Strona 196 z 209
Pokaż wyniki od 1,951 do 1,960 z 2086

Marcówki 2017 na start !

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Ja po połówkowym- genetycznym, wszystko idealnie w normie,nawet na tym etapie wiek z usg wyszedł taki jak z OM, +/- 1 dzień,bo takie wszystkie wymiary "przeciętne". Trochę słabo się mała pokazała,zasłaniała buzię rączkami i wierciła się cały czas, ale grunt że zbadania i zdrowa. I dowiedziałam się że luteina jest refundowana,super, jakbym wiedziała to bym poczekała te 2 dni i by mi wypisał dziś zrefundacją (powiedział że lekarz ze szpitala który dawał receptę mógł po prostu nie mieć uprawnień), a tak poszło 110 zł na 2 opakowania. No ale nie wiedziałam też że się dostanę tak szybko do niego.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Historynka bardzo się cieszę, że Malutka zdrowa, to najważniejsze. Szkoda, że luteiny nie dostałaś z refundacja, bo dawki 50 i 100 kosztują za opakowanie 30tabletek ok 6zł...ja, jak mój mi zapisal 200 i okazalo się, ze nie ma refundacji i opakowanie kosztuje ponad 100zł, to zadzwonilam do niego i poprosiłam i receptę na 100 w podwójnej dawce...wypisał bez problemu...

Junior Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczęta!!!
    Wczo byłam u ginia. Zebrałam lekką burę za przybranie na wadze w sumie 5kg od początku ciąży, a większość w trakcie ostatniego miesiąca. Pytał się ile jem słodyczy i żebym lepiej je do niego przyniosła, bo on chciałby żebym w 10kg się zmieściła przez całą ciążę! A ja już 5 kg na plusie mam!!!! Także odstawiam słodycze, ale też zamieniam owoce na warzywa. Bo w sumie to dużo owoców wcinam, a ich index glikemiczny jest wysoki. Dodatkowo jak byłam chora to przez tydzien piłam dużo miodku, a to też sam cukier. No i muszę trochę więcej się ruszać. Więcej spacerów z psem to mus! Szkoda tylko, że pogoda się naprawdę skiepściła.

Pozatym lekarz pobrał mi krew, w sumie nigdy nie miałam robionych badan moczu.... nie wiem czy powinam się martwić.
    Stwierdził, że szyjka jest długa i zamknięta i macica jest w odpowiednim rozmiarze. Ale stwierdził to w trakcie badania, bez usg. Wasi też tak mają/

Usg genetyczne mam 22go listopada więc jeszcze chwilę muszę poczekać. W tym samym tygodniu mam usg mojego serca, bo mam wrodzoną wadę serca.
    Co do kręgosłupa na razie daję radę, a mam też skoliozę więc tylko czekać aż kręgosłup mi padnie. Od koleżanki mam zestaw ćwiczen które ona ma ze szkoły rodzenia. Muszę też jeszcze odgrzebać te 2 linki z filmami z youtube o ćwiczeniach. I może jutro będzie dobry dzien zeby zacząć ćwiczyć

Używane ubranka - coraz bardziej się do tego pomysłu zapatruję. W zasadzie już się do nich przekonałam. W rodzinie nie mam od kogo odziedziczyć, znajomi też planują kolejne dzieciątka więc zostaje mi kupno. Rzeczy tupu łóżeczko, wózek chcę kupić nowe, ale ubranka jak najbardziej moga być używane. Ale na pewno też coś nowego kupię, bo przecież nie sposób się opanować i nic nie kupić.

Super Historynka że już w domu jesteś i że synuś sięz tego cieszy Leżakuj spokojnie i dmuchaj na zimne
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 11-11-16 o 11:21

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Nicol 5kg w 21 tyg przeciez nie jest zle.ja w 20tyg z synem mialam + 4,600 i przytylam rowne 10kg

ale cisza tutaj,chyba dlug weekend wszyscy swietuja rodzinnie

My wchodzimy wlasnie w 24tydzien.za 3 dni usg.juz sie nie moge doczekac!!

Member Awatar karoolinaa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-27 zobacz kalendarz
    Tak czytam o tym co piszecie, a mianowicie 500+ (lub 1000+). Mnie normalnie szlag jasny trafia, jak słyszę że jestem w ciąży bo liczę na 500+!!! Pracuję w banku, brzuszek robi się coraz bardziej widoczny a klienci jak przychodzą to mówią: O 500+ będzie... Już nie mam sił im tłumaczyć, że na pierwsze się nie należy... Wiecie co? To mnie już nie bawi. Nawet irytuje.

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    mnie to a tak nie denerwuje bo az tak czesto juz tego nie slysze nie pracuje,wiec tez nie mam ciagle kontaktu z nowymi ludzmi.ale fakt,wkurzajace.niech ci ludzie pomysla o tym ze tylko krettyn by sie dla tych pieniedzy na dziecko zdecydowal,bo zmieni sie wladza,kase zabiora a dzieci zostana

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Hej naprodukowałam się i wszystko mi sie skasowało...to jeszcze raz...

Nicol Też uważam, że 5kg na plusie na tym etapie, to nie tragedia, ale z drugiej strony, teraz waga tak szybko idzie w górę, że warto się troszkę przypilnować i ograniczyć słodycze...spacery, to też fajny pomysł, tylko rzeczywiście, szkoda, ze pogoda taka beznadziejna, a łazić, żeby nie przybrać i potem się pochorować, to też nie fajnie...też piłam, jak byłam chora, dużo herbatki z miodem, ale poza tym, koleżanka poleciła mi sok z bzu czarnego bez cukru - myślę, że działa, bo szybko wyzdrowiałam
    Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się, że badanie moczu jest ważne. Poza wykryciem ewentualnej infekcji, można wykryć cukier lub białko w moczu etc...

Co do szyjki, to mój sprawdza mi ją podczas badania ginekologicznego, ale ostatnio też mierzył podczas dopochwowego usg...ale może to dlatego, że to ciąża bliźniacza, bo w ciąży z Lili tylko raz mi mierzył na usg, gdy w bólami brzucha wylądowałam w szpitalu...

Trzymam kciuki za usg! Ja mam w czwartek...mam nadzieję, że będzie ok...

Dagmaraz trzymam kciuki za usg! Dawaj znać, jak będziesz po

My dziś oddaliśmy na dobę :P Lili do babci i właśnie rozkoszuję się ciszą mamy w planie ogarnąć chatę, a wieczorem wybrać się do restauracji

Karoolinaa nie dziwię Ci się...też by mnie to wkurzało...to mnie notorycznie się w pracy ludzie pytali, kiedy drugie dziecko, bo teraz taka pomoc od państwa, 500+....sorry, ale nie jestem patologią, żeby to była dla mnie motywacja do postarania się o drugie...ale w końcu, po kilku takich akcjach, powiedziałam jednej koleżance po tym, jak akurat podpisałam ubezpieczenie grupowe bez okresu karencji, za które zaczynałam płacić od czerwca, że oczywiście, na dniach się zaczynam starać, bo po co wzięłam to ubezpieczenie, jak nie po to, żeby dostać kasę za urodzenie dziecka...trochę zbaraniała, bo nie wiedziała, czy mówię serio

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    No ja wręcz usłyszałam, ze pazerna jestem na kasę od państwa..no bo już trzecie...nie powiem, żeby było to miłe nawet w formie żartu...

Ja tez tyję i jestem przerażona. 7 kg dla mnie to bardzo dużo. Zwłaszcza, że ostatni kg w jedeen tydzień. Chyba sama sobie przejde na moją dietę niskowęglowodanową z poprzednich ciaż, co nie jest łatwe bo ciągnie do słodkiego...

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Masakra z tymi głupimi komentarzami...nie mówię, że te 500zł się nie przyda, ale to kropla w morzu potrzeb, jak się chce żyć na poziomie...a im wieksze dziecko, tym większe wydatki, np. na edukację...

Anitet ja masz jakiś przykład dnia/tygodnia takiej diety? Mnie też ciężko odmówić sobie słodyczy, ale chyba trzeba przyciągnąć pasa, żeby móc coś podjeść na Boże Narodzenie

A macie problemy z zaparciami?

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Ja na szczęście po pierwszym trymestrze ograniczyłam przynajmniej wielkość porcji, jadłam na początku tyle co kot napłakał i teraz po prostu nie napcham w siebie tyle. Słodyczy trochę podjadam, ale i tak nie to co kiedyś, bo kiedyś dla mnie nie do pomyślenia było jeść jedną czekoladę 2 albo 3 dni
    Ale ja to ja, nie napiszę ile miałam na starcie bo aż wstyd, na wiosnę w ogóle już było tragicznie i nigdy więcej do tego nie chcę wracać. No i liczę jeszcze na seks w marcu
    Też już powoli czekam na Boże Narodzenie,u mnie w ogóle na tym etapie każdy tydzień do przodu to już lepiej.
    Z zaparciami nie mam problemu, nigdy nie miałam, staram się po prostu jeść ziarna, pestki dyni,słonecznik, jabłka, gruszki, to mi dobrze robi.

Co do 500+- nie rozumiem kompletnie tej afery, tyle lat się ludzie oburzali że ludzie nie chcą mieć dzieci w Polsce bo taka bieda, bo zasiłki żałośnie niskie a nie to co za granicą, bo urlopy krótkie, bo nie ma przedszkoli, podręczniki drogie... Naprawdę dużo się zmieniło, urlop roczny, płatny, teraz jeszcze zasiłek dla kobiet którym się macierzyński nie należy (ja skorzystam i nie ukrywam że mnie to cieszy), 500+ to też odczuwalna pomoc chociaż nie zaspokaja oczywiście wszystkich wydatków (my mamy jeszcze diagnozy i terapię na głowie), od przyszłego września miejsca w przedszkolach gwarantowane dla wszystkich, od trzylatków już (teraz cztero- i pięciolatków), coraz więcej roczników ma darmowe podręczniki, u nas w mieście teraz darmowe przejazdy dla uczniów (i o dziwo wzrosła sprzedaż biletów okresowych). Więc nie da się ukryć że jest coraz bardziej widoczna ta pomoc o którą wszyscy latami tak krzyczeli... i tak źle, i tak niedobrze.

U mnie leniwie jak zwykle, synek się cieszy ze śniegu Mąż jak wróci to może z nim wyskoczy na miasto. Pospałam dzisiaj długo bo wczoraj z małym do późna oglądaliśmy "Królową pustyni", siedział jak zaczarowany... Obejrzałam też wczoraj Brifget Jones 3

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów