Strona 194 z 209
Pokaż wyniki od 1,931 do 1,940 z 2086

Marcówki 2017 na start !

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    Witajcie :*
    Fajnie , że nas przybywa <3

Ja w pierwszej ciązy troszkę ciuszków dostałam , troche kupiłam... właśnie w sobote jedziemy z mężem do dokmu w górach i będziemy przewozić już rzeczy dla malutkiej , bo później nie będziemy mieć kiedy .... czeka mnie kilka dni segregacji prania prasowania... ale dam radę

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Amimami

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-09 zobacz kalendarz
    Oj ja też bym chętnie sobie pojadła. Ale te moje to chyba jakieś niejadki :P Na samą myśl o większości potraw mi się odechciewa :P
    Kobiety tyją bardzo różnie, jeżeli jesteś zdrową osobą i nie otyłą to nie ma co się martwić na zapas
    Po ciąży będziemy zrzucać

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Witajcie Amimami i Karolciaaa1094 ja mam raz w miesiącu robiony mocz, morfologię. Na początku miałam też w kierunku toksoplazmozy, cytomegalii, Antyhbs, wzw typu c, hiv, kiłę, grupe krwi, a ostatnio też crp dwa razy, dwa razy posiew moczu i posiew z pochwy w kierunku bakterii i grzybów...na różyczkę mam przeciwciała, to już nie robiłam...

Amimami
    witaj w klubie tyle, że na odwrót ja mam córcię 2 latka i 10mcy i jestem w ciąży z bliźniakami jednokosmówkowymi, jeden z nich, pokazał ostatnio siusiaka, drugi nie, ale wnioskujemy, że też będzie chłopiec. W 19tyg miały 250g i 290g. Następna wizyta w 22 tyg. A Twoje są dwukosmówkowe czy jednokosmówkowe? pięknie ważą ktory to tydzień?

Anex2 mi też napina się brzuch, jak za długo stoję, chodzę...

Ja mam praktycznie wszystko używane...zn. mialam dla Lili i teraz też celuję w używane...dzieci tak szybko rosną...poza tym, jak kiedyś pisałam, wolę zaoszczędzone pieniądze np. na ciuszkach przeznaczyć np. na szczepienia albo odłożyć na zajecia dodatkowe
    Ostatnio edytowane przez rosalinn ; 08-11-16 o 19:21

Junior Member
    Karolciaaa1094

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Witaj! Piekna lista badan. Mowiac szczerze jestem przerazona, ze tak pozno sie zorientowalam, ze trafilam na jakiegos sciemniacza, a nie lekarza! Ostatnio morfologia i mocz mnie ominely bo nie postawil pieczatki na skierowaniu i nie moglam go zrealizowac Gratuluje maluszkow Waga rowniez sie nie przejmuje. Tlumacze sobie ze jakby malenstwo nie potrzebowalo to bym tyle nie wciagala na kazdym kroku Uzywane ciuszki to na prawde zbawienie, jak czasem widze ceny w sklepach i zdaje sobie sprawe, ze to tak naprawde tylko na 3 miesiace albo i krocej. ..

Junior Member
    Marce

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Hejka
    Musze troche nadgonic bo nie bylo mnie pare dni ale zagladam regularnie.

Witajcie nowe mamy

Uporalam sie z denerwujaca infekcja, tak jak radzilyscie podjechalam do przychodni i zapytalam lekarza co za masc sobie moge kupic i kazal Clotrimazolum, smarowalam moze z 3 dni i wszystko sie uspokoilo, uwazam tez z wkladkami ktore obecnie nam nie sluza, no i lykam probiotyk provag, mysle ze do konca ciazy, nie zaszkodzi, i kupilam tez zel intymny provag.

Pisalyscie o probiotykach, to zapewne Enterol jest jednym z lepszych z odpowiednimi szczepami, ale cene tez ma wyzsza.

Ja 2 tyg temu na wizycie mialam + 1kg, mysle ze na pewno zamkne sie do marca w 10kg.
    2 tyg temu jak bylam na wizycie , to bylo polowkowe badanie, wszystko ok, tylko sprawdzal mi lekarz b dokladnie przeplywy w tetnicach poniewaz sie zastanawiaja czy niska waga urodzeniowa malego byla ze wzgledu na genetyke czyli ja jestem drobna czy moze nie dostawal wszystkich wartosci bo cos tam bylo z przeplywami nie tak, ale tu nic na to nie wskazuje, ale mam brac Acard na rozrzedzenie krwi i lepszy przeplyw przez lozysko. Aha i 90 % stawiamy na corunie moze w czwartek dowiem sie juz na 100 %

Ja rowniez mialam caly szereg badan robionych, tak jak Rosalin pisala, chyba wszystkie co sa zalecane i dodatkowe tez, nawet konflikt plytkowy, czego moj prywatny gin nie zlecil ale za to zlecil ten z przychodni. Morfologia i mocz co wizyta, mam nadzieje ze zelazo sie troche podnioslo i hemoglobina podskoczyla.

Ja z suplementow biore Pregne Plus i Pregna Dha + vit d w kroplach i Mg

Jak cos mi sie jeszcze przypomni to doskrobie

Spokojnej nocki

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    Hej, ja z pessarem leżę w domu, wypisali mnie dzisiaj, jak to usłyszałam o 6:00 rano przy mierzeniu ciśnienia to już zasnąć nie mogłam Bardzo się cieszę. Pani doktor która mnie wypisywała naprawdę dużo czasu mi poświęciła, tłumaczyła wszystko jak krowie na miedzy, że tak powiem Fajnie tak czuć uwagę lekarza i szacunek do pacjenta. Nie ściemniała że jest różowo,no ale sama wiem jak może być, kazała dmuchać na zimne i przychodzić na IP do nich jak tylko mnie coś będzie mocno niepokoiło, i zalecała przyjść ok 25 tc na zastrzyk na rozwój płuc. Ten szpital jest liderem w opiece okołoporodowej, ma świetne wyniki utrzymania ciąż i przeżywalności wcześniaków, więc im wierzę.
    Gorzej że nie mogłam się*do mojego gina dostać- on przyjmuje w przychodni tylko w czwartki i piątki. A tu piątek wolny, czwartek zapchany maksymalnie, w przyszłym tygodniu go nie ma... no i guzik, termin na 25 dostałam, a i to z trudem. Ale jak nie drzwiami, to oknem, udało mi się umówić do niego prywatnie, na usg połówkowe- genetyczne, bo to już czas, na czwartek. Trochę mnie to trzepnie po kieszeni, dopiero co wydałam 140 na pessar i zostawiłam dziś 120 w aptece, a usg genetyczne kolejne 250, ajć... ale jak trzeba, to trzeba. Dobrze że takie zmartwienia a nie inne.
    Mojego małego nosiło z radości, od razu położył mnie, zrobił mi "stolik" ze skrzyni i pudła, przyniósł stertę książek, przekąskę- jabłko i wafel ryżowy z salami, poduszkę pod nogi i swojego pluszaka... ale dosłownie chodził po ścianach do wieczora

Dagmaraz- zdrówka dla synka!
    Nicol- fajny ten twój lekarz że masz taki kontakt z nim I dobrze że się "poskarżyłaś", może następnym razem pomyślą zanim odeślą.
    Karolina- glukozę rozrabiają na miejscu, możesz swoją cytrynę zabrać, ja zatkałam nos i jakoś poszło, ale niedobrze po tym jest i tyle, dasz radę.
    Karolcia- ja w ramach NFZ chodzę, ale opiekę mam dobrą. Poza badaniami w szpitalu, miałam od swojego skierowanie dwa razy na mocz ogólny i morfologię, hormony któreś,różyczkę,kiłę, toksoplazmozę, cytomegalię, HIV, glukozę we krwi, posiew moczu, robił też cytologię. No i grupę krwi bo miałam starą książeczkę dawcy, od razu przy tym Coombsa robili, ale grupę krwi zlecają tylko jak ojciec dziecka ma rh (+). A co do wagi... lekarz ma trochę racji. Fakt, przy wyjściowej zbyt niskiej można sobie pozwolić na więcej, bo masz do nadrobienia, po prostu nadmiar kilogramów,zwłaszcza w tak krótkim czasie, obciąża bardzo stawy, kręgosłup, można sobie zaszkodzić i ciężo potem wrócić do formy przy noworodku. No i większe ryzyko nadciśnienia... dobrze że pilnuje, naprawdę. Wiem że to brzmi jak wymądrzanie się, zwłaszcza że teraz startowałam z nadwag, ale sama przybrałam w poprzedniej ciąży bardzo dużo, z prawidłową wagą wyjściową, i odczuwałam to potem boleśnie.
    Kakadin, super że i u Ciebie maleństwo zdrowe
    Anex- dbaj o siebie w takim razie, ale grunt że maluch rośnie zdrowo A co do ciuszków... ja zdecydowaną większość wyprawki miałam używane, jeśli nie po rodzinie, to ze sklepu, u nas są świetne, wielkie lumpeksy, wszystko na wieszakach,ogromny wybór. Tylko jakaś część była z wyprzedaży albo w prezencie. Z paru powodów. Przede wszystkim cena- dla mnie jednak robiło różnicę czy wydam 600 zł na ubranka na 3 mce, czy 100. Zwłaszcza że tyle innych wydatków. Wygodnie mi było mieć w każdym rozmiarze kilkanaście kompletów, mały to ulał, to się przesikał, bywało że szło 5 kompletów (np. krótkie body + pajacyk) w ciągu doby, a pasowało mieć co najmniej trzy razy tyle, nie prałam codziennie bo też nie nastawiam nigdy kilku ciuszków w pralce. Niektórym używane cuuchy kojarzą się po prostu z biedą, porozciąganymi portkami po starszym bracie, zmechaconymi sweterkami, dziurawymi rękawami,bluzeczkamiw plamach po marchewce, siermiężnymi, brzydkimi ciuszkami, a teraz jest naprawdę tak wielki wybór w tak śmiesznie niskich cenach że można naprawdę kupić masę ślicznych ciuszków w świetnym stanie za ułamek ceny. A ja lubię ładne ciuszki. Nie bez znaczenia też było to że wiedziałam jak wyglądają po praniu, bywało że super body ze sklepu po jednym praniu było porozciągane, albo spodenki- zmechacone, jak kupuję żywane wiem jak one znoszą użytkowanie i jakiej są jakości. A do niektórych przemawia jeszcze ekologia- nie tyle chodzi o recykling i nie produkowanie nowych śmieci, ale też o to że nowe ciuszki mają w sobie masę chemii która je zabezpiecza i zanieczyszczeń zebranych w całym procesie produkcji,od zbioru bawełny, przez farby, tkalnie, szwalnie po transport i brudne magazyny. Używane, paradoksalnie, są bardziej "czyste" pod tym względem. Jak sama widzisz jakieś plusy, wybierz się do fajnego lumpeksu albo popatrz na allegro czy olx, pokaż mężowi kilka takich ślicznych perełek (i cenę takich nowych), może zrozumie.
    Rosalinn- a czy jednokosmówkowe to to samo co jednojajowe? I czy wtedy nie zawsze jest ta sama płeć? Fajnie że zdrowo rosną
    Marce- dobrze że "zdusiłaś" infekcję w zarodku, ja muszę teraz z wkładkami ze względu na globulki, nie wyrobiłabym ze zmianą bielizny, i musiałam szukać odpowiednich, bawełnianych bo też jednak podrażniają, błędne koło przy infekcjach.

Uf,do spania

Junior Member
    Karolciaaa1094

O mnie
    Witam Cie Historynko Wiem ze przez ta wage moze wyjsc pozniej sporo nie przyjemnosci, slodyczy juz nie kupuje tylko pieke ciasta z minimalna iloscia cukru, po za tym jem wszystko normalnie. Trafilas na super szpital w takim razie, nasz kolezanke ze skurczami i 26tc odeslali do domu tego samego dnia, kazali brac no-spe i po 4 tygodniach urodzila. Kurcze widze ze wiekszosc z Was juz jest po usg polowkowym a mi powiedzieli, ze bede miala dopiero w pierwszym tygodniu grudnia.
    Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi dot tych badan. Moglam odezwac sie do Was wczesniej, a nie siedziec i sie zamartwiac.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    i ja witam nowe mamusie

co do ciuszkow to mam takie same zdanie jak Historynka.pierwszy syn tez mial nowych rzeczy doslownie garstke.co smieszniejsze kupilma ostatnio kilka tak slicznych ciuszkow w lumpku ze az sama nie wierze.po 3-5zeta za szt!u nas w naszej miescinie chociaz bym stanela na rzesach to bym nic tak fajnego nie znalazla.jest jeszcze internet ale jak doliczyc koszty wysylki to dac za bodziaka 30-40zl jest dla mnie przegieciem i nie ma moja kieszen.a juz nie wspomne o drozszych rzeczach,typu sweterki,fajne dresy,legi itp.bardzo legi z zary mi sie podobaja,ale jak juz jakies kupie to tez uzywane,bo tak naprawde u maluszkow takich ktore jeszcze nawet jeszcze posilkow stalych nie maja tylko mleko to ciezko cos zniszczyc,a czesto tez mozna kupic cos wogule nie uzywanego,bo dziecko wyroslo szybko,zanim mialo dana rzecz zalozona
    Ale tez absolutnie nie krytykuje osob ktore chcia i kupuja wszystko nowe.bo kazdy jest inny,co innego mu przeszkadza i tez inaczej stoi finansowo.
    Nowe rzeczy tez kupuje,teraz czekam na wyprzedaze w grudniu-styczniu i na bank cos kupie.czasem jak jestem w wiekszym miescie ide do galerii i tam tez cos kupie.lubie HM, Reserved,Next,Zare.ale poluje na naprawde dobre okazje

O mnie
    Marce jak mialas 1kg to moze i mniej przytyjesz.ja z synem w 20tyg mialam 4,600 na plusie a zamknelam sie dokladnie w 10kg teraz nie wiem dokladnie ile waze.we wtorek wizyta to sie okaze.ale mysle ze ok 4kg juz mam na plusie.narazie idzie mi wolniej przybieranie niz w pierwszej ciazy,ale wtedy byla zima na poczatku a rodzilam we wrzesniu,a teraz bylo lato a rodze w marcu wiec teraz dopiero zacznie sie najgorszy zimowy okres objedzeniowy

O mnie
    Karolcia ja taki wiczy glod mialam w pierwszym trymestrze,jak czegos nie zjadlam raz na godzine,max dwie to bylo mi mega niedobrze.na szczescie tez wtedy mialam sopro ruchu wiec suma sumarum przez ten trymestr nie przybralam nic,ale lekko sie przerazilam ze tak mi juz zostanie moze niedlugo apetyt ci troche odpusci

jezeli chodzi o badania to teraz mam w zasadzie tylko mocz i morfologie co miesiac.Duzo mialam na poczatku,chyba do 15tyg zrobilam juz caly ten komplet co dziewczyny juz podawaly.raz mialam tez posiew robiony,ale to ze wzgelu na zapalenie pecherza.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów