Strona 197 z 211
Pokaż wyniki od 1,961 do 1,970 z 2107

Marcówki 2017 na start !

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez rosalinn Zobacz posta
    Masakra z tymi głupimi komentarzami...nie mówię, że te 500zł się nie przyda, ale to kropla w morzu potrzeb, jak się chce żyć na poziomie...a im wieksze dziecko, tym większe wydatki, np. na edukację...

Anitet ja masz jakiś przykład dnia/tygodnia takiej diety? Mnie też ciężko odmówić sobie słodyczy, ale chyba trzeba przyciągnąć pasa, żeby móc coś podjeść na Boże Narodzenie

A macie problemy z zaparciami?
    zeby to jeszcze byla pomoc na bank dlugoterminowa,ale ile to potrwa to nie wiadomo

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    haha.... to żałosne 500+. Wiadomo, jak dają kasę to każdy weźmie, ale czemu pierwsze dziecko jest gorsze niż 2gie? Pozatym, nikt przy zdrowych zmysłach nie zdecyduje się na dziecko bo dali 500pln.... no ale widzę, że tutaj nie ten elektorat co na 500+ poleci. O 1000+ to już nawet nie chcę mówić, bo szok, szok, szok....

Długi weekend sprzyja odpoczynkowi i wizytom. Dziś zrobiłam 24 muffinki, ale myślę, że max zjem 2-3 dziś i jutro. W sumie do tej pory jak robiłam to też mało ich jadłam Idziemy w gości więc przyniosę w ramach deseru Także rozdam i nie będzie pokusy. W sumie bardziej do mnie przemawiają krówki i iryski Ale będę silna i dam radę.. i tak sobie powtarzam od wizyty u lekarza. 3kg marchewki w lodówce, ogórki i papryka się zameldowały Póki co dziś nie jadłam nic z tego zapasu zastępczego. Ale dam radę

Dobra, następnym razem zagadam o badanie moczu i niech chociaż raz lekarz mi to zrobi.

Zaparć jako takich nie mam, ale że tak powiem jest trochę ciężej niż zwykle. Zjedzenie jabłka zawsze pomaga tyle, że po jabłkach zaraz robię się głodna i muszę pilnować żeby jeść jabłka przed posiłkami haha. Ale ja tak zawsze miałam, że po jabłkach głodna zaraz byłam więc nic związanego z ciążą

Już nie mogę doczekać się usg Ten tydzien zleci mi mega szybko ponieważ mam delegację. Mała troszkę bryka, ale nadal jeszcze czekam na takie spektakularne fikołki i kuksance

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    My już po kolacji poszliśmy do pobliskiego "Kto wypuścił skowronka", gdzie byliśmy pierwszy raz i muszę powiedzieć, że bardzo nam się podobało, począwszy od obsługi, poprzez wystrój, a na jedzonku i kawce oraz herbatce skończywszy...także polecam, jeśli ktoś byłby w południowym Krakowie jedyny minus, to to, ze na pewno na wadze będzie więcej...mimo, iż nie zjadlam calej porcji i poprosiłam o zapakowanie :P

Nicol chyba musimy się wzajemnie motywować to może damy radę pamiętam, jak kiedyś, w LO, z byłym cały wielki post nie jadlam słodyczy, o się nawzajem pilnowaliśmy :P a co to za muffinki piekłaś? ja zazwyczaj piekę, jak chcę mojej córci zorganizować czas, bo wiem, że ona bardzo lubi uczestniczyć w takich akcjach tylko potem zazwyczaj ja je jem :P albo właśnie rozdaję...

A moje maluchy czasem szaleją, zwłaszcza wieczorem, tylko bardziej czuję po lewej stronie i nie wiem, czy ten po prawej jest bardziej leniwy, czy inaczej ułożony, czy się martwić...bo może coś z nim nie tak...

Historynka jasne, że są zmiany na lepsze, z tych które wymieniłaś...ale moim zdaniem, decyzja o kolejnym dziecku nie powinna być od tego uzależniona...

A ja, cholera, chodzę do kibelka srednio co drugi dzień...nawet suszone śliwki i kawa nie zawsze pomaga...chleb jem ciemny...ale może za malo warzyw a za dużo mięsa ;/

Zmieniłam stanik na większy z rozmiaru małego 70B, na duże 75C i mówię do męża, że taki biust mógłby zostać, nie obraziłabym się :P ale niestety...pewnie będzie jak za pierwszym razem, z D podczas karmienia Lili, zmieniły się na małe B po karmieniu ;/

Senior Member
    ryjek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-08-04 zobacz kalendarz
    Nie cierpię pisać z.kom napisałam esej i znikł

Senior Member
    ryjek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-08-04 zobacz kalendarz
    Dawno mnie nie było ale staram się nagonić.

Od miesiąca mecze się z chorobami obecnie mam nos tak zapchany że nie działa w.najmniejszym stopniu. Najgorsze są. Noce jak mi w buzi wszystko zasycha.

Co do 500+ to mnie też wkurza taka gadka bo na pewno każda kobieta.decyduje się na dziecko tylko dla kasy i to marnych 500 zł przecież na dziecko trzeba wydawać więcej miesięcznie. A też nie wiadomo w ogóle czy przedłuża ta ustawę.

O mnie
    jeszcze dodam do 500+ to gatka mnie wkurza,bo wlasnie nie wierze w dlugoterminowosc tego,ale nie zeby nie bylo ze mi nie pasuje.bo pasuje i to bardzo.dla nas to jest akurat duza pomoc,tymbardziej ze tylko maz pracuje.nie mamy ani rodzinnego,ani nic od panstwa,wiec nie ukrywam ze cieszy mnie te 500zl.Tez wedlug mnie bez sensu ze tylko na drugie i kolejne dziecko,a na pierwsze nic,ale napewno nie zamierzam ukrywac ze jestem zla na ta ustawe,bo nie jestem. Za 500zl to bedziemy mieli na pampersy,i w razie czego jakby sie nie udalo piersia to na mleko,a tego idzie masa na poczatku.bez tego tez bysmy dali rade,ale na wiosne wyprowadzamy sie na swoje,wiec kazdy pieniadz sie przyda,a za dodatkowe 500z wyplaty ktore nie bedziemy musieli przeznaczac na pampy itp to mozemy sie powoli urzadzac

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Ja myślę, że 500 cz y 1000 to kazdemu sie przyda zwłaszcza, że małe dzieci to mały kłopot...duże to jednak większe wydatki, ale o tym wiedza juz ci co maja większe dzieci. A ile to potrwa to kto wie, a jak ktos sie mnie pyta to ja mowie, ze u nas to jak w przyslowi..pierwsza mielismyz miłosci, drugie z rozsadku , a trzecie z przypadku Nie ukrywam, ze nie planowalismy, co nie znaczy ze nie chcielismy...a te dodatki to fajnie ze sa, ale nie sa powodem naszej decyzji

Co do wagi to ja w pierwszym trymestrze tez nie przytyłam za duzo ( 1-2 kg) ...to teraz w 4 i 5 miesiacu zaczelam rosnac w zastraszajacym tempie jak moj brzuch. Stanik tez zmienilam..tylko ja z 75F

A co do deity to dokladnie nie pamietam. Jedyne co mi utkwilo, to zeby ograniczac weglowodany, a nie calkiem przestac je spozywać. Obowiazkowo 5 posilkow podczas dnia, I sniadanie co najmniej 30g weglowoadnow, II sniadanie 15g, obiad 30-45 g wegli, podwieczorek 15g, kolacja 30g...mialam cala liste co ma ile weglowodanow. Nie pamiętam juz dokładnie, wiem, ze jabłko, pomarańcza, 2 mandarynki, 2 kiwi - to jest własnie 15 g....i chyba kromka chleba.wiec na sniadanie 2 kromki , pod warunkiem ze nie z dzemem, miodem itp...tylko z wedlinka lub twarozkiem...teraz na opakowaniach produktow pisze ile zawieraja weglowodanow, pamietam, ze na mnie makabrycznie wrecz dzialala maka pszenna, i po porduktach z niej zrobionych zaraz mialam wysoka glukoze. No i poszły w odstawke naleśniki, pierogi, zupy z makaronem..bo po nich zaraz cżłowiek głodny, a nie wolno jesc po obiedzie co najmniej 2 h, bo musialam mierzyć glukoze. Smażone mięso w panierce tez nie bardzo. Generalnie dużo warzyw, pieczywo pełnoziarniste, chude mięso, kasze, owoce na podwieczorek, jogurty naturalne z owocami na II sniadanie - zdrowo i lekko. I gwarancja że na bank nie utyje sie w ciązy za dużo.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Dziewczyny powiem brzydko... olejcie te komentarze z 500+, tym bardziej od obcych wam ludzi. Ja długo nie chciałam mieć drugiego dziecka, no i po około 4 latach zaczęliśmy jednak starania. W między czasie pojawił się ten zasiłek a ja jestem w ciąży z bliźniakami - komentarzy nie zliczę, ale ja się z tego śmieje albo ignoruje. Nie ma sensu się jeszcze denerwować. Na dodatek mój brat ostatnio stwierdził, abym zeznała, że ojcem dzieci jest on, to może jeszcze na 4000 tys się załapię :P Przecież go nie zamorduje...

Ja zrezygnowałam już ze zwykłych biustonoszy, strasznie wpijały mi się pod biustem i niestety bolało mimo, że w obwodzie wciąż miałam luz ;/ Świetnie sprawdziły mi się za to biustonosze do fitnessu, których używałam przed ciążą zgodnie z przeznaczeniem

Najczęściej nie potrzebne są jakieś skomplikowane diety Wystarczy ograniczyć słodycze, fast foody, napoje słodzone A jeżeli to nie pomaga to może lepiej byłoby skonsultować dietę z lekarzem prowadzącym i/lub dietetykiem? Ciąża to jednak dość szczególny okres a dieta zależy od szeregu różnych czynników i to, że dla jednej osoby coś jest dobre, nie znaczy, że dla innej też
    Jak wcześniej wspomniałam ja mam już 10 kg na plusie. Jednak dla ciąży bliźniaczej to wciąż nie jest tak dużo. Nogi, ręce, biodra wciąż mam szczupłe, a wszystko siedzi w brzuchu, biuście i dodatkowych płynach No cóż moje maluch się rozpychają i już jestem na etapie, że wchodzi brzuch a ja za nim

ryjek próbowałaś może Amol, sok z czarnego bzu (działa przeciwwirusowo). Jakoś musisz sobie pomóc... a może trzeba byłby wypłukać nos/zatoki. Zabieg niezbyt przyjemny ale na pewno nie groźny dla ciąży.

rosalinn u mnie też jedna z dziewczyn jest bardziej aktywna z tym, że ta z prawej. Niby na tym etapie można już poznać rytm dobowy maluszka i jestem ciekawa, czy po porodzie się potwierdzi i będę miała jedną iskierkę i jednego leniuszka

O mnie
    ja diety tez zadnej nie mam.jem tak jak przed ciaza.sporo kasz jadlam wtedy to i jem teraz.slodycze jadlam wtedy to i tez jem teraz,ale tez nie jakies zastraszajace ilosci.nic nie slodze,bo nie lubie.slodkich napoi nie pijam,wiec rozgrzeszam sie z tego cisteczka

Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    hej ostatnio dwa razy do Was pisałam i mi posty zjadło ;( okropnie mnie to irytuje

rosalin pisałaś o butach dla córki ja też kupiłam synkowi lasockiego - i tak pewnie zimy nie przechodzi i będę musiała kupić drugie ponieważ te kupiłam dopasowane do stopy nie mogłam większych bo moje dziecko dopiero co się nauczyło chodzić. Wyszłam z założenia że jak mam kupować później drugie to wolę z lasockiego za 110 zł niż bartka za 250 zł. Ale jeszcze słyszałam wiele dobrych opinii na temat dziecięcych butów z lasockiego szczególnie letnich sandałów.

Nicol ja już przytyłam 6 kg a w pierwszej ciąży tyle miałam w 29 tc. Lekarz nie komentuje ale trzeba przyznać jem sporo.
    Pisałaś też że jeszcze nie robiłaś badania moczu z mojego doświadczenia i z informacji od innych mam takie badanie powinno się robić przynajmniej raz w miesiącu. Takie badanie mówi wiele o twoim zdrowiu więc powinnaś upominać się u lekarza o skierowanie. Albo zanieść mocz na własną rękę to badanie kosztuje grosze.

Pisałyście o 500+ czasami ludzie komentują i u mnie ja nie mam ochoty z nimi dyskutować więc zawsze przytakuję że tak to 500+ spowodowało o decyzji posiadania drugiego dziecka i temat się kończy. Oczywiście nie powiem jest to duża pomoc z której oczywiście skorzystam ale i tak pewnie niedługo zrobią jakieś obostrzenia lub " odzyskają" kasę w inny sposób np. zmienią progi podatkowe itp.

Byłam w zeszłym tygodniu u lekarza szyjka trzyma się dobrze ale lekarz przestrzega mnie aby uważać mam zrobić w najbliższych dniach posiew aby na wszelki wypadek mieć wyniki jak przyjdzie mi zakładać pessar.

Z dodatkowych informacji kręgosłup boli mnie coraz bardziej nawet ostatnio rozmawiałam z rehabilitantką o masażach i niestety lekarz mi odradza.Więc najprawdopodobniej w weekend umówię się na naklejanie plastrów kinesology taping będzie mi to robić rehabilitantka jest to bezpieczne i podobno pomaga - muszę spróbować nie mam innych opcji. Może któraś z was to już próbowała ?

A jeszcze rosalin pisałaś o cenach wózków bliźniaczych ja patrzyłam na bliźniacze z opcją rok po roku to też mnie lekko zatkało ceny tak wysokie.... jedyny plus jest taki że później łatwo je sprzedać jest ich mało w sprzedaży używanych. Ja odkupię od sąsiadki a jak ona się rozmyśli to pewnie nowy a potem sprzedam. Bo pewnie będę go używać z jeden rok.

Historyjka jak się czujesz czy masz jakieś dolegliwości typu twardnienie brzucha i czy bierzesz luteine ?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów