Strona 213 z 247
Pokaż wyniki od 2,121 do 2,130 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Nihiil i Nicol to bardzo dobre wiesci widze u was oby tak dalej.narazie same udane wizyty mamy

Ola my mamy 2,5tys na trojke,a niedlugo i na czworke i oprocz becikowego tez nic nam sie nie nalezy,tez placimy podatki latami i tyle naszego.Takze oczywiscie nie krytykujac nikogo,ale ja naprawde bym chciala miec tyle zeby mi sie te becikowe nie nalezalo,bo to tylko jednorazowe 1000zl,ktore nawet na wozek nie starcza,a dzieci wychowywac trzeba za cos kilkanascie lat co nie zmienia faktu ze wedlug mnie ta jednorazowa pomoc powinna nalezec sie kazdemu na dziecko,bo zadne gorsze nie jest

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Ola1403

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-19 zobacz kalendarz
    Data
    19 marzec 2017
    Cytat Zamieszczone przez dagmaraz Zobacz posta
    Nihiil i Nicol to bardzo dobre wiesci widze u was oby tak dalej.narazie same udane wizyty mamy

Ola my mamy 2,5tys na trojke,a niedlugo i na czworke i oprocz becikowego tez nic nam sie nie nalezy,tez placimy podatki latami i tyle naszego.Takze oczywiscie nie krytykujac nikogo,ale ja naprawde bym chciala miec tyle zeby mi sie te becikowe nie nalezalo,bo to tylko jednorazowe 1000zl,ktore nawet na wozek nie starcza,a dzieci wychowywac trzeba za cos kilkanascie lat co nie zmienia faktu ze wedlug mnie ta jednorazowa pomoc powinna nalezec sie kazdemu na dziecko,bo zadne gorsze nie jest
    Oczywiscie , tylko własnie w czym jedno dziecko sie różni od drugiego...do złobka też się pewnie nie dostanie...mój tok myslenia jest spowodowany tym, że mam w otoczeniu kilka mam co biorą wszystkie świadczenia, a mają wysokie ukryte dochody lub np. męża/ partnera co pracuje w Norwegii i stać ich na nowy super dom. No i one dostają a ja nie. Tak tylko chciałam się wyżalić Zdaje sobie sprawe, że wszedzie takie sytuacje są i będą

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Ola1403 Zobacz posta
    Oczywiscie , tylko własnie w czym jedno dziecko sie różni od drugiego...do złobka też się pewnie nie dostanie...mój tok myslenia jest spowodowany tym, że mam w otoczeniu kilka mam co biorą wszystkie świadczenia, a mają wysokie ukryte dochody lub np. męża/ partnera co pracuje w Norwegii i stać ich na nowy super dom. No i one dostają a ja nie. Tak tylko chciałam się wyżalić Zdaje sobie sprawe, że wszedzie takie sytuacje są i będą
    i wlasnie Ola mnie tez to wkurwia!tak wkurwia.bo tez mam w otoczeniu kilka osob ktore biora mase swiadczen itp a maja ukryte dochody z 5 razy wieksze niz my.jedni to wogule pobieraja 500 na pierwsze dziecko,dochodu oficjalnego nie maja wogule,a kasz jak lodu.urlop co 3,4miesiace,wakacje zagraniczne i jeszcze slucham niezadowolenia ze spozniaja sie z wyplata zasilku,a po nowe buty by sie pojechalo,nie dla dzecka oczywiscie.....a my nie mamy tyle zeby umrzec z glodu,wiec nam panstwo nie daje nic.tak to jest jak sie uczciwie pracuje....

Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Właśnie! i powiem Wam, że tutaj sytuacja nie różni się zbytnio... definitywnie prawo sprzyja tym co oszukują system. Ogólnie obciążenie mojej płacy przez ubezpieczenie(ok 13%) i podatki to jakieś 52-53%. Tak - moja wypłata to mniej niż połowa mojego brutto!
    a jak przychodzi do publicznego żłobka to nie mam pierszenstwa, bo pierszenstwo będą mieć osoby bezrobotne lub o b.niskim przychodzie. Oni też za żłobek mogą płaić tylko 1,5EUR dziennie, natomiast ja jako że pracuje i na swoją i na ich rodzinę muszę płacić pełną stawkę, czyli jakieś 23-25eur dziennie!!!
    Do tego moja płaca w okresie wychowawczym jest niższa niż zasiłek dla bezrobotnych!!! serio!!! i to niższe o jakieś 40%!!! oczywiście poziom tego zasiłku wychowawczego ma się nijak do mojej wypłaty.
    Ogólnie lepiej by było gdybyśmy oboje byli bezrobotni i mieli z 5kę dzieci!
    no i do tego tylko 15tyg macierzynstkiego! a jesli bede musiała byćna zwolnieniu 6 bądz więcej tygodni przed wyznaczoną datą porodu to moje macierzynskie będzie o te 6tyg skrócone.
    jedynie co to becikowe jest wypłacane prawie że normalnie, chyba że ktoś jest samozatrudniony, to wtedy w zasadzie nie dostaje nic.... bosko, nie?

i pytanie retoryczne się pojawia - czy panstwo jednak nie che inwestowac w przyslosc panstwa i rozwoj dzieci z rodzin ktore maja wieksze szanse na edukacje dzieci czyli kreacje przyszlego dobrobytu panstwa!?
    czasem to szkoda, ze nie mozna wypisac sie z systemu podatkow i ubezpieczen i samemu na wsyzstko sobie odkladac...
    i nie, nie jestem jakos szczegolnie bogata, ot zyjemy na zupelnie normalnych przychodach, jednak powiedzmy troche powyzej tej sredniej i jestesmy za to karani przez system.

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    Ja tez znam takie rodziny , gdzie domy stawiają kasy mają a biorą z państwówki kase...
    Wczoraj się ważyłam i o zgrozo 13 kg na plusie ..

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Dagmaraz, jak ci się teraz dziecko urodzi i nie podniosą dochody to dostaniesz 1000 zł na dzieci

A co do urlopów itd...w poprzednich ciążach pracowałam i mieszkałam w USA. Tam nie otrzymywałam wogóle żadnych dodatków , płatnych urlopów itd..macierzyński trwa 12 tygodni i jedynie dostaje sie gwarancje , że miejsce pracy dalej na ciebie czeka...w czasie urlopu macierzyńskiego otrzymałam zasiłek chorobowy który trwał 5 tygodni i stanowił ok. 15 % mojej pensji.. nawet czas trwania urlopu wakacyjnego zalezy od pracodawcy i są tacy którzy wogóle nie oferuja tego swoim pracownikom. Ja miałam 2 tygodnie, a po 5 latach pracy 3 w ciągu roku. Tez nie ma przedszkoli, żłobków, a jaki problem mają rodzice w czasie wakacji dzieci szkolnych? Szkoda opisywać...W Polsce mamy luksus. Tam nawet za poród musiałam zapłacić, mimo posiadanego ubezpieczenia ( dopłata), a koszt pobytu w szpitalu wynosi taka kwotę, że luksusowy samochód można nabyć..I tez jakbym nie pracowała miałbym poród za darmo, dodatki od państwa w postaci kart , benefitów, mleka i pieluch dla dziecka...a że pracowąłam i zarabiałam trochę lepiej to nic mi się nie należało.

O mnie
    to dziewczyny powiem wam ze nie zazdroszcze.i w zasadzie w polsce nie ma co naprawde narzekac na dlugosc macierzynskiego,zwolnienie w ciazy(bo nie skraca urlopu macierzynskiego),plus 1000zl miesiecznie dla kazdego(mamy oczywiscie) przez rok trwania maciezynskiego).Jak tak was czytam to u nas jest wrecz naprawde super! Musze nawet ta nasza Polske jednak troche pochwalic

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Ola1403

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-19 zobacz kalendarz
    Data
    19 marzec 2017
    Czytalam własnie ostatnio gdzieś o tym jak wygląda ciąża, macierzynski w Stanach i byłam w szoku. To fakt, w Pl jest lepiej pod tym względem. Jesli by jeszcze nie nie wybierali ktoremu dziecku sie nalezy a ktoremu nie ...

Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Widzicie.... czasem trzeba perspektywy nabrac i zobaczyc, ze gdzie indziej to nie znów taka Hameryka

w ogóle kiedyś luby był nastawiony na emigrację do US. Ale wybiłam mu to z głowy - może się i dobrze zarabia, ale jak zupełnie nic się nie dzieje i nie trzeba nic płacić dodatkowo. Jeśli coś się podzieje to łatwo można zostać z wielkim długiem... nie taka znów fajna ta Hameryka i ten hamerykanski sen

w każdym kraju da się znaleźć dobre i złe rzeczy, grunt to być zadowolonym z tego gdzie się jest. ja póki co oceniam BE ciągle na plus
    Ale w PL teraz dzieje się ciekawie, zobaczymy co z tego będzie za parę lat....

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Ja dziś w przypływie energii sprzątam szafki kuchenne przy okazji robiąc przegląd jakiś składników brakuje do potraw świątecznych. Chcę dziś przygotować mieszkanie na święta, bo jutro lub w niedzielę kupujemy choinkę i czas przystroić nasze skromne 4 kąty.
    A jak wasze samopoczucie?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów