coś z moim sercem się podziało. W trakcie mojej wizyty wygrzebała nr komorki do mojego ginia i chciała z nim pogadać o tej opcji rodzenia u nich, ale mój lekarz szybko uciął temat i poszedł na nie. Potem kazała odebrać mi opinię od kardiologa, którry to miał konsylium z 3 innymi lekarzami. Kardio też dzwonił do mojego lekarza, żeby pogadać ale ten kazał mu zadzwonić za jakieś pół godziny.
    Nie jest fajnie być gdzieś po środku jakiśstarych historii i jakiejś politycznej bitwy.

No ale ginekolog pokazała mi małą podczas takiego szybkiego usg - akurat coś sobie łykała - oczywiście super widok.

Mój ginio powiedział że mała powinna przybierać ok 150-200g na tydzien gdzieś od przyszłego tygodnia. Na razie kręci się nasza wiercidupka w tąi spowrotem. Przez 2 dni była mniej ruchliwa i lekarz stwierdził, żeby się nie martwić i że to jest normalnie na tym etapie. Dziś mała już bryka, że hoho.

O tym jednorazowym skurczu też powiedział, że czasem się zdarza i jako że to było raz, że szybko przeszło i nic więcej się nie działo to nie ma się czym martwić.

Ogólnie jest ok, ale dzien zszedł mi na lekarzach, odbiorze wideo-niani używanej [a i tak drogo zapłąciłam], wizycie w drukarni żeby dopytać się o drukowanie kartek urodzinowych. Choc tyle, że z koleżanką sięspotkałam i trochę pogadałyśmy. Chciałam jeszcze skoczyć do sklepu w którym sprzedają filc, ale nie udało mi się. W sobotę podjadę tam.

Member
    nicol21

O mnie
    ogłoszenie urodzin dziecka w BE

tutaj bardzo popularne są takie personalizowane kartki z danymi dziecka [taka metryczka], zdjęciami, które to są rozdawane znajomym, dawane zespołowi w pracy etc. do tego dodaje się zwykle takie zapakowane cukierki. Kiedyś myślałam że to zupełnie zbędne jes, a jakiśczas temu stwierdziłam że zupełnie fajne
    wstawię parę zdjęc ze sklepu tych cukierków ładnie pakowanych. zwykle one towarzyszą takiej kartce urodzeniowej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170106_12_07_42_Pro.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	94.2 KB
ID:	99808Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170106_12_11_35_Pro.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	94.8 KB
ID:	99809Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170106_12_23_16_Pro.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	94.5 KB
ID:	99810Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170106_12_25_22_Pro.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	91.1 KB
ID:	99811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170117_17_36_17_Pro.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	96.3 KB
ID:	99812
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 18-01-17 o 18:39

Member
    nicol21

O mnie
    i jeszcze pare

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170106_12_10_21_Pro.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	98.8 KB
ID:	99813Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170117_17_46_08_Pro.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	91.8 KB
ID:	99814Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170117_17_45_57_Pro.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	90.1 KB
ID:	99815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170117_17_45_53_Pro.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	95.4 KB
ID:	99816

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Nicol, fajne takie gifty

Co do szpitali w pl to pogadamy za 2-3 miesiące Wiem, ze nasza opieka tutaj diametralnie róźni się od tej zachodniej...i nie powiem że nie mam stracha...o Ujastku słyszałam wiele dobrych jak i bardzo złych opinii..podobnie jak o każdym szpitalu w naszym mieście

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Ja chyba o każdym szpitalu słyszałam bardzo rózne opinie, biorę też poprawkę na to że jednak w internecie głównie pisżą te niezadowolone, a jak poród z komplikacjami to i tak większość uważa że to wina położnej albo szpitala... ciężko coś z tego wyciągnąć.

Byłam dzisiaj na wizycie, sajgon w kolejce był, dobrze że trochę zmieniają system, zobaczymy jak się nowy sprawdzi.
    Mała już wcale nie mała,1900 g Chociaż lekarz mówił że nóżki trochę mogą zawyżać wagę bo kość udowa długa, ale i tak wszystko w normie.
    Wizytę powinnam mieć szybciej, ale za 2 tyg go nie ma, za 3 tyg nie ma do niego miejsc, i dopiero za 4 tyg.idę- i już mam ktg wtedy robić. I w razie czego zgłaszać się na izbę przyjęć, ale na razie wszystko ok.

Member
    nicol21

O mnie
    Nie potrafię/ nie wiem jak zmienić opis na moim suwaczku - bo chciałąm zmienić to że dyskusje nad imieniem rozpoczęte...wiecie jak?

Member Awatar DreamFly
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-14 zobacz kalendarz
    Hej Dziewczyny! Dawno się nie odzywałam, ale czytam Wasze wpisy regularnie. Mamy małe kłopoty z dogadaniem się w domu z moim ojcem, dlatego wyprowadzka jest nieunikniona. Nie chcę wychowywać dziecka w atmosferze kłótni oraz nerwów. Przed nami zatem zmiana otoczenia, okres dość stresujący. Mam nadzieję, że nie zaszkodzę tym dzidzi. U nas również imiona już wybrane. Imiona dlatego, że chcemy mieć niespodziankę i nie znamy płci naszego dzieciątka. Stanęło na Błażeju i również na Laurze.
    W czwartek mamy wizytę u ginekologa i wtedy zobaczymy naszego Skarba, dowiemy się, jakie są jego rozmiary itd. Na razie wiem, że jest już ustawione główką do dołu. Czasami tak wsadza mi stópkę w żebra, że spać nie mogę. Wybaczam to bez mrugnięcia okiem. z oddychaniem również ciężko, czuję, że znacznie zmniejszyło mi się miejsce na płuca. Na wadze +11,5 kg. Położną za to mam cudowną. Robi mi wykłady w domu, więc na szkołę rodzenia nie muszę uczęszczać.
    Do szpitala również wybieramy się z narzeczonym, aby obejrzeć porodówkę,oswoić się z tym miejscem; chcemy mieć poród rodzinny.

Dajcie znać, jak Wasze Skarby w brzuszkach, jak się czujecie oraz kiedy zamierzacie składać łóżeczko, pakować torbę do szpitala, tzn. w jakim okresie przed planowaną datą porodu?
    Ostatnio edytowane przez DreamFly ; 21-01-17 o 10:28

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów