Strona 202 z 209
Pokaż wyniki od 2,011 do 2,020 z 2086

Marcówki 2017 na start !

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    co do ruchow to tez w ciagu dnai nie wiem czy sa regularne.moze jakbym za kazdym razem zerkala na godzine to bym ta regularnosc wylapala,a ze chyba jeszcze nigdy mi sie nie zdazylo tego zrobic to nie wiem napewno rano ok 5-6 i wieczorem po 20,tyle wiem,bo rano wstaje do kibelka i potem juz czuje,a wieczorem po 20 syn idzie spac,a ja zalegam na wyrku

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Chyba tak jest z dziećmi...mają swoje etapy rozwojowe...i tyle...ja jak najrzadziej chodzę z Lilą do sklepu, bo też wiele rzeczy chce, a najbardziej słodycze. To staram się, żeby wybrala jedną rzecz, a jak zaczyna akcje, to mowię, ze nic nie wezmiemy. Tylko jak jest spokojna i grzeczna, to mogę pozwolić ja jakąs rzecz.

Mój mąż pojechał dziś z Lilą do dziadków (jego rodziców) na Podkarpacie. Uryczałam się jak bóbr, jak jechali, mimo, iż wczesniej nie moglam się doczekać, kiedy będę miala choc trochę spokoju...

Hej piękne jutro idę na badania prenatalne nie mogę się doczekać aż zasnąć nie mogę powiedzcie mi czy smarujecie się jakimś balsamem oliwka czy czymś i jakim ja mam bio oil nie mam rozstępów po porzedniej ciazy i nie chce mieć teraz mam nadzieję ze to pomoże

Junior Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    rosalinn ja celebruje każdy wolny weekend. Jak nie byłam w ciąży czasem wygnałam chłopaków do rodziców aby porządnie posprzątać, coś przygotować itp. Mimo to uwielbiam tą ciszę, spokój... nikt nic nie chce Teraz muszę dużo wypoczywać, oszczędzać się, więc w takie wolne najczęściej leniuchuje, spacer z sierściuchem, książka, długa kąpiel... mmmmm

Hanka 87 trzymam kciuki razem z dziewczynkami daj znać jak będziesz już po.
    Ja w ciąży z młodym używałam oliwek, ale miałam mały brzuszek. Rozstępy (choć niewielkie) pojawiły mi się dopiero na sam koniec jak mnie wypchło i brzuszek opadł. Teraz używam kremu przeciw rozstępom z Ziaji, wydajny, świetnie się wchłania. Brzusio już osiągnął wielkość tego z I ciąży ale pęknięć ani śladu - a jestem osobą szczupłą, więc zapasu skóry nie było

Ja byłam wczoraj na USG kontrolnym. Właśnie zaczęłam 24 tc. Dziewczyny ważą 630g i 600g. Rosną równo, wód mają równo, przepływy super, ani śladu zespołu przetoczenia jupi. Szyjka długa i żadnych oznak by organizm szykował się do porodu jupi x2
    Kolejna wizyta w 26 tyg, znów będę odliczać dni ale chyba już spokojniej niż dotychczas.

Obiecałam sobie, że po tym badaniu zacznę kompletować wyprawkę... a więc czas ruszać na pierwsze łowy
    Ostatnio edytowane przez Amimami ; 19-11-16 o 12:34

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Hanka87 trzymam kciuki za usg!

Ja w ciąży z Lilą smarowałam Mustela (bo kupiła mi siostra), potem Pharmaceris (ale mnie uczulił) i na końcu Palmers (fajna konsystencja i zapach). Zrobiły mi się tylko maleńkie tuż nad pępkiem. Teraz smaruję Pflegeoel z Babydream (rano i wieczorem po prysznicu/odświeżeniu się), a w ciągu dnia Palmersem. Póki co nie mam rostępów, choć jestem na nie przygotowana psychicznie ;p bo podejrzewam, Ze to byłby cud, gdyby w bliźniaczej ciaży mnie ominęły. Nie wiem, czy inwestowac z droższe specyfiki, bo moja koleżanka w ciąży pojedynczej (tyle, że ona drobniutka, a dziecko duuuuże), kupowala serię Elancyl, a i tak ma rozstępy.

Amimami super wiadomość oby tak dalej! Byle do trzeciego trymestru Potem do 30 tygodnia i tak dalej ja będę startować w kompletowaniem wyprawki po Nowym Roku, wtedy będzie dużo promocji

Masz rację, trzeba wykorzystywać każdą wolną chwilę w wolnej chacie. Szkoda z jednej strony, że teściowie mieszkają 200km od nas...to troche daleko, by często tam jechać, a zwłaszcza, ze teściowa pracuje 2mce w Niemczech a potem dwa jest w Polsce i widujemy się średnio raz na kwartał. Moja mama pomaga mi 3 razy w tygodniu, więc nie mam sumienia podrzucać jej młodej na weekend. Tata niestety zmarł w klasie maturalnej. Dlatego miewałam spokoj do sprzątania lub gotowania, jak mąż szedł z Lili na spacer...a teraz to luksus jak dowiedziałam się, że szczęśliwie dojechali, to się uspokoiłam ogarnelam chatę, poszłam na spacer do sklepu i do parku i spotkałam tam koleżanki z wózkami (druga tura ) i poplotkowałyśmy. Potem obiadek: rybka z warzywami, potem herbatka, kawa inka i robienie albumu Lili 2 roczek

Junior Member Awatar KasiaRuda
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-25 zobacz kalendarz
    Witam, mama nadzieję, że mogę dołączyć na drugą połowę ciąży

Czytam Was od jakichś 50 stron, ale nigdy nie było czasu na rejestrację w serwisie. Bardzo podoba mi się Wasze podejście i tematy dyskusji.

Coś o mnie - mam na imię Kasia, mieszkam w Warszawie i mam 26 lat. Ja jestem w 22 tygodniu pierwszej ciąży - do tej pory wszystko jest w porządku, choć momenty stresu też przeżyłam czekając na wyniki testu genetycznego z krwi (po usg w 11 tyg. lekarz miał wątpliwości co do kości nosowej). Czuję się dobrze i poza ogólnym zmęczeniem i powoli widocznym brzuszkiem nie mam żadnych większych dolegliwości. Cały czas pracuję i mam nadzieję, że do końca stycznia dam radę. Na razie przytyłam około 2-2,5 kg.

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    KasiaRuda witamy Cię serdecznie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Witam nowe koleżanki forumowe!

Cieszę się, że Wasze badania wychodzą pozytywnie, że w miarę dobrze, tudzież dobrze się czujecie i że maluszki w brzuszku grasuja coraz lepiej i mocniej!

Ja u swojej pociechy obczaiłam czkawkę, która to ujawniła się jakiś tydzien temu, oraz kopniaki, mało regularne ale zauważalne w różnych porach dnia, mniej w nocy, nad ranem dopiero jak wstanę do wc. Dopiero wczoraj wyczułam moment żeby lubemu dać poczuć kopniaczki i stwierdził, że fajnie i dziiiiwnie

W poniedziałkowe popołudnie mamy usg połówkowe, trochę przebieram nóżkami.... ale mam nadzieję, że wszystko jest w porządku. Luby obiecał iść ze mną, mam nadzieję, że nic w ostatniej chwili nie wypadnie. Już w tym tygodniu odmówił szefowi wyjazdu, bo musiał zająć się psem [bo ja miałam wyjazd] więc szef tylko stwierdził, że całe życie człowiek się uczy Ale z drugiej strony to przesada wysyłąć go 2 razy w tym samym tygodniu do tego samego kraju!!

Ja wstrzymuję się z zakupami do przynajmniej badan połówkowych.... a potem to chyba już nie wytrzymam
    Oprócz ubranek to chyba zacznę od fotela - wybrałam sobie uszatka z Ikea w kolorze żółtym W pokoiku dziecięcym jest tapeta zielono-biało-żółtawa w pasy, której to nie planujemy zmieniać [lenistwo chyba wzieło górę] wiec będą mebelki [łóżeczko i komoda z przewijakiem] plus fotel. Pokoik malutki jest więc nie ma z czym szaleć. A z kolei nie chcemy przerobić gościnnego na dziecięcy, może przy 2gim malenstwie dopiero

Dziś będę wypatrwać linii na brzuchu, ale parę dni temu jeszcze nie miałam. Sutki mi już ściemniały.

Dziś głównie odsypiałam. Wczo poszłam spać po 20, dziś ddpuściłam sobie wyjście na lekcje flamandzkiego rano a popołudniu spałam ze 2h i myślę, że nie będę mieć problemu z uśnięciem.

Moja waga dalej mnie martwi, jem więcej warzyw, ale chyba muszę być ostrzejsza i się bardziej cenzurować.

Miłej niedzieli Wam życzę!!

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Nicol- nie dziwię się że się nie możesz doczekać połówkowego, mam nadzieję że się wam uda we dwójkę tak jak planujesz. A mi się zawsze marzyła właśnie tapeta w paski w dziecięcym pokoiku Wygodny fotel do karmienia naprawdę istotny, polecam jeszcze pod ręką stolik na wodę i książkę, u mnie to był konieczny zestaw do karmienia
    KasiaRuda- witamy na forum Dobrze że maleństwo zdrowe, pewnie się zdrowo najadłaś strachu.
    Rosalinn- fajnie że się już cieszysz wolnym, w ciąży można sobie na więcej emocji pozwolić Więc się nie dziwię że za małą tęskniłaś. Szkoda że pogoda średnio zachęca do spacerków, blee...
    Dagmaraz- miałam kartę ruchów w szpitalu i lekarka mówiła że powinno się wybrać w ciągu dnia dowolne 3 godz kiedy aktywność jest największa, i w czasie tej największej aktywności powinno być minimum 10 ruchów, ale od 5 do 10 też jest ok jeśli to nie jest jakiś znaczący spadek który nas niepokoi. No i to się sprawdza w czasie kiedy już się czuje te ruchy codziennie i wyraźnie. No i mówiła że w zdrowej ciąży raczej nie ma co liczyć, kobiety nie koncentrują się na tym aż tak tylko same wyczuwają jak cos się dzieje.
    Amimami- to super że małe takie zdrowe, duże już urosły! Myślałam że bliźnięta z zasady są drobniejsze.

Co do rozstępów, ja w poprzedniej ciąży miałam różne specyfiki, od zwykłych po bardzo drogie- siostra mnie tak rozpieszczała, ale przytyłam tyle że musiałabym mieć wybitne właściwości skóry żeby skończyć bez rozstępów. Nie ukrywam że moja wina, biodra i uda od wewnątrz mam całe w paski, rozstępy na piersiach- ale na to już nic nie mogłam poradzić, wyszły bardzo wcześnie, i na brzuchu- a te pojawiły się 2 tyg. przed porodem jak brzuch opadł.
    Nie wierzę więc w żadne cudowne specyfiki, ale na pewno sam fakt uelastyczniania skóry i masażu trochę pomaga.
    Teraz używam oliwki Hipp, fajnie pachnie i ma zdrowy skład, mam też mleczko Babydream ale mnie odrzuca zapach, i oliwkę od nich bo dostałam za 1 grosz z kartą. Ale nie podchodzi mi tak jak ta z Hippa.

Leżę przeziębiona, chłopcy mnie zarazili, staram się jak najmniej kaszleć i kichać, jak nie przejdzie to zostaje lekarz, chyba o wizytę domową poproszę. Piję na zmianę syrop cebulowy, syrop z pigwy i z czarnego bzu, a mąż na moje życzenie dodał dużo czosnku do obiadu. Trudno, seksu i tak nie ma, mogę pachnieć czosnkiem i cebulą. Zresztą oni obaj tą cebulą pachną od kilku dni, bleee... Zdechła jestem totalnie i nawet nie narzekam chwilowo na to że muszę leżeć.

Dzewczyny dopiero teraz znalazłam chwilkę a więc wszystko rozwija się książkowo wszystko w normie główka serduszko wszystkie narządy paluszki no poprostu cudeńko widzieć tak.wyraznie mala pociechę dostałam.płytkę z nagraniem i chyba z dziesięć zdjęć każde inne i na sto procent chłopiec cala jestem w skowronkach moje całe.i zdrowe maleństwo a waga 475g 22tydz ciazy

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów