Strona 228 z 247
Pokaż wyniki od 2,271 do 2,280 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Historynka z tym imieniem to rodzinie i znajomym nie mówimy, żeby mieli odrobinę niespodzianki no i na wypadek gdybyśmy zmienili zdanie. Co do komentarzy innych to w takich momemntach potrafie powiedzieć co należy i absolutnie się nie przejmować tym co mówią inni na temat mojego wyboru . Dla mnie zero stresu, że komuś się nie podoba. Mama na pewno mi nic nie powie, bo sama mowila ze jak ona wybrala dla jednej z blizniaczek imię Karolina, to teściowa się oburzyła i rzuciła jej hasło "a cóż to za imię..." a potem usłyszała w Kieleckim koncercie życzen, ze ktoś tak ma na imię i jak pani przeczytała że od "Karolinki" to zwrot o 180 stopni i co za piękne imię to jest!"

Aminami tak też poczynie - w środę zapytam ginia co i jak. jakoś się tym nie martiwę bo to był tylko jeden raz i dość krótki, Malutka jest ruchliwa więc chyba jest ok.

Kakadin widzę, że Wy już wybraliście imię a my chyba też i też będzie to Laura
    Mi jeszcze b.daleko do przygotowywania torby do szpitala - termin mam na 29 marca dopiero więc luzik. jak ok 34-35 się spakuję to myślę, że będzie git.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    hmm przepływy miałam sprawdzane 09.01 podczas USG trzeciego trymestru. Wszystko jest OK. Może niepotrzebnie się martwię, zobaczymy co będzie za 2 tygodnie podczas USG może waga pójdzie w górę.

Szukam teraz jakiejś sukienki do ostatni miesiąc ciąży i czegoś pierwszy miesiąc po porodzie wygodnego przy karmieniu. Mam kilka imprez rodzinnych w tym okresie. Ale kompletnie nie wiem gdzie szukać, w internecie też ciężko mi coś znaleźć. Jakieś rady??

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Nihill- C&A miało teraz duże wyprzedaże ciążowych, chociaż wiadomo że mocno poprzebierane. Ale nie wiem czy akurat sukienki.

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Co do wagi, to ja w pierwszej ciąży 8 kg, w drugiej 4 - i tu juz mnie mocno kontrolowali, i obie te ciąże zaczynałam z BMI ok 27-28..więc z nadwagą. Dzieci po ok 3,5 kg urodzone w terminie.
    A teraz mam ok 10 kg na plusie. Waga stoi od prawie miesiąca, ale tez jestem na diecie niskowęglowodanowej.
    Jeśli chodzi o ciuszki to ja mam troszkę swoich z poprzednich dzieci - co nie było różowe I kupowałam na wyprzedażach, głownie w H&M, Smyku i 51015.
    My imienia nadal nie mamy

Ma pytanie i prośbę do mam które planuja poród w szpitalu na Kopernika. Macie może liste , co trzeba tam zabrać? Czy ubranka dla dziecka? PIeluchy? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Anitet jak ja rodziłam w 2014, to byłam na zwiedzaniu porodówki i położna mi powiedziała, że nie ma żadnej listy. Moja siostra rodziła tam pół roku temu, w lipcu 2016 i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Czyli zabierasz rzeczy dla siebie do porodu i potem po porodzie. Dają te wielkie wkładki/podpaski poporodowe, jak Ci zabraknie, to wystarczy poprosić. Jeśli chodzi o rzeczy dla dziecka, dają wszystko. Ciuszki, pampersy, robioną maść do pupki, chusteczki, mm. Warto ewentualnie zabrać krem do pupki, gdyby maści zabrakło. Poza tym, wodę i jedzenie, jeśli nie wystarczałoby Ci to szpitalne - jest takie sobie, zależy co. Jak teraz leżałam, to np. na śniadanie było: do wyboru słaba kawa zbożowa lub herbata, zupa mleczna poza niedzielą i świętami, 4 kromki białego pieczywa, masło i coś do tego, serek, wędlina etc. Na obiad wodnista zupa odchudzająca ;p, na drugie puree ziemniaczane no i jakieś warzywa, np. tarta gotowana marchewka i klopsik, pierś z kurczaka etc - nawet ok, raz tylko nie zjadłam, bo była noga z kurczaka za skórą z rosołu, a akurat rodzinka przyniosła mi obiad.

Co do wagi, to mam 10kg na plusie...

nicol, kakadin bardzo ładne imię też rozważałam Laurę, gdyby była dziewczynka u nas postanowione: Dominik i Jakub - to trugie spotkało się ze sprzeciwem teściowej. Na szczęście to nie ja wymyśliłam, bo chciałam Mikołaja, tylko mój mąż.

nihill pomyślałam sobie, że do karmienia całkiem praktyczne będą rozpinane koszule - a mozna znależć jakieś ładne, z fajnym wzorem lub gładkie a pod spód kupić sobie na ramiączkach z odpinaną częścią odsłaniającą pierś. Widziałam też fajny patent na allegro (poza kopertowymi) z podnoszoną do góry częścią przykrywającą biust.

Historynka ja pytałam gina o lactacyd intimed i powiedział, że można stosować w ciąży. Dla mnie jest ok, ale każda kobieta musi sama dopasować, wypróbować, bo ja np. po invagu miałam wszystkie dzialania niepożądane! Pieczenie, świąd, upławy, opuchnięcie etc.

Junior Member
    stellacezar

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-02 zobacz kalendarz
    Mamy prośbę z moim mężem spodziewamy się za 2 tygodnie maluszka a brakuje nam jeszcze wózka i wzieliśmy udział w wyzwaniu które krążą po facebook-u. Brakuje nam lajków i komentarzy, a wiemy że największą grupą są właśnie MAMY więc od Nas przeogromna prośba wspomóżcie Nas w wyzwaniu a z nagrody napewno ucieszy się nasz Skarb.
    Link do lajków i komentarzy. Z góry dziękujemy za wsparcie
    https://www.facebook.com/cezarystell...88002474666447

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    dzięki za rady, zrobiłam małe zakupy w sklepie internetowym C&A...hihi ku mojemu zaskoczeniu kupiłam sukienkę ciążową za 12,99zł YYYY szok i kilka koszul, spodnie, sukienkę do karmienia. Wszystko do odbioru za 3 dni w sklepie stacjonarnym, przymierzam na miejscu i jak coś nie pasuje to zwrot.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Anitet

O mnie
    Dziękuje Rosalinn za odpowiedź. Czyli mamy zachodnie standardy u nas w szpitalu

A cod o ksozul do karmienia to polecam z firmy Italiam Fashion koszulke Rodość, pod nia nie trzeba nawet biustonosza do karminiea bo trzyma biust

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Nihill- Małe zakupy? A która sukienka jest do karmienia? Bo szukałam właśnie czegoś żeby i na okres karmienia posłużyło ale nie znalazłam, była jedna rozpinana koszula (już ze zwykłej kolekcji) ale wykupili zanim się zdecydowałam.
    Anitet- nie mam listy ale siostra tam rodziła w lipcu i też mówiła że podkłady na łlóżko dawali, a dla dziecka nic nie brala poza ubrankami na wyjście ze szpitala, wszystko dawali. Ale możesz dodzwonić się dopytać.
    Dla mnie akurat stanik był bardzo wygodny, mam raczej większy biust a jak się laktacja rozkręciła to już naprawdę wielki... i karmienie to był jedyny okres kiedy spałam w stanikach- tylko na noc miałam takie miękkie, bez fiszbin, takie z tych najtańszych, a na noc już normalne. Zobaczymy jak w tej ciąży, siarę już mam ale nie cieknie mi tak i nie brudzi ubrań jak w ciąży z synkiem.
    Ale podobają mi się ich koszulki,jedną mam i widziałam taką fajną w koty, czarno- białą i chyba jeszcze dokupię.

Synek mi dzisiaj daje popalić tak że wysiadam, chodzi nakręcony, nabuzowany, w przedszkolu na adaptacji jazdę robił, na co dzień to świetne dziecko ale jak ma gorszy dzień to mam ochotę zaszyć się w jakimś bunkrze. A jego wrzucić do pierwszej zaspy śniegu żeby ochłonął.

Myślę o porodzie i powoli zaczynam się wahać czy na pewno rodzić w tym szpitalu gdzie chodzę na wizyty... patologia ciąży super, i przy pierwszym porodzie nie miałam zastrzeżeń- ale były małe "ale". A opieka po porodzie jednak już zupełnie nie taka jak oczekiwałam i powiem szczerze, że miałam ochotę się wypisać na własne żądanie. Zwłaszcza głupie komentrarze na temat moich decyzji a zero jakiegoś wsparcia i pokierowania... Czytałam o porodówce w Bochni, opinie również, i jeśli to naprawdę tak wygląda- to bardzo bym chciała rodzić w takich warunkach. Bez interwencji medycznych jeśli nie ma takich konieczności, parcie w dowolnej pozycji, poród w wodzie na życzenie... i coraz poważniej myślę żeby się tam rozejrzeć. Jest jeszcze w Krakowie Dom Narodzin przy jednym szpitalu gdzoe propagują naturalny rytm rodzenia, według wyczucia rodzącej i można szybko iść do domu, ale z tego co czytam, po pierwszym porodzie przedwczesnym nie ma szans na kwalifikację. Chociaż i tak spróbuję.

Mamy z Krakowa- mam oliwkę i mleczko do ciała Babydream mama, nie ruszone w ogóle bo zapach mi nie pasuje, kwas foliowy napoczęty, jedno całe i jedno napoczęte opakowanie Duphastonu, trochę gazet- poradników dla mam i ciężarnych, ubranka- ale uprzedzam że nic pięknego i króluje majtkowy róż, za to prawie same praktyczne (body, pajacyki itd) i spodnie ciążowe- rybaczki w rozm. 43, brązowe,takie bardziej turysytczne, z regulowanym panelem w pasie. Za darmo, jeśli któraś z Was jest chętna- albo ma znajomą w ciązy- to chętnie oddam.

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Historynka, a gdzie rodziłaś ostatnio?
    Ja się wciąz zastanawiam, będę na ten temat rozmawiać z moją p. ginekolog - równiez o tym co mam zabrać do szpitala. Ona pracuje na Kopernika. Ja bym się nie zdecydowała na rodzenie w jakiejś prywatnej klinice czy szpitaliku w małej miescowości tylko dlatego, że moge przeć w dowolnej pozycji . Dla mnie ważna jest opieka nad noworodkiem, nade mną i tylko Kopernik ma w małopolsce najwższy stopień referencyjności. Wiadomo jest , że personel może być różny, ale zakładam dwa dni i do domu..przeżyję chyba... U mnie ta cukrzyca powoduje, że ciąża nie jest zwykłą, zdrową ciążą, nie powinnam przenosić jej i dziecko może miec hipoglikemię po porodzie ( młodsza córka miała) .

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów