Strona 223 z 247
Pokaż wyniki od 2,221 do 2,230 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Witam po kolejnym długim weekendzie Powoli wychodzę z przeziębienia, choć katar nadal mi towarzyszy. Dziś mam wizytę z USG 3trymestru. I zobaczymy córkę po całym miesiącu, jestem ciekawa czy urosła stosownie do mojego brzucha

Wyprawka już prawie cała skompletowana, jakoś zebraliśmy się z mężem w ten weekend i mamy już prawie wszystko. Teraz zastanawiam się tylko nad płynem/ proszkiem do prania dla dziecka, który polecacie?

2. dzieckozakupy.pl
    Witam wszystkie mamusie

Jestem na III roku fizjoterapii i w przyszłości chciałabym pracować właśnie z kobietami w ciąży. Dlatego też moja praca licencjacka tego dotyczy. I tu zwracam się do Was z moją ogromną prośbą. Krótka ankieta, zaledwie 10 pytań, a mi pomoże w napisaniu pracy. Będę bardzo wdzięczna każdej z osobna

link do ankiety:
    https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1

Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    nihill ja też już ogarniam wyprawkę
    Uniwersalne ubranka przywiozłam od teściów po synku a typowe dla dziewczynki odkupiłam od sąsiadki ( w zasadzie jeszcze jej nie zapłaciłam ale biorę ). Dostałam jeszcze paczkę od męża siostry ze stanów a tam było 9 komplecików ubranek i śpiochy więc więcej już nie potrzebuję.I dzisiaj wstawiłam pierwsze pranie dla córy.
    Muszę jeszcze kupić materac i wanienkę. Mam na liście jeszcze trochę drobiazgów które mam nadzieję że kupię na spokojnie jak moja mama do mnie przyjedzie w przyszłym tygodniu. O środkach do mycia pisałam ja używam z rossmana beabydream.

Amimami jesteś już w domu?

dagmaraz jak idzie szukanie mieszkania w jakim mieście mieszkacie ? Mi się udziela syndrom wicia gniazda ale niestety mąż mnie powstrzymuje ( oczywiście dlatego bo mu się nie chce) ale w sobotę zmusiłam go do uprania i zmiany firanek i zasłonek - oczywiście walczyłam 3 dni.

Ja mam usg w piątek jestem ciekawa co u dzidzi

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    martak no chyba wlasnie znalezlismy.jutro jedziemy jeszcze do biura agencji dogadac szczegoly i podpisac przedwstepna umowe.takze pod koniec stycznia juz powinnismy moc ruszyc z remontem,bo wlasciciele maja sie wyprowadzic.remontu nie ma ogromnego wiec mam nadzieje ze maly nie postanowi wyjsc przed czasem i da rodzica sie w spokoju przeprowadzic i przywitac malenstwo juz na swoim
    kupujemy mieszkanie w bloku 4 rodzinnym na wsi.zalezalo nam na garazu i ogrodku,jest jeszcze wspolne ogrodzone podworko.szukalismy czegos na wsi bo my "wioskowi" z mezem.plus ceny mniejsze i utrzymanie ale wies duza.jest na niej przedszkole i podstawowka do klas 3.dalsza edukacja w miesteczu oddalonym o 6km,albo w drugim wiekszym 10km,takze nie jakies zadupie

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Dagmaraz- to powodzenia z mieszkaniem, trzymam kciuki
    Amimami- dobrze że już do domu i że dziewczynki duże.
    Nihill- fajnie że masz już tyle z głowy. Jak po wizycie? A co do proszku- pisałam że mój mały był taki mocno uczulony na chemię. I prałam wszystko głównie w płynie dla niemowląt marki własnej Auchan. Cena niska, wolałam płyn bo wydawało mi się że lepiej się wypłukuje, a ładnie wszystko dopierał, łącznie z plamami po kupie itd. No, może marchewce ze słoiczków nie dał rady, ale takiego który by dał jeszcze nie znalazłam,

Syndrom wicia gniazda i mi się udziela, nawet się ostatnio pokłóciłam z mężem, i to ostro- a od początku ciąży jakoś się trzymamy na spokojnie. Ale mnie po prostu roznosi jak widzę że jeszcze remontu nie rusza, teraz miał pierwszy wolny weekend to... poszedł do pracy bo go pytali czy może (z poprzedniej jeszcze). Grr... a pokój nie ruszony. A dopóki się nie ogarnie pokoju, nie powynosi/posprzedaje niepotrzebnych rzeczy, nie kupi komody, to nie ma co też szaleć z kompletowaniem wyprawki.
    Wczoraj dopiero usiadłam i spisałam wszystkie mniej i bardziej potrzebne rzeczy, na szczęście oprócz materacyka i komody nic właściwie z tych droższych nie potrzebujemy, bo sporo czeka po małym. Ale samych pierdółek też się robi mnóstwo, i to nawet zakładając że na początek jedna paczka pieluch i dla mnie najtańsze staniki, bo nie wiem jeszcze jak mi się rozmiar zmieni. Nawet nie mam w co dziecka spakować, bo mam tylko dla siebie taką walizkę jak na podręczny albo zupełnie wielgachną. Odłożyłam na razie z synkiem kilka sztuk, mam całą torbę takich na dziewczynkę, ale 90% w majtkowym różu, takim że aż gryzie po oczach.Ja rozumiem że dziewczynka i można jej coś dobrać w takich kolorach, ale to już dla mnie za dużo i mam nadzieję że sprzedam.
    Jeszcze samochód musimy kupić, nie wiem kiedy i za co, mam chwilowo serdecznie dość :/ Jakiś kryzys chyba przechodzę.
    Dobrze że synek od lutego będzie już na pełen etat w przedszkolu, miał iść od stycznia ale papierologia nas trzyma, na razie jeszcze adaptacja. ajnie że go zaprosili i chodzi teraz na 2 godz od czasu do czasu żeby się oswajać. Jutro właśnie mam z nim znowu jechać.
    Ostatnio edytowane przez Historynka ; 09-01-17 o 17:11

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Witam i ja

Nicol, ale ci dobrze, ja miałam po 1 h 184 , po 2 h 142...i musiałam do diabetologa i teraz dieta cukrzycowa i kłucie 6 razy dziennie...moja gin stwierdziła, podobnie jak i w poradni że norma jest trochę , ale przekroczona, więc coś się dzieje i trzeba to nadzorować...

Generalnie leci do przodu, mały na 28 i 4 dni ważył 1240 g, więc spoko Wyprawka sama się nie chce kompletować, musze się za to zabrac. Póki co mamy w weekend jechać oglądnąc łożeczka...

Fajnie, że i wasze dzieciaczki zdorwo rosna

Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Ja polecam produkty marki Dzidziuś. Osobiście wolę płyn, bo moja pralka nie dokładnie wyplukuje proszek z szuflady. Prałam rzeczy synka i nic się nie działo, teraz wypróbujemy na dziewczynkach.

I niestety nie w domu. Wczoraj i dziś rano lekarz twierdził że wyjdę jak tylko ktg będzie dobre, a pozniej okazało się że mam lekko podwyzszony kwas w moczu i trzeba powtórzyć badanie. Wszystko byłoby ok, tylko badanie miałam w pt i wygląda na to, że dopiero teraz ktoś do niego zajrzał. Tak już pewnie byłoby powtórzone a ja nie musiałabym tyle tu siedzieć. Ręce opadają...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Aminami szkoda że się nie udało wyjść wg planu.... Mam nadzieje, że lada moment Cie wypuszczą do domu. Niestety w szpitalu trzeba samemu wszystkiego pilnować i pytać...

My wczoraj byliśmy u lekarki na wizycie kontrolnej i mieliśmy USG trzeciego trymestru.
    Córka rośnie zdrowo, choć nie przybiera bardzo na wadze, na ten moment waży 1350g czyli przybiera średnio 110g tygodniowo (wg pomiarów z USG dziś jest 28tc i 5dni czyli dobry tydzień mniejsza niż wskazuje miesiączka na szczęści do 3 tygodni różnica nie stanowi problemu).
    Ma długi nogi, którymi niestety ustawiła się do wyjścia. Mam nadzieję, że się obróci, bo planowałam poród naturalny i bardzo mi na tym zależy, a wiadomo w tym ułożeniu nie będzie to możliwe. Poza tym u dziecka wszystko dobrze, organy rozwinięte są prawidłowo. Puściła oczko do taty

U mnie żadnych poważnym problemów nie ma, szyjka długa i zamknięta. Nie pojawiają się obrzęki nóg, ustąpiły bóle. Podczas USG lekarka pokazała mi powód bólu i ucisku żeber to główka dziecka uciska gdy mała się prostuje....
    Niestety dostałam antybiotyk, ze względu na wyniki badań moczu, podwyższone leukocyty i bakterie. Kuracja trwa 5dni i jest bezpieczna w ciąży, mam nadzieję że to pomoże.

CO do proszku to kupiłam BOBINI w Rossmanie takie poleciła mi bratowa, zobaczmy jak córka na niego zareaguję.
    p.s. Cena za 1.8kg to 22zł

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Amimami, szkoda, że jeszcze w szpitalu...

Nihill, mam nadzieję, że mała sie obróci. Ma na to jeszcze troszkę czasu

ja do prania przy obu córkach używałam marki Lovella, proszek i płyn..i teraz tez przy tym zostaję. Kupuję dużą paczkę 5 kg za ok. 40-50 zł w zależności od promocji czy też nie, i jest tez dostępny w mniejszych opakowaniach w Biedronce czy innych sklepach.

Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    dagmaraz super informację na pewno zdążycie na czas Mąż też się pewnie zaangażuje na całego aby już z maleństwem mieszkać " na swoim". A czy twój synek chodzi do przedszkola ?

Historyjka rozumiem Cię że irytuje cię postawa męża tym bardziej że ty musisz się oszczędzać i o wszystko prosić.... Ja też nie mogę robić wiele rzeczy a jak proszę męża to zrobi ale kiedy on ma na to ochotę a jak się czasem zdenerwuję i zrobię sama to jest w domu awantura... Z drugiej strony wiem że jak wraca do domu z pracy to czasami nie ma po prostu siły....
    nihill też ostatnio miałam podwyższone leukocyty trochę się zestresowałam i nim poszłam do lekarza jeszcze raz zrobiłam badanie i leukocytów już nie było - lekarz powiedział że mogli mi zabrudzić materiał do badania. Ale ty jeszcze miałaś dodatkowo bakterie. Ja z bobinie kupiłam raz chusteczki do pupy na wakacjach dziecko dostało alergii a mnie aż dusiło od zapachu jaki miały- więc do tej marki się zraziłam. A jeśli chodzi o ułożenie małej chyba jest jeszcze szansa że może się obrócić ale rozumiem Twój stres też wolę rodzić naturalnie.

Amimiami rozumiem /twoją irytację ale cóż czekaj cierpliwie nie masz na to żadnego wpływu.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów