Strona 201 z 211
Pokaż wyniki od 2,001 do 2,010 z 2107

Marcówki 2017 na start !

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    no i jeszcze wkoncu moge z pelna swiadomoscia napisac ze czuje w miare regularne ruchy.jeszcze w dzien nie moge stwierdzic kiedy dokladnie zacznie harce,ale wieczorem i rano i daje kopniaki i maz tez juz czul bo juz co jakis czas wydawalo mi sie ze juz beda regularne,a potem po zaledwie kilku kopniaczkach kilka dni ciszy,a teraz juz z tydzien caly czas,wiec raczej tak zostanie.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Mój mały już skopał starszą siostrę tzn. poczuła rączką, i wczoraj m poczuł

Dagmaraz, to jednak kupiliście wózeczek ? Super. Jeden problem z głowy

No tak z tą wagą jest, ze ja nromalnie tez w spodnie bym weszła..tylko brzuch i cycki urosły. I tez póki się nie zważyłam myślałam, że mam 4-5 kg na plusie, a tu było juz 7...powiedziałam sobie o to co nie i pilnuje sie, nie głodze, ale po prostu pilnuję

Roslynn, 5,5 kg w ciazy z bliźniakami to super wynik ! A co do poradników to kiedyś zaczytywałam sie w Tracy Hogg...a życie samo zweryfikowało postępowanie z moimi dziecmi i nadal weryfikuje

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Nie mam żadnej linii, i nigdy nie miałam. Ale nawet jak ktoś ma to nie ma się czym przejmowąc bo naprawde znika dość szybko po porodzie. Moja siostra miała dwa razy Sutki ciemnieją, ale mi tak w 8-9 m-cu dopiero. Ale ja na twarzy dostałam dwa razy takiego motyla.. czyli takie przebarwienia...a po miesiacu po porodzie już ich nie było...

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Dagmaraz- to fajnie że już tak wyraźnie ruchy czujesz, zawsze to spokojniej
    Anitet- dokładnie, podręczniki są jednak dobre przy wzorcowych dzieciach... Ja miałam takie super teorie dopóki miałam pierwsze miesiące idealne niemowlę w domu, jak ja się wtedy wymądrzałam... szybko mi życie nosa utarło Właśnie kojarzyłam że nazwa tego na Marcika znajoma, ale pamiętam że zupełnie inaczej ten dawny 4kids wyglądał,może kto inny prowadzi. ALe pewnie warto zajrzeć.
    Rosalinn- aż tak dobrze niemiecki znasz? Zazdroszczę.

A co do starszego rodzeństwa... strasznie ciekawa jestem jak to będzie. U nas niby czeka tak strasznie, siostrzyczka pojawia się na wszystkich rysunkach rodziny (ba, ona się jeszcze przed poczęciem pojawiała :P), stale o niej mówi, ostatnio mojej mamie przypominał żeby jeszcze z wnuczką się przywitała, dzisiaj siedział i jej bajeczkę czytał jak się dowiedział że słyszy... Ale i tak spodziewam się że może niezła jazda być. Siostra to przechodzi u siebie a jej córeczka naprawdę była najbardziej ułożonym, fajnym i mądrym dzieckiem, niesamowita aż. Tak że liczę na najlepsze, szykuję się na najgorsze, z noworodkiem to samo.
    Synkowi chciałam pokazać właśnie jak siostra kopie, ale nie daje się, zwłaszcza że on gada i gada, a ona się wtedy uspokaja jak zaczarowana. Tak jak dzisiaj, śmiałam się że ją uśpił bajeczką, bo ani nie drgnęła jak czytał, a ledwo wyszedł to znowu szalała i przed czytaniem też Wyczuwam też czkawkę czasami, a dzisiaj... przestraszyłam ją. Staram się leżeć na lewym boku, zresztą tak mi wygodniej bo mam prawą rękę wolną, i wypinała się bardzo na lewy bok, aż czułam że wystaje- to ją popukałam "w plecki" tak mocniej, dosłownie podskoczyła i uciekła od razu Uwielbiam te kopniaki choćby nie wiem jak dawały popalić. Męża też kopie bez oporów.

Dzisiaj mamy nie miałam, za to miałam od niej domowe kapuśniaczki, z barszczykiem, jakie to dobre... prosiłam ostatnio mamę i uszczęśliwiła mnei tym niesamowicie.

I dzień pod znakiem Lego, bo mały miał z katalogu pokazać co mu się podoba, już planujemy na święta bo mamy okazję zamówić mu taniej. Zwariuję jak jeszcze jeden zestaw będę musiała obejrzeć, jego to chyba nigdy nie znudzi, maniak mały... oczywiście, najfajniejszy z katalogu to Jokerland- za 450 zł No nie ma mowy.

O mnie
    tez uwazam ze poradniki nie zawsze zdaja egzamin.tzn wiadomo ze fajne rzeczy mozna wylapac,ale dostosowac do siebie a nie na sztywno.
    mnie wlasnie przeraza okres niemowlstwa.Dawid byl pod tym wzgledem straszny.ryczek,placzek,maruda.praktycznie sie nie usmiechal,tylko ciagle marudzil.bnic nie dalo sie przy nim zrobic.w nocy milion pobudek w tym zawsze ktoras z histeria(trwalo to jakos do 2rz,a i teraz na 3 lata mu sie zdaza).bylismy umeczeni okropnie i zastanawialismy sie gdzie ten niby slodki brzdac jakim mial byc w okresie noworodkowym daleko mu bylo do ciaglego spania i jedzenia.jeszcze problemy moje z laktacja mnie dodatkowo wykanczaly.ciagle usypianie na drzemki w wozku i spanie tylko jak jechal(pol roku robilam sobie 3h spacery,a ze zima byla....).i ktos moze powiedziec ze tak nauczony.mam ochote przyjebac jak ktos mi takie rady daje.bo jak sie nie spi po nocach,dziecko sie drze,marudzi,nie chce spac,to Marzysz o tym zeby wkoncu poszedl spac i posluchac ciszy,i robisz Wszystko zeby tak sie stalo...Na szczescie wyrosl,teraz tez gagatek,ale to juz zupelnie nie to samo...
    a najlepsze ze moja przyjaciolka zawsze chciala miec 3-jke dzieci,a po ur Dawida zrezygnowali,bo dwojka odchowana,wiec niby zaprawiona,a jak przychodzila i widziala jak ja przy Dawidzie funkcjonuje to stwierdizla ze sie narazie wstrzymaja bo sie boi ze trzecie takim gagatkiem bedzie

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    dagmaraz bardzo się cieszę, że z Twoją Dzidzią wszystko ok no i gratuluję kupna wózka! Super okazja! Warto bylo!

Zgadzam się z Wami, co do poradników, oczywiście nie należy ich traktowac jak wyroczni, ale można coś tam dla siebie czasem wyciągnąć...Tracy Hogg też czytałam, tzn. "Język niemowląt" i powiem szczerze, ze owszem, coś tam ogólnie na temat rytmu dnia przemyciłam, ale jest, jak każda książka, naciagana. Natomiast bardzo podobała mi się "Poskramianie malego dziecka" Greena. Fajna, bo napisana z poczuciem humoru "Każde dziecko moze nauczyć się reguł", jak i, chyba jeszcze nieprzetłumaczona "Gelassen durch die Trotzphase" A. Kast-Zahn też moze być. Za to 'Moje dziecko.." Zawadzkiej - nie podobała mi się...ona to pisze w taki pretensjonalny sposób..."najlepszy" był rozdział "moje dziecko nie chce jeść", w którym uznała, że matki zawsze przesadzają i tuczą swoje dzieci...i przytoczyła przykład, jeden, jedyny, dzieci z nadwagą...a ja myślałam, że znajdę coś dla mojej Lili, wiecznie na granicy 3centyla albo pod siatką...

A wierzycie we wzorcowe dzieci? Bo ja nie :P

Historynka znam niemiecki bardzo dobrze, gdyż po pierwsze, moja babcia jest Niemką i jeździłam od 3rż do Niemiec na wakacje, gdzie zaczęłam sie uczyć tego jezyka w naturalny sposób, a potem szkoła, studia - germanistyka na UJ, stypendium w Heidelbergu i po 4 latach marnowania się w szkole zdecydowalam się na pracę w HRach dla klienta niemieckojezycznego akurat pracowników latajacych m.in. na Service Line

Trzymajcie kciuki, prosze za wizytę!
    Ostatnio edytowane przez rosalinn ; 17-11-16 o 10:46

Junior Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    rosalinn trzymamy

Zaczęłam się bacznie przyglądać swojemu brzuszkowi i faktycznie jakaś tam ciemniejsza linia się pojawiła. W pierwsze ciąży nie było.

Poradniki, dobra rzecz. Można coś sobie z nich wyciągnąć, a prawdę mówiąc patrząc na niektóre "metody wychowawcze" śmiem twierdzić, że powinna być to lektura obowiązkowa.

Skoro już brzdące się kręcą, to powiedzcie mi jak to jest z waszymi pociechami. Czy codziennie są jednakowo aktywne, czy może raz jest burza, innym razem sobie odsypiają? A może któraś z was próbowała puszczać im muzykę? Czytałam, że można w ten sposób maluszka uspokoić, również po porodzie.
    Moje dziewczyny są mega aktywne dzień lub dwa, a później odpuszczają i tak ciągle. Teraz obróciły się*chyba buźkami do kręgosłupa, więc wyładowują się na moim wnętrzu
    Co do muzyki, to ze względu na upodobania ich mamy, mogą co najwyżej potańczyć sobie pogo

Ciekawa jestem też jakie macie podejście do mitów ciążowych. Jest ich całe mnóstwo, więc każda pewnie coś tam zna.
    Ja jestem totalną ignorantką w tej kwestii Ale w pierwszej ciąży ciągle słyszałam, aby nie nosić łańcuszka, albo nie obcinać włosów, albo (mój hit), że jak kobieta jest w ciąży to nie może być chrzestną, bo jedno z dzieci umrze...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Amimami- co do uspokajania dziecka trudno powiedzieć, bo ja w ciąży raczej nie słuchałam spokojnej muzyki, a mały przy każdej szalał w brzuchu, a jak się urodził uspokajały go głównie piosenki śpiewane niskim głosem, bo leżał nam "na klacie" i wibracje czuł. Śmieliśmy się że najwyżej dwie "Bogurodzice" wytrzyma bez zaśnięcia. Muzyka, nawet klasyczna, sprawiała że od razu "tańczył". U mnie raczej spora aktywność w brzuchu, ale też bywają spokojniejsze dni. Ale np. późnym wieczorem obowiązkowo szaleje. Ja głównie leżę więc pewnie się nudzi.
    Rosalinn- trzymam kciuki za wizytę. A jeszcze co do krechy- ja mam, ale słabiutką, ale gorzej bo... mam brzuch zarośnięty. Typowe u mnie w ciąży, bujne owłosienie, ale brzuch wygląda przez to koszmarnie.

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Uff, już po wizycie...wszystko ok. Dziękuję za trzymanie kciuków Potwierdziło się, że jest dwupak chłopców i nawet różnica między nimi się zmniejszyła, bo aktualnie wynosi 35g przy masie 437g i 472g, a więc, o ile dobrze liczę, bo z majcy jestem słaba...wynosi poniżej 10%. Szyjka w normie, mierzył na usg i robił też badanie ph pochwy. Na nastepną wizytę za 3 tygodnie mam powtórzyć toxoplazmozę, cytomegalię, mocz i morfologię oraz zrobić obciążenie glukozą...oby badania wyszły dobrze...

Amimami przyznam, że w tej ciąży się aż tak nie skupiam na ruchach...jak w ciąży z Lilą mialam na tym fioła, to teraz, jak czuję, że co kilka godzin się ruszają i właśnie sporo wieczorem, to już nie świruję...na pewno nie jest każdego dnia tak samo...
    W ciaży z Lilą słuchałam dużo muzyki klasycznej i filmowej, lubiłam z "Gladiatora" i "Amelie", a teraz to róźnie...ale pamiętam, że nasza Lila jako noworodek, niemowlę, lubiła dźwięk lejącej się wody i przestawala wtedy płakać, więc jej puszczaliśmy na youtube
    Ja sie z mitów ciążowych śmieję z resztą, tak samo, jak potem z czerwonej wstążeczki, by odpędzać uroki etc. ale zabawnie ich posłuchać i czasem powkręcać ludzi, którzy są na ich punkcie zafiksowani jeju, ten w chrzestną, to mroczny!

Oj tak, czasem warto, żeby niektórzy coś poczytali...mnie rozwala tekst, że ktoś tam ustępuje dziecku, jak wpada w szał, bo chce mieć choc chwilę swiętego spokoju...albo, jedna osoba mi mowila, jakie te wychowawczynie w świetlicy okropne, bo jak dzieci nie zjedzą obiadu, to nie chca im dac deseru, a niech ten deser chociaż bidulki zjedzą...jak dla mnie jest to nagradzanie złego zachowania...i potem się czlowiek dziwi, że dziecko wymusza coraz bardziej...mialam taką sytuację raz w sklepie, że jak nie chciałam młodej kupic jajka niespodzianki, bo już jadla tego dnia jedno, to zazwyczaj dała się przekonać, ale wtedy miala publiczność starszych osób, które zaczęły się nad nią użalać, mówićmi, ze jestem zła matka i przekonywać, żebym jej kupiła...to dpiero Lila pokazala zdolnosci aktorskie....

O mnie
    rosalin no to same super wiesci

co do wymuszen to u mnie jest teraz chyba najgorszy etap.Jak do tej pory jezdzilam z synem w zasadzie wszedzie.zakupy,banki,urzedy.tak teraz wymiekam.takie koncerty mi daje ze Wszystko chce! ze szok.A ze nie kupie nic wymuszonego histeria,to mam darcie,placze i wogule armagedon.rozne etapy przechodzilismy i mam nadzieje ze i ten minie

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów