Strona 204 z 211
Pokaż wyniki od 2,031 do 2,040 z 2107

Marcówki 2017 na start !

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Amimami ja własnie robię tradycyjne albumy miałam straszne zaleglości, ale juz troche nadrobilam...przede mną album z 3 roczku Lili i z sesji Masz rację, fajnie jest tak sobie powspominać

nicol21 przyznam, że nie ćwiczę mięśni Kegla....chyba musze sie do tego przyłożyć...w ciąży z Lili bylam pilna pod tym względem...co do wag Dzidziusia, to zawsze jest jakaś granica błędu...no i nie wszystkie dzieci są na tym samym etapie takie same w drugiej połowie ciąży

nihill super, że Dzidzia rośnie pół kilo to już taka "namacalna" waga planujesz być na L4 do końca ciąży? Jak tam wizyta u fryzjera?

DreamFly ja też nie dostaję zdjęć na każdej wizycie...tzn, ostatnio taką rozpiskę tylko, ile ważą etc.
    Ja mam aparat Nikon i jestem niego bardzo zadowolona jedyne co, to żałujemy, ze wzięliśmy standardowy obiektyw, a nie zainwestowaliśmy z jakiś lepszy od razu, bo teraz dokupienie osobno wychodzi drozej...

Jutro koniec moich ferii mąż z Lili wracają biorą ze sobą teściową, która pewnie zostanie do weekendu.

Czy macie jakieś specyfiki na kaszel w ciąży? Poradzicie coś? Czy syrop z cebuli działa? Nie ma po nim zgagi?

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Nicoll, Nihill - fajnie że po usg ok Dzieci widzę że rosną jak na drożdżach
    Rosalinn- ja po syropie z cebuli nie mam zgagi, jedynie po pikantnych, ale i tak piję z trudem bo mnie odrzuca od surowej cebuli. Dokładam ile wlezie cytryny i miodu żeby smak zabić, ale zapachu nic nie zabija. Polecam jeszcze syrop z czarnego bzu, kupiłam sobie w aptece taki dla dzieci i piję razem z synkiem, bo niektóre dla dorosłych są mocno skoncentrowane.

Moi chłopcy u dentysty, dzwoniłam ale jeszcze w kolecje siedzieli, jak to mąż powiedział- mały się nudzi i kolejną panią podrywa. Lubi bajerować obce kobiety, ale one tak samo ciągle go zaczepiają. Ale specjalnie ich wysłałam tam bo nigdy kolejek nie było, a jak dzwoniłam to siedzieli już ponad godzinę w poczekalni... Dzieć ma dwa zęby trzonowe z próchnicą, chcę mu wyleczyć szybko bo lada dzień zaczną mleczaki wypadać i wolę żeby się nie zarażały. Dobrze że to na męża teraz zrzucę bo mi dalej słabo u dentysty, kolana się trzęsą i najchętniej bym zwiewała gdzie pieprz rośnie.

Junior Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    DreamFly- widzę, że mogę podzielić wrażenia co do ginia... tudzież jego kolegów, np od usg, kardiologa... bo jak sie teraz zaczelam pytac znajomych to okazuje się, że płacę dużo więcej za samo usg. No nic, następnym razem pójdę do szpitala od ivf i będzie ok! Nawet teraz już chciałam, ale lekarz jakoś się oburzył... no ale następnym razem nie ustąpie. Z usg mam dostać linka do chmury i tam mają być zdjęcia - pewnie nie za wiele. Po pierwszej wizycie tych zdjęć było parę i to ze 3 dni po wizycie! Znajome też mają jakieś spotkania z położnymi, a ja póki co nic. Choć tyle, że opinie o szpitalu w którym mam rodzić są dobre.

Co do aparatu to ja ostantio kupiłam Sony alpha chyba 6000 i jestem z niego zadowolona. Parę lat temu zainwestowałam w lustrzankę Canona i parę obiektywów i potem żałowałam, że nie poszłam w Nikkona. Do fotografowania dzidzi fajny jest obiektyw stały 50mm - i nie jest drogi. Ten od Canona mam sprawdzony i pewnie go jeszcze wyciągnę
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 22-11-16 o 20:06

Junior Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    rosalinn jak była chora w październiku to aż robiłam sobie syrop z cebuli i miodu i chyba zadziałał. Zgagi po nim nie miałam, ale nigdy nie miewam no i to był wcześniejszy etap ciąży. Ale zapszek jest nie do pobicia

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    A ja wogóle mam ostatnio zgagę...

Aparat mam Nikona, ale zwykły mały i nam wystarcza I tak w sumie najwięcej się robi komórka obecnie ...

Jak na nfz jak chodziłam to nawet na ekranie mi gin dzidzia nie pokazywał..a po badaniu nie dostawałam nic...prywatnie to zawsze jakieś zdjęcie jest Na połówkowym dostałam 4 zdjęcia - prawie takie same...:/ A takie fajne porobiła, nózkę, czy rączkę...a tak to mam 4 zdjęcia profilu bąbla...Teraz zabieram stasrze córki na badanie ( 6 grudnia) i moze zobacza coś ciekawego

Ja na gardło to nic nie mam, piję herbatę zmiodem i cytryna i tym się leczę przy chorobie...

Junior Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Mój lekarz początkowo nawet nie bardzo omawiał co widzi (ja widziałam ciemność ), ale pytałam i teraz już sam tłumaczy. Pokazał mi profil jak udało mu się akurat uchwycić, jednak na dokumentacji jest to co przydatne, pomiary, kość udowa, szyjka macicy, same wspaniałości...
    Zamysł badania jest taki, aby skontrolować rozwój dzidziusia. Podejrzewam, że właśnie stąd to profesjonalne podejście. W razie gdyby coś się działo i trzeba byłoby zerknąć w poprzednie badania, to zdjęcie profilowe itp są po prostu nie przydatne

Nicol, Nihill cieszę się razem z wami z waszych maluszków, oby tak dalej

Niestety zgaga jest podła, musisz sama zauważyć po czym występuje. Ja nie mogę pić soków i herbat owocowych, owoce uwielbiam a również muszę ograniczać, no i pikantne potrawy odpadają.

Mięśnie kegla... hmm próbowałam ćwiczyć w I ciąży ale ciągle zapominałam, więc w końcu dałam sobie spokój. Teraz nawet o tym nie myślałam

Aparat mam, jeden ze zwyklejszych kompaktówek Nicona, który leży gdzieś w szafce Lepsze obecnie mamy w telefonach.

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-21 zobacz kalendarz
    Gdy chodziłam prywatnie do ginekologa to przez cały 1 trymestr nie dostałam ani pół zdjęcia, opisu itd. Pani ginekolog robiła mi łaskę robią USG gdyż jak zaznaczała kilkukrotnie nie ma obowiązku robić USG na każdej wizycie. Nie odpowiadała na pytania, nie dawała skierowań na badania itd.....koszmar.
    Teraz chodzę prywatnie i choć tanio nie jest to badanie ginekologiczne i USG (z którego dostaję 6-8 zdjęć opisanych) mam na każdej wizycie. W gabinecie ja mam swój monitor nad głową, a lekarz ma swój i wraz z mężem oglądają to samo co ja, lekarz wszystko tłumaczy pokazując na monitorze. Wychodzę po wizycie spokojna, z kompletem informacji o dziecku i zaleceń.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-21 zobacz kalendarz
    rosalinn tak ja na L4 zostaję już do końca ciąży. Tak zaleciła lekarka i taką strategię ustaliłam z szefem, żebym nie wracała wyrywkowo na kilka dni. W mojej pracy ciągłość zadań to podstawa, a na moje miejsce zatrudniliśmy nową osobę którą szkoliłam jeszcze przed odejściem i nawet dobrze sobie radzi.

Fryzjerka spisała się jak zawsze, bo chodzę do niej od dawna i jestem zadowolona. Ja noszę krótkie włosy i muszę często odświeżać cięcie.

Member Awatar DreamFly
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-14 zobacz kalendarz
    Dziękuję za odpowiedzi, jesteście Kochane.
    Rosalinn, ja właśnie zabrałam się za tworzenie albumu, ale pierwszy raz internetowo. Mam na myśli fotoksiążkę, ze strony www.colorland.pl Bardzo dobrze się go robi, program jest dopracowany, a siedząc w domu to sama przyjemność, zająć się czymś tak sentymentalnym. Myślałam, że Nikon jest przereklamowany, ale widzę, że większość z Was takowy ma i poleca. Lili, śliczne imię. Będziesz miała towarzystwo. Chyba, że wizyty Cię już męczą, tak przecież również bywa. Co do naturalnych leków w ciąży, to piję herbatę z cytryną i miodem. Wspomagam się czosnkiem. Dodaję go prawie codziennie do obiadów i różnych potraw, nawet do kanapek. Jak na razie działa. Co do zgagi, to nigdy nie doświadczyłam, więc nie pomogę w tej kwestii.
    Nicol21, link do chmury...widzę, że jesteś pod opieką nowoczesnych lekarzy. U mnie tylko ewentualnie zdjęcie wydrukowane do ręki. O położnej mój ginekolog nie wspominał, mam jednak opinie koleżanek i sama wybiorę odpowiednią. Taką przynajmniej mam nadzieję, Poza tym, będę rodzić w szpitalu z innej miejscowości, więc tym bardziej ciężko byłoby to poskładać, aby i położna była z tej placówki. Dziękuję za podpowiedź z obiektywem stałym.
    Anitet, ja chodzę prywatnie, a i u nas tak to wygląda, że jedynie Partner widzi Dzidzię na ekranie. Ja leżąc nie mam takiej możliwości...żałuję, bo pewnie czułabym większe przywiązanie do Dziecka. Ja także liczę, że teraz będzie można zobaczyć coraz więcej szczegółów, zwłaszcza twarz mnie interesuje!
    Nihill, taka obsługa jest profesjonalna i przede wszystkim, co zaznaczyłaś, może dać poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Ja również na L4. Nie dostajesz jeszcze w głowę? Co do fryzjera, to zawsze poprawia humor. Nie ma co sobie żałować pięknego wyglądu w ciąży.

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Dziękuję Wam za rady dotyczące syropu z cebuli rano go przygotowałam, zobaczymy...

Bo do zgagi, to unikam tłustych, pikantnych potraw, jem ostatni posiłek najpóźniej ok 19tej i nie jest on duży (najwięcej opycham się na śniadanko ), ale i tak czasem, jak się kłądę, to męczy mnie zgaga...a na "siedząco" źle mi się leży...

Dziś na obiadek kasza gryczana biała (niepalona) z bukietem warzyw na patelnię z pestkami słonecznika z Hortexu. Mniam

Ja generalnie uwielbiam rękodzieło...(a propos albumu), zarówno tworzyć, jak i otrzymywać...szkoda tylko, że nie ma na to wystarczająco czasu...mam masę materiałów na sutasz i quilling, ale jak moja córcia jest w pobliżu, to lepiej tego nie wyciągać...

DreamFly fajnie, że się dzielisz adresem stronki z fotoksiążką moze kiedyś skorzystam A dziękuję to było imię, które ustaliliśmy z mężem już przed ślubem, ze jak będzie córcia, to Lilianna

Już siedzę jak na węglach, bo wiem, że są w drodze...w jednej strony koniec luzu (dziś czytam kryminal, którego akcja toczy się w rybackim miasteczku w okolicach Wenecji i nie mogę się oderwać, ale bedę musiała :P), a z drugiej, tesknię już za Lilianką i mężem tym bardziej, że moja mama się wygadaa, że jak gadała z teściową, to ta jej powiedziała, że jak ją usypiają, to Lili mówi do swojego misia śpioszka: "Kiedy mamusia do mnie przyjdzie, tak bardzo za nią tęsknię"...myślałam, ze się popłaczę ze wzruszenia...teściowa jest spoko, więc myślę, ze będzie fajnie....

nihill no tak, jak się ma krótkie włosy, to trzeba częściej chodzić ja mam coś w rodzaju boba, to nawet, jak odrośnie, to się nic nie dzieje...a grzywke czasem podcinam sama

Historynka masakra z tym czekaniem u dentysty...

Wiem, ze jeszcze jest wcześnie, ale ciekawa jestem, czy myślałyście o sesji noworodkowej? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Wg mnie to super pamiątka, mam taką z Lili, ale przyznam, że teraz nie wiem, czy się zdecyduję, bo boję się, ze nie ogarnę tego organizacyjnie...a[otem to trzeba czekać minimum pół roku, bo fajne zdjęcia wychodzą, jak maluch już siedzi etc.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów