Strona 214 z 247
Pokaż wyniki od 2,131 do 2,140 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    nihill u mnie w tym roku pierwszy raz żywa choinka, a mieszkamy razem z mężem już 9 lat... coś mnie tak natchnęło Wczoraj zakupiona, teraz czeka na przystrojenie. Na szczęście przygotowywać nic nie będę, bo na święta do rodziców jedziemy, a że z wielkim brzuszkiem ciężko to nawet za bardzo nie pomogę.

Samopoczucie dobre, aczkolwiek już mi doskwiera ten nadmiar ciałka i nie mogę się doczekać jak wrócę do swojej figury :P
    Do tej pory tylko czytalam, że mamy bliźniaków już od 7 miesiąca słyszą od obcych, że pewnie poród tuż tuż... No cóż, wczoraj sama tego doświadczyłam Pan uparcie mi tłumaczył, że jego żona też miała po nowym roku rodzić a rozsypała się po świętach Hmm, nie zamierzałam mu nic tłumaczyć, więc pewnie nadal myśli, że zaraz urodzę

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Amimami- pocieszę Cię że mnie już na poprzedniej wizycie położna pytała czy ja na ktg

Też mam już solidny brzuszek, czuję jak ciąży jak wstaję,ale apetyt też mi dopisuje (w końcu) i muszę się pilnować żeby nie przesadzać z jedzeniem. W czwartek mam wizytę, ciekawe ile będzie na wadze. Muszę skoczyć przed nią na krzywą cukrową, bo w poniedziałek kończę 27 tc i najwyższy czas.
    U nas święta ograniczają się*do jeżdżenia do mamy, co roku pomagałam sprzątać na ile mogłam, w zeszłym roku ciągle pracowałam, nawet w wigilię. W domu raczej nic nie robimy bo my nie kościelni i świąt jako takich nie obchodzimy, ale w tym małemu ciocia kupiła choinkę bo bardzo prosił, cieszy się okropnie więc niech ma.
    Robił mi wczoraj synek lekcję szachów, jest naprawdę świetnym nauczycielem, nie mam pojęcia skąd mu takie pomysły przychodzą do głowy ale przeszkolił mnie bezbłędnie z nazw, rozkładania i ruchów poszczególnych pionków, wymyślał nawet ćwiczenia żebym sobie utrwaliła, widać że to bardzo lubi. Zmienia teraz przedszkole i w nowym niestety nie będzie miał już tych lekcji, muszę mu jakiegoś klubu poszukać dodatkowo bo widzę że się zakochał w tej grze, niech ma.
    Kaszlał wczoraj jak nieszczęście, mąż był z nim na zajęciach w środę i mówił że było jedno dziecko właśnie takie kaszlace w grupie, kurcze, rozumiem jeszcze katar, ale przy kaszlu te dzieciaki nawet buzi nie zasłaniają. Ale cytryna, syrop z bzu i dzisiaj znowu śpiewa, więc może przejdzie bokiem.
    Miałam wczoraj cały dzień w papierach, formularzach, zaświadczeniach, już wymiękałam na wieczór, nie cierpię takiej głupiej, papierkowej roboty.Żeby ktoś to jeszcze czytał w ogóle...

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Witajcie
    oj, mnie też już coraz ciężej... aktualnie 8,5kg ma plusie...

Amimami coś w tym jest mnie pani w sklepie pytała, czy jeszcze w tym roku będę dziecko bawić :P

No nie jest najgorzej, jeśli chodzi o macierzyński w PL etc., ale np. pracownicy Lufthansy Passage (nie wiem, jak pozostałe spółki, bo zajmowałam się administracją kadrową pilotów i stewardess), mają w przypadku bliźniaków o wiele dłuższy macierzyński, a wychowawczy dwa razy dłuższy. Poza tym, ciekawe modele pracy, bardzo elastyczne...

My już choinki ubrałyśmy, wyjątkowo tak wcześnie, bo Lili bardzo chciała...

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    A jeszcze co do zasiłków- naprawðę nie uważam żeby było źle w Polsce, jeśli o to chodzi, sytuacja z przedszkolami też już się bardzo poprawiła, nie da się udawać że mamy taki sam poziom jak w wysoko rozwiniętych krajach, ale nie jest źle. Mnie jednak dużo bardziej wkurza dostęp do opieki medycznej, i tak doceniam to że mieszkam w dużym mieście i mam wybór, mogę też iść prywatnie jak jestem przymuszona i nie muszę jeździć po całej Polsce, działają różne poradnie, stowarzyszenia, ale przez limity NFZ są takie kolejki że chcąc pomóc dziecku, i tak idzie się prywatnie. I jeszcze pół biedy jak chodzi o jednorazową wizytę u specjalisty, ale jak trzeba robić pełną diagnozę z badaniami to już gruba kasa na to idzie. Zgrzytam zębami i płacę.
    Ale też mam świadomość że i z tym bywa gorzej, np. ceny dentysty w Skandynawii są kosmiczne, a refundacji praktycznie nie ma. Opieka okołoporodowa też jest na naprawdę niezlym poziomie, nawet jeśli standard w szpitalach jeszcze nie taki a jedzenie wygląda jakby już ktoś je przetrawił Ale jednak potem człowiek z dzieckiem potrzebujący pomocy zostaje na lodzie i pomocy ma tyle ile wychodzi, wyprosi, w duzej mierze od prywatnych instytucji, fundacji. Dlatego mnie szlag trafia jeśli chodzi o np. próby zakazania aborcji- może gdyby matki z chorymi dziećmi miały inne wsparcie, to i atmosfera wokół tego byłaby inna. Ale u nas to jest jednak ciągle walka z systemem, kolejkami, procedurami i nieraz wpędzanie człowieka w biedę, bo nie ma jak pracować, nie ma pieniędzy, płacic za leczenie i badania trzeba...

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Ehhh mąż się obraził. Gdy zobaczył wysprzątane mieszkanie.... Stwierdził, że czuje się niepotrzebny, bo sama wszystko robię, a On chciał być pomocny i w ciąży wyręczać mnie z obowiązków.

Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Nihil - oddasz swojego meża na trochę żeby u nas posprzątał? Mojemu lubemu by taka myśl nawet nie przeszła przez głowę, ba.... nawet koło głowy. Musi mieć jasno wytyczone zadania to zrobi to o co prszę, ale żeby tak sam i żeby jeszcze się obrażał że sama zrobiłaś to za niego....

Moje samopoczucie b.dobre. Brzuszek już na tyle duży że zakładanie skarpetek czy butów pomału robi się ciężkie, ale jeszcz enie na tyle duży żeby przeszkadzać. No ale w koncu ja mam termin na sam koniec marca więc to to jednak spora różnica czasem między nami może być. A przy ciąży bliźniaczej to już w ogóle inna bajka.
    ja mam +6kg, boję się świąt ale już prosiłąm mamę o makowiec z połową cukru, z lubym zjemy do spółki bo on nie przepada za b.słodkimi rzeczami.

Czuję sięna tyle dobrze że narobiłam masę pierników. Pierwszy raz w życiu, wczoraj nawet spróbowałam paru i były ok. Ale też nowe porcje dopiekłam bo stwierdziłam, że w ramach prezentów rozdam pierniki właśnie hahaha! Ale np. dla córek kuzyna (14 i 10 lat) kupiłam też kilka elementów do dekoracji tychże pierników więc dziewczynki będą mieć zajęcie. Dla siebie też kupiłam jakieś masy cukrowe i będę się trochę bawić, ale to już u rodziców.

Teściowa ma przyjechać do moich rodziców więc tylko będę mieć rozjazd pomiędzy mamą a tatą, a jako że to 10min autkiem tylko to damy radę.

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Historynka ano tak już jest z tymi infekcjami i ich roznoszeniem, zwłaszcza w skupiskach dzieci...choć moja nie była w przedszkolu od miesiąca, a i tak ciągle coś łapie, nie wiadomo skąd...i mnie zaraża...obecnie kaszel i katar na tapecie...
    Zgadzam się z Tobą, co do plusów i minusów naszego kraju...roczny macierzyński, a w przypadku bliźniaków jest 65tyg, tyle, że ciąża w porównaniu do pojedynczej w teorii i często praktyce krótsza, to nie jest to aż tak dużo dłużej i to, co wymieniasz, ale jeśli chodzi o nfz to masakra...co do ustawy antyaborcyjnej, to też się zgadzam....to powinno być pozostawione sumieniu i siłom każdej kobiety...bo latwo takie kobiety oceniać, jak się samemu nie było w takiej sytuacji...

A słyszałyście o tej ustawie, którą uchwalili w tajemnicy w połowie roku w porozumieniu z Naczelną Rada Lekarską dotyczącej okołoporodowej opieki nad kobietami?

nihill pozadrościć męża mój wprawdzie, jak ja się za coś zabieram, to mówi "przecież ja o zrobię" z lekkim fochem, tyle, że fajnie by było, gdyby wyprzedzał mnie :P

nicol21 super pomysł w pierniczkami do ozdabiania korzystaj z uroków pierwszej ciąży staraj się brać garściami i zapamiętać, ile się da bo jak już się ma dziecko, to nie ma już czasu tak jej celebrować a pierniczki można piec, ale mając oczy dookoła głowy, jak się to robi z 2-3latkiem
    Też boję się świąt pod względem tycia, bo nie opycham się, nie jem coraz więcej, a waga niemiłosiernie idzie w górę...choć faktem jest, że prawie w ogóle się nie ruszam, bo jak jesteśmy chore, to spacery odpadają, ale cóż, będę zrzucać po porodzie...po ciąży z Lilą się udało w 3 mce wrócić do wagi z przed ciąży, a potem jeszcze schudnąć 5 kilo, to może teraz też się uda

Staniki już ubieram, które nosiłam do karmienia Lili, rozmiar D a przed zajściem miałam A/B. Wreszcie widać, że mam biust :P

My święta spędzamy w Krakowie z moją mamą i jej partnerem oraz naszym rodzeństwem z rodzinami (tzn. moja siostrą i córkami partnera mojej mamy). Teściowie mieszkają 200km od nas, a teściowa i tak wyjeżdża do Niemiec do pracy 20.12, więc teściu pewnie pójdzie do brata lub siostry męża...
    Ja będę piekła ciasto drożdżowe i chlebek mam ulgi w tym roku

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Rosalinn- słyszałam o tej ustawie, nie byłam pewna czy weszłam. Wiem tyle na pewno że standardy opieki okołoporodowej które są teraz nie będą już obligatoryjne. I jeszcze czytam komentarze że i tak część szpitali się nie stosowała, albo nie stosowała się do wszystkich... tak było, fakt, ale mimo wszystko pacjentka miała możliwość dochodzenia swoich praw, teraz po prostu tych praw nie będzie. Krok do tyłu. Nie mogłam znaleźć szczegółów ustawy o reformie służby zdrowia, czytałam jedynie jakieś szczątkowe informacje o tym że część szpitali ma być zamknięta, że możliwy jest powrót do rejonizacji, że pacjentka będzie miała w pakiecie wybór lekarza, połóżnej i szpitala, a nie teraz tak jak uważa, mam nadzieję że to jednak nie jest prawda do końca bo to jakiś koszmar by był. Chętnie poczytam jak trafisz na jakieś konkrety.
    Nihill- pożycz męża! Ja niestety ze swoim mam odwieczną wojnę bo to bałaganiarz, chociaż i tak nie ciężki przypadek.
    Nicol- ja też lubię zabawy z dekoracją, najlepiej klasyka- biały lukier i biało- srebrne dodatki, próbowałaś robić witrażyki z landrynek? Fajny trick

Przyjechał do mnie tata, ostatnio zrywał podłogę w łazience, a dzisiaj miał polożyć płytki. A dodam że to mam wszystko w prezencie od niego, zakupy też sam robił. Jeździł ostatnio za płytkami, nie miałam konkretnych wybranych- trzeba było dobrać do ścian więc się zdałam na niego, nie chciał jeździć do Leroy Merlin, a tam mogłam mu na bieżąco sprawdzić płytki i dostępność. Jak tam mu wygodnie, wolał inne sklepy. Ale przyjechał dzisiaj z tymi płytkami... i po prostu masakra, mam w łazience płytki w ciemnym brązie i bardzi jasnym, takim prawie beżowym. Tata uprzedzał że kupi jakieś nie gładkie, ale te u mnie na ścianach podchodzą bardziej pod imitację drewna, a tata kupił coś co wyglądało bardziej jak imitacja kamienia jeśli chodzi o wzór. Do tego średni brąz, w totalnie innym odcieniu niż pozostałe, i.. z połyskiem, gładkie zamiast matowych. Dla urozmaicenia, na podłodze typowe podłogowe, kwadratowe, na ścianach prostokątne. Nie wiem co go zaćmiło, robił takie rzeczy nie raz i zazwyczaj ma wyczucie...
    Możecie sobie wyobrazić jak mi było strasznie głupio. Nawet jakiś czas się nie odzywałam, ale jak położyłam się i wyobraziłam sobie że będę miesiącami, jeśli nie latami taką podłogę oglądać... to mi się słabo zrobiło. Dosłownie ze łzami w oczach podeszłam i najgrzeczniej jak się da zapytałam czy coś można z tym zrobić, wiedziałam przecież ile tata dla mnie robi, własny wolny czas poświęca a dużo pracuje i wolałby odpocząć... Sam popatrzył na tą podłogę i stwierdził*że tak nie może być,i że dobrze że przyszłam zanim je dociął i położył na kleju. Pojechał, kupił inne które już wybrałam przez internet, uff...

Mały kaszle dzisiaj znowu jak ostatnia sierota, teraz już dla odmiany na mokro ale od rana cały czas, jak nie przejdzie do trzeba będzie odwiedzić pediatrę żeby na święta zupełnie się nie rozłożył. A nie byliśmy właściwie od wczesnej wiosny...

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Historynka mam w sumie jedynie info z blogu mojej siostry...jak chcecie, to zerknijcie...od Ciebie też się już coś dowiedziałam nowego...

http://gisel-zdrowie-i-uroda.blogspo...e-warunki.html

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    hihi M. jest bardzo pomocny, gdyby wiedział że gdzieś tam jest ciężarna kobieta która sprząta lub pracuje sama to już byłby w drodze z mopem i ścierkami.

Dziewczyny mam kolejny "problem" nie wiem co kupić mężowi na gwiazdkę. Wcześniejszy prezent, który kupiłam nie wypalił...i teraz mam dylemat, co mu kupić.

Ma piękną pasję, ale niestety nie mogę kupić mu nic w związku z tym, bo się nie znam itd.
    Jest strasznie praktyczny, nie lubi byle czego, jest oszczędny więc pierdoły odpadają, zresztą w naszym mieszkaniu trzeba oszczędzać miejsce
    Myślę o eleganckim praktycznym notatniku z funkcją kalendarza, gdyż on jest systematyczny, ma wiele spraw na głowie i wszystko zapisuje. Co o tym myślicie?
    Macie jakieś pomysły na jakiś inny praktyczny, elegancki prezent, dla męża i przyszłego ojca któremu niczego nie potrzeba. ( Ma 37lat)

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów