Strona 220 z 247
Pokaż wyniki od 2,191 do 2,200 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Ważna jest data z kalendarza lub pierwszych USG, później wzrost dzieci się różnicuje i już data z USG nie ma znaczenia Tak było z moim szkrabem, wg USG urodziłam koło 36 tyg.ciąży A jakby nie patrzeć wyszedł 10 dni po terminie.
    Teraz mam weselej, bo wygląda na to, że jedna dziewucha urodzi się 5-6 dni przed drugą

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Witam Was w Nowym Roku

Dziękuję za wypowiedzi co do wagi i brzuszków. U mnie od przed świąt niezmiennie 9,5kg na plusie mam nadzieję, że to sprawa zmniejszającej się ilości wód płodowych w III trymestrze oraz mojego tłuszczyku, a że moi chłopcy ładnie rosną. Dowiem się w czwartek, bo wtedy mam wizytę. Natomiast w ciąży z Lili mialam dlugi czas wysoko brzuszek, a teraz jest nisko, ale, jak pisze Amimami, pewnie ciężar razy 2 robi swoje

Witam też serdecznie nowe Mamusie

Ja liczę wg daty miesiączki, bo po pierwsze miałam regularne (w miarę) cykle, a po drugie, ma podobnie, jak Amimami, jeden synek ma termin ciut wcześniej, niż drugi :P

Jeju! To i ja muszę się zmotywować do ostrej pracy nad wyprawką

Mówicie, że teraz panuje jelitówka? Bo mój mąż miał dziś jednorazową (oby na tym stanęło) wizytę biegunkową w toalecie. Ale staram się tłumaczyć to tym, że na obiad był bigos, a to ciężkostrawne, dawno nie jedliśmy, chyba z rok...pyszny był, ale mnie się odbija caly czas, a jadłam ok 13tej...

Ja w Sylwestra nie dotrwałam do północy,,,a jak minął pierwszy sen, to miałam skurcze i bolało mnie cholernie biodro w charakterze skurczowym...ale jakos dotrwalam do rana...i się uspokoiło...

A moja córa spała na kokos-gryka i żyje i żadne insekty się nie zalęgły ale fajnie poczytać Wasze opinie, bo bedę kupowac dla synków, to zainteresuję się lateksowym

[B]aplaneta[/B a co Ci powychodziło w tych badaniach? MOze nie jest tak źle?

A czym planujecie smarować maleństwa? Bo ja używałam oliwki bambino i akurat sobie chwalilam, a teraz się dowiaduję, ze to samo zło :P
    Ostatnio edytowane przez rosalinn ; 02-01-17 o 19:11

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    rosalinn żelzo po niżej normy muszę pilnowac się , żeby anemii nie mieć jak w pierwszej ciąży , a w moczu leukocyty znów wysokie bakterie nieliczne i najgorsze kryształy szczawianu wapnia . Jutro idę do lekarza , jestem ciekawa co on o tych wynikach powie . TSH i ft4 w normie

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    aplaneta to trzymam kciuki, żeby lekarz coś zaradził, żebyś się nie niepokoiła...ja mialam w ciąży z Lilą i mam teraz ciągle fosforany bezpostaciowe, ale mój gin nie zwracał na to uwagi...a zażywasz żurawinkę?
    Anemia, to niewesoła sprawa, bo branie żelaza nie jest fajne...ale trzymam kciuki, żeby Cię to ominęło....

Junior Member Awatar Moniśka85
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-13 zobacz kalendarz
    O widzę, że wszystkie już pomału ogarniacie ciuszki itp...
    a ja jeszcze nie zaczęłam, powoli muszę się za to wszystko zabrać
    przede wszystkim wypadałoby się powoli zacząć pakować do szpitala:P
    dagmaraz- mnie też jeszcze czeka mały remoncik... a widząc po naszym tempie - jak to było z innymi pomieszczeniami to może się skończyć tuż przed porodem albo i po .... :P... eh

mam do was pytanie - dziś byłam w aptece po magnez- do tej pory brałam jakiś neomag (magnez + witamina B6)
    wydaje mi się, że lekarz sam wspominał, żeby brać magnez z witaminą B6
    natomiast Pani w aptece odradziła - stwierdziła, że kobiety w ciąży nie mogą brać B6...dziwne bo witaminy, które biorę (prenatal classic) też mają w składzie witaminę B6- może chodziło jej o to żeby nie przedobrzyć z tą witaminą...? a Wy co bierzecie za suplementy?
    Pozdrawiam

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Moniśka85 wydaje mi się, że właśnie o to chodzi, żeby nie przedobrzyć...zależy, ile tego magnezu bierzesz...ja brałam 1-2 tabletki magne-B6 lub magleku, ale jak zaczęłam mieć skurcze, to kupiłam sobie asmag...i biorę minimum 3 tabletki dziennie plus prenatal duo...poza tym kupiłam sobie wapń calperos, może dzieki temu, jak w ciąży z Lili nie posypią mi się zęby....

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez nicol21 Zobacz posta
    Witam martita87 i gratuluję malenstwa.

z tą datą to wyjdzie w praktyce. w moim przypadku data z USG pokrywa się z tą obliczoną na gazeta.pl więc się nie zastanawiałam. Choć przy pierwszej i pewnie każej ciązy różnie bywa, to będę się bardziej sugerować datą podaną przez lekarza i to tą bliżej terminu porodu, tak na jakieś 4tyg przed porodem. ja mam termin na 29go, choć luby zamawia dziecinę na 17go marca bo to jego data urodzin
    mi lekarz mowil ze data z pierwszego usg i om jest najwazniejsza.potem juz sa rozne pomiary i usg sie nie nalezy sugerowac

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny ja się troszkę przeziębiłam i na razie mam tylko katar i mam nadzieję że się nic więcej nie rozwinie.
    Co do wagi to ja mam jakieś 7- 8 kg na plusie, tyję książkowo. Czuję jakby dziecko mi się rozdwoiło w brzuchu, ruchy są dokładnie wszędzie, czasem równocześnie pod prawymi żebrami i przy lewej pachwinie. Mam czasem problem z oddychaniem. Do lekarza idę w poniedziałek i mam mieć USG III trymestru.
    Moja lekarka poleca mi Magne-B6 i łykam 2 tabletki dziennie.

Materacyk w łóżeczku mamy z gryki i kokosa.

Do pielęgnacji noworodka planuję używać serii Oilatum, ponoć sama emulsja do kąpieli pozostawia na skórze dziecka warstwę ochronną. Do tego dokupuję krem z tej samej serii.
    Ostatnio edytowane przez nihill ; 03-01-17 o 09:00

Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Do pielęgnacji mam kosmetyki z serii bambino i nivea. Proszek i płyn do prania Dzidziuś. Używałam ich przy synku, wszystko było w porządku. Jeżeli dziewczynki będą źle reagować to dopiero wtedy będę szukać.

Moniśka85 z witaminami nie można przesadzić, bo nasz organizm zwykle nie wydala ich nadmiaru a magazynuje w złogach. Więc jeżeli bierzesz jeden preparat z witaminą B6 to kolejny będzie raczej zbędny. Wyjątek to oczywiście niedobory itp

Właśnie przyszły butelki/laktator/materacyk - no więc wyprawka w komplecie. Tylko jakoś nie mogę się zmotywować aby uszykować rzeczy do szpitala dla siebie i dzieci
    Większość z was ma jeszcze mnóstwo czasu na szykowanie, więc spokojnie Ale podziwiam Cię Rosalinn... mnie lekarz tak straszy wcześniejszym porodem, że szybciutko się zmobilizowałam do szykowania, a widzę, że u Ciebie jeszcze spokój i cisza

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Nihil- hihi, ja mam dokładnie tak małą położoną, główką wbija się w lewą pachwinę, a kopie po żebrach z prawej strony

Zdrówka dla wszystkich zasmarkanych, u nas przyszła w końcu prawdziwa zima i może wybije tą zarazę.
    Byłam dzisiaj na mini zakupach, mały ma adaptację w nowym przedszkolu, poszedł na 2 godz i nie opłacało mi się wracać. I oczywiście zajrzałam do swojego ulubionego ciucholandu, wyszłam ze spodenkami, body i pajacykiem Ale znalazłam pajacyk na noworodka taki z odwijanymi rekawkami, bardzo polecam zwłaszcza na pierwsze dni jak są ostre pazurki, bo łapki- niedrapki jednak albo spadają, albo obciskają jak ciasna gumka, a takie rękawki są świetne.
    Miałam odczyn Coombsa do zrobienia, bo mamy ryzyko konfliktu serologicznego, synek był ze mną w labolatorium i prosił żeby też mu robić badania- zrobiłam mu morfologię bo dawno nie miał, już prawie 2 lata. A skoro się upierał że chce... Całą drogę bawił się w śniegu, to jest jakiś eskimoski podrzutek, a na pewno skandynawski (patrząc na urodę). Nie lubię upałów, ale on w ogóle nie lubi wysokich temperatur a zimę po prostu uwielbia i cały rok czeka na śnieg, i jest taaaaaki szczęśliwy Wczoraj jak tylko mąż po pracy obiecał mu spacer i zjazdy na jabłuszku nad Wisłą to mu żyć nie dał dopóki nie wyszli.
    Mąż zaczął nową pracę i sam jest w szoku, pierwszy raz w życiu chyba ma takie unormowane godziny pracy, 8:00-16:00 i wolne weekendy. Zaczynam nawet wierzyć że remont ogarnie Zwlaszcza że dostaliśmy kawałek piwnicy na swoje graty. Nie mogę się doczekać aż zrobimy pokój, trzeba dać panele, zerwać płytki ze ścian, wygładzić, pomalować, wybić drzwi z drugiej strony... i mogę potem szykować dla maleństwa wszystko.
    Muszę dokupić wanienkę (stelaż mam), kieszenie na łóżeczko, lampkę, przewijak, akcesoria kosmetyczne, materacyk...
    Co do materacyka,chyba wybiorę też lateksowy albo taki jak mały miał, piankowo- sprężynowy, nie mam żadnych złych doświadczeń z gryką i kokosem ale wiem że się bardziej zbierają roztocza i może uczulać.
    Co do kosmetyków... z synkiem miałam raczej praktyczne podejście, że kosmetyki jakiekolwiek, byle dla niemowląt, proszek zwykły tylko płukane porządnie... Okazało się że ma tak koszmarne alergie skórne na wszelką chemię że wszystko było prane w niemowlęcym płynie, płukane, prasowane, jego ubranka ponad 1,5 roku. Potrafił mieć cała dłoń wysypaną jak złapał przy karmieniu za mój stanik rączką, jak używałam balsamu do ciała i go przytuliłam to miał wysypkę na buzi. Więc nasza pościel i ubrania też prane w jego płynie, kosmetyki możliwie naturalne, jak go braliśmy "w trasę" to zawsze z jego kocykiem, pieluchami flanelowymi żeby podłożyć. Na brud jako taki czy gołą ziemię nie reagował w ogóle, żeby było zabawniej. Kąpany był w Emolium, smarowany dodatkowo kremem Lipobase na buzi i dłoniach.
    Co ciekawe, alergii pokarmowych nie miał żadnych, jadłam bez problemu cytrusy, orzechy itd,on też szybko jadł miód czy ryby, owoce egzotyczne, nic go nigdy nie ruszało.
    Mam nadzieję że mała nie będzie miała takich problemów.
    Na początek kupuję kosmetyki HiPP, zwłaszcza teraz jak poczytałam sobie więcej o składach. Wiem że Babydream są fajne ale zapach mi nie do końca pasuje. Albo poszukam jakiś eko w ogóle. Teraz w ciąży ciągle używam oliwki Hipp, chociaż na ogół fanką oliwek nie jestem, wolę mleczka, i sprawdza się super, małego też tym smaruję.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów