Strona 210 z 247
Pokaż wyniki od 2,091 do 2,100 z 2470

Marcówki 2017 na start !

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    A ja znowu polecam laktator nie kupiłam od razu, a jak mała miała nie całe 2 tygodnie latałam za nim jak głupia , po 1 super żeby odciągnąć pokarm dla maleństwa jak gdzieś wychodziłam np do lekarza czy do urzędu... po 2 jak mała spała dłużej niz 3 h a cycuchy były pełne odciągałam troszkę żeby sobie ulżyć a po 3 miałam płaskie sutki laktator świenie je wyciągał i mała lepiej cycuszka łapała na początku miałam ręczny laktator Avent ale zaraz pożałowałam i kupiłam Medela Mini Electric nie ma porównania z tym pierwszym , głośno chodzi ( u nas na + bo mala się uspokajała przy tym dżwięku ) ale rewelacyjnie odciąga i można kupić każdą częśc do niego osobno. Nie sprzedawałam go i teraz wiem , że też się przyda przy drugim dzieciątku

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    Hej ja już w domu we wtorek założyli mi pessar zostawili do środy do obserwacji i dzisiaj wypisali Choć oczywiście zdania lekarzy były podzielone jedni twierdzili ze trzeba inni nie ponieważ szyjka jest miękka ale zamknięta i długa ale mój lekarz mi zalecił więc mu ufam. Oczywiście bardzo przeżywałam pobyt w szpitalu jak mój synek sobie poradzi i na szczęście wszystko było dobrze - mąż stanął na wysokości zadania

Historyja trzymam kciuki za szybki powrót do domu - mój mąż wziął urlop cały tydzień na wypadek gdybym nie wyszła dzisiaj.A co do pomyłki z luteiną i nospą wczoraj w szpitalu jedna dziewczyna opowiadała identyczną sytuację, więc chyba często się to zdarza

Co do laktatorów ja mam ręczny z aventu ( miałam już wcześniej kupione butelki) i taki mi wystarczył. Przez pierwsze 5 miesięcy użyłam go może z 8 razy. Później przez miesiąc ściągałam codziennie ok 150 ml do kaszy dla dziecka.Był on dla mnie wystarczający. Wyszłam z założenia że karmię tylko piersią i nie mam potrzeby ściągania i zostawiania mleka. Natomiast myślę że jeśli macie plany często zostawiać wasze pociechy i odciągać mleko to elektryczny ułatwi sprawę. Mam też koleżanki które ściągają mleko i podają tylko z butelki ( dzieci odrzuciły pierś) i wtedy wchodzą w grę tylko elektryczne bo faktycznie przy ręcznym można się nieźle namęczyć. Nawet jeśli się wstrzymacie z zakupem to warto znaleźć sobie jakiś model i zobaczyć gdzie jest dostępny bo zdarza się że jak się zrobi zastój w piersi to trzeba szybko działać aby nie zrobił się stan zapalny a nie zawsze dziecko chce współpracować i ulżyć mamie w cierpieniach

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Podobnie jak Ty, martak użyłam laktatora tylko kilka razy...ale np. moja siostra zaczęła mieć zastoje pokarmu w nocy i o mały włos nie nabawiła się zapalenia, bo mały w dzień ssał, a w nocy ładnie spał. No i musi budzić się w nocy i odciągać mleko. Ma z Medeli. Też bym na Twoim miejscu wolała mieć pessar...tak na wszelki wypadek...

Byłam dziś u gina. Badania ok, szyjka też, ma ponad 3cm, ale różnica między chłopcami zwiększyła się, ważą 668g i 771g. W związku z tym następna wizyta za 2 tygodnie, bo tak, to by była za 3...Różnica jest w granicach normy, ale mam nadzieję, że się nie powiększy...

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    hej
    nie wiem czemu wydawalo mi się ze wam pisałam a tu nic niema...

teraz mnie mało bo u mamy aktualnie jesyem.jeszcze na tydzień przed swietami wyskoczyliśmy,nastepny wyjazd dopiero pewnie w lato wiec kozystamy i cieszymy się sobą.wracamy w poniedziałek a we wtorek wizyta.juz się nie mogę doczekać!

O mnie
    rossalin to na pewno nic takiego ta roznica i może zle zmiezone po prostu.ciekawe tez ile mój maly wazy.pewnie ok kg.

O mnie
    co do laktatora to pewnie zakupie.w pierwszej ciąży miałam avene i nadal go mam to nie będę zmieniac.reczny fakt ale dawal rade.uzywalam tez recznego tommy teepe ale dużo gorzej mi się nim sciagalo.ja miałam mało pokarmu i karmiłam mieszanie pol roku.teraz nie spodziewam się leszej laktacji,wiec jak się okaze ze jednak piers wystarcza i nie musze sciagac to plakan nie będę

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Ja laktator bardzo sobie cenilam, zwłaszcza jak mały spał długo w nocy, rano miałam piersi jak kamienie, wiec z jednej go karmiłam, a z drugiej odciagalam. Jednak fajny był ten luz który dawała butelka mleka w domu i to ze mąż też mógł nakarmić, a chciałam żeby mały jadł moje mleko. Zresztą kupując elektryczny myślałam tez o przyszłych dzieciach.

Dzisiaj do domku koniec z kroplowkami z magnezem których nie cierpię i z zastrzykami (ajć). Pessar trzyma szyjkę jak trzeba, na razie szyjka ma 16 mm wiec jestem dobrej myśli. Doktor mnie trochę uspokoiła jeśli chodzi o szanse maleństwa, mówiła ze nawet po 48 godzinach od podania sterydów widać już różnicę w stanie dzieci. Ale dalej mam mieć "spoczynkowy tryb".

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Rosalinn, prócz wagi ważna jest wielkość pęcherzy moczowych, ilość wód płodowych i badanie przepływów. Moje dziewczyny nigdy nie były równe, raz mniejsza różnica, raz większa, ale pozostałe parametry w normie, więc siedzimy sobie zadowolone w trójpaku Mój lekarz choć wielki sceptyk to w tym przypadku zawsze podkreśla, że różnica w wagach jest normalna, u Ciebie też będzie wszystko dobrze

DreamFly ja miałam ręczny laktator Aventu i elektryczny jakiejś innej firmy (niestety szybko wylądował w koszu, więc nawet nie pamiętam jakiej). Ręczny bardzo mi się sprawdził. Młody nie potrafił ssać, więc 3 tyg odciągałam i taki mu podawałam. Maszynka posłużyła jeszcze siostrze przy dwójce jej dzieci, a karmiła znacznie dłużej. Nam odpowiadał Przy elektrycznym piersi mnie strasznie bolały i nie dało rady tym ściągać.

Historynka a może warto byłoby poszukać stomatologa gdzie można korzystać z sedacji (gaz rozweselający)? Wiercenie w zębach nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, tak więc maluchy często uciekają... dentysta się spieszy i nie wszystko może wyjść tak jak powinno. Mój szkrab polubił chodzenie do stomatologa odkąd ma maseczkę Owszem wizyta wypada nieco drożej, ale maluch nie musi cierpieć.

Odebrałam wyniki badań i wszystko w normie, cukrzycy brak Jeszcze lekarz zawołał mnie do siebie na oddział na dodatkowe badanie przepływów i udało się uniknąć szpitala Tak więc kontynuuje zbieranie wyprawki, to co mam już wyprane i czeka na prasowanie. Kolejne rzeczy do mnie jadą - no cóż w necie taniej. W I ciąży na tym etapie w ogóle nie interesowała mnie wyprawka... a teraz do 30 tyg powinnam mieć ją już skompletowaną, bo nigdy nie wiadomo kiedy dziewczyny postanowią wyjść ;/

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Dla mnie laktator to podstawa. W pierwszej ciązy miałam ręczny z madeli ale zgrzypiał przy odciąganiu i w drugiej postawiłam na elektryczny z Aventu ( ma tez opcję recznego odciągania pokarmu ) . Nie korzystałam z tego bardzo często, ale na pczątek był super do rozkręcenia laktacji, przy nawale, potem tez korzystałam przy wprowadzaniu kaszek...Jest obecnie porzyczony i mam nadzieję, że wciaz działa bo ma do mnie wrócić.

Mój maluszek z początkiem tygodnia wazył 700gr. Wciaz nie mam dla niego imienia...ale po mału zaczęłam ogarniać wyprawkę.

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Historynka, ja tez mam czeste wizyty u stomatologów dzieciecych. Młodsza córka dostała tzw. pruchnicy butelkowej, chociaz nie miała butelki, ae ponoć od piersi tez mozna PIerwszy raz byłyśmy w wieku 21 miesięcy. I teraz ma 4,5 roku i daje sobie poplombowac wszystkie zęby bez znieczulenia. Natomiast starsza bardziej schizuje. Ostatnio zakłądali jej normalnie znieczulenie to komuterowe, tak wolniutko i nic potem jej nie bolało...a tez załozyli wczesniej lekarstwo, ale ropa zaczeła się zbierac i musieli otwierać itp..w kazdym razie warto chodzić do dentysty typowo dzieciego, któy daje nagrody, kolorowe plombki itp..bo to dzieciaki kręci

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów