Strona 222 z 247
Pokaż wyniki od 2,211 do 2,220 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Amimami super, że dziewczyny duuuuże są już na kiedy masz termin, bo nie masz w stopce a nie pamiętam

Dagmaraz – no wlasnie zglupiec mozna z tymi materacami…. I paroma innymi rzeczami. Czasem jest tak ze ktos cos napisze i potem to leci w swiat. Wydawaloby sie ze rzeczy naturalne sa lepsze [i tez lepsze dla srodowiska] ale od tych opinii to zglupiec mozna.
    Ostatnio kolezanki podpytywalam co i jak bo 2mies temu urodzila 2go dzieciaczka, tym razem w Szwajcarii. Pisala mi ze tam polozne mowia zeby dziecko kompac w samej wodzie i dopiero po jakims czasie dodac plyny i mydelka. Z oliwka podobnie – tylko jak trzeba bedzie. Dupcie wietrzyc a nie smarowac za kazdym razem, a smarowac jak cos zacznie sie dziac dopiero. I pare innych podobnych spraw. Kolezanka stwierdzila zej akos tak naturalistycznie tam podchodza do sprawy.
    A prawda? Prawda pewnie jest gdzies po srodku i to uzalezniona od dziecka i przypadku. W Niektorych krajach reklama robi swoje i wpedzanie matki w poczucie ze nie dba o dziecko jesli nie ma wszystkich rzeczy, ktore sa dostepne w sklepie.....

Jutro USG i wizyta u ginia. Juz sie nie moge doczekac.
    Wczo jak lezałam już w łóżku to dziecię się chyba odwracało i wydawało mi się że dupcią wypychało mi brzuch po jednej stronie. Wtedy jakoś tak w poprzek była bo aż brzuch był tak wypaczony, że luby bez problemu to czuł. Rewelacyjne uczucie 
    Jutro na usg musze zapytac sie jak czesto dzieci sie przekrecaja w brzuchu – w sensie czy to moze byc pare razy na dzien, czy moze co pare dni, czy moze zalezy od wieku ciazy [to wiadome – kwestia miejsca] i dzieciny. Dzis jakas spokojniejsza jest, choc rano była impreza w brzuchu.

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Hej. Teraz jestem w 31 tyg. A termin mam na 8 marca. Zobaczymy jak to będzie. Póki co w szpitalu badania porobili, zdaje się że mam dostać sterydy dla malych w razie gdyby wyszły wcześniej. Wyszło że dziewczynki jednak większe 1610 i 1540.

Z góry przepraszam za literówki itp ale będę pisać z telefonu a ten czasem żyje własnym życiem.

U nas też wkracza ten naturalizm. Coraz częściej słychać aby nie przesadzać a nawet nie używać kosmetyków o ile to nie jest konieczne, nawet przy zmianie pieluszki myć czysta woda, bez chusteczek czy kremów. Może to i dobrze. Trzeba znaleźć złoty środek

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    nicol ja tez przy synku naczytalam sie wlasnie zeby nie smarowac za kazdym razem pupy kremami,tylko wietrzyc a smarowac np raz dziennie.i tak robilam.krem mialam z weledy i teraz tez bede taki uzywac.akurat kosmetyki naturalne lubie i sama tez uzywam.nie uzywam do tej pory przy synku nic z slsami bo wysuszaja i sama tez sie myje jego plynem,albo czyms bez slsow.na odparzenie i tak najbardziej jak juz zlapal pomogla maka ziemniaczana i wietrzenie-a dodam ze rzadko byl odparzony.do wody nie dolewalam codziennie nic,mylam hippem.raz na dwa trzy dni dolewalam oliwki.naczytalam sie poprostu ze skora ktora nie jest alergiczna nie potrzebuje dodatkowego nawilzenia i powinna "wyprodukowac" naturalna warstwe ochronna.emolium mialam bo dostalam i zuzylam,ale trwalo to chyba z rok.nie chcialam bez potrzeby oblepiac skory.co innego atopia i problemy skorne.wtedy tak,jak najbardziej

O mnie
    co do chusteczek to uzywalam i uzywac nadal bede,ale jednak wybieralam te z dobrym skladem,bo skoro mam wybor ,cena tez nie wieksza,wiec nie widzialam potrzeby faszerowac skory niepotrzeba chemia,ktora i tak jest prawie wszedzie.w proszku dla dzieci pralam ok pol roku,potem stopniowo przechodzil na nasz.nie jestem za calkiem eco wychowaniem,ale tak wyposrodkowalam.niektore rzeczy maja wedlug mnie calkiem uzasadniony sens i je stosuje,przy innych przymrużam oko.

Member
    nicol21

O mnie
    Po USG i po wizycie u ginia. Ogólnie nawet dobrze.... malenka ma 1315g i jakieś 37-38cm, więc do konca marca musi sporo przybrać na wadze oraz trochę urosnąć.
    O 9 rano miałam usg i była zwrócona głową w górę, o 11 miałam wizytę u ginia i była już głową w dół [badnaie bez usg]. chyba wiercipiętkna z niej. Pytałam na usg i u lekarza jak często się dzieci przekręcają na tym etapie i stwierdził że zależnie od płodu, ciązy [1sza, 2ga, etc] to może być to prawie że ciągłe.
    Serduszko malenkiej w porządeczku, dziura jest tak jak każde malenstwo w ciąży. Dziura w serduszku zamyka się gdzieś w 1szej-2giej dobie życia, czasem po paru dniach.

ze śmiesznych rzeczy to na usg było widać jak mała liże pępowinę lekarz stwierdził, że to dobry odruch bo uczy się przełykania

z mniej pozytywnych rzeczy to na usg wyszło że prawa nerka jest ciut za duża. Obaj lekarze kazali mi się nie martwić, ale wiadomo jak to jest. mam nadzieję, że to przejdzie.
    druga mniej pozytywna rzecz to mam cukier graniczny... i bana na wszelkie słodkosci w jakiejkolwiek ilości. po 60min miałam 160 [poniżej 180 jest ok], a po 120min miałam 156mg/dL, a norma jest poniżej 153. Lekarz stwierdził że nie wyśle mnie do diabetyka, ale mam się pilnować.
    Pochwalił za utrzymanie wagi. Jego waga jest śmieszna zawsze zaniżała wagę. Dziś pokazała równe 70kg, a na mojej elektronicznej domowej rano było prawie 72kg, Tyle że poprzednim razem waga lekarza pokazała prawie 71. no nic, trzymajmy się 2 wag

wykorzystałam dzien wolny i skoczyłam też do sklepu z rzeczami dla dzieci, który polecala mi koleżanka. Niby ogromny, niby duży wybór, ale aż tak mnie nie powalił. Cos tam kupilam, nie powiem.... najbardziej zadowolona jestem z worka do spania, bo kupiłam taki 1-6m, raczej zimowy z odpinanymi rękawkami i co na dole też można go rozsunąć. Plus ma jeszcze takie jakby rękawiczki na rączki - wiecie, taki zawijany rękawek jak niektóre bluzeczki mają.

za to jadąc do domu najadłam się mega stresa.... dzwoniła pani, która do nas przychodzi pomóc sprzątać i powiedziała że mój pies znów zwiał i że go od jakiś 2h nie ma!!!!! Mega stres, bo moja psinia ma trochę ponad roczek, jest głupiutka i nie umie rozglądać się przy przejściu przez ulicę tylko leci tam gdzie coś go zaciekawi... Wkurzyłam się że do mnie od razu nie zadzwoniła, tylko dopiero jak musiała jechać do domu. W dodatku nie miał zapętej obroży z naszym nr telefonu!!! Ale jak dotarłam do domu to pies mnie przywitał. Przyniosła go sąsiadka. Ufffff uffff. Musiałam się bardzo powstrzymywać po drodze żeby się nie poryczeć. Nawet nie chcę sobie wyobrażać coby było gdyby się nie znalazł, albo gdyby mu coś się stało.
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 06-01-17 o 14:55

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    [QUOTE=martkak;3007840]Aplaneta super że lekarz cię uspokoił z wynikami badań mi też wyszły nie najlepiej dzisiaj powtórzyłam mocz na własną rękę i idę na wizytę w czwartek.
    A masz już wstępny termin na cc jak o Tobie czytam to zaczyna do mnie docierać że do rozwiązania bliżej niż dalej i muszę się zacząć organizować....

Martkak u mnie jest tak ,że jak lekarz da skierowanie na cc to idziesz do szpitala, w którym chcesz mieć wykonaną cesarkę i termin ustalają w szpitalu. Jeszcze jakieś 60 dni i zobacze drugą córeczkę po tej stronie ! nie mogę się doczekać .
    A dziś się jakoś słabo czuję i na dodatek męczy mnie biegunka a mała ładuje po pęcherzu pewni znowu jest nóżkami na dole :/

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    Nicol21 to bardzo dobra waga , moja mała w 28+4 ważyła 1170 g

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Nicol dobrze ze wszystko sie tak potoczylo w zasadzie podsumowujac to wiesci wszystkie dobre.cos tam nie tak z cukrem,ale tragedii tez nie ma,wiec tylko sie cieszyc

ja mam wizyte we wtorek.ciekawe ile maly juz wazy.bede w 31tyg i 3 dn,wiec juz moze z 1500 bedzie mial,bo on taki nie za duzy od poczatku

Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Dzidzie coraz wieksze i carz wiecej sie dzieje. Jak miło czytać takie dobre wieści od was
    Ja dostałam dwie dawki sterydów na plucka i luteine aby szyjka mi się nie skracala. W zasadzie mogłabym jutro iść do domu, ale do poniedziałku na pewno mnie przetrzymaja. Tylko odliczam

Member
    nicol21

O mnie
    Amimami wypis dzis ? wreszcie do domku?

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów