Strona 206 z 211
Pokaż wyniki od 2,051 do 2,060 z 2107

Marcówki 2017 na start !

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Nicol- oj,słabo z macierzyńskim, u nas naprawdę nie ma teraz co narzekać, tak uważam. W ogóle chorobowe bezpłatne? Jak ktoś się rozłoży na dłużej, to bez środków do życia zostaje i jedzie na oszczędnościach? Super że obie zdrowe jesteście
    Anex- to teraz sama frajda została, aż zazdroszczę tych wszystkich zakupów
    KasiaRuda- mi też przydałaby się*sesja z fotoszopem Ale to chyba wszyscy profesjonaliści od razu luktrują zdjęcia, można to naprawdę subtelnie zrobić. Co do pracy- pracuj tyle ile się dobrze czujesz. Ja pracowałam dorywczo dopóki nie musiałam się kłaść, w poprzednich ciążach też, powiem szczerze że gdyby nie szyjka chętnie bym porobiła jeszcze- miałam zlecenia z pracowni ceramicznej. No ale jeszcze trzeba lubić pracę, jak psuje nerwy to nie ma co siedzieć na siłę.
    Nihill- to trzymam kciuki. Pewnie że warto teraz, niby i przy dzieciach się da ale nigdy nie przewidzisz jak to będzie. Fajnie że dajesz radę, ja mam ogromne problemy z koncentracją.
    Rosalinn- też lubię rękodzieło, chociaż ja bardziej w rzemiosło idę. Zazdroszczę*mojej teściowej talentu do szycia, naprawdę tworzy cuda, precyzję wziął po niej mąż, szkoda że nie chce mu się aż tak ale generalnie on jest od skracania ubrań i przyszywania guzików A może mała właśnie da się zająć na dłużej koralikami i tasiemkami? Mój potrafi się naprawdę skupić przy takich rzeczach, mimo ogólnej nadpobudliwości.

U lekarza wczoraj ok, chociaż kolejka straszna, wypadł mu jeden dzień z grafiku i taki efekt. Sprawdził tylko że pessar leży jak trzeba i tętno małej skontrolował, Pogadałam z nim chwilę, sam przyznał że i pessar, i luteina mają w takich przypadkach jednak nie do końca sprawdzone działanie, i do pewnego stopnia może to być jednak efekt placebo- bo pacjentka się czuje spokojniej. Placebo czy nie, w krytycznym czasie szyjka mi się skracała nawet przy leżeniu w szpitalu znacząco, w ciągu tygodnia z 28 do 16 mm, po założeniu pessara nic się strasznego nie dzieje. Wiem że pewnie częściowo siedzi mi to w głowie a to się przekłada wszystko na stan zdrowia, ale placebo czy nie- grunt że działa.
    Za to też bardzo popiera zastrzyki na rozwój płuc, mówi że efekty są nie do przecenienia i naprawdę widać ile dają wcześniakom. Bo jednak duże szkody u wcześniaków wyrządza koniecznosć leżenia pod tlenem. Po 5. grudnia, czyli jak będzie 25 tc skończony, mam się zgłosić na oddział, mówił że pewnie 3 dni poleżę. Do niego wracam dopiero 22 grudnia.
    Mam skierowanie na krzywą cukrową, zastanawiam się czy nie uda mi się tego zrobić przy okazji w szpitali. Jeśli nie, to dopiero po jakimś czasie pójdę, jak już będzie bezpieczniej.
    I niespodzianka na wadze, aż bałam się stanąć bo brzuszek mocno urósł, a tu... 1 kg mniej. Uff... chociaż wcale sobie jakoś specjalnie nie odmawiam, po prostu nie jestem w stanie wepchnąć w siebie dużej porcji. Na początku ciąży piłam jeszcze sporo piwa bezalkoholowego, teraz do posiłku już odpada, osobno może małą butelkę wypiję i więcej nie wejdzie.

Wlazło mi coś w pośladek, wczoraj już lekko kłuło w drodze do lekarza ale dzisiaj już wymiękam. Dopóki leżę to w miarę ok, ale przy chodzeniu boli bardzo, o schylaniu się i kucaniu nie ma mowy. Boję się czy to nie rwa kulszowa, ale rwa chyba idzie przez plecy? I promieniuje? A tu czuję ostry, kłujący bol tak w środku, pod mięśniami jakby, ale bardziej punktowo i na pewno poniżej pleców.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    Uf ... Jutro idę do laboratorium zronić badania i może nawet uda mi się zrobić test obciążenia glukozą ... bleeeeh ... mam nadzieję , że jakoś to zniosę :/

a w przyszłym tygodniu wizyta u lekarza.

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    ja tez teraz w tym tygodniu test obciazenia bede robic.wuzyta dopiero za dwa tyg,ale w tym tyg maz na popoludnie pracuje wiec moge caly ranek spedzic na tym badaniu,bo potem znowu na rano bedzie robil,wiec juz nie za bardzo mam z kim na tak dlugo synka zostawic.napewno wezme sobie jakas ksiazke do czytania .i w sumie to sie nawet troche ciesze,bo to jednak 3h wzglednej ciszy bez uwieszonego przy nodze trzylatka jennyyyyy....do tego to juz doszlo,ze matka polka cieszy z wizyty w laboratorium.ale kazde samotne wyjscie jest udanym wyjsciem

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    nihill super, że nie tracisz czasu i się szkolisz! Trzymam kciuki, żebyś zdala egzamin przed porodem. Z doświadczenia wiem, że jak urodzi się dziecko, to trudniej i kursy etc. Sama robiłam sporo, zanim urodziła się Lila i się cieszę, bo teraz nie wyobrażam sobie np. kursu i nauki do egzaminu na licencjonowanego przewodnika po Krakowie...

KasiaRuda bardzo madre masz podejście z dietą! Podziwiam za wytrwałość! Ja siedzę na L4 w zasadzie od samego początku (od 7tyg), bo fatalne samopoczucie nie pozwalało mi na łączenie pracy z ogarnianiem dziecka i domu...
    Co do sesji brzuszkowej, to ja z mojej w ciaży z Lili byłam bardzo zadowolona fajna pamiątka

Jakie to przykre, że jak się chce być traktowanym profesjonalnie, to trzeba chodzić prywatnie do lekarza...przecież na nfz też płacimy składki...dlatego ja, jak będę w szpitalu po cc, to jak będą dawać podkłady poporodowe, pieluszki dla dziecka etc., to zamierzam korzystac na maxa, bo ostatnio z usług nfz korzystałam w styczniu 2014 z okazji porodu...

nicol nie zazdroszczę tak krótkiego macierzyńskiego...co to jest 15 tygodni...

Historynka moja koleżanka z pracy miala taki problem z kręgosłupem w ciąży...współczuję...czasem pomaga trochę ruchu, ale wiadomo, że jak masz prpblemy z szyjką, to lepiej sie nie ruszać, a czasem, to dziecko uciska na jakiś nerw i nic się nie da zrobić...zamierzasz zapytać lekarza o radę?
    Z koralikami fajny pomysł...moze młoda zajmie się na chwilę Ceramika, super, a co konkretnie robisz?

dagmaraz mam tak samo...jak kiedyś męczyło mnie siedzenie i czekanie w kolejce, to teraz nawet się cieszę :P i też planuję na krzywą cukrową zabrać sobie ksiażke i rozkoszowac się czytaniem w spokoju więcej niż 2-3 stron z doskoku

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Rosalinn- ja z ceramiki robiłam takie co prostsze rzeczy dla jednej znajomej pracowni, np. obrazki na ścianę, kzyżyki czy biżuterię. Ale sama marzę o własnym piecu i zajęciu się tym czym naprawdę bym chciała i co mi tam w duszy gra

Z nogą, czy właściwie pupą, raczej do lekarza nie pójdę, bo teraz to nie jest zupełnie czas na bujanie się od rodzinnego (nie rozumiem czemu rodzinny nie ma podziału na chorych i zdrowych) do neurologa... Na razie mąż mnie rozmasował i dzisiaj już trochę lepiej.

Dziewczyny z Krakowa, Ujastek ma zapisy na darmowe usg 3D,które będzie 3. grudnia, zapraszają panie do 28 tc. Szczegóły na ich stronie na facebooku. Sama po namyśle i rozmowie z mężem sobie odpuszczam, chciałabym ale nie ma co się tarabanić pół miasta i siedzieć tylko dla ładnych fotek, chociaż nie ukrywam że bym chciała, ale może któraś z was skorzysta.

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-21 zobacz kalendarz
    Słyszałam o tych badaniach na Ujastku, ale my też odpuszczamy, gdybym nie miała co 3 tyg pełnego USG to pewnie chętniej bym się zapisała....Nie korzystają dziewczyny, które rzadziej oglądają swoje maleństwa, szczególnie że mam na Ujastek daleko.
    Poza tym marzę po egzaminie pojechać z mężem na weekend w góry by odpocząć itd. Jeśli pogoda dopisze...

Member Awatar Michasiase
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-07-08 zobacz kalendarz
    Dziewczyny, mam dwa opakowania sab simplex do sprzedaży jakby któraś potrzebowała nam już niepotrzebne jak co priv
    Ostatnio edytowane przez Michasiase ; 27-11-16 o 11:47

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    A jak tam wasze brzuszki? Utrudniają już poruszanie, a może jeszcze ich nie widać za bardzo?

Moje bliźniaczki rozpierają ile mogą. Jeszcze na szczęście nie widać rozstępów, ale to raczej kwestia czasu ;/
    Ciągle się o coś obijam Brzusio ciągnie przy dłuższym staniu lub chodzeniu. To mało przyjemne, a nawet zaczyna być bolesne.
    Zastawiam się nad zakupem pasa ciążowego podtrzymującego brzuszek, co wy sądzicie? Może któraś z was ma, lub miała w poprzedniej ciąży?

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    hej
    Z mojej interpretacji wyników badań wynika iż nie mam cukrzycy ciążowej , ale jestem ciekawa co jutro powie mi o nich lekarz. Nie miałam USG 5 tygodni i już się jutra nie mogę deczekać .
    Amimami mój brzuszek od niedawana widoczny , nie jestem szczupła więc pewnie dlatego . Dziewczynka w brzuszku aktywna , ale jak coś robie czy chodzę to mniej ją czuć i jeszcze stosunkowo nisko... rozstępy mam po 1 ciąży ciekawa jestem czy teraz będa wychodzic nowe.

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Historynka to trzymam kciuki, zebyś kiedyś miala wlasny piec i robila rzeczy, o których marzysz nie dziwię Ci się, że nie chce Ci się bujać po lekarzach, jeszcze w taką pogodę i w Twoim stanie...

Podejrzewam, że na Ujastku bedą tłumy...poza tym, dla mnie to też na drugim końcu świata...ale dzięki za info

Amimami ja juz mam ogromny brzuch, tyle, że dosyć nisko, więc jest jeszcze czym oddychać...rozstępów nie mam, ale też myślę, że to kwestia czasu...co do pasa, to niestety nie wiem...

aplaneta trzymam kciuki za wizytę daj znać
    Ja czuję moich chłopców bardzo czesto, też bardzo nisko, ale też kilka centymetrów powyżej pępka

Niestety syropu z cebuli pić nie mogę, bo w nocy am taką zgagę, że szok, a jak wypijam rano, to mi się potem odbija cały dzień...kupiłam dziś sok z aronii i czarnego bzu...mam nadzieję, że to mi pomoże calkiem się wykurować i trzymać. Zażywam też Cerutin/Rutinoscorbin, bo gin mówi, że mozna i to nawet 3 razy po 2 tabletki...

Dziewczynki, III trymestr tuż tuż!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów