Strona 227 z 247
Pokaż wyniki od 2,261 do 2,270 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Junior Member
    martita87

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-31 zobacz kalendarz
    Hej Dziewczyny :-)
    Mnie dopadł katar, kaszel i podwyższona temperatura, chociaż nie wiem czy 36,9 - 37,1 można nazwać podwyższoną? Lekarz na zbicie gorączki zalecił paracetamol co 6 godzin, wiem ze jest dozwolony w ciązy, ale on kazał brać przez 5 dni !!! Na katar i kaszel seria PRENALEN, ale za bardzo nie pomaga... A brałyscie Tantum Verde na gardło???

Nihill - ile masz spotkań w szkole rodzenia w szpitalu? Ja byłam w szpitalu w którym chce rodzić i dowiadywałam sie o szkołe rodzenia i położna prowadząca zrobiła na mnie bardzo złe wrażenie... Pani niemiła, ok 70lat, wypowiadała sie wolniej niz moja babcia, na porodówce juz dawno nie pracuje tylko w tej szkole prowadzi zajecia, wiec zrezygnowałam (ps. nie mam nic do aktywności zawodowej statszych ludzi).
    Znalazłam za to prywatną szkołe rodzenia założoną przez położne, które aktualnie pracują w wybranym przeze mnie szpitalu i tam zaproponowali fajna opcję:
    połozna przyjeżdza do domu 3-4 razy na około godzinę i prowadzi ze mną i partnerem zjęcia + jedziemy na 2 zajęcia do szkoły: poród i laktacja. Myśle, że fajna opcja i tylko 100zł, zaczynam na poczatku lutego.

Nicol21 - moja waga wręcz przeciwnie do Twojej, po nowym roku przytyłam 0,5kg czyli od początku 5,5kg... widze, ze z terminem porodu jestesmy najbardziej zblizone. Martwisz się o swoją wagę czy juz przestałas? Bo ja nadal sie obawiam, ze Małej ciasno, ze sie nie odwróci bo bedzie miała za mało miejsca...

A ogólnie to kupiliśmy już wózek, mamy fotelik do auta, wanienkę ze stojakiem i pieluchy :-) Ja mam uwaga 4 paczki new born 2-5kg (112szt razem) i 2 paczki mini 3-6kg (144szt razem). Kupiliśmy DADA w Biedronce bo była ostatnio taka fajna promocja Wyliczylismy ze jest to zapas na około miesiaca czasu i tego sie narazie trzymamy, a co bedzie to sie okaże
    Na dniach jedziemy po szafę, komodę, materac i cały czas szukam łóżeczka.
    Ciuszki zaczne prac jak już bede miała szafę i komodę, zeby od razu układać, a i jeszcze trzeba poprasować czyli kupić nowe żelazko bo stare ostatnio padło
    Ubranka upiorę chyba w BOBINI, mam ubranka w romiarze 56cm i 62cm, część dostałam, dużo mam z ciucholandów, kupowałam też na olx, w pepco, ale tam robiłam selekcję bo nie wszystkie są dobrej jakości no i F&F

Dziewczyny czy macie coś przeciwko kupowaniu używanych ubranek dla dzieci?

Miłej niedzieli

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    martita do szkoly rodzenia nie chodze i w pierwszej ciazy tez nie chodzilam,wiec nie mam zadnego doswiadczenia w tej kwestii.
    co do uzywanych ubranek to ja mam 80% takich.wielbiam buszowanie po lumkach.odkupilma tez sporo super ciuszkow od dziewczyn na lokalnym Fb...

co do wagi to ja +9.mysle ze max do 12 dobije i tez od 2 miesiecy waga zdecydowanie mniej rosnie.teraz na wizycie po miesiacu mialam +1kg na plusie,ale tez maly mial 1kg wiecej wiec to w zasadzie jego waga mi doszla jezeli macie mala wage to tez sie nie przejmujscie,a wrecz cieszcie!moja mama w jednej ciazy przytyla 6kg,a w drugiej 8kg,moje dwie koleznaki po dwojce dzieci i kazda przytyla po ok 8kg .dzieci normalne wagowo,ponad 3kg.takze jezeli na usg dzieciaki dobrze przybieraja,lekarz sie nie czepia,wyniki morfologi dobre to tylko sie cieszyc

Rosalinn - no właśnie nie wiem.... dowiedziałam się tylko że mogę ja zaczszepic na moje ryzyko no to wolałam nie ryzykować. Pozostaje nadzieja ze w tym roku nie zachoruje a w przyszłym zaszczepie je obie naraz. Ja już drugi raz zmienialam przychodnie właśnie z powodu szczepień wiec nie bardzo mam komu wierzyć czy ufać.

A słyszalyście o tej bezpłatnej obowiązkowej szczepionce na pneumokoki ze to podobno nie jest Prevenar13 tylko coś innego. Podejrzewam że tańszego więc pytanie czy równie dobrego?

Martita87 - ja to mam większość ubrań z ciuchlandu nowe to kupuję od wielkiego dzwonu jak nie uda mi się czegoś sensownego upolować. Na początku wszystkie gotowałam i była to naturalna selekcja bo jak coś straciło fason to znaczyło że badziew a teraz jak moja córka ma już prawie 3 lata to tylko piore tak po 2 razy bo mnie ten zapach denerwuje.

Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    rosalin - chyba stanie na Laura. Od jakiś 3-4tyg chodziz mi po glowie, luby się zgodził więc chyba też mu się podoba. Wczo na kolacji ze znajomymi nawet sam rzucił, że już imię mamy wybrane, na szczęście się nie wygadał. Ale jak pisałam, jeszcze do brzuszka po imieniu nie mówimy więc furtka na zmianę ciągle zostaje.

martita87 - zdrówka życzę, bo teraz to najważniejsze. co do leków to nie chcę się wypowiadać bo nie wiem, ale długo mi się to wydaje tak brać co 6h. Jak byłam chora na początku ciązy to lekarz kazał brać na gorączkę jak zaczeła się podnosić, ale nie regularnie. a na katar miałam jedynie krople z eukaliptusa na gorącą wodę wrzucać i trochę tym się inhalować, ale nie przesadzać. na gardło nic nie mogłam brac. No ale to było ok 12 tyg.

Co do mojej wagi to nie wiem sama czy powinnam się martwić czy nie. Dziecko jest ruchliwe, a to ponoc objaw tego że coś zle się dzieje, jeśli zmienia ruchliwość. Mam nadzieję, że wszystko jest ok i już. jeśli ograniczę się w 10kg na całą ciążę to będzie super, jeśli bdize to mniej to też fajowo, grunt żeby dziecinka dobrze rosła

Zakupy fajna sprwa, szykuj gniazdo póki masz sporo siły . My czekamy na wózek i nosidełko. Dziś przez allegro zamówiłam komodę i łóżeczko, ale dawno zdecydowałam że to będzie klupś marsell - podobająmi się te sówki

Co do używanych rzeczy to grunt je wyprać, ze 2 razy i myślę że będzie git. w sumie ubranka mam nowe, może część dostanę od koleżanki. Ale nowe też przepiorę 2x.
    za to kupuję pewne rzeczy z 2giej ręki. Wczoraj odebraliśmy nawilżacz powietrza za 10eur/40pln, stan bdb, troszkę osadu z kamienia. Odbieraliśmy od kogoś z domu wiec mogłam znów zobaczyć, że dom czysty i zadbany więc luzik. tak też kupiłam leżaczek, czy wanienkę ze stojakiem. Teraz poluję na nianię, ale chcę taką z kamerką już. Ktoś w oklicy sprzedawał, ale za drogo chciał, negocjowaliśmy, obniżył cenę, zgodziłam się i cisza od prawie tygodnia, czyli pewnie komuś sprzedał. Jeszcze mam sporo czasu więc poczekam.

w sumie zostało mi zrobić zapas pieluch i innych środków higieny. większość zamówię przez net do teściowej, luby pojedzie wszystko razem odebrać.

jak będę mieć chwilę to chcę jakieś dekoracje zrobić. Żadna ze mnie artystka, ale może podołam zrobić je z filcu.

dagmaraz zupełnie dobrze Ci z tą wagą tak jak piszesz, pewnie jeszcze trochę przybędzie, ale juz nie za dużo. Jak u mnie w pracy ktoś się zapytał ile przytyłam i powiedziałam, że póki co 6kg to kobitki [starsze już] powiedziały mi, że one przybrały 20 i 27kg druga. No ale one już mają dorosłe dzieci, kiedys chyba też z cukrem się nie kontrolowało osób w ciąży no i była moda - jedz za dwoje...
    osoba od której odkupiłam wanienkę mówiła mi że ona przybrała [bo to chyba nawet nie można nazwać tyciem] 8kg.

Skurcze przepowiadające macie już je może?
    2 wieczory temu miałam skurcz w dole podbrzusza, coś jakby przy miesiączce i utrzymał się jakieś 30-40 sekund. więcej się nie powtórzył. Wizytę u ginia mam w środę i mam nadzieję, że powie że wszystko jest w porządku. Żadnych innych bóli czy krwawienia nie miałam więc mam nadzieję, żę wszystko jest ok.
    czy to mogłybyć skurcze przepowiadające i czy 29 tydzien to nie za wcześnie na nie?

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Nicol- u mnie ciąża wygląda dość nietypowo, bo leżąca, więc o skurczach nie powiem (ze strony brzucha takiego nic mi nie dokucza na ogół). Ale też bywało że zabolało jakoś dłużej, nie martwię się jakoś specjalnie, bo mała też się kręci, jak nie na pachwinę, to na pęcherz naciska, brzuch nie jest z gumy i jeśli to jednorazowe to się nie martwię. No i bywa że nie każde jedzenie tak super toleruję i też coś czasem zakłuje. Ja wagi pilnuję ze względu na startową, ale z małym przybrałam 25 kg (z objadania się, nie będę ściemniać) i nie było wesoło :/ Z kolei moja szwagierka przybrała 30 kg(!) bo strasznie zatrzymywała wodę, mimo ruchu i zdrowej diety, zrzuciła w moment. Imię wybraliście śliczne, bardzo mi się podoba, ale nie dziwię się że nie chcecie o tym gadać, każdy ma coś do powiedzenia, komentuje niekoniecznie miło i nie jest fajnie tego słuchać.
    Zuzol- właśnie czytałam że ta szczepionka jest na 10 szczepów bakterii, a Prevenar na 13, ale mam fajną pediatrę i pogadam z nią o tym przy okazji. Synka szczepiłąm na pneumokoki, małą też planowałam więc jak trzeba będzie to po prostu kupię.
    Martita- Bobini chyba jest teraz na promocji w Rossmanie Ja zdecydowanie nie mam nic przeciwko używanym, nowe kupuję prawie wyłącznie na wyprzedażach, czasem Pepco bo takie pojedyncze trafiają się fajniejsze, ale głównei w używki małego ubieram. Na gardło brałam jakiś odpowiednik tantum verde, bo w szpitalu tak mi zaleciła internistka,miałam zaczerwienione i bolało mocno, tyle że ja nie miałam infekcji tylko takie efekty spania przy włączonym non stop kaloryferze. Ale wyraźnie pomogło. Trochę mnie dziwi też że ci lekarz każe taką temperaturę zbijać, i trochę bez sensu, ibuprofen działa jeszcze przeciwzapalnie i ma jakiś sens podawanie tego dłużej, ale paracetamol tylko doraźnie na ból i gorączkę. Ale myślę że lekarz mądrzejszy ode mnie. Fajna ta opcja z położną, 100 zł za całość? Serio? To naprawdę tanio.

U mnie kolejny leniwy dzień, mama jutro zabiera mojego małego więc w ogóle luzik totalny będzie, bierze go do siostry, na smażenie pączków, ale to niespodzianka ma być. Już widzę jaki będzie szczęśliwy Nigdy nie widział takiego smażenia w domu, a pączki uwielbia, jak przystało zresztą na dziecko urodzone w Tłusty Czwartek.
    Mąż powoli odgrzebuje pokój pod remont ale idzie mu to jak krew z nosa, nie wiem czy śmiać się czy płakać. Ja jak na razie pozbywam się rzeczy które mam takie że szkoda wyrzucić i komuś się mogą przydać, typu stare torby, głośniki. Zawsze to cokolwiek do przodu. Ciuchów mam całą górę, w dobrym stanie, wyrzucić szkoda a używane już nie schodzą tak dobrze, ale mam nadzieję że za grosze i to zejdzie.

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    martita my byliśmy w przyszpitalnej szkole rodzenia. Zajęcia odbywały się przez jeden weekend od 9 do 16.

U mnie też waga rośnie powoli, zobaczymy co będzie dalej. Mała rośnie po około 110g tygodniowo, sama nie wiem jak mam się nie martwić skoro np. u dagmaraz dzidziuś przybiera po około 250g tygodniowo. Wiem że każde dziecko i każda ciąża jest inna ale jeśli córka nie rozpędzi się z przybieraniem to w terminie porodu będzie ważyła równo 2,5kg a to już trochę mało.

My z wyprawki większość mamy choć po zajęciach z położnymi dokupię jeszcze parę rzeczy, które mogą okazać się przydatne. Dotychczas nie kupiłam laktatora to polecano mi się wstrzymać do porodu, żeby sprawdzić czy będzie potrzebny.... A teraz myślę o zakupie zwykłego ręcznego laktatora.

Co do używanych ubranek dla dzieci, to ja mam prawie wszystko po innych dzieciach. Część dostałam część dokupiłam na OLX. Większe zaufanie mam do ubranek wypranych kilkanaście razy przez inną matkę, niż do nowych zawierających jeszcze farby itp z produkcji. Kupiliśmy małej w pepco może jeden pajacyk i dwa body bo nam się spodobały.
    Ostatnio edytowane przez nihill ; 16-01-17 o 11:01

Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Nihill jeśli się martwisz poproś lekarza o zbadanie przepływów. To wyjaśni czy dzieciątko ma wystarczająco składników odżywczych. Jednak nie w każdym gabinecie zrobią to badanie. Być może taka jego uroda

Co do leków i gorączki, ja w 20 tyg przechodziłam zapalenie ucha środkowego. Wiadomo antybiotyk niezbędny, ale prócz tego właśnie tantum verde w sprayu i przeciw gorączkowo/bolowo tylko doraźnie jakby nic nie pomagało. Myślę że nie ma sensu nic brać jeśli nie jest to konieczne.

Nicoll Skurcze w tej jak i w poprzedniej ciąży odczuwam od ok 20 tyg. Raz na jakis czas, początkowo brzuch tylko twardnial, teraz czasem pojawia się dyskomfort w podbrzuszu i trudności w oddychaniu. Jeśli takie skurcze sa sporadyczne nie ma się czym martwić ale musisz je obserwować. Zbyt częste mogą powodować skracanie szyjki (u mnie teraz tak bylo, ale dostałam luteine i wszystko się uspokoilo). Lepiej powiedz o tym lekarzowi przy następnej wizycie. Tak dla świętego spokoju

Ja nie chodziłam do szkoly rodzenia ale moja znajoma sobie chwali, trafila na rozsądna polozna i cenne rady.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    kakadin

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-27 zobacz kalendarz
    hej

u nas wszystko dobrze, cieszę się, ze u Was również szczególnie trzymam kciuki za mamy bliżniaków, zeby jak najdlużej udało się utrzymać maluszki w brzuszkach.
    My czekamy na Laure ostatnio na badaniu usg wazyla 1200. Dzisiaj zaczął się 31 tydzień U nas w pracy wszyscy na l4, bo chory , z katarami i etc. Moje dzieci na szczęście na razie zdrowe i odpukać żeby tak zostało

Zaczyna mi doskwierać już ta ciąża, czuje się zmęczona, może dlatego, ze to już moja czwarta ciąża i 3 maluchów w domu do ogarnięcia .. na pewno jak nie ma się dzieci można bardziej skupić się na sobie, tak to już nie ma czasu. Często boli i kuje mnie w kroczu, pytałam o to lekarza, ale szyjka się nie skraca i wszystko jest ok, wiec to chyba uroda kolejnej ciązy.. aczkolwiek jest to klopotliwe.

co do szczepień, polecam szczepienie na ospe dla starszaków ja szczepilam srednie i mlodsze dziecko, ze starszym nie zdążyłam bo złapał jak mnial 1,5 roku;/ i bardzo się męczyliśmy teraz ma 10 lat i po ospie została mu mała dziurka na czole. Corka mojej kolezanki w wyniku powikłan po ospie trafila do szpitala, wiec to naprawde moze byc groźna choroba. u nas po szczepieniu żadnych powiklan wszystko super ok.

Czy macie już spakowane torby do szpitala ? ja stwierdzilam ze spakuje w 36 tygodniu.

O mnie
    nihill mna to ty sie nie sugeruj,bo mi to sie wydaje ze mialam zle obliczenia na usg do tej pory maly raczej rosl powoli,wiec mi tez sie nie chcialo wiezyc ze nagle w miesiac przybral prawie 1kg za tydzien mam kolejne usg bo teraz juz co 2tyg bede miec i wcale sie nie zdziwie jak maly nadal bedzie mial te ok 2kg i sie okaze ze niby nic nie przybral

O mnie
    kakadin masz trojke maluchow w domu??! jestes moim idolem! ja mam jedno i jestem bardziej zmeczona teraz niz jak w pierwszej ciazy pracowalam do 36tyg
    ja to sie martwie jak dwojke ogarne,jak maly sie urodzi,a jakbym miala juz taki komplecik to bym chyba na zawal zeszla a najlepsze ze zawsze chcialam miec 3-jke dzieci,bo nas czworka w domu byla i fajnie bylo,ale syn tak mi popalic dawal za niemowlaka i teraz tez jest bardzo zywym dzieckiem,ciagle sie budzi w nocy mimo swoich 3,5roku,ciezko mu usiedziec chocby na chwile i przeraza mnie mysl ze drugi bedzie taki sam.smycze bede musiala im kupic

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów