Strona 195 z 209
Pokaż wyniki od 1,941 do 1,950 z 2086

Marcówki 2017 na start !

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Karolcia, nie wiem jak to jest, ale połowkowe robi się między 18 a 22 tc...ty masz termin 2 dni przede mną, a mi został jeszcze tydzień na zrobienie tego badania...dziwny ten twój lekarz. A co do wagi to faktycznie sporo już masz na plus. Ale moja bratowa startowała z niedowagą i w pierwszym trymestrze przybrała 12 kg, do konća ciązy 30...teraz 3 lata po porodzie znów ma niedowagę i nie powiem jak wygląda..:/ Ja w pierwszym trymestrze przybrałam 1,5 kg, a teraz mam 6 na plusie. Będzie co ma być...najwyżej potem będę się odchudzać. Ostatnio mnie moja dotkorka troche strofowała, ze mam ślady ketonów w moczu wiec niedojadam i w nocy organizm głodny...
    Historynka, grunt to ufac swojemu lekarzowi. Ja miałam lekarza z Ujastku i zwiałam od niego...nie ufam mu i już. Teraz skłaniam się ku szpitalu na Kopernika.
    A co do ciuszków to ja najnormalniej w śiecie nie umiem kupowac uzywanych. na dziewczynki dostałam toszkę ubranek ale to od znajomych , rodziny więc wiem, że to czyste domy itd..a tak to mam jakies obawy ...i będę kupowac nowe tylko czekam na wyprzedaże poświąteczne.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Hej rosalinn, jeżeli jednokosmówkowe to i jednojajowe dwa jajeczka wytwarzają dwa łożyska, a więc spodziewaj się*dwóch chłopaków - Gratuluję
    Jeżeli mogę spytać, to leczyłaś się hormonalnie, czy taka niespodzianka, że bliźniaki?

Moje również jednokosmówkowe - totalna niespodzianka, bo w rodzinach żadnych bliźniaków a ja odstawiłam hormony 1,5 roku przed zajściem. Dzisiaj wybił im 23 tydzień i w końcu odetchnęliśmy, bo na ostatnim badaniu lekarz zaczynał podejrzewać zespół przetoczenia ;/ dziewczyny dość mocno różniły się w wadze i mniejsza miała mało wód, wczoraj na szczęście go wykluczyliśmy (na ten moment). Jak pisałam wagowo ok, no i podzieliły się brzuszkiem po równo

Skurcze, a raczej napinania w tym okresie są dość normalne - oczywiście wszystko z umiarem

Wczoraj buszowałam w internecie, tematy większe, czyli łóżeczka, materacyki, wózek... Czyli to co będę musiała kupić nowe... ceny są świetne, szczególnie wózków bliźniaczych ;/

Karolciaaa1094 połówkowe muszą zrobić między 21 a 28, więc spokojnie Ja niby miałam wczoraj ale czeka mnie powtórka. Dziewczynki ułożyły się główkowo, twarzyczkami do siebie i jeszcze rączki obie miały przy nich podkulone (wstydliwie jakieś ), więc nie udało się w ogóle ocenić twarzoczaszki

Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    Witam nowe mamusie

Piszecie o kilogramach też o tym ciągle myślę i mam nadzieję że nie będzie tak źle choć myślę że już ok 5 na plusie mogę mieć...

Historyjka super że już jesteś w domu - zawsze lepiej leżeć w domu niż szpitalu Teraz masz blisko siebie synka. Dobrze że trafiłaś na tak empatyczną lekarkę i wydaję mi się że te zastrzyki ze sterydami powinnaś wziąć ( zawsze będziesz spokojniejsza).
    Ja mam jutro wizytę i też muszę porozmawiać z moim lekarzem co dalej robimy czy coś działamy zapobiegawczo czy obserwujemy. Dodatkowo tak mnie zaczął boleć kręgosłup że ledwie chodzę i muszę się dopytać lekarza czy mogę chodzić na jakieś masaże bo jak pomyślę że jeszcze tyle tygodni ciąży z bolącym kręgosłupem to mi się słabo robi... a moje małe dziecko jeszcze tego nie rozumie więc muszę zacząć działać...
    Pisałyście o ubrankach dla dzieci mi jak ktoś oddał jakieś używane ubranka to zawsze brałam i byłam z nich bardzo zadowolona a jak potem przekonałam się że z pierwszych wyrósł po 3 tygodniach to nie było szkoda ( a fakt jest taki że na początku potrzeba ich sporo na zmianę). Teraz ze wszystkich korzysta mojej siostry ciotecznej synek i znowu wracają do mnie dla mojej dzidzi abym mogła powybierać te uniwersalne a resztę oddamy w rodzinie. Nawet powiem wam taki przykład że mojego męża siostra wyjechała z rodziną do stanów i zostało trochę zabawek po jej synku teraz czasami teściowa raz na jakiś czas wyciąga zabawki którymi bawi się nasz synek i powiem wam że niektóre uwielbia i też nie mam nic przeciwko aby się nimi bawił oczywiście misie są zawsze poprane a inne zabawki umyte.
    Natomiast są rzeczy które musi mieć nowe : są to buty i materac tu nie ma wyjątków.

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Co do badań połówkowych , jak ich nazwa głosi robione one sa w połowie ciązy (18-22 tc) . - inne badania w innym czasie to nie badania połówkoe..http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawd...azy_36313.html

Junior Member
    Amimami

O mnie
    Na bóle pleców mnie pomogło spanie z poduszką dla kobiet ciężarnych. Ja mam typ C. Niestety dla mojego męża, ponieważ obecnie sypiam wtulona właśnie w nią, nie w niego

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    Amimami O tak ! poduszka dla ciężarnych to najlepsza decyzja jaką podjęłam kupując ją

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Historynka, Amimami wiem, wiem, że jednokosmówkowe, to jednojajowe i ta sama płeć, dlatego zakładam, że będą chłopcy. Ale wolałabym zobaczyć bo na genetycznym inny lekarz coś przebąkiwał, że nie jest pewien, czy to nie czasem dwa łożyska, ze może widzi linię/przegrodę i że dziecko po prawej to chyba dziewczynka (po lewej się wtedy nie pokazało), a mój gin prowadzący od początku się upiera, że to jednokosmowkowe, bo widzi objaw tau i akurat pokazalo się dzidzi po lewej, a po prawej nie...

Co do ciuszków, to zbieram od koleżanek i rodziny, a też właśnie, jak dagmaraz będę polować na wyprzedaże po świętach

Amimami u nas też totalnie naturalnie. Ja nigdy nie bralam żadnych hormonów poza luteiną w ciąży i raz na wywolanie okresu w 2013roku. A nawet powiem więcej...w cyklu, w którym zaszłam, w samym środku, dostałam ostrego zapalenia pęcherza, myślałam, że umrę jednej nocy i byłam zmuszona wziąć antybiotyk. Byłam przekonana, ze nic z ciąży nie będzie, bo miałam taką sytuację w 2012, że zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny a prawie w tym samym momencie dopadł mnie rotawirus i kilka dni później dostałam okres a po nim miałam bardzo długi cykl, prawdopodobnie bezowulacyjny, bo mierzyłam temp i nie było skoku/fazy lutealnej...i w końcu gin mi dał na wywolanie, bo cykl trwał 50 dni a ja mam normalnie 25-29dni.
    A jaką miałaś wcześniej różnicę miedzy dziewczynkami? Ja właśnie tego się boję...póki co w normie było (w 19tyg), ale też się boję...
    Oj tak, ceny wózków, zwlaszcza bliźniaczych, są przytłaczające...ale :P 1000 plus nam to wynagrodzi :P hehehe...
    Ostatnio edytowane przez rosalinn ; 10-11-16 o 12:19

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Kupiłam dzis buty zimowe dla Lili z Lasockiego ze zniżką 25%. Mam nadzieję, że będą dobre bo wolałam jej do sklepu nie brać, bo sobie umyślila świecące...a to dla mnie za droga inwestycja :P już 100zł jak na buty dla dziecka na jeden sezon, to wg mnie nie tanio....

Ostanio mam koszmary prawie codziennie, masakra jakaś, Wy też?

Junior Member
    Amimami

O mnie
    rosalinn o snach czytałam, że w ciąży są częstsze, bardziej wyraźne itp, ja potwierdzam, aczkolwiek koszmarów raczej nie mam
    W 18 dziewczyny ważyły 240 i 220, w 20 tygodniu 380 i 320 - różnica się powiększała (już ok 18%), więc lekarz dodatkowo zbadał kieszenie owodni i przepływy, u tej mniejszej były na granicy normy i już się zastanawiał czy nie wysłać mnie do kliniki w Gdańsku (tam najbliżej leczy się TTTS) ale po konsultacji z innym gin postanowiliśmy poczekać. Na szczęście tak jak pisałam mniejsza nadgoniła, owodnie się wyrównały i jest w porządku.

Co do 1000 plus, no niestety ale my to wydamy na pampersy, więc nie ma co się cieszyć. A czym starsze tym wydatków wcale nie mniej :P

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Amimami, u nas do 15 tyg rosly równo, a w 19tym miały, jak pisałam, 250g i 290g, ale ilość wód płodowych ok, ciekawe, co bedzie teraz...za tydzień...od 2014 roku TTTS lecza też w Krakowie, mam nadzieję, że w razie czego, tfu, tfu, tutaj mi pomogą...

No tak, no tak wiadomo, że te 1000zł to nie kokosy, ale zawsze lepsze niż, jakby nie było

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów